Особливості посадки цибулі «Сеттон», фотоЛук – єдиний овоч, який вирощують на кожному дачній ділянці. Його здавна застосовують не тільки в кулінарії, але в лікувальних, профілактичних і навіть косметичних цілях. У цибулі міститься достатня кількість вітамінів, тому його корисно вживати в осінній і весняний періоди, коли велика ймовірність авітамінозу. Багато дачник висаджують цибуля «Сеттон», опис сорту, фото якого буде обговорюватися в цій статті.

Особливості посадки цибулі «Сеттон», фото
Лук «Сеттон», опис сорту, фото

Сорт цибулі «Сеттон» – опис, фото

Сеттон – це один з середньостиглих сортів. Період часу від появи сходів до збирання врожаю становить близько 110 днів. Він був виведений методом селекції з сорту «Стурон» і на ринку з’явився, щодо, недавно. Відноситься до сортів голландської селекції. Цей лук вирощують не тільки в індивідуальних господарствах, а й в промисловому масштабі. Даний вид має високою врожайністю – до 8 кілограмів з одного квадратного метра. Має стійкість до захворювань, практично не зростає в «стрілку».

Особливості посадки цибулі «Сеттон», фото

Цибулини відрізняються округлої формою, а верхня луска зазвичай забарвлена ​​в жовтий або коричневий колір. Внутрішні лусочки білого забарвлення. Маса однієї цибулини здатна досягати до 180 грамів. У сорту гострий смак, але зі солодкуватими нотками, і значний вміст вітамінів і мінералів. Лук має гарну здатністю до зберігання і не пошкоджується під час транспортування. Так як верхня лушпиння, досить, щільна, плоди довгий час залишаються свіжими і соковитими (до семи місяців). При зберіганні не проростає.

Особливості посадки цибулі «Сеттон», фотоПравила посадки сорти «Сеттон»:

  • Грядку потрібно споруджувати на відкритому, сонячному ділянці.
  • Грунт повинна бути родюча з хорошим дренажем.
  • Полив необхідно забезпечити регулярний. Грунт не повинна пересихати, але і не слід допускати застою вологи.
  • При посадці цибулин відстань між ними має бути до десяти сантиметрів, між рядками – до 25 сантиметрів.

У теплих регіонах урожай починають збирати з середини липня. І хоча сорт має імунітет до багатьох захворювань, одне з найбільш, поширених – пероноспроз – може вразити і його. Проти цього захворювання, практично, не може встояти жоден сорт, хоча «Сеттон» – один з менш сприйнятливих.

Догляд за цибулею «Сеттон»

Пероноспроз, або несправжня борошниста роса, вперше був виявлений в 19 столітті, а своє широке поширення отримав в середині 60-х років минулого століття. На цей період припадає епідемія захворювання. В даний час захворювання спостерігається, досить часто, у всіх регіонах вирощування. Захворювання призводить до зменшення заражених цибулин і припиняє їх дозрівання. Це грибкове захворювання, призводить до значного зниження врожаю. На початку вегетації, переносником інфекції, часто, служать рослини, які виросли з заражених цибулин. Тому перед посадкою, необхідно ретельно перебрати севок. Захворювання поширюється дуже швидко. Іноді досить два тижні, для зараження всієї ділянки.

Особливості посадки цибулі «Сеттон», фото

Першою ознакою хвороби є поява коричневих плям на зелених стрілках цибулі. Для профілактики захворювання, необхідно перед посадкою протравливать насіння і обробляти їх пестицидами. Для обробки посадок використовують бордоською рідиною, або препарати «Квадріс», «Ордан», «Алірін-Б» і інші засоби. Застосовувати засоби потрібно згідно з інструкцією.

Особливості посадки цибулі «Сеттон», фото

Дачники, які вирощують даний цибулю «Сеттон», опис сорту, фото якого наводилося в цій статті, відзначають тривале зберігання цибулі без проростання і відсутність стрелкованія в період зростання. Деякі відзначили негативний нюанс – низький врожаю в затінених місцях, тому висаджувати рослину на сонячних ділянках. При дотриманні необхідних умов вирощування і зберігання сорт може стати одним з улюблених.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *