Опалення в гаражі на тосоле: креслення для системи від печі і електрикиДля успішного облаштування гаража важливо не тільки правильно організувати вільний простір, а й подбати про опалення. Адже через суттєву різницю температур між вулицею і самим приміщенням, все майно, яке зберігається в ньому, в тому числі і автомобіль, незабаром може зіпсуватися, заіржавіти, відволожитися. Одним з економних і безпечних способів є опалення в гаражі на тосоле, головне, знати, як його грамотно зробити, які матеріали застосовувати.

Плюси і мінуси опалення в гаражі на тосоле

Використання тосола для обігріву гаража пояснюється наявністю наступних позитивних моментів його застосування:

 1. Немає небезпеки розморожування батарей при сильних морозах. На відміну від звичайної води тосол має більш низький рівень кристалізації, він здатний протистояти показниками від -20-40 ° C, все залежить від марки рідини. Навіть якщо він і виявиться в стані желеподібної субстанції, то цей момент ніяк не погіршить його робочі якості. Після нагріву склад знову перейде в рідку форму.
 2. Можливість використання в високотемпературних контурах. Це стає реальним завдяки високій температурі кипіння – 110-125 ° C. Але тут є один момент: вибираючи температурний режим, варто брати до уваги його повільне нагрівання.

Серед мінусів тосола відзначають:

 1. Підвищений ступінь в’язкості. Щоб прокачати тосол по трубах, необхідно скористатися додатковою потужністю. Замість циркулярного насоса потрібно установка більш потужного.
 2. Низький рівень теплоємності, якщо порівнювати з водою, то на 1-1,5% менше. Домогтися збалансованості допоможуть додатково встановлені секції радіатора, теплообмінники.
 3. Необхідність в якісній герметизації всіх з’єднань. Якщо проігнорувати цей момент, то велика ймовірність протікання тосола. Замість гумових прокладок ефективніше застосовувати паронітові.
 4. Потреба в повній заміні тосола на новий. Всього термін експлуатації антифризу становить 5 років, після цього його робочі якості втрачаються.
 5. Освіта білих пластівців. Таке явище може спостерігатися в період застою, що загрожує псуванням опалювальної системи.
 6. Отруйність. Щоб виключити шкоду для здоров’я людини і навколишнього середовища, необхідно подбати про герметичність системи опалення, виключити будь-які витоку, оскільки тосол на відміну від води здатний проникнути навіть через малу тріщину.

Опалення в гаражі на тосоле: креслення для системи від печі і електрики
Щоб уникнути неприємних наслідків тосол не слід заливати в двоконтурний котел, інакше він запросто виявиться в контурі ГВП

Важливо! З метою безпеки необхідно періодично оглядати опалювальної системи на тосоле. При виявленні витоку рідини потрібно провітрити приміщення, усунути проблемне місце, добре вимити підлогу.

Креслення опалення в гаражі на тосоле

Опалення в гаражі на тосоле: креслення для системи від печі і електрики
Для опалення на тосоле використовують електричний котел, але цілком ефективно застосовувати також грубку на дровах, відпрацювання, на будь-якому іншому паливі
Опалення в гаражі на тосоле: креслення для системи від печі і електрики
Діаметр труб для системи опалення підбирають виходячи з в’язкості тосола, їх діаметр повинен бути в 1,5 рази більше від водяної системи обігріву
Опалення в гаражі на тосоле: креслення для системи від печі і електрики
Найкраще розширювальний бак встановлювати на даху гаража

Як зробити систему опалення в гаражі на тосоле

Облаштувати обігрів гаражного приміщення з використанням тосола можна і своїми руками. Необхідно дотримуватися заходів безпеки та правил монтажу.

Опалення в гаражі на тосоле від грубки

Технологія по монтажу системи опалення на тосоле передбачає виконання таких дій: 1. Встановити грубку. Пристрій може працювати не тільки на дровах, але і на відпрацюванні, іншому відповідному паливі. Опалення в гаражі на тосоле: креслення для системи від печі і електрики
 2. Розмістити радіатори, вони можуть бути виготовлені або з алюмінію, або з чавуну. Потрібно домогтися рівномірного розподілу тепла всередині гаража. Труби вибирають з урахуванням в’язкості тосола.
 3. Провести монтаж циркулярного насоса. Оптимальна відстань від опалювального пристрою становить 1 м. З кожного боку слід встановити запірні крани. Такий прийом дозволяє в разі потреби прибрати насос, не зливаючи тосол з системи. За потужністю насос повинен в 2 рази перевищувати той, який використовують в системі обігріву на воді. Опалення в гаражі на тосоле: креслення для системи від печі і електрики
 4. Встановити максимально високо розширювальний бак. Добре, якщо вдасться визначити його на дах гаража. Опалення в гаражі на тосоле: креслення для системи від печі і електрики
 5. Виконати роботи по з’єднанню всіх елементів в єдину замкнуту магістраль, використовуючи зварювальний шов. Застосування різьбових з’єднань в цьому випадку не раціонально.
 6. Заповнити систему тосолом при опаленні гаража, заливаючи його в розширювальний бак на 2/3 від загального обсягу. Включивши циркулярний насос, рідину слід прогнати, проконтролировав її рівень. Якщо потрібно, то тосол доливають в систему. Після всіх маніпуляцій, переконавшись у відсутності витоку, розширювальну ємність герметизують. Опалення в гаражі на тосоле: креслення для системи від печі і електрики

Порада! Після запуску протягом перших двох місяців рекомендується щодня оглядати стикувальні місця, щоб своєчасно відреагувати на витік тосола.

Опалення в гаражі на тосоле від електрики

Якщо застосовують для обігріву електрокотел, то приміщення слід максимально утеплити, щоб заощадити до 40% електроенергії. З метою безпеки рекомендується використовувати радіатори промислового зразка – антивандального типу. Щоб посилити циркуляцію повітря, а також домогтися рівномірного нагріву гаража, вентилятор стоїть розташувати поблизу радіатора.

Встановлювати електрокотел дозволяється при мінімальній площі приміщення від 6,5 кв. м, висоті від 2 м. Рекомендована відстань від стіни становить від 1 м. Щоб не допустити спалахів, ви підходите до пристрою не повинно бути ніяких горючих матеріалів. А на підлозі не можна залишати будь-які обмеження, перешкоди – для зручного монтажу та обслуговування електрокотла.

З огляду на, що необхідності в нагріванні рідини вище 70 ° C немає, то цілком підійде закритий опалювальний контур з природною циркуляцією теплоносія без розширювального бачка, оснащеного двома-трьома розширеннями труб.

Опалення в гаражі на тосоле: креслення для системи від печі і електрики
Схема опалення закритого типу з застосуванням електрокотла

Для монтажних робіт часто використовують нержавіючі електрозварні труби з діаметром, аналогічним вихідним і вхідним патрубкам агрегату. Електроживлення до котла підводять за допомогою дроту, який підходить і по току, і по потужності поперечним перерізом. Для підключення котла на ввідному щитку електроживлення застосовують УЗО (пристрій захисного відключення), що дозволяє захистити від ураження електрикою. Наявність окремого автоматичного вимикача гарантує виключення струмових перевантажень на обладнанні. Особливу увагу слід приділити контуру заземлення. Якщо електроопалення в гаражі на тосоле роблять своїми руками, його під’єднують прямо до корпусу опалювального агрегату.

Техніка безпеки

Щоб уникнути неприємних наслідків, слід дотримуватися наступних рекомендацій:

 • облаштувати якісну систему вентиляції;
 • не зберігати в великих обсягах паливно-мастильні матеріали;
 • не курити в приміщенні;
 • придбати вогнегасник;
 • провести установку датчиків на дим;
 • заправляти автомобіль тільки поза гаража;
 • непотрібну ганчір’я відразу утилізувати;
 • не проводити всередині приміщення ніяких вогневих робіт;
 • не встановлювати саморобні електричні агрегати;
 • поруч облаштувати місце для зберігання піску, ємності з водою.

Висновок

Опалення в гаражі на тосоле своїми руками може зробити кожен. Необхідно суворо дотримуватися чіткого алгоритму дій, техніки безпеки. При правильно проведених монтажних роботах система буде функціонувати довго, справно. Завжди потрібно враховувати, що організовувати опалення на автомобільному тосоле з теном в гаражі категорично забороняється.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *