Охоронні системи для приватного будинкуОхоронні системи для приватного будинку

Кожен хоче відчувати себе в безпеці в своєму власному житлі. Для цього люди нерідко приймають рішення купити охоронні системи для приватного будинку. Вікна з підвищеною стійкістю до злому, захисні антивандальні вхідні двері і двері гаража – це найпоширеніші способи захисту від зловмисників. Є також різні системи, які також називають елементами «розумного будинку», наприклад, відео охоронні системи периметра для приватного будинку, провідні та безпровідні, з датчиками руху та інші. Які ж кращі охоронні системи для приватного будинку, як їх вибирати, на що звертати увагу при покупці?

Бажаючи забезпечити собі і своїй родині безпеку, ми вдаємося до різних способів і засобів. У приватних будинках часто ставлять спеціальні вікна, двері, жалюзі і паркани, які захищають будинок від злому і проникнення небажаних гостей. У пошуках різних варіантів люди вирішують купити собаку, залишити цінні речі в сейфі або зберігати їх в банківському сейфі. Іноді вибирають системи охоронної сигналізації. І це правильно, тим більше, що варто розглядати питання безпеки комплексно.

Захисні двері мають сенс тільки тоді, коли добре захищений вхід на терасу. Вікно з підвищеною стійкістю до злому вбереже від проникнення в будинок тільки тоді, коли аналогічним чином захищені всі вікна, включаючи вікна також в підвалі. Однак не завжди принцип – чим більше, тим краще – працює. Перш за все, необхідно оцінити ризик і адаптувати до нього ступінь індивідуального захисту.

Фактори, які треба враховувати, при виборі охоронної системи

Захист будинку повинна бути скоригована і підібрана відповідно до можливими загрозами. Вони не можуть бути виміряні або оцінені відповідно до встановленої або прийнятої схемою на тій підставі, що такої схеми просто немає. Кожен випадок має розглядатися індивідуально, беручи до уваги різні аспекти. Розглянемо їх.

 1. архітектура будівлі – тобто, його форма і розмір. Відомо, що чим більше будинок, тим більше точок, через які злодій може проникнути в будинок. Краще, якщо будівля має просту форму – без вигинів, кутів і повністю видно з вулиці. Система сигналізації повинна бути обрана відповідно до кількості входів, включаючи двері на терасу і балкони, які набагато легше зламати, ніж звичайні двері.
 2. Освітлення і оточення будівлі – важливо також як освітлено і наскільки добре проглядається будинок і навколишнє його територія. Чи зростає навколо будинку багато дерев і чагарників. Якщо дерева є, вони не повинні закривати вікна і двері. Треба пам’ятати, що всі рослини – це додатковий простір, в якому зможе сховатися злодій. Важливо висвітлити всі подібні місця. Навколо будівлі не повинно бути занадто багато високих дерев, на які легко залізти і по ним перебратися на балкони і вікна. Отже, в безпосередній близькості від будівлі краще висаджувати рослини низьку висоту.
 3. огорожа. Будинок повинен бути огороджений на таку висоту, щоб через паркан не можна було легко перестрибнути. Також потрібно подбати про те, щоб паркан не ламався. Варто купити автоматично закриваються ворота, а на хвіртку встановити домофон і освітлення.
 4. Архітектура місця проживання – охоронні системи сигналізації вибирають в залежності від того, чи перебуває будинок в глушині, далеко від інших будівель, або навпаки – він побудований в компактному мікрорайоні і оточений сусідськими будинками, які розташовані досить близько. Важливим є також вид вуличного освітлення і то, видно чи, хто ходить і їздить по вулиці вночі. Більш просунута система сигналізації буде необхідна, коли в безпосередній близькості від будинку немає постійного освітлення, і будинок перебуває у відносно відокремленому місці.
 5. Спосіб життя жителів – дуже важливо, як часто мешканці виходять з дому. Різна система сигналізації вибирається, коли в будівлі хтось постійно знаходиться і лише зрідка виходить і зовсім інша система буде потрібно, якщо мешканці багато працюють поза домом або часто подорожують. Якщо кожні вихідні сім’я любить кудись виїжджати, слід мати на увазі, що це можуть помітити грабіжники і порожній кожні вихідні будинок стає легкою здобиччю. Іноді люди покладаються на собаку, яка під час відсутності господарів буде охороняти їх власність. Добре, щоб собака була навчена і знала, як реагувати на незнайомців.
 6. добросусідські відносини – всупереч видимості, це дуже важливий фактор, який впливає на вибір охоронної системи для приватного будинку. Тому що якщо є сусіди, які в разі потреби будуть включати в будинку ввечері світло, заберуть кореспонденцію з поштової скриньки (переповнений ящик є сигналом для злодія, що в будинку нікого немає), і найголовніше – правильно зможуть відреагувати під час небезпеки – то може виявитися, що дорога охоронна система нам не потрібна.

Якщо ми приходимо до висновку, що загроза висока, бажано встановити професійну систему сигналізації. Незалежно від того, що вибирати, система повинна бути розроблена професіоналом, який бере до уваги потреби і спосіб життя жителів, допоможе вибрати додаткові рішення, які відповідає потенційним загрозам. Будинок може бути захищений в цілому, комплексно або частково – фахівець допоможе вибрати правильне рішення. Якщо є домашні тварини, ви можете встановити систему, яка не буде на них реагувати.

Провідні та безпровідні охоронні системи для приватного будинку

У приватних будинках найчастіше використовуються сигнали тривоги класу B (стандарт) і C (професійний).

Охоронні системи бувають:

 • провідні – таке рішення, як правило, реалізується на певному етапі будівництва будинку;Провідні охоронні системи
 • бездротові охоронні системи – працюють за допомогою радіохвиль, їх часто вибирають в уже готових будинках, вони не мають кабелів, які потрібно приховати в стінах, а їх установка займає всього кілька годин.бездротові охоронні системи

Яку вибрати охоронну систему – дротову або бездротову? Це дилема, перед якою зіткнеться кожна людина, яка вирішується встановити систему сигналізації. Провідні системи вважаються більш надійними, тому що більш важко порушити їх роботу. Але їх установка вимагає втручання в конструкцію будівлі, тому краще запланувати її на етапі будівництва будинку або квартири, або зробити це з нагоди оновлення фасаду.

Бездротові охоронні системи не вимагають проведення будівельних робіт, проте, передові рішення хорошої якості такого роду є більш дорогими, ніж дротова версія. У такій системі не потрібне підключення. Установка сигналізації дуже проста і швидка, що робить її привабливою для вже готових будинків. Можливість встановити такі охоронні системи для приватного будинку своїми руками додатково знижує вартість такого рішення.

Блок управління пов’язаний з невеликими датчиками руху в приміщеннях і з так званими, контакторами, розташованими на дверях і вікнах. Обслуговування системи просте – для віддаленого управління використовується пульт дистанційного керування, за допомогою якого можна ввімкнути або вимкнути сигналізацію, використовуючи індивідуальний код. Розміщення додаткових контролерів в різних місцях будинку полегшують активацію сигналу тривоги в разі потреби.

охоронні системи

Датчики – види, переваги та недоліки

Залежно від потреб і діагностики можливих загроз охоронну систему сигналізації можна доповнити різними детекторами, які будуть нести відповідальність за ініціювання тривоги після розпізнання конкретної загрози.Інфрачервоні датчики

Найбільш часто використовуються датчики руху, серед яких переважають PIR (passive infrared detectors – пасивні інфрачервоні детектори) або пасивні інфрачервоні датчики. Ці детектори реагують на зміни кількості випромінювання теплоти в інфрачервоному діапазоні.

На ринку також можна знайти датчики руху MW (мікрохвильовий). Датчики PIR і MW мають певні недоліки:

 1. інфрачервоний датчик PIR погано зчитує руху, паралельні до оптики;інфрачервоний датчик
 2. MW або мікрохвильовий датчик, навпаки – саме на них краще реагує;мікрохвильовий датчик
 3. на ринку можна зустріти так звані здвоєні датчики, які представляють собою поєднання обох типів детекторів.

Ультразвукові датчики

Ультразвуковий детектор працює за таким же принципом, як і мікрохвильовий детектор, який заснований на ефекті Доплера, але послані хвилі мають набагато нижчу частоту (близько 20 – 30 кГц). Вони добре себе проявляють в невеликих приміщеннях, проте, дуже чутливі до руху дрібних тварин, комах, до руху повітря, тому, в разі протягів можуть давати багато хибних тривог. Через цих недоліків в даний час використовуються нечасто.ультразвукові датчики

Ультразвук – це звукові хвилі з частотами вище чутного людиною звуку, тобто більше, ніж 20 кГц. Детектор складається з розташованих поруч один з одним: передавача і приймача ультразвукових хвиль, які разом утворюють ультразвукової радар-детектор. Передавач випромінює енергію, яка є джерелом перешкод акустичної хвилі зі швидкістю 332 м / с. Приймач приймає енергію з тією ж частотою, частково безпосередньо від передавача, а частково відображену від стін і устаткування, які підлягають захисту. Поява в цій кімнаті рухається зловмисника викликає те, що частина енергії буде відбиватися від нього.

Чутливість ультразвукового детектора є найбільшою для осьового переміщення. Таким чином, детектор повинен бути поміщений в очікуваному напрямку руху зловмисника: наприклад, на шляху від дверей до вікна, і як можна ближче до захищається. У той же час, варто відзначити, що якщо порушник буде рухатися на постійній відстані від детектора (наприклад, по колу), він може бути не виявлений.

Інші види датчиків

Сигналізація також може бути встановлена ​​і в інших типах датчиків, наприклад:

 1. магнітні детекторимагнітні детектори – встановлюються в дверях і вікнах, вони ініціюватимуть тривогу, коли вікно або двері відкрито;
 2. детектори розбиття скла – встановлені на вікнах, вони сигналізують в ситуації видавлювання або розбивання склопакета;
 3. детектори газу – можуть бути встановлені разом з датчиками диму і окису вуглецю, підвищуючи безпеку членів сім’ї, так як професійні злодії можуть застосовувати кілька більш складні методи – наприклад, за допомогою присипляючого газу транквілізатора приспати знаходяться в будинку господарів. Детектори цього типу не дозволять розпорошувати газ непомітно;
 4. детектори димудетектори диму існує кілька видів цих детекторів: іонізаційні детектори диму, проникаючі пожежні детектори (для них дуже важливе місце їх установки) і оптичні детектори диму – ефект заснований на принципі вимірювання розсіювання світла в інфрачервоному діапазоні. Лінійний детектор диму складається з передавача і приймача інфрачервоного випромінювання, розташованих на відстані. Якщо на цій лінії – між передавачем і приймачем – з’являється дим, включається тривога.

Види сигналізації

Охоронні системи для приватного будинкуСигналізатори діляться на зовнішні і внутрішні. Система може реагувати двома способами:

 1. акустичним (звукова інтенсивність, щонайменше, 110 дБ);
 2. акустичним в поєднанні з оптичними сигналами, як правило, червоного кольору.

Хорошої якості сигналізатори дозволяють вибрати кілька режимів тривоги, але що більш важливо – мають можливість протистояти несанкціонованому відключення. Вони піднімуть тривогу, якщо відокремити їх від підкладки, а також, якщо злодій намагатиметься маніпулювати ними, наприклад, спробує залити їх піною ПВХ. Експерти відзначають, що саме по собі наявність системи охоронної сигналізації має стримуючий ефект, і багато зловмисників відмовляються від злому.

При виборі системи слід звернути увагу на те, яким чином вона повідомить нам про виниклу загрозу.

 • Сирена – це хороший спосіб налякати випадкового злодія, але не завжди. Сирена не працює, якщо будинок знаходиться у віддаленому районі, і в момент злому нікого в будинку немає, відповідно ніхто не буде реагувати.
 • Охоронні системи для приватного будинку gsm, тобто з телефонним модулем – це обладнання повідомить про загрозу у вигляді SMS (не працюватиме, якщо ми вимкнули телефон). Проте, це найбезпечніший спосіб підключення моніторингу системи сигналізації – спеціалізована компанія отримує потрібну інформацію про загрозу і відправляє патруль до місця втручання.

Контроль і управління системою

Включення і відключення сигналізації може бути виконано різними способами. Це може бути панель управління всередині будівлі, пульт дистанційного керування, а також додаток на планшеті або смартфоні. Охоронні системи gsm можуть повідомити власника голосовим повідомленням і SMS про злом, а також про інші події в будинку.

На пульт моніторингу також передається інформація про дефекти та пошкодження охоронної системи, які швидко видалить обслуговуючий персонал. Слід також пам’ятати, що табличка на паркані, що містить інформацію про те, що об’єкт знаходиться під охороною спеціалізованої охоронної фірми, відлякує злодія.

Ціна охоронної сигналізації для приватного будинку

Існує просте устаткування охоронної сигналізації і з розширеними функціями. Більш потужні пристрої будуть більш чуйно реагувати на загрози, але чим краще система, тим вона дорожча. Прості охоронні системи складаються з модуля сигналізації з комунікатором GSM / GPRS, дистанційного керування, мають інфрачервоні детектори, акустико-оптичні сирени, батареї-акумулятори і коштуватимуть близько $ 1000. Зазвичай такого пристрою досить для забезпечення безпеки приватного будинку. Професійний захист для дому та ділянки, яка забезпечує багаторівневу охорону домогосподарства від загроз (не тільки крадіжки) буде коштувати в 3-4 рази більше.

Все більше і більше людей вибирають різні способи і методи, щоб краще захистити себе і своє майно. Найчастіше люди встановлюють решітки і рольставні, броньовані двері та замки. Це хороші рішення, але без додаткового обладнання вони мають істотний недолік – хоча вони добре працюють для захисту від злому, але не мають стримуючих якостей.

Комплексні і прості охоронні системи для приватного будинку підходять не тільки для захисту будівель і рекреаційних ділянок, розташованих далеко від сусідів, а й для захисту житла в квартирах або гаражів. Пропозиція охоронних систем і фірм, які надають охорону житла, настільки розвинене, що кожен знайде пропозицію для своїх потреб – від простих рішень з одним-двома детекторами, до застосування комплексних охоронних систем, здатних захистити будинок з прилеглою територією.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *