В даний час у продажу можна знайти велику різноманітність декоративного каменю. Насправді, це не справжній камінь, а штучна каменеподібним плитка, яка дозволяє створити в квартирі цікавий декоративний ефект. Існує безліч можливостей організувати цікавий дизайн, використовуючи штучний камінь в інтер’єрі, він є відмінним оздоблювальним матеріалом і працює як в сучасних, так і в традиційних інтер’єрах. Розглянемо деякі варіанти.
Оздоблення штучним каменем в квартирі – особливості
На думку багатьох людей, кам’яна стіна виглядає дуже елегантно, вона надає інтер’єру теплий і затишний характер. Оздоблення стін штучним каменем дозволяє реалізувати безліч елегантних рішень, які зроблять інтер’єр наближеним до природи.
Декоративний камінь в інтер’єрі добре поєднується з іншими матеріалами, наприклад, зі штукатуркою і склом. Він може бути використаний в якості декоративного елемента квартири або будинку, в кожному архітектурному стилі. Такий матеріал є альтернативою дорогому, важкого і важкого в укладанні природного каменю. Панелі для обробки стін в квартирі здійснюється з маси гіпсу або бетону, і бувають різних кольорів і форм, які імітують натуральні матеріали.
Оздоблення штучним каменем – фото
На ринку є прості плитки, нарізані на прямокутники однакових або різних розмірів, що нагадують натуральний камінь, наприклад, піщаник. Багато виробників пропонують плитки, що імітують цегла і старі матеріали. Є невеликі товсті пластини або смуги неправильної форми з різними розмірами канавок на поверхні. Поверхня, оброблена такими пластинами, виглядає, як ніби вона зроблена з дрібних каменів.
Штучний декоративний камінь в інтер’єрі квартири являє собою інноваційне рішення в області кам’яного облицювання. Вибір декоративного каменю дійсно великий. Оздоблення віталень штучним каменем, а також кухонь і прихожих стає все більш популярною. Декоративний штучний камінь стає хітом, і знаходить своє застосування навіть у ванній кімнаті. Але, тут є свої особливості, перед покупкою треба переконатися, для яких умови призначений той чи інший матеріал. Йдеться про його практичних властивостях, таких як:
- стійкість до впливу вологи;
- стійкість до підвищених температур;
- можливість видаляти забруднення косметичних засобів, і т.д.
Якщо штучний камінь для стін зроблений з гіпсу, він потім повинен бути оброблений спеціальним просоченням, щоб не забруднився і не піддався знебарвлення. Це може бути набір гіпсових блоків різної форми, які імітують велику нерівну кам’яну стіну. При укладанні важливо вибирати окремі елементи випадковим чином з різних упаковок, так як різні виробничі партії можуть незначно відрізнятися в відтінках, а випадковий вибір дозволить забезпечити більший обсяг ефекту.
Крім того, можна купити готові штукатурні куточки з однаковою текстурою і кольором, як декоративний камінь. Куточки допоможуть ефектно виконати обробку навіть на стінах в кутку. Не варто нехтувати використанням куточків, так як інакше можна зіпсувати весь ефект обробки.
Плануючи кошторис, до ціни цього оздоблювального матеріалу також повинні бути додані інші засоби, які необхідні для його укладання, такі, як:
- грунтовка;
- спеціальний клей для плитки;
- просочення.
Просочення – це спеціальний засіб, на водній основі з захисно-декоративним властивістю, яка виготовлена на силіконовій основі для поверхневої гідрофобізації поверхонь всередині і зовні будинків. Вона призначена для просочення бетону і гіпсової плитки, а також пісковика, клінкеру, плитки і т.д.
Укладання штучного каменю – крок за кроком
Обробку цим матеріалом виконати не складно без необхідності спеціальної підготовки або застосування спеціальних інструментів. Ми порекомендуємо, як це зробити крок за кроком.
Вам знадобляться:
- маскує плівка, малярні плівка або картон;
- рукавички;
- шпатель з зубчиками;
- пила для роботи по дереву або металу;
- наждачний папір;
- рівень;
- лінійка;
- ніж;
- олівець;
- пензлик;
- пульверизатор;
- штучний камінь у вигляді плитки;
- грунтовка для стін і стель;
- готовий клей;
- просочення;
- пластикові клини.
Оздоблення каменем в інтер’єрі – порядок робіт
- Грунтовка підстави. Перед укладанням декоративної плитки слід заґрунтувати стіну. Засіб зручно наносити широким пензлем з плоскою щетиною.
- Підготовка плитки. Подальша робота починається через 24 години після грунтовки. Перш за все, ми повинні підготувати плитку – наждачним папером треба протерти краю і нижню частину кожної з них, щоб прибрати нерівності і гіпсові нальоти.
- Накладаємо клей. Зручно використовувати готовий еластичний клей. Накладаємо його шпателем з зубчиками на нижню сторону кожної пластини. Він повинен охоплювати плитку, щонайменше, на 80%.
- Укладання плитки. Починаємо укладання плитки з нижньої частини стіни, від рівня по плінтуса.
- Нарізка плитки. Коли ми підходимо до внутрішніх кутів, може виявитися необхідною різання плитки. Вимірюємо решту стіни. Плитку ріжемо пилкою по дереву або металу.
- Контроль за рівнем укладання плитки. Весь час треба контролювати рівень покладеної плитки. При необхідності, вставляємо пластмасові клини, їх можна вийняти після того, як висохне клей.