Обшивка стелі та оздоблення стін плитами ОСБОбшивка стелі та оздоблення стін плитами осб

У кімнаті підлітка сира плита OSB, метал і сірий колір створять оригінальний дизайн. Незважаючи на зіткнення контрастних матеріалів і обробки ви можете досягти повного компромісу і балансу в дизайні інтер’єру.

Оздоблення стін плитами ОСБ в дизайні інтер’єру

Дизайн інтер’єру з використанням обробки стін плитою ОСБ є цікавою пропозицією. Цей недооцінений елемент оздоблення ідеально підходить для стін, стелі, і навіть в якості декоративних фасадів шаф або меблів. Останнім часом він стає все популярнішим і частково використовується для обробки деяких елементів меблів в сирому вигляді.

Переваги плити ОСБ

  • підвищена стійкість до вологи,
  • декоративна структура,
  • і висока твердість.

Все це робить плиту OSB хорошим матеріалом для внутрішньої обробки.

У дизайні інтер’єру є цікаві нові пропозиції по використанню оригінальних матеріалів. ОСБ до недавнього часу розглядалася як будівельний матеріал і використовувалася в закритих конструкціях, її не використали для внутрішніх робіт. Існує думка, що OSB є матеріалом другого сорту і не підходить для інтер’єру житла в необробленому вигляді. Тим більше не вважалося можливим прикрашати з її допомогою інтер’єр.

Переваги плити ОСБ

Перш за все, давайте подивимося докладніше, що це за матеріал. ОСБ є матеріал, вироблений з дерева – це деревно-стружкові композитна плита. Вона складається з довгих, тонких стружок, одержуваних шляхом стругання круглого лісу. Елементом в цьому матеріалі виступають різні синтетичні смоли.

З наведеного вище опису, зрозуміло, що ОСБ – це не дерево, як матеріал і не імітує дерево – її основною складовою є природна сировина. Крім того, завдяки особливому способу з’єднання стружки, ми отримуємо дуже цікаву структуру і текстуру поверхні. ОСБ панелі дуже міцні і тверді.

Плита ОСБ ділиться на різні типи:

  • OSB / 1 – загального призначення, для сухих приміщень;
  • OSB / 2 – несучі пластини, для сухих приміщень;
  • OSB / 3 – несучі пластини, для приміщень з підвищеною вологістю;
  • OSB / 4 – несучі пластини з підвищеною міцністю, для приміщень з підвищеною вологістю.

Таким чином, цей матеріал може бути з успіхом використаний в різних приміщеннях і в інтер’єрах різного призначення для обробки стін і інших поверхонь.

Застосування в інтер’єрі: обшивка стін, стелі та підлоги ОСБ

Технічні параметри матеріалу говорять про його універсальності. В якості покриття для оздоблення стін ОСБ підходить ідеально, а також його можна з успіхом застосовувати для обшивки стель, і навіть на підлозі. Незвично, але досить декоративно цей матеріал виглядає в дизайні інтер’єру. Для цього слід вибирати тонку плиту товщиною 8 мм. Така обробка поверхні може зробити дизайн інтер’єру як візуально більш «теплим», так і в буквальному сенсі (адже вона тепла на дотик). Обшивка плитами осб стін додасть в кімнату додаткову привабливу текстуру.

Застосування в інтер'єрі: обшивка стін, стелі та підлоги ОСБ

Ці панелі використовуються для обробки стін в нішах, при зонуванні приміщення ними виділяють зони сну і робоче місце в молодіжній кімнаті. Плитою можна обробити стелю, наприклад, на кухні в індустріальному стилі лофт.Нам уже не треба буде використовувати шпалери або будь-які інші покриття, щоб надати поверхні деревоподібний візерунок і текстуру, для імітації дерева. Оздоблення стін і стелі ОСБ підходить в сучасний дизайн інтер’єру як до білих, так і до дуже темним стін, наприклад, до чорних (пофарбованим магнінто-грифельній фарбою).

Застосування ОСБ в інтер’єрі: меблі

OSB може бути з успіхом використана в якості матеріалу для меблів, наприклад, для кухонних шаф або полиць. Плита тверда, не даватиме ніяких перекосів. Додатковим її перевагою є декоративна структура. Сама меблі з ОСБ повинна бути якомога простішою – цікава текстура матеріалу буде достатньою, щоб зробити предмет меблів привабливим.

Цей матеріал в сирому вигляді можна використовувати в інтер’єрі кухні. Товщину плити слід вибирати відповідно до стандартної товщиною кухонних меблів. Її можна застосувати для фронтів і створення корпусу шаф. Таке рішення стане в нагоді для дизайну інтер’єру в модному скандинавському стилі або стилі лофт.

Застосування ОСБ в інтер'єрі: меблі

Застосування ОСБ в інтер'єрі: меблі
З ОСБ може бути зроблений ажурний книжкову шафу-стелаж, який представляє цікаву перегородку для зонування простору. Він ефективно пропускає світло, але при цьому візуально розділяє простір, наприклад, між вітальні і передпокою.

З ОСБ може бути зроблений ажурний книжкову шафу-стелажЗа допомогою цього матеріалу ви можете створити затишна зону, зробивши з плити каркас для невеликого дивана з подушками в ніші, під сидінням можна розмістити ящики для зберігання різних предметів.

Застосування ОСБ в інтер'єрі: меблі

Застосування ОСБ в інтер'єрі: меблі

Застосування ОСБ для обшивки стін у ванній кімнаті

Як уже згадувалося раніше, на ринку ви можете знайти плити з підвищеною стійкістю до дії вологи. Цей тип матеріалу може бути використаний, наприклад, у ванній кімнаті для обшивки стін або в якості обшивки корпусу ванни. Це дуже практичне рішення – воно вимагає набагато менше витрат праці, ніж, наприклад, традиційна обробка ванни.

Застосування ОСБ для обшивки стін у ванній кімнаті

Застосування ОСБ для обшивки стін у ванній кімнатіЯкщо нам подобається тільки текстура, але зовсім не до душі колір цього матеріалу, то ми можемо успішно покрити її будь-яким потрібним кольором. Дуже акуратний і сучасний вигляд має така панель, пофарбована в білий, чорний або сірий колір. Якщо застосувати масляну фарбу, то її блиск допоможе проявити текстуру окремих волокон, красиво підкреслюючи мереживну декоративну поверхню.

Ці композитні панелі, раніше використовувані в основному в будівництві і досі асоціюються у нас в основному з альтанками, горищами та гаражами, повільно, але впевнено проникають в наші квартири, стаючи модним елементом дизайну інтер’єру.

Специфічну текстуру помітили архітектори і дизайнери інтер’єру і включають її в дизайн кімнат, розглядаючи її не тільки в якості структурного елементу або конструкції, але і як декоративний елемент.

Однак, слід зазначити, що використовувати всередині приміщення можна тільки якісний матеріал, який має сертифікати якості та відповідності. Використовувати для внутрішньої обробки неякісні панелі OSB невідомого походження неприпустимо, так як в цьому випадку вони можуть виділяти в повітря шкідливі для здоров’я речовини.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *