Ортопедична подушка: як правильно підібрати?Сон – життєво необхідна функція організму, що дозволяє відпочити, набратися сил. Більшість людей проводять в ліжку 7-8 годин на добу, великі шанувальники сну – 10-11 годин. Чи варто вкладати гроші в підвищення якості сну?

Безумовно, це необхідні інвестиції. Спробуємо розібратися, як вибрати ортопедичну подушку для сну, що слід враховувати при виборі, підборі форми, наповнювача.

Що таке ортоподушка?

Ортопедична подушка на відміну від звичайної, має певною формою, завдяки якій шийний відділ хребта здатний розташовуватися в нейтральній позиції, зберігати природну кривизну (лордоз шиї).

Для чого потрібна ортопедична подушка?

 • дозволяє хребту, втомленому перебувати цілий день в постійній напрузі, лежати в найбільш природній позі;
 • дозволяє уникнути навантаження на міжхребцеві диски;
 • покращує гідратацію хребта;
 • м’язи, зв’язки розслабляються швидше, вранці людина відчуває себе легше, з меншим почуттям скутості хребта.

Для кого потрібні ортопедичні вироби?

Правильно підібрана подушка допомагає людям, що страждають від болю, скутості шийного відділу хребта. Але без додаткової діагностики, консультації лікаря, регулярної реабілітації (мануальної терапії, вправ), виріб принесе лише часткове полегшення симптомів. Ортопедичне виріб не лікує, тільки допомагає хребту ефективно відпочивати. Ортоподушкі профілактично можуть використовувати здорові люди.

Увага! Обережно потрібно застосовувати ортоподушкі дітям і дорослим, які перебувають на лікуванні при шийному остеохондрозі, що носять шийні корсети, коміри.

Перед покупкою потрібно проконсультуватися з ортопедом або неврологом. Залежно від особливостей тіла, одним підходять одні форми, іншим – зовсім інші.

Вибір подушки

Зручні, приємні на дотик, але погано підібрані ортопедичні вироби марні, шкідливі. Роблячи вибір, слід враховувати:

 1. бажане положення тіла;
 2. вага;
 3. зріст;
 4. ширина плечей, виміряна від основи шиї до плечової кістки.

Дана інформація дозволить точніше вибрати з урахуванням індивідуальних особливостей.

Для сну на боці

Любителям спати на боці підходять моделі з додатковим, повним профілюванням у вигляді валу в області шиї.

Характеристики моделі:

 • підтримують нейтральне позиціонування голови,
 • дозволяють заповнити простір між хребтом і плечем.

Твердість визначається індивідуальним почуттям зручності.

Для сну на спині

Любителям спати на спині підійде подушка дещо м’якше, низька, з додатковим поглибленням в профілювання.

Характеристики моделі:

 • голова утримується в одному положенні,
 • шийний відділ хребта не виштовхується нагору.

Переважно вибирати моделі середньої твердості, що дають більше підтримки, менше деформуються.

Для сну на животі

Шанувальникам сну на животі важко вибрати відповідну модель, сон на животі не сприяє правильній позі хребта, які б не застосовувалися пристосування. Тоді вибирають менше зло – плоску ортоподушку в формі зірки. Дані вироби коштують дорого. Сон на животі не рекомендується хворим, які відчувають болю в шийному, поперековому відділі хребта.

Як підібрати за розміром?

Виробники пропонують власні стандарти вибору моделі по:

 • ширині плеча,
 • висоті,
 • вазі.

Таблиця, подана нижче, ілюструє правила підбору ортоподушкі по росту, ваги. Правильніше орієнтуватися на ширину плечей:

 • для широких плечей підійдуть моделі великого розміру – заввишки 13-15 см;
 • для маленьких плечей досить подушки висотою 10-11 см.

Деякі виробники випускають продукцію за доступними цінами з регульованою висотою, мають вставку. Вставка вставляється – виймається з наволочки по необхідності, змінюючи висоту подушки.

Форми подушок, їх призначення

Існує багато різних форм подушок, призначених для різних частин тіла. Найбільш популярні контурні моделі, що знімають біль в області шиї, плечей. Назва походить від форми подушки, відповідної контуру голови, шиї, плечей сплячого. • Подушки в формі півмісяця призначені для полегшення болю в поперековому відділі хребта, допомагають підтримувати правильну поставу, сидячи. Модель використовують під коліна, піднімаючи ноги і для шиї, дозволяючи шиї розслабитися.
 • Клиновидні ортоподушкі в формі пісочного годинника розміщують між ніг. Модель піднімає нижню частину тіла, допомагає підтримувати пряме положення при сні на боці. Використовують подушку для поділу ніг сплячого, позиція збільшить проток крові через них.
 • Довгі, зігнуті моделі призначені для сну на боці – дають підтримку голові, шиї, плечах, спині, нижній частині спини, ніг, колін.
 • Клиновидна модель у формі трикутника призначена для використання в вертикальному або горизонтальному положенні, допомагає звести до мінімуму симптоми рефлюксу.
 • Подушки для сну сидячи (в автомобілі) використовують, які подорожують сидячи. Форма підкови підтримує шию в правильному положенні.

З чого роблять ортоподушкі?

Важливий критерій вибору – якість. Ринок пропонує широкий асортимент продуктів різної якості, вибір зробити непросто. Якісні вироби коштують від 1500 рублів. Сильно дорогі моделі часто переоцінені, не дають додаткових переваг.

Вибір кращої анатомічної подушки для сну звужується, існує тільки 2 матеріалу-наповнювача:

 1. пінополіуретан – підходить людям, які потребують вентиляції, що не вимогливим до суворої формі подушки, що підходить до форми шиї. Моделі з пінополіуретану вибирають люди, які не відчувають болю в хребті, які бажають превентивно піклуватися про здоров’я, не вкладаючи занадто багато грошей.
 2. термопластичний пінопласт (В’язко-еластичний) – вибір хворих, що мають проблеми з шийним відділом хребта, відчуває болю в шиї, плечах. Завдяки широким можливостям деформації, матеріал забезпечує повну підтримку голови, рівномірний розподіл тиску на подушку. Вироби стоять трохи дорожче, але натомість дозволяють отримати комфортний сон.

Високої якості пінопласт реагує на температуру тіла, прекрасно адаптується до позиції голови, тіла. Разом зі зростанням температури підвищується еластичність ТЕРМОПРУЖНОСТІ піни. Еластичність поверхні ортоподушкі гарантує розслаблення м’язів, регенерацію, дозволяючи сплячому відпочити, розслабитися. Вільний потік крові, м’язова релаксація сприяють здоровому сну.

Цікаве рішення – латексні подушки з термопластичного пінопласту. Латексні вироби відрізняються формою, функціями від традиційних:

 • ідеально відповідають формі голови, шиї;
 • вертикальні повітряні канали забезпечують вільну циркуляцію повітря;
 • підходять алергікам.

Здійснюючи покупку, слід перевірити сертифікати якості. Іноді для наповнення використовуються дешеві контрафактні матеріали. Бажано купувати ортопедичні вироби у компаній, що мають сертифікати, що гарантують якість.

Вибір виробника

Безпечніше вибирати компанію з багаторічним досвідом роботи, має сертифікати якості на продукцію. Тоді виникає впевненість, що продукти перевірені, користуються довірою клієнтів цілком заслужено. Заслуговують на увагу виробники, що займаються виробництвом медичного обладнання, засобів реабілітації, які мають відповідні дозволи. Придбання подушки в меблевому магазині, супермаркеті, неспеціалізованій точці продажу ризиковано. Важливо отримати грамотну консультацію щодо вибору підходящого вироби.

Надійні виробники дають товарам гарантійний термін експлуатації – від 6 місяців до 5 років. Найбільшу довіру викликають компанії, впевнені в якості продукції, що пропонують тривалий гарантійний термін. Найбільш поширені ортопедичні вироби з довгим гарантійним терміном виготовлені з високоякісного пінополістиролу.

висновок

Правильно підібрана подушка дозволить вночі розслабитися, відпочити шийного відділу хребта, погано обрані марні, можуть принести шкоду. Важливо підібрати модель відповідно до потреб конкретної людини. Важливо правильно підібрати матеріал. Гідний вибір – пінополіуретан, термопластичний пінопласт. Серед термопластичних варіантів варті уваги подушки «з пам’яттю» – форма вироби пам’ятає форму тіла. Останній важливий момент – перевірка сертифікатів якості.

Відгуки можна залишити в коментарях до статті.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *