Настільна лампа для робочого столуНастільна лампа для робочого столу

Настільні лампи є необхідним атрибутом робочого столу, вони допомагають зберегти хороший зір. Правильно підібране світло сприяє концентрації уваги, а також підвищує комфорт.

Яку купити настільну лампу для робочого столу, на які параметри слід звертати увагу при покупці, щоб обрана модель була практичною і прикрашала інтер’єр.

Настільна лампа для робочого столу школяра або дорослого – як вибрати?

Читання, робота, навчання або творчість – всі ці заняття зажадають концентрації зору. Як створити ідеальні умови для здійснення різної діяльності за робочим столом?

Правильно підібране освітлення місця роботи або навчання не менш важливо для здоров’я, ніж зручне крісло – воно допомагає зберігати зір і сприяє концентрації уваги. Тому дуже важливо приділити особливу увагу покупці настільної лампи.

Настільна лампа для робочого столуПеред покупкою слід проаналізувати такі параметри, як:

 • потужність освітлювального приладу;
 • колір світла;
 • форма і колір корпусу.

У пошуках практичною і корисною для здоров’я настільної лампи бажано проаналізувати всі її технічні характеристики. А також не слід забувати, що вона повинна відповідати оформленню інтер’єру, щоб радувати свого власника приємним зовнішнім виглядом, відповідним стилем кімнати.

Перед тим, як купити настільні лампи для робочого столу школяра, треба уважно вивчити характеристики приладу. Бажано уникати використання галогенних ламп, так як вони нагріваються до високих температур. Таке світло будуть погано сприймати очі дитини. Що ж ще треба знати? Які параметри слід вивчити? Про це нижче.

Якою має бути потужність лампи?

У магазинах у нас є на вибір лампи з різними типами лампочок:

 • галогенні;
 • LED або світлодіодні;
 • люмінесцентні;
 • традиційні лампи розжарювання.

Раніше інформація про потужності лампочки вказувалася тільки у ВАТ, так як в продажу можна було зустріти тільки звичайні лампи розжарювання. На сьогоднішній день, більш важливим є величина номінального світлового потоку, що випускається лампою, яка вимірюється в люменах.

потужність лампиВеличина світлового потоку, що падає на поверхню площею 1 м², виражається в люксах (люкс – це люмен / м²). Прилади з традиційною лампою розжарювання, як правило, мають потужність від 20 до 100 Вт. Такі лампочки з великою потужністю світлового потоку споживають набагато більшу кількість електроенергії, ніж сучасні. Тому вони можуть бути замінені еквівалентними лампочками LED, люмінесцентними або галогенними, з набагато більш низьким споживанням електрики. Слід зазначити, що найбільш економічними і довговічними на сьогоднішній день є світлодіодні лампи, які називають також LED.

Офісна настільна лампа для робочого столу для роботи або читання зажадає лампочки потужністю 500 люксів, що дорівнює 40 Вт в звичайній лампі розжарювання і 6-7 Вт для світлодіодної лампи.

Як вибрати колір світла?

Світильник повинен давати світло, нагадує природний. Це здорове освітлення, сприятливе для очей. Колірну температуру вказують в градусах K. Цей параметр дає інформацію про те, як лампа імітує джерело природного світла. Який бажано вибирати колір світла?

 • світлова температура, що рекомендується для роботи, становить 4000 K;
 • для дітей буде доречна 3000 K – таке світло тепліше і м’якше для очей;
 • в дитячу кімнату краще не вибирати лампочки з температурою нижче 2700 K, тому що таке освітлення не сприяє концентрації уваги;
 • занадто висока колірна температура (6500 K і вище) має дуже прохолодний відтінок і також не рекомендується для дітей.

Як вибрати колір світла

Галогенні лампочки

Холодний або білий світ, який схожий на природний, мають невеликі галогенні лампочки, наприклад, капсульні. Їх недоліком є ​​швидке нагрівання. Це особливо важливо враховувати, якщо ми збираємося купити світильник для дитячої кімнати. Щоб дитина не обпікся, такий світильник повинен бути встановлений в корпусі, який захищає гарячі частини від дотику.

Настільна лампа для робочого столу світлодіодна

Іншим варіантом є світильники з діодами LED. Таке освітлення схоже на природне світло, при цьому їх корпус не нагрівається занадто сильно. Крім того, можна вибрати колір відповідний особистих вподобань, так як діоди дають світло як в теплих, так і в холодних тонах. Деякі світлодіодні лампочки дають до 200 кольорів на вибір, а також вони споживають значно менше енергії, ніж традиційні. У разі світильників зі світлодіодами можна також відрегулювати промінь світла: зменшити або збільшити його. Чим менше промінь, тим більше енергії ми економимо. Для того, щоб змінити відтінок світла використовують пілот, який купують разом зі світильником.

Настільна лампа для робочого столу світлодіодна

Форма і мобільність настільної лампи – що шукати?

Настільна лампа повинна бути оснащена рухомий, регульованою довжиною стійкою або трубкою. Вона також може мати мобільний плафон з відбивачем або розсіювачем, кут нахилу якого легко змінити. Він дозволяє регулювати рівень освітленості, наприклад, віддалити світло і висвітлити весь робочий стіл або певну точку.

Кабель повинен мати довжину в діапазоні від 1,5 до 3 метрів, що дозволить встановити пристрій в потрібному місці без необхідності використання подовжувача.

Форма і мобільність настільної лампи

Настільна лампа для робочого столу в дитячу для школяра

Дитина проводить 1/3 свого життя в школі чи вдома, схилившись над книгами, зошитами, ноутбуками та іншими типами навчальних матеріалів. Краще висвітлення для роботи і навчання – це природне світло або такий, який його імітує. Настільна лампа для робочого столу в дитячу для школяраТаким чином, ми повинні вибрати відповідний прилад, щоб забезпечити дитину максимальною зручністю та комфортом в процесі навчання. Вчені довели, що при правильному світлі, люди працюють і вчаться більш ефективно і мають кращу концентрацію.

Правильний світло поліпшує настрій, робить позитивний вплив на візуальний комфорт, і тому відбивається на здоров’ї. Гарне освітлення зменшує стрес і регулює рівень гормону щастя. Варто пам’ятати, щоб при покупці освітлювального приладу не варто враховувати тільки ціну.Набутий світильник повинен відповідати всім стандартам безпеки. Правильно обраний освітлювальний прилад на столі буде допомагати дитині вчитися і грати, крім того, прослужить довго. При покупці лампи, вам потрібно звернути увагу на те, щоб він був адаптований до потреб дітей. Важливо врахувати ряд параметрів.

 • Тип лампочки повинен забезпечити здоровий для очей денне світло. Так як, на жаль, не завжди можна використовувати природне освітлення. Восени і взимку діти сідають за уроки часто після настання темряви і змушені працювати при штучному освітленні. Для того, щоб забезпечити максимальний комфорт для очей, слід вибрати лампочку з кольором, подібно до сонячного (5500-6000 K).
 • При виборі освітлювального приладу на стіл для дитини, краще уникати галогенних лампочок, які, на відміну від світлодіодів, нагріваються до дуже високих температур. В ідеалі підійдуть світлодіодні лампи з потужністю від 3 до 5 Вт.
 • Також важливий параметр, коли мова йде про форму освітлювального приладу – це рухливий кронштейн, який дозволяє вільно управляти джерелом світла. За допомогою регульованого важеля можна збільшувати і зменшувати висоту розташування лампочки в залежності від потреб, зростання дитини або розміру столу. Це робить світильник більш універсальним – немає необхідності замінювати його на новий, коли дитина стає старше. Якщо ж вирішено купити модель без регулювання висоти, слід пам’ятати, що ідеальне відстань між світильником і книгою або ноутбуком, розташованими на столі, становить близько 35 см. Регульований кронштейн і абажур також допоможуть уникнути відблисків на гладкій поверхні на сторінках книг і підручників, які негативно впливають на здоров’я очей.
 • В дитячу кімнату краще вибирати міцні матеріали, тут поганим вибором буде, наприклад, скляний плафон або тонкий ажурний абажур. Також треба переконатися, що світильник зроблений з безпечних матеріалів і пофарбований нетоксичними фарбами і лаками.
 • Стабільність способу установки. Освітлювальний прилад на столі для дитини повинен бути стабільним і не дуже важким, так щоб його було легко пересунути. Хорошим рішенням може бути настільна лампа для робочого столу на прищіпки, що дозволяє економити місце на робочому столі.
 • Важливо також правильно встановити світильник – якщо дитина правша, джерело світла повинен бути на лівій стороні столу, якщо лівша – на правій.

Настільна лампа для робочого столу в дитячу для школяра

Дитяча кімната є місцем, де діти грають і роблять свої домашні завдання, запрошують друзів і вчаться піклуватися про простір навколо себе. Тому можна дозволити їм самостійного вибрати зовнішній вигляд своєї кімнати і відповідних аксесуарів до неї, таких як світильники. Це забезпечить їм відчуття комфорту і дозволить визначити свій власний смак.

Зовнішній вигляд також має важливе значення

Лампа на столі повинна бути не тільки практичною, вона повинна бути частиною інтер’єру кімнати і її зовнішній вигляд повинен відповідати решті декору. Це може бути сучасна або класична модель, мінімалістська, цікаво прикрашена або з футуристичний дизайном.

Моделі для дітей

Для маленьких дітей можна вибрати модель з яскравим кольоровим абажуром, прикрашеним зображеннями персонажів з улюблених фільмів, тварин або героїв книг.

Моделі для дітей

Світильник можна використовувати як колірний акцент в скромно обставленій кімнаті, або підібрати його за кольором до стін кімнати, меблів або текстилю.

Моделі для дітей

Для підлітків краще придбати сучасні моделі в мінімалістичний формах. Для освітлювального приладу можна окремо купити світлодіодні лампочки з силою світла і кольором відповідно до особистих переваг.

Моделі для дітей

Настільна лампа для підлітка не повинна бути нудною. Сучасні освітлювальні прилади мають не тільки цікавий дизайн, але і додаткові функції. Наприклад, популярно додаткове світлодіодне освітлення з регульованим кольором і можливістю вибрати один з безлічі квітів. Цікавим вибором буде модель, яка показує дату, час і температуру в приміщенні.

Вибору освітлювального приладу для школяра, як правило, не посвячують занадто багато часу – зазвичай просто купують першу вподобану модель. Тим часом, варто розуміти, що правильно вибране освітлення не тільки дозволяє ефективно вчитися, але також впливає на ефективність роботи і не викликає напругу очей. Саме тому вибір освітлювального приладу для дитини не слід недооцінювати.

Настільні лампи з сучасним зовнішнім виглядом

Для тих, хто любить більш сучасні моделі, на ринку можна знайти світлодіодні настільні лампи оригінальних форм. Вони дуже добре представлені, і виглядають сучасно і естетично. Такі моделі часто оснащені функцією, що дозволяє змінити колір і інтенсивність світла, тому ми можемо легко підібрати силу світла і відтінок кольору відповідно до поточних потреб.

Настільні лампи з сучасним зовнішнім виглядом

Настільна лампа для робочого столу на струбцине

Для тих, кому необхідно висвітлити всю поверхню столу, є настільні світлодіодні лампи з можливістю скручування і вигину в декількох площинах. Додатково можна придбати настільну лампу на струбцине, яка кріпиться до верхньої частини столу так, що поверхня отримує додаткове вільне місце.

Настільна лампа для робочого столу на струбцине Настільна лампа для робочого столу на струбцине

Вибір підходящої настільної лампи дуже важливий, тому що часто ми проводимо за столом кілька годин в день. Важливо, щоб розмір лампи, регульований плафон, а також гнучкість стійки дозволяли відрегулювати положення і напрямок світла. Великою перевагою світлодіодних ламп є те, що джерело світла LED не випромінює тепла, такого, як традиційні лампи, оснащені лампочками розжарювання або галогенними лампами.

Вибираючи відповідну світлодіодну лампу на стіл, слід мати на увазі, що світлодіодне освітлення, має значно більше низьке споживання енергії. Наприклад, LED потужністю 5 Вт світить так яскраво, як лампи розжарювання потужністю 40 Вт, так що пошук повинен бути заснований на аналізі кількості люменів.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *