Облицювання цоколя будинку природним каменемОблицювання цоколя будинку природним каменем

Цоколь – це сама нижня частина зовнішньої стіни будівлі. Облицювання цоколя будинку захищає будинок від вологи, бруду та механічних пошкоджень. Крім захисної функції він також служить в якості декоративного елемента. Цікаво спроектований, він може ефективно доповнити архітектуру будинку. Дуже ефектно виглядає натуральний камінь для облицювання цоколя. У чому особливості цього виду обробки, ми розглянемо в цій статті.

Облицювання цоколя будинку природним каменем – красиво і надійно

Натуральний камінь для облицювання цоколя будинку, як правило, це галька або плити і відколи каменів різних розмірів та оздоблення. Для укладання каменів найчастіше використовують звичайний розчин. Облицювання цоколя будинку природним каменем своїми руками є трудомісткою, цей процес вимагає вибору відповідних елементів таким чином, щоб отримати однакові шви. Для плитки, виготовленої з натурального мармуру або іншого натурального каменю, рекомендується використовувати спеціальні клейові розчини. Клей, який виготовляється на основі білого цементу, незважаючи на природну високу гігроскопічність, що не знебарвлюється.

Більш поширений і найкращі на практиці цоколі будинку висотою від 30 до 60 см. Більш високі варіанти виконують, як правило, в будинках з підвалами, де підвал частково втоплений в землю.

Облицювання цоколя будинку природним каменем – фото

Облицювання цоколя будинку природним каменем - фото

Цоколь може бути:

  • який виступає за межі стін будівлі;
  • западаючий;
  • урівень (тобто врівень зі стіною).

Нижня частина будівлі, яка виступає від стіни є нагадуванням про стару, важкої конструкції, але якщо комусь дістався такий архітектурний архаїзм – він буде серйозною технічною проблемою. Захист його від проникнення води з верхньої частини, може вимагати встановлення відповідного навісу над цоколем і ефективної горизонтальної ізоляції – всі ці питання повинні вирішуватися в індивідуальному порядку.

На щастя, переважна більшість цоколів виконується западає на 2-3 см вглиб поверхні фасаду і не уявляють таких проблем. Западаючий цоколь дозволяє добре відводити краплі води від фасаду і не викликає перезволоження стін.

Облицювання цоколя природним каменем – гармонія на фасаді будинку

Природний камінь для цоколя будинку має свій шарм. Оздоблення природним каменем зробить будинок величнішим, і стане чудовою прикрасою. Іноді, однак, неправильний вибір матеріалу або неправильні пропорції можуть зробити зовнішній вигляд будівлі зіпсованим і розбитим. Так як же зробити його правильно?

Одним з основних факторів, який повинен бути прийнятий до уваги при обробці цоколя каменем, є його відповідність всій будівлі і його околицях. Якщо будинок розташований близько до інших будівель, добре вибрати камінь, який не буде занадто виділятися на тлі пейзажу. Не варто також обробляти тільки одну частину будівлі, наприклад, якщо будинок на двох або трьох господарів. Ніщо так не вносить дисгармонію, як різні види обробки на одному і тому ж будинку.Другий важливий фактор – це архітектурна послідовність. Камінь на фасаді гарний, якщо він обраний зі смаком до архітектури. Ви можете послухати архітектора, який спроектував будівлю і, звичайно, додати свої думки про обробку фасаду. Гарна ідея – накидати проект в вашому комп’ютері і подивитися, як будівля буде представлено з обраним оздоблювальним матеріалом.

Який природний камінь на цоколі будинку буде кращим?

Кожен з природних матеріалів має різну твердість, стійкість до зовнішніх чинників, а також наявність квітів. Найпопулярніші камені, використовувані на фасаді це:

  • граніт – є надзвичайно міцним і стійким до пошкоджень і забруднень;граніт
  • базальт – подібний граніту, але обмежений в кольорі в відтінках сірого;базальт
  • вапняк – надзвичайно популярний, має теплий колір, матову поверхню і має високу стійкість до зовнішніх чинників;вапняк
  • піщаник – шорсткий, вимагає частого технічного обслуговування і захисту від пошкоджень;піщаник
  • мармур – має велику палітру відтінків, так що він може бути адаптований практично до кожного архітектурному рішенню;мармур
  • кварцит – в ньому видно блискучі частинки кварцу;кварцит
  • онікс – це оригінальна ідея, його багатобарвність і узорчатость дає великий простір для різних варіантів обробки.онікс

Який вибрати камінь багато в чому залежить від ефекту, який ви хочете отримати. Якщо є бажання домогтися оригінального вигляду будівлі, варто зробити ставку на контраст і узорчатость. Якщо ж найбільш важлива умова – це функціональність, то краще вибрати обробку з вапняку, як найменш вимогливого і найменш дорогого варіанта.

Витрати мають важливе значення

Ціна має важливе значення. Цим аспектом не можна нехтувати. Найдорожчими є цоколі з піщанику, сланцю і кварциту, а найдешевші – з вапняку. Не забувайте також про якість кладки. Професійне укладання каменю вимагає досвіду і впливає на кінцевий результат, тому ми не повинні на цьому економити.

Про що треба пам’ятати?

Незважаючи на те, що камінь призначений для того, щоб зробити цоколь стійким до деяких зовнішніх факторів ви не можете ігнорувати питання про технічне обслуговування. Природний камінь, як будь-який матеріал схильний до ерозії, а з цим пов’язані пошкодження фасаду та неестетичний зовнішній вигляд. Так що якщо ви зважилися на кам’яний фасад, пам’ятайте про регулярного догляду за ним. Найбільш важливим заходом є просочення, яку треба зробити відразу після укладання кам’яної стіни. Важливо подбати про те, щоб не було ніяких щілин, в які можуть проникати мікроорганізми і вода. Кам’яний цоколь слід регулярно чистити – водою, що подається під тиском або відповідними засобами. Така обробка забезпечить довгий термін служби будь-якого матеріалу.

Підкладка цоколя перед нанесенням оздоблювального шару повинна бути підготовлена. Якщо зовнішній шар підстави виготовлений з гігроскопічних матеріалів, наприклад, каменю, то його треба захистити від шкідливої ​​дії зовнішнього середовища. Особливо важливим є належний захист будівлі від проникнення води, ґрунтових вод (гідроізоляція) і дощових вод (дренаж з водостічних труб). Підкладка повинна бути досить міцною і загартованої, очищеної від бруду та пилу, і загрунтованной спеціальними емульсіями.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *