Наповнювач для дивана: що краще?Наповнювач для дивана: що краще?

Хороший рівень комфортності м’яких меблів забезпечують не тільки матеріали, які використовуються для оббивки, а й її форма і функції. Одним з найбільш важливих елементів, які впливають на комфорт меблів, є її внутрішня частина – наповнювач. Який наповнювач для дивана краще вибрати і чим вони відрізняються один від одного – цим питанням присвячена ця стаття.

Наповнювач для дивана: що краще вибрати?

Вибираючи меблі, перед нами постає питання – який наповнювач краще для дивана? Щоб правильно на нього відповісти, треба трохи дізнатися про найбільш поширені види таких матеріалів, а також про властивості, якими вони володіють.

Пінополіуретан меблевий або поролон

Поширеним елементом для виробництва м’яких меблів, крім дерева і його похідних, а також тканин є еластичний меблевий пінополіуретан або поролон.

Пінополіуретан меблевий або поролон

Залежно від виду меблів, а також її конструкції наповнювач може становити до 30% від вартості всіх матеріалів. Безумовно, поролон, який є найбільш популярним серед виробників м’яких меблів буває різної якості, що значно впливає не тільки на витрати виробництва, а й на дизайн, комфорт і функціональність дивана чи крісла.

Поролон меблевий ділиться на 2 види:

  • стандартний типу Т;
  • дуже гнучкий типу HR з більш високим коефіцієнтом зручності.

Перша група поролону є набагато більш поширеною в диванах, кріслах і інших видах меблів. Такий матеріал використовується досить часто, він має багато різновидів і широкий діапазон основних фізико-механічних параметрів, а також відрізняється за вартістю і універсальності.

поролон меблевий

Поролон типу HR – це наповнювач для більш зручної меблів, високої цінової групи. HR відрізняється підвищеною гнучкістю. Це надійний наповнювач, призначений в основному для виробництва матраців. Він являє собою пористий матеріал з гладкою текстурою і неоднорідною структурою, який характеризується високою гнучкістю і динамічним поведінкою після зняття навантаження, що забезпечує високий рівень комфорту. Поролон цього типу має відмінну повітропроникність, міцність на розрив і швидко відновлюють свою первісну форму після інтенсивного стиснення.

Поролон типу HR

Найкращі наповнювачі диванів мають високу якість і використовуються не повсюдно, а на окремий ділянках якісних меблів. Критеріїв для вибору відповідного типу поролону для виробництва різних елементів меблів багато:

  • поролон з меншою вагою до 18 кг / м³ в основному зустрічається у вигляді бічних елементів, так як він просто заповнює форму і не піддається сильному навантаженню;
  • поролон з вагою від 20 до 28кг / м³, як правило, використовується в елементах спинок, підголівників і підлокітників;
  • поролон вагою 30кг / м³ використовується для сидінь і спальних місць, які схильні до найбільшого зносу;

Є також різновиди поролону з екстремальними параметрами. Дуже твердий, наприклад, типу Visco – з унікальними властивостями термопружності, він використовується на сидіннях ексклюзивних меблів і для виробництва матраців. З нього виготовляють накладки на матраци з поролону типу Т, як на фото нижче.

Visco

Інша група спеціальних матеріалів – це поролон, повторно спінені типу Rebound, які випускаються в різних діапазонах твердості і щільності, а також характеризуються високою механічною міцністю. Ці матеріали масово використовують як сендвіч-шарів, склеєних з іншими поролону для сидінь диванів і крісел, а також в якості матеріалу в матрацах.Наповнювачі для диванів з кокоса, сизалю і пальмового волокна

Також популярним матеріалом для наповнення диванів є використання кокосового мату. Цей продукт в основному використовується в поєднанні з пружинами.

Наповнювачі для диванів з кокоса

Він продовжує термін служби меблів і забезпечує комфорт для користувачів. Кокосовий мат може мати різну товщину (зазвичай від 5 до 30 мм), будь-який розмір і дуже різноманітну твердість і гнучкість. Натуральні волокна кокосового горіха, з яких його виготовляють, мають чудові термічні властивості. Вони забезпечують правильну циркуляцію повітря усередині матраца. Завдяки природній структурі кокосового волокна такий матеріал є легким, повітряним, має гіпоалергенні властивості. При цьому він досить жорсткий, тому його рекомендують людям, які віддають перевагу матраци без «ефекту занурення».

кінський волос, який використовується, як доповнення до кокосовому матуКрім кокосових матів використовуються мати з сизалю (рослинного волокна з агави, що росте в Мексиці) і пальмового волокна, відомого як морська трава. Ці матеріали використовуються для ремонту м’яких меблів і в репліках старих моделей.

Мабуть, самий ексклюзивний матеріал – це кінський волос, який використовується, як доповнення до кокосовому мату. Його застосовують у виробництві особливо зручною меблів.

Пружини

пружиниЯк і раніше широко використовуються в диванах класичні хвильові пружини. Вони є перевіреним і дуже надійним рішенням. Хвильові пружини, виготовлені з дроту з широким спектром діаметрів (3,0-4,1мм), дозволяють без проблем створити зручну конструкцію з необхідною жорсткістю для комфортного сидіння і спинки дивана.

Продукт, який останнім часом став дуже популярним серед виробників м’яких меблів – це системи Stretch Pocket. Він представлений у вигляді дуже низьких пружинних блоків з висотою 3 см і використовується в якості наповнювача в дивани, стільці та офісні крісла, а також в матрацах. Ця форма відмінно підходить для вирівнювання поверхонь матраців, регульованих ліжок, сидінь і спинок крісел і соф. Перевагою цієї системи є чудове розподіл ваги при дуже малій висоті.

Унікальні властивості дещо більшою висоти близько 5,5 см, має вигляд X-Pocket. Конструкція дозволяє створювати низькі, стабільні матраци, які відмінно розподіляють вагу і забезпечують кращу вентиляцію в порівнянні з поролоном. Система також використовується для виготовлення сидінь.

системи Stretch Pocket і X-Pocket

Сподіваємося, що цей невеликий рейтинг кращих наповнювачів для диванів, допоможе вам зробити правильний вибір. З яким наповнювачем краще брати диван, залежить від того, як ви будете його використовувати – для вечорів перед телевізором в колі сім’ї або в приймальню для відвідувачів, для щоденного сну або для нечастого використання в якості спального місця. Тому варто обдумано підходити не тільки до дизайну м’яких меблів і її відповідності дизайну інтер’єру кімнати, в якій вона буде розташована, але і до оббивки, а також до наповнювача сидінь, спинки і підлокітників.

Правильний вибір наповнювача для меблів в кінцевому підсумку сильно вплине на комфорт її використання, на довговічність спального місця і сидіння, а також на частоту ремонтів.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *