Хороший рівень комфортності м’яких меблів забезпечують не тільки матеріали, які використовуються для оббивки, а й її форма і функції. Одним з найбільш важливих елементів, які впливають на комфорт меблів, є її внутрішня частина – наповнювач. Який наповнювач для дивана краще вибрати і чим вони відрізняються один від одного – цим питанням присвячена ця стаття.
Наповнювач для дивана: що краще вибрати?
Вибираючи меблі, перед нами постає питання – який наповнювач краще для дивана? Щоб правильно на нього відповісти, треба трохи дізнатися про найбільш поширені види таких матеріалів, а також про властивості, якими вони володіють.
Пінополіуретан меблевий або поролон
Поширеним елементом для виробництва м’яких меблів, крім дерева і його похідних, а також тканин є еластичний меблевий пінополіуретан або поролон.
Залежно від виду меблів, а також її конструкції наповнювач може становити до 30% від вартості всіх матеріалів. Безумовно, поролон, який є найбільш популярним серед виробників м’яких меблів буває різної якості, що значно впливає не тільки на витрати виробництва, а й на дизайн, комфорт і функціональність дивана чи крісла.
Поролон меблевий ділиться на 2 види:
- стандартний типу Т;
- дуже гнучкий типу HR з більш високим коефіцієнтом зручності.
Перша група поролону є набагато більш поширеною в диванах, кріслах і інших видах меблів. Такий матеріал використовується досить часто, він має багато різновидів і широкий діапазон основних фізико-механічних параметрів, а також відрізняється за вартістю і універсальності.
Поролон типу HR – це наповнювач для більш зручної меблів, високої цінової групи. HR відрізняється підвищеною гнучкістю. Це надійний наповнювач, призначений в основному для виробництва матраців. Він являє собою пористий матеріал з гладкою текстурою і неоднорідною структурою, який характеризується високою гнучкістю і динамічним поведінкою після зняття навантаження, що забезпечує високий рівень комфорту. Поролон цього типу має відмінну повітропроникність, міцність на розрив і швидко відновлюють свою первісну форму після інтенсивного стиснення.
Найкращі наповнювачі диванів мають високу якість і використовуються не повсюдно, а на окремий ділянках якісних меблів. Критеріїв для вибору відповідного типу поролону для виробництва різних елементів меблів багато:
- поролон з меншою вагою до 18 кг / м³ в основному зустрічається у вигляді бічних елементів, так як він просто заповнює форму і не піддається сильному навантаженню;
- поролон з вагою від 20 до 28кг / м³, як правило, використовується в елементах спинок, підголівників і підлокітників;
- поролон вагою 30кг / м³ використовується для сидінь і спальних місць, які схильні до найбільшого зносу;
Є також різновиди поролону з екстремальними параметрами. Дуже твердий, наприклад, типу Visco – з унікальними властивостями термопружності, він використовується на сидіннях ексклюзивних меблів і для виробництва матраців. З нього виготовляють накладки на матраци з поролону типу Т, як на фото нижче.
Інша група спеціальних матеріалів – це поролон, повторно спінені типу Rebound, які випускаються в різних діапазонах твердості і щільності, а також характеризуються високою механічною міцністю. Ці матеріали масово використовують як сендвіч-шарів, склеєних з іншими поролону для сидінь диванів і крісел, а також в якості матеріалу в матрацах.
Наповнювачі для диванів з кокоса, сизалю і пальмового волокна
Також популярним матеріалом для наповнення диванів є використання кокосового мату. Цей продукт в основному використовується в поєднанні з пружинами.
Він продовжує термін служби меблів і забезпечує комфорт для користувачів. Кокосовий мат може мати різну товщину (зазвичай від 5 до 30 мм), будь-який розмір і дуже різноманітну твердість і гнучкість. Натуральні волокна кокосового горіха, з яких його виготовляють, мають чудові термічні властивості. Вони забезпечують правильну циркуляцію повітря усередині матраца. Завдяки природній структурі кокосового волокна такий матеріал є легким, повітряним, має гіпоалергенні властивості. При цьому він досить жорсткий, тому його рекомендують людям, які віддають перевагу матраци без «ефекту занурення».
Крім кокосових матів використовуються мати з сизалю (рослинного волокна з агави, що росте в Мексиці) і пальмового волокна, відомого як морська трава. Ці матеріали використовуються для ремонту м’яких меблів і в репліках старих моделей.
Мабуть, самий ексклюзивний матеріал – це кінський волос, який використовується, як доповнення до кокосовому мату. Його застосовують у виробництві особливо зручною меблів.
Пружини
Як і раніше широко використовуються в диванах класичні хвильові пружини. Вони є перевіреним і дуже надійним рішенням. Хвильові пружини, виготовлені з дроту з широким спектром діаметрів (3,0-4,1мм), дозволяють без проблем створити зручну конструкцію з необхідною жорсткістю для комфортного сидіння і спинки дивана.
Продукт, який останнім часом став дуже популярним серед виробників м’яких меблів – це системи Stretch Pocket. Він представлений у вигляді дуже низьких пружинних блоків з висотою 3 см і використовується в якості наповнювача в дивани, стільці та офісні крісла, а також в матрацах. Ця форма відмінно підходить для вирівнювання поверхонь матраців, регульованих ліжок, сидінь і спинок крісел і соф. Перевагою цієї системи є чудове розподіл ваги при дуже малій висоті.
Унікальні властивості дещо більшою висоти близько 5,5 см, має вигляд X-Pocket. Конструкція дозволяє створювати низькі, стабільні матраци, які відмінно розподіляють вагу і забезпечують кращу вентиляцію в порівнянні з поролоном. Система також використовується для виготовлення сидінь.
Сподіваємося, що цей невеликий рейтинг кращих наповнювачів для диванів, допоможе вам зробити правильний вибір. З яким наповнювачем краще брати диван, залежить від того, як ви будете його використовувати – для вечорів перед телевізором в колі сім’ї або в приймальню для відвідувачів, для щоденного сну або для нечастого використання в якості спального місця. Тому варто обдумано підходити не тільки до дизайну м’яких меблів і її відповідності дизайну інтер’єру кімнати, в якій вона буде розташована, але і до оббивки, а також до наповнювача сидінь, спинки і підлокітників.
Правильний вибір наповнювача для меблів в кінцевому підсумку сильно вплине на комфорт її використання, на довговічність спального місця і сидіння, а також на частоту ремонтів.