Ключниця з дерева своїми руками за кілька хвилин вийде у вигляді простої конструкції. Якщо докласти зусиль і талант, можна створити справжній шедевр, який додатково стане декором приміщення. Красиві вироби випилюють з фанери, дошки. Вершиною мистецтва вважається різьблення по дереву і декупаж.
Що потрібно, щоб зробити красиву ключницю з дерева
За призначенням виріб є пристроєм, що дозволяє зберігати ключі в одному місці. Не існує особливих класифікацій, вимог до цього виробу. Умовно їх поділяють на кишенькові моделі і настінні підвіски. Перший вид більше нагадує брелок, найчастіше зшитий зі шкіри або шкірозамінника. Ключі до нього прикріплені на постійній основі кільцями зі сталевого дроту.
Настінні ключниці представляють собою предмет у вигляді класичного прямокутника або будь-якої фігури. Через великих розмірів в кишені їх не носять. Конструкцію підвішують на стіну в кабінеті або коридорі. Ключі тут не закріплюють на постійній основі. Їх кільцями надягають на гачки. При необхідності відімкнути потрібні двері, беруть відповідний ключ, а потім повертають на місце.
Настінні моделі бувають закритого, а також відкритого типу. Перший варіант дозволяє приховати ключі з загального огляду. Для складання закритих конструкцій частіше застосовують фанеру, МДФ, інші листові матеріали. Вони дозволяють зробити об’ємний шафка з дверцями невеликої ваги. Конструкція буває простою і складною, доповненої поличкою, гачком для парасольки, іншими корисними пристосуваннями.
Варіант відкритою ключниці зазвичай являє собою відрізок дошки з гачками, вбитими цвяхами або вкрученими саморізами для підвішування ключів. Однак навіть таку конструкцію роблять красиву, декоруючи її різьбленням, випаленими візерунками.
Індивідуальними є розміри ключниці з дерева, так як їх визначають по вільному місцю на стіні і підвішують кількості ключів. Перед початком виготовлення конструкції саме з цих питань все і починають. Спочатку визначаються з місцем розташування. Продумують, яка кількість ключів передбачається зберігати. Після цього простіше визначитися з формою вироби, підібрати матеріали. Можна використовувати не тільки дерево, але і доповнити прикраси з фанери, ДВП, МДФ. Естетично виглядають металеві або пластикові дрібнички на основному корпусі.
Порада! Для ключниці бажано не використовувати дошку з хвойних порід дерева. Згодом така деревина періодично виділяє смолу, про яку забрудняться ключі, та й зіпсується сам зовнішній вигляд виробу.
Креслення ключниць з дерева своїми руками
Конструкція настільки проста, що складати складний креслення немає сенсу. При бажанні на аркуші паперу олівцем роблять начерки, щоб приблизно уявити, що вийде. Якщо випилювати з фанери складну заготовку, ескізи ключниці з дерева знадобляться. Точніше, це буде форма, яку з паперу переносять на фанерний лист.
Як зробити ключницю своїми руками з дерева
Так як основним матеріалом є деревина, то для роботи знадобиться найпростіший деревообробний інструмент: електролобзик, стамеска, дриль, наждачний папір. Заздалегідь підбирають матеріали для декору. Якщо талант в цій області відсутня, вдаються до стандартного вирішення: деревину розкривають морилкою або лаком.
Проста ключниця з дерева своїми руками
Для найпростішої конструкції знадобиться дошка. Електролобзиком відпилюють заготівлю потрібної довжини, заокруглені кути, шліфують поверхню. Підстава готове. Однак така конструкція підійде більше для кімнати, де її ніхто не бачить. Наприклад, її кріплять в коморі для ключів від сараїв та інших госпбудівель.
У коридорі або кабінеті бажано повісити красиву ключницю. Для неї використовують дощечки різної ширини – від 20 до 70 мм. Добре, якщо це буде дерево декількох порід. Заготовки напілівать різної довжини. Їх скріплюють між собою в площадку.
Кращим елементом декору деревини є збереження природного фактури. Готовий виріб покривають лаком, морилкою. Щоб надати незвичайний стиль, деревину дряпають щіткою по металу, після чого покривають лаком або морилкою. Можна для фарбування використовувати масло по дереву.
Фарбами на дереві можна нанести написи, намалювати відбиток сліду домашнього вихованця або інший візерунок. Для ключів кріплять гачки. Якщо їх немає, можна просто вкрутити під нахилом саморізи.
Порада! Чітко передати структуру деревини можна легким обпаленням дощок паяльною лампою або на газовій конфорці
Ключниця з спила дерева своїми руками
Звичайна дошка не так красиво виглядає, як спіл натурального дерева. Буде потрібно знайти сухе, але не Трухлого колоду діаметром мінімум 150 мм. Бензопилою відпилюють кругляк товщиною 30 мм. Пиляти потрібно акуратно, щоб в цілісності зберегти по периметру кору. Зрізи кругляка шліфують дрібнозернистим наждачним папером, розкривають прозорим лаком або маслом. Для ключів саморізами прикручують один або кілька гачків.
Порада! Для спилювання підбирають колоду з чітко видимими річними кільцями.
Відпилювати кругляк не обов’язково з рівного колоди. Якщо дерево має вигини, п’ятак можна вирізати на ділянці повороту. Спіл зігнутої форми ще привабливіше виглядає, ніж просто рівний кругляк. Однак його товщину збільшують до 50 мм, щоб точно передати форму вигину.
Дерево не завжди вдається знайти з красивими річними кільцями. Однотонний спіл виглядає неестетично. Щоб прикрасити ключницю, в тіло деревини імплантують малюнок. Для цього роблять дзеркальну роздруківку вподобаного зображення. Спіл покривають акриловою фарбою. Ті ж самі дії проводять з роздруківкою. Поки фарба не висохла, аркуш паперу малюнком притискають до спиляли, прокочують валиком.
Приклеєний до дерева лист не чіпають близько трьох годин. За цей час фарба висохне. Папір зверху змочують водою, м’якою ганчіркою починають скачувати. Стирають все, навіть білу фарбу. У міру стирання на спилі дерева буде проявлятися малюнок.
Спіл дерева з картинкою розкривають безбарвним лаком. Гачки для ключів вигинають подовжені з дроту. Кріплять їх з тильного боку, щоб не закривали картинку. Самі гаки виступають знизу спилювання. На кінчики насаджують круглі намистини, щоб не поранитися об гострий край дроту.
Декупаж ключниця з дерева своїми руками
Ключниця вийде оригінальна, якщо для прикраси застосувати декупаж. Технологія являє собою перенесення малюнка на дерево. Спочатку знадобиться зробити саму основу. Матеріалом вибирають фанеру, дошку або спіл дерева. Можна купити вже готову заготовку для декупажу. Підійде навіть звичайна обробна дошка, тільки нова.
Наступним етапом йде грунтовка. Якщо дерево не покрити грунтом, перенесений з серветки малюнок змішається з фактурним візерунком деревини. Грунт наносять пензлем, дають час висохнути.
Наступним етапом знадобиться декупажних карта. Якщо її немає, можна купити звичайні тришарові паперові серветки з красивим малюнком. Спочатку вони товсті. Три шару для декупажу багато. Серветку прогрівають праскою. Отслаивают один паперовий шар з малюнком.
Оформлення ключниці виконують в залежності від обраного стилю. До нього повинен підходити малюнок серветки. Для прикладу можна розглянути сільський стиль. Заготівлю покривають білою акриловою фарбою. Роблять це шматочком поролону. Губку в фарбі потрібно промокнути по дереву, щоб залишалися дрібні бульбашки. Наносити можна до трьох шарів, даючи час кожному висохнути мінімум 2 години.
Коли фарба висохне, наносять пензлем клей ПВА. Попередньо його розбавляють водою в співвідношенні 1: 1. Відшарований від серветки малюнок ножицями підганяють за розміром, укладають на поверхню ключниці. Якщо залишилися виступаючі краї, їх акуратно підрізають. Крайку картинки для кращого склеювання з деревом ще раз промащують клеєм.
Після приклеювання серветки ключницю не чіпають, поки клей повністю висохне. Наступним етапом йде лакування. Прозорий лак наносять 1-3 шарами, даючи час кожному просохнути. Ребра ключниці фарбують фарбою чорного кольору для підкреслення сільського стилю.
Оригінальна ключниця з дерева
Особливістю цієї моделі є оригінальне підвішування ключів. У більшості варіантів застосовують гачки. Тут їх немає. Замість гачків в дереві прорізають глибокі щілини. Їх розташовують тільки горизонтально. Ширина щілини повинна дозволяти вільно входити дротовому кільцю, на якому висить один або кілька ключів.
У глибину дерева прорізи бажано робити злегка під нахилом. Якщо вони будуть ідеально горизонтальні, кільце під вагою масивних ключів вислизне.
Різьблена ключниця з дерева своїми руками
Володіють мистецтвом різьблення по дереву виготовляють ключниці із зображенням тварин, героїв казок, навіть зі своїми портретами. Робота складна, вимагає наявність спеціального інструменту. При відсутності досвіду такий шедевр роблять під замовлення у майстрів.
Незвичайна ключниця з дерева
Незвичайна і досить проста конструкція виходить з гілки дерева. Оптимально підібрати березу, так як білий колір кори вже є частиною декору. Щоб зробити цікаву ключницю з дерева, відпилюють гілку товщиною 50 мм. Оптимально наявність на ній сучків, вигину. Довжину беруть довільну за потребою.
З знайденої гілки відпилюють все зайве. Заготівлю просушують, обробляють антисептиком, покривають лаком. Там де буде низ ключниці, вкручують анкерні гачки. Готовий виріб підвішують на стіну.
Ключниця зі старої картини
Якщо вдома завалялася стара картина, від неї знадобиться рама. Дерево зачищають наждачним папером від старої фарби. Новий образ надають лаком або морилкою. Можна рамку знову пофарбувати фарбою на водній основі.
Гачки для ключів вганяють в нижній елемент рамки. За її розміру готують малюнок або сімейне фото. Зображення поміщають в рамку, підвішують незвичайну ключницю на стіну.
Ключниця з поличкою
Разом з ключами зручно зберігати інші дрібні предмети першої необхідності. Щоб вони всі були разом, з дерева збирають ключницю з поличкою. Матеріалом краще вибрати дошку. Поличку роблять прямокутну або кутову. Все залежить від того, на якій ділянці стіни вибрано під неї місце.
Готову поличку можна просто купити в магазині і переобладнати її під ключницю. Для цього достатньо закріпити в потрібному місці гачки.
Декор ключниці своїми руками з дерева
Про декоруванні ключниці думають ще на етапі створення ескізу. Як варіант, можна заздалегідь передбачити цікаву форму. Дерево вважається добре оброблюється. З дошки або фанери вирізають різні фігури. Непоганий ідеєю є випиляти підставу ключниці в формі ключа.
Для декору готового виробу зазвичай вибирають фарбування лаком, морилкою, фарбою. Красиво передається структура дерева після легкого випалу вогнем. Декупаж теж доступний для будь-якої людини. Нічого складного немає в тому, щоб перенести картинку з паперу. Найскладнішим декором вважається різьблення по дереву, де рельєфний малюнок вирізують стамесками, ножем і іншими пристосуваннями.
Фото дерев’яних настінних ключниць
Висновок
Ключниця з дерева своїми руками повинна бути оформлена під загальний стиль приміщення. Виріб не повинен виділятися в інтер’єрі грубим плямою на стіні. Якщо передбачається підвішування ключів від замків важливих дверей, то ключницю краще робити закритого типу, щоб заховати їх з загального огляду.