Оформлення кімнати шпалерами двох кольорівОформлення кімнати шпалерами двох кольорів

Оформлення стін є дуже важливим елементом дизайну інтер’єру. Останнім часом в арсеналі дизайнерів є багато можливостей і способів декору стін – фарбування, оздоблення стін під бетон, декоративна штукатурка, оздоблення 3д панелями, керамічною плиткою, дерев’яною вагонкою і панелями і, звичайно ж, оформлення шпалерами. Ми змішуємо різні кольори і візерунки, комбінуємо їх зі штукатуркою і декоративної фарбуванням і застосовуємо безліч інших популярних і оригінальних рішень. Як поєднувати візерунки і кольори в одному приміщенні? Як підібрати два кольори, щоб вони гармонійно поєднувалися? Розгляду цих питань присвячена ця стаття.

Шпалери не тільки прикрашають стіни, але і створюють весь інтер’єр, надаючи йому певний стиль. Існує безліч можливих варіантів їх використання. При виборі типу обробки, ми можемо дозволити собі велику свободу: шпалерами можна покрити всю стіну або тільки фрагмент, поєднавши його з іншою обробкою або створюючи контрасти між ними.

Найпростіший спосіб полягає у використанні шпалер для покриття всіх стін в кімнаті. Ви можете використовувати один тип в якості фону і додати декор у вигляді декоративного пояса або облямівки.

Оформлення кімнати шпалерами двох кольорів

Оформлення кімнати шпалерами двох кольорів

Оформлення кімнати шпалерами двох кольорів і більш

Декоруючи стіни шпалерами, змішуючи візерунки, ми можемо отримати дуже цікаву аранжування кімнат. При використанні декількох видів цього оздоблювального матеріалу, важливо правильно підібрати їх кольору. Кращий ефект буде досягнутий, коли стіна буде декорована різними шпалерами, які будуть красиво гармоніювати між собою за кольором і візерунком.

Оформлення кімнати шпалерами двох кольорів

Оформлення кімнати шпалерами двох кольорів

Але майте на увазі, що комбінацію двох візерунків гармонійно зробити досить складно, тому, якщо ви вибираєте варіанти обробки з візерунком, то краще комбінувати їх з однотонною поверхнею. Виразні візерунки і мотиви краще компонувати з тонкими і нейтральними візерунками, щоб підкреслити більш сильні акценти другого типу шпалер. Завдяки таким сполученням, можна створювати красиві комбінації шпалер, стіни в інтер’єрі будуть виглядати гармонійно.

Оформлення кімнати шпалерами двох кольорів

Оформлення кімнати шпалерами двох кольорів

Модним стало поєднання різних шпалер на одній стіні. Ви можете оформити цілі стіни квадратами або смугами з різними мотивами. Проте, з цим типом оформлення кімнати шпалерами важлива дисципліна, щоб не вийшов хаос. Стиль печворк в оформленні стін останнім часом набирає популярність і дозволяє поєднувати безліч візерунків між собою, проте поєднання більш, ніж двох кольорів в цьому випадку небажано.

Оформлення кімнати шпалерами двох кольорів

Таким чином, ви можете швидко виконати оновлення інтер’єру та змінити його дизайн. Однак, оформлення інтер’єру кімнати шпалерами двох кольорів вимагає інтуїції і знань про поєднання кольорів, щоб створити на стінах цілісну і гармонійну компоновку.

Ви можете комбінувати і збирати разом різні зразки, візерунки, клітинки і точки, смуги або квіти. Але треба виділити певний один послідовний елемент в інтер’єрі, який буде повторюватися на них і на предметах інтер’єру. Це може бути, наприклад, колір.

Оформлення кімнати шпалерами двох кольорів і більш

Наступний дизайн – це доказ того, що навіть сірий інтер’єр може бути затишним, яскравим і веселим. І все завдяки кільком трюкам. У вітальні домінує сірий колір, але він може бути використаний в різних відтінках. Світло-сірий, сріблястий колір стін поєднується з темним, майже чорним. Тут немає одноманітності. Відтінки переплітаються і утворюють динамічний ціле.

Оформлення кімнати шпалерами двох кольорів і більш

Смуги краще робити однакового розміру, а все візерунки в одному і тому ж ключі, щоб печворк з шпалер на стіні не вводив хаос в кімнату. Крім того, візерунки не повинні конкурувати з меблями або іншими предметами інтер’єру, дуже добре, якщо меблі, аксесуари і оформлення стін і стелі гармонують один з одним.

Оформлення кімнати шпалерами двох кольорів і більшОформлення кімнати шпалерами двох кольорів і більш

Шпалери в вертикальні смуги роблять інтер’єр візуально вище. У разі їх використання слід комбінувати їх зі стінами в приглушених тонах, що додасть елегантність в кімнату.

Оформлення кімнати шпалерами двох кольорів і більш

Інтенсивні кольори і мотиви будуть хорошим варіантом, якщо ви хочете порушити строгість сучасного дизайну. Цікаво виглядає оформлення, коли приклеєний тільки один шар шпалер посередині стіни. Таке оформлення добре підійде, наприклад, для спальні, щоб прикрасити стіну позаду ліжка.

Досить просто поєднувати спокійні кольори, наприклад чорний і білий, сірий і білий, білий і чорний. Наприклад, поєднання білого і сірого виглядають благородно і надає широкі можливості для композицій візерунків. Ви можете поєднувати смуги з рослинним орнаментом, за умови, що вони зберігають послідовну колірну схему, як показано на фото нижче.

Оформлення кімнати шпалерами двох кольорів і більш

Найпоширенішим способом компонування двох кольорів є поділ кімнати по горизонталі на дві частини і обробка кожної з них в двох різних дизайнах і кольорах. Стики між ними оформляються спеціальним декором. Як правило, роблять більш темний низ і більш світлий верх, але можливі також і інші варіанти.

Оформлення кімнати шпалерами двох кольорів і більш

Найпростіший спосіб реалізувати це завдання – це використовувати готову колекцію, в якій виробник пропонує нам вже грамотно підібрані і красиво поєднуються між собою шпалери і декори для компонування в одній кімнаті.

Інші рішення

Також можуть бути використані більш творчі підходи. Шпалери можуть бути розміщені тільки на частині стіни, а решта частини можна покрити іншими матеріалами. Така декорація порушує одноманітність стін, у неї є ефект несподіванки, а також вона дозволяє підкреслити певну частину стіни.

Оформлення кімнати шпалерами двох кольорів

Іноді з естетичних міркувань цим оздоблювальним матеріалом оформляють тільки одну стіну в кімнаті. Таким чином, створюється фон для меблів або предметів інтер’єру.

Як підібрати в спальню шпалери двох кольорів

В цьому випадку другі шпалери в спальні бажано розміщувати тільки на одній стіні, вони виглядають краще за все за спинкою ліжка.

Підбір для спальні шпалер двох кольорів слід виконувати з урахуванням поєднання кольорів в колірній палітрі і ефекту, якого ми хочемо домогтися. Досить часто в спальні використовується поєднання смугастих шпалер з однотонними, виконаними в одній колірній гамі.

Як підібрати в спальню шпалери двох кольорів

Ви можете, наприклад, наклеїти одну смугу за узголів’ям ліжка. Частина, що залишилася стіни повинна бути гладкою і обклеєній або забарвленої в контрастні кольори. Дуже красиво виглядає, наприклад, світло-рожевий на темному тлі або навпаки. Кілька дрібничок в тих же тонах (подушки і абажури) допоможуть зробити інтер’єр гармонійним.

Як підібрати в спальню шпалери двох кольорів

У спальні шебби шик або прованс можна поєднувати однотонні шпалери пастельних тонів з іншими шпалерами в дрібну ніжний квіточку або в смужку. У спальні в скандинавському стилі також основний фон буде створений зі світлого однотонного покриття стін, а одну зі стін можна обробити шпалерами з імітацією дерева або в тонку делікатну смужку.

Оформлення кімнати шпалерами двох кольорів

Оформлення кімнати шпалерами двох кольорів

Для кімнати в стилі лофт можна вибрати шпалери з імітацією червоної цегли або бетонної стіни, в поєднанні з однотонними шпалерами з непомітною фактурою, що імітують, наприклад, штукатурку.

Декоративні смугасті шпалери, прикрашені орнаментом, візерунками чи геометричними фігурами, прикрашають і оживляють гладкі однотонні шпалери. Вони використовуються в якості обробки окремих елементів інтер’єру, наприклад, стіни біля ліжка або стіни біля телевізора, навпроти ліжка. Вони також можуть підкреслювати певні елементи інтер’єру – вікна, двері, дзеркало.

Чіткі і яскраві візерунки можуть не тільки змінити інтер’єр, але навіть домінувати. Якщо їх комбінувати з безліччю декоративних елементів, це може викликати втому очей і хаос гарантований.

Шпалери мають своїх прихильників і супротивників. Однак, таке оформлення стін – це досить простий спосіб створення гармонійного інтер’єру в обраному стилі. Для цього треба правильно вибирати і поєднувати їх кольори і візерунки, і звичайно дотримуватися правил їх поклейки і підготовки стін.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *