Оформлення стіни над диваномОформлення стіни над диваном

Виконуючи дизайн інтер’єру вітальні, слід, перш за все, красиво оформити стіни. Дизайнери часто пропонують виділити одну зі стін, щоб вона стала родзинкою інтер’єру. Порожній простір варто спробувати якось прикрасити або підкреслити, а може функціонально використовувати. Хорошим рішенням буде декоративне оформлення стіни, що знаходиться за диваном.

Це вражаюче рішення не вкраде цінне простір і не буде виглядати занадто нав’язливо, так як часто знаходиться за межами огляду людей, що сидять у вітальні. І хоча в теорії ми можемо прикрасити і виділити іншу стіну або навіть кожну, найчастіше таке рішення застосовується саме для тієї, яка розташована за диваном. Такий вибір здається очевидним також з практичних причин – як правило, саме тут можна розмістити будь-які додаткові полки або меблі. Які ще цікаві рішення можуть стати в нагоді?

Оформлення стіни над диваном в вітальні – фото цікавих ідей

Раніше оформлення стіни в залі над диваном було досить нудним, для цих цілей використовували тільки картини, календарі та інші зображення. Сьогодні в цій темі у нас набагато більше можливостей. Є багато способів прикрасити стіну за диваном. Найпопулярнішими є:

 • шпалери;
 • шпалери під дерево;
 • фотошпалери;
 • інтенсивні кольори фарб;
 • стіна омбре;
 • цегляна стіна;
 • декоративне панно;
 • картини;
 • полки;
 • дерев’яні панелі;
 • камінь для оздоблення стін;
 • декоративна штукатурка.

Про деякі з цих способів ви можете прочитати в наших статтях по посиланнях, вказаних вище. А про деякі ми розповімо нижче.

Шпалери

Декоративні шпалери пожвавлять будь-який інтер’єр, надаючи йому елегантність і сучасність. Серед найбільш популярних можна виділити варіанти з тонкими візерунками, смугами, що відносяться до класичного орнаменту. Такі візерунки стануть справжньою окрасою інтер’єру в класичному стилі.

Оформлення стіни класичної вітальні шпалерами – фото

Оформлення стіни класичної вітальні шпалерами - фото

Оформлення стіни класичної вітальні шпалерами - фото

Квіткові завитки або інший тонкий орнамент і блискучі шпалери найкраще підійдуть для вітальні в стилі гламур.

Оформлення вітальні в стилі гламур шпалерами – фото

Оформлення вітальні в стилі гламур шпалерами - фото

Оформлення вітальні в стилі гламур шпалерами - фото

Вибір декоративних шпалер з блискучою поверхнею на стіні позаду дивана для дизайну в стилі гламур.

шпалери з блискучою поверхнею

Любителі сучасних ідей можуть розглянути варіант модних шпалер з мотивами геометрії, шпалери в клітку і інші цікаві варіації.

шпалери з мотивами геометрії і в клітку

Декоративні шпалери пожвавлять будь-який інтер’єр, надаючи йому елегантність і сучасність.

Фотошпалери

Цікаве рішення – це оформлення стіни над диваном у вітальні фотошпалерами. Не варто відмовлятися від нього, думаючи, що фотошпалери пішли в далеке минуле. Сьогодні можна придбати варіанти з дуже цікавими ефектами, які стануть справжньою окрасою вітальні. Наприклад, зображення з ефектом глибини або, як їх ще називають, фотошпалери з проекцією. Вони дозволяють виконати не тільки оригінальну внутрішню обробку, але і візуально збільшити кімнату, що надзвичайно важливо, коли у неї маленький метраж.

Фотошпалери з ефектом глибини на стіні за диваном – фото

Фотошпалери з ефектом глибини на стіні за диваном - фото

Фотошпалери з ефектом глибини на стіні за диваном - фото

Серед фотошпалер є інші цікаві зображення, наприклад, футуристичні або фантазійні для любителів фентезі.

футуристичні шпалери

футуристичні шпалери

Цікава ідея оформлення стіни над диваном фотошпалерами, що імітують деякі природні або оздоблювальні матеріали, наприклад, камінь, дерево, цегла та інші. Сьогодні камінь, дерево і бетонна стіна за диваном є справжнім хітом.

фотошпалери

фотошпалери

У маленькій квартирі фотошпалери світлих тонів з добре продуманою підсвічуванням візуально збільшать інтер’єр і підкреслять його затишний характер.

фотошпалери

Цікавий ефект може бути досягнутий, якщо фотошпалери з панорамою міста розташувати в рамці, що імітує віконну раму. Вбудовані світильники у верхній частині на прикладі нижче підкреслюють і імітують атмосферу нічного міста за вікном з вогнями і відблисками.

фотошпалери

Яскрава інтенсивна забарвлення

Популярна тема – забарвлення стіни в темний або яскравий, інтенсивний колір, радикально відрізняється від прийнятої в інтер’єрі колористики. Фіолетовий, бірюзовий, темний і навіть червоний – вибір залежить від вашої фантазії і переваг. 

Оформлення стіни в інтенсивних кольорах – фото

Оформлення стіни в інтенсивних кольорах - фото

Наприклад, в кухні-вітальні, оформленої в нейтральних бежевих і коричневих тонах, стіна позаду дивана, пофарбована в глибокий фіолетовий колір є цікавим фоном для чорно-білих декорацій.

Оформлення стіни в інтенсивних кольорах - фото

Дзеркало

Велике, прямокутне дзеркало, що висить над диваном, переважно в антикварній рамці, додасть вітальні особливу атмосферу. Такі рішення будуть вітатися в інтер’єрах в класичному, гламурному і еклектичному стилі.

Крім того, їх доречно використовувати у вітальнях невеликих розмірів, так як вони, відображаючи вікна і елементи інтер’єру додадуть кімнаті візуально більший обсяг. Нижче представлено оформлення стіни над диваном, фото з різним розташуванням дзеркал.

Варіанти розміщення дзеркала на стіні над диваном – фото

Варіанти розміщення дзеркала на стіні над диваном - фото

Варіанти розміщення дзеркала на стіні над диваном - фото

Варіанти розміщення дзеркала на стіні над диваном - фотоКнижкова полиця або шафа для книг

Ця ідея ідеально підходить для любителів книг. Практичний спосіб зберігання книжкових колекцій, які додадуть інтер’єру характер. Така домашня бібліотека стане відмінною ідеєю для оформлення порожній стіни за диваном. Це можуть бути класичні або оригінальні полиці або навіть книжкову шафу від стелі, і майже до самої підлоги.

Оформлення стіни з книжковими полицями над диваном – фото

Оформлення стіни з книжковими полицями над диваном - фото

Оформлення стіни з книжковими полицями над диваном - фото

Декоративні панелі з гіпсу, пластику, мдф

Є багато варіантів прикраси стін декоративними панелями, які можуть бути виготовлені з різних матеріалів – дерева, мдф, пластика. Наприклад, елегантний інтер’єр можуть прикрасити ажурні панелі білого кольору на темному або сірому тлі.

декоративні панелі

Натуральні дошки, деревні панелі, фанеру або панелі з МДФ рідко розташовують на всіх стінах. Їх краще використовувати в якості декорації на одній стіні. Така обробка додасть інтер’єру дуже теплий і затишний характер. Їх можна використовувати, щоб додати інтер’єру класичний вид або ж модний стиль прованс і скандинавський. Дерев’яні або імітують дерево панелі можуть розміщуватися в вертикальному або горизонтальному положенні.

декоративні панелі

Плитка, натуральний камінь, панелі під бетон

Дуже модним варіантом обробки є використання плитки під цеглу або імітує натуральний камінь, а також сам натуральний камінь.

Плитка, натуральний камінь, панелі під бетон

Сучасний стильний характер інтер’єру підкреслять панелі під бетон, що надають вітальні кілька сиру, заводську атмосферу. Це гарне рішення для інтер’єрів в стилі лофт і в мінімалістичному стилі.

Плитка, натуральний камінь, панелі під бетон

Оформлення фотографіями і плакатами

Рамки, заповнені фотографіями сім’ї, як правило, з поїздок або важливих сімейних подій, останнім часом стали модним прикрасою. Це відмінна ідея для зберігання фотографій і в той же час гарна ідея оформити стіну за диваном, створивши затишний характер нашої квартири. Фотографії можна розмістити у вигляді галереї або зробити годинник з фотографій. 

Оформлення стіни плакатами – фото

Оформлення стіни плакатами - фото

Альтернативою фотографій є плакати з цитатами, мотиваторами, привітаннями та висловами, які виглядають круто і підкреслюють характер власників житла.

Картини і плакати можуть бути витримані в кольорі окремих елементів меблів та інтер’єру. Вони можуть повторювати колір дивана, складаючи з ним стильну композицію. Наприклад, сучасна вітальня, оформлена в чорно-білих тонах, може мати сильний акцент червоного кольору у вигляді оригінальних картин з червоними елементами, розміщеними прямо над червоним диваном.

оформлення стіни 

Як повісити картини на стіні за диваном?

Ідея оформлення стіни біля дивана картинами аж ніяк не нова, але як і раніше популярна. Розміщуючи картини на стіні над диваном, потрібно слідувати декільком правилам, щоб уникнути помилок.

Диван, як правило, один з найважливіших елементів дизайну інтер’єру у вітальні і стіна за ним стає не менш важливою, ніж цей предмет меблів. Таким чином, ця стіна ідеально підходить для наочної демонстрації власних робіт, фотографій, малюнків, зроблених нашими дітьми, а також картин. Нижче наводиться довідкова інформація, яка допоможе уникнути найбільш часто допускаються помилок при розташуванні картин і зображень на стіні.

Правила розміщення картин і зображень на стіні над диваном 

 1. Зображення або групу зображень треба розміщувати на відстані не вище, ніж в 15- 20 см над краєм дивана. Ідея полягає в тому, щоб ця декорація сприймалася як одне ціле з м’якими меблями, а не як підвішені окремі елементи.Правила розміщення картин і зображень на стіні над диваном
 2. Зображення або група зображень, картина повинні займати не менше 1/3 ширини дивана. Занадто маленька картина буде виглядати погано, і не буде поєднуватися з великою меблями, що в цілому створить враження незакінченої композиції.Правила розміщення картин і зображень на стіні над диваном
 3. Якщо у нас є тільки одна картина, треба спробувати розмістити її в межах ширини дивана. Не обов’язково при цьому підтримувати симетрію. Інша справа, коли треба розмістити кілька картин на стіні – тоді ми можемо собі дозволити, щоб вони виходили за межі меблів.Правила розміщення картин і зображень на стіні над диваном
 4. Якщо планується повісити на над диваном кілька картин різних розмірів, було б добре, щоб їх нижній край був розташований в одній лінії – таким чином ми вводимо в композицію гармонію і порядок.Правила розміщення картин і зображень на стіні над диваном
 5. Погано виглядають композиції з дуже маленьких картин в однакових рамках. Якщо ми хочемо виставити маленькі картини або фотографії, то урізноманітнити композицію можна розмірами рамок. З цією метою деякі з зображень можуть бути згруповані разом в одну композицію і поміщені в одну велику рамку.Правила розміщення картин і зображень на стіні над диваном
 6. Якщо зображення або плакати, які ми хочемо повісити на стіну над диваном, підтримуються в одному діапазоні кольорів, можна ввести додатковий колір до нашої композиції за рахунок використання рамок в різних кольорах або виготовлених з різних матеріалів.
 7. Якщо поруч один з одним будуть розміщені картини, виконані в різній техніці, або зображення, виконані різними методами, наприклад, картина маслом, фото і плакати, то треба помістити їх в однакові рамки.
 8. Слід пам’ятати, що якщо у нас є невелика фотографія або зображення, і ми хочемо розмістити більшу зображення, можна вибрати більше паспарту для нього, і, таким чином, значно збільшити розмір нашого зображення.

Дзеркала, картини, декоративні панелі, шпалери, великі написи, дерево і камінь, кармічна плитка і бетон, цікаві кольори і текстури. Такими є лише деякі з ідей, які ми можемо використовувати, щоб красиво оформити і прикрасити стіну над диваном. Завдяки їм, диван буде красиво експонований, а вітальня придбає затишок і характер. Можна розвинути весь простір стіни або її частина, зосередившись на декоративних акцентах.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *