Палітра кольорів для інтер’єруПалітра кольорів для інтер'єру

Вибір кольору для інтер’єру не такий простий. Деякі люди не можуть уявити собі інтер’єр в будь-якому кольорі. Як правило, нам подобається багато квітів, і часто буває так, що у виборі палітри для кімнати думки розділяються. Так як фарбування стін і поклейку шпалер ми робимо раз в декілька років, до вибору кольору інтер’єру варто підійти обдумано, щоб через кілька тижнів нам не довелося перефарбовувати стіни. 

Палітра кольорів для інтер’єру та правила її складання

Щоб не помилитися з колористикою інтер’єру у нас є два варіанти вирішення цього питання. Можна довірити дизайн професіоналу, який має відношення до даної теми і грамотно дасть поради з облаштування, запропонувавши ту палітру поєднання кольорів в інтер’єрі, яка припаде вам до душі. Друге рішення – це спробувати підібрати відтінки самостійно, дотримуючись певних правил, пов’язаних з вибором кольорів.

При виборі кольору слід враховувати багато аспектів, таких, як:

 • розташування кімнат щодо частин світу;
 • характер приміщення;
 • стиль інтер’єру;
 • освітлення;
 • власні уподобання щодо кольору.

Правильний вибір кольору може виправити архітектурні недоліки інтер’єру:

 • підняти або опустити візуально стеля;
 • оптично розширити або звузити стіни;
 • додати простір.

Слід ознайомитися з базовими поняттями квітів, щоб легше зрозуміти правила їх відбору.

Колірна палітра, поєднання кольорів в інтер’єрі

Вибір кольору впливає на атмосферу інтер’єру. Деякі приміщення, здаються нам затишними, а інші прохолодними. Це багато в чому залежить від використаного поєднання кольорів, які діляться на теплі і холодні.

 • Колірна палітраТеплі кольори яскраві, веселі й радісні. До них відносяться: жовтий, червоний, коричневий, бежевий, деякі відтінки зеленого (наприклад, оливковий), рожевого і фіолетового тону з переважанням червоного, наприклад, вересковий.
 • Холодні кольори прохолодні. Вони, однак, мають більше елегантності та шику. До них відносяться: синій, деякі відтінки зеленого (наприклад, аквамарин), сині і фіолетові відтінки пурпурного світло-синього відтінку (наприклад, бузковий).

Інтер’єри ванних кімнат часто бувають прохолодними через використаних матеріалів, які за своєю суттю є холодними, наприклад, таких як кераміка і камінь. Тому тут краще врівноважувати колірну палітру теплими тонами, доповнюючи теплим кольором прохолоду сантехніки.

Інтенсивність кольору

Інша поділ кольорів в палітрі відноситься до їх інтенсивності. Зовсім по-різному ми сприймаємо пастель, тобто менш насичені тони і сміливі і рішучі відтінки. Знаючи ці правила, дуже простим способом можна сформувати доброзичливе простір.

 • Інтер’єр, пофарбований в інтенсивний і сильний колір, створює враження меншого розміру. Насичені тони здаються ближчими, вони домінують в кімнаті.
 • Використання вибілених відтінків пастелі візуально збільшує кімнату.
 • Якщо стеля пофарбований в більш темні тони, це допомагає візуально опустити його.
 • Темні стіни в кімнаті будуть порятунком для занадто довгого інтер’єру.
 • Наближує ефект можуть створити темні стіни насичених кольорів, в цьому випадку вони будуть здаватися до нас ближче.
 • Якщо одну стіну зробити світлою, це додасть їй домінантний характер і сучасність.
 • Якщо ми хочемо візуально розширити стіни, варто покрити їх фарбою в пастельних тонах. Світлі стіни менш помітні і дозволяють підкреслити меблі або інші предмети в інтер’єрі.

Денне світло і колір

Надзвичайно важливим аспектом, що впливає на сприйняття кольору, є природне і штучне освітлення, їх інтенсивність і забарвлення. Інакше буде представлений один і той же колір в кімнаті, орієнтованої на північ, де практично не буває сонячного світла, і в південній кімнаті. Це обов’язково потрібно враховувати при виборі відтінку кольору палітри для інтер’єру.

Денне світло і колір

Дуже корисно взяти кілька пробників із запропонованих кольорів, щоб побачити, як вони виглядають у вашій кімнаті. В різний час дня один і той же колір буде мати різний тон, і буде створювати різну атмосферу:

 • Рано вранці сонце, що сходить дає теплі тони.
 • Полуденна пора і пов’язаний з нею дуже яскраве світло освітлює кімнату в пастельних тонах до такої міри, що вони здаються білими.
 • Постановка сонце надає затишний характер інтер’єру, передає глибину теплих тонів і зігріває холодні кольори.
 • У дні, коли по небу ковзають білі хмари і небо блакитне або синє клімат в приміщенні остигає. Поляризоване світло холодний, він підкреслює холод і охолоджує теплі тони.
 • Похмурі дні роблять наші кольори більш темними і сірими.

Умови, що виникають в різний час доби і при різних погодних умовах, припускають вибір відповідних кольорів. При цьому дуже важливо, на яку сторону світла орієнтовані вікна кімнати – на північ, південь, схід або захід:

 • стіни, орієнтовані на північ і схід найкраще пофарбувати в світлі і теплі кольори;
 • холодні тони можуть дозволити собі власники кімнат на південній і західній стороні.

Вплив штучного світла на кольори

На додаток до природного освітлення на сприйняття кольору всередині приміщення великий вплив робить штучне освітлення. Його правильне розміщення дозволить забезпечити відповідне формування простору.

Вплив штучного світла на кольори

Залежно від місця розташування і типу освітлення воно буде по різному моделювати інтер’єр.

 • Основне освітлення – верхнє, наприклад, люстра. Освітлює кольори і підкреслює їх. Воно не змінює відтінки, якщо тільки не використовуються люмінесцентні лампи з холодним, голубуватим світлом.
 • Додаткове освітлення збоку, наприклад, настінні бра – дає розсіяне світло, який створює враження інтимності і затишку. Бічне освітлення робить темніше кольору, робить їх більш глибокими і добре гармонує з теплими кольорами.
 • Точкове освітлення, наприклад, галогенові лампочки. Підкреслює кольору і прекрасно поєднується як з холодними, так і з теплими тонами.

Дуже цікаві колірні ефекти дає змішане освітлення. Використання двох або трьох джерел світла дозволяє досягти приголомшливих візуальних ефектів. Залежно від включеного джерела світла, ви можете регулювати клімат в приміщенні, а також інтенсивність кольору.Детальніше про квіти в інтер’єрі

білий – цей колір є символом невинності і чистоти. Він нейтралізує емоції, дає відчуття спокою і свободи, є хорошим засобом для зняття стресу. Однак, будьте обережні з його кількістю в інтер’єрі, так як його надлишок викликає почуття самотності. Він показаний для людей, які хочуть керувати своїм власним життям. Білий допомагає зробити мислення ясним, полегшує планування, надихає на нові ідеї, однак, не сприяє прийняттю рішень. Він добре працює в сусідстві з зеленим, синім і червоним. Оточений інтенсивними квітами, він переймає їх тони і втрачає свою гостроту.

Білий колір в інтер'єрі

Поєднання білого кольору з синім або аквамарином має дуже свіжий і розслабляючий характер. Добре підходить для домашніх кабінетів. Білий створює дуже хороший фон для чітких і рішучих квітів. Барвиста дитячі меблі буде сенсаційно представлена ​​на білих стінах.

Це також хороший колір для поєднань з різними елементами з натурального дерева і скла. Він відмінно підходить для їдальні та вітальні і часто використовується у виробництві меблів та інших елементів інтер’єру, підвищує «стерильність» і підкреслює мінімалізм. Білий відмінно виглядає на стелі, але також підходить для всіх елементів інтер’єру – для стін, меблів, дверей і аксесуарів. Його слабким місцем є маркость.

Фіолетовий. Цей колір в залежності від кількості колірних компонентів може бути визначений і як холодний, і як дуже жаркий. Він має дуже широкий спектр відтінків – від темно-червоного, до ожини, сливи, пурпурного. Він елегантний або затишний і в даний час дуже популярний. Використовуючи його в інтер’єрі варто пам’ятати, що мода проходить досить швидко. Ви можете безпечно ввести його в короткострокові елементи, наприклад, фарба для стін, шпалери, фіранки.

Фіолетовий колір в інтер'єрі

Фіолетовий робить позитивний вплив на мозок і стимулює нервову систему, уяву і творчі здібності. Рекомендується для любителів тиші і гармонії. Він не рекомендується для людей з низькою самооцінкою, надчутливих, бажаючих визнання і потребують друзях. Глибокий фіолетовий символізує багатство, в той час як його світлий тон є ознакою романтизму і витонченості.

Фіолетовий створює цікаві комбінації з іншими квітами. Клімат таємничості дає його поєднання з бежевим, а в комбінації з зеленим він надає радісну атмосферу. Абсолютно дівоче поєднання виходить з рожевим.

зелений. Цей колір, який протягом багатьох років домінував в інтер’єрах. Різні відтінки зеленого кольору використовуються в дизайні інтер’єру на стінах, в оббивці меблів, на плитці для ванних кімнат. Зелень універсальна, елегантна і прозора. Зелений дає відчуття безпеки. Його розслабляючий ефект ідеально підходить для використання в багатьох приміщеннях. Він хороший для серця, регулює кровообіг, полегшує дихання.

Зелений колір в інтер'єрі

Зелений може бути теплим і прохолодним. Широкий діапазон тонів простягається від фісташки і м’яти, до насиченої зеленої трави, оливок, хвойних дерев і відтінків бірюзи. Він корисний для людей, які відчувають труднощі в ухваленні рішень і занадто активних. Цей колір підвищує оптимізм, віру в себе та інших.

Тонкі відтінки зеленого гарні в спальні, а також в офісах, де вони стимулюють пам’ять. Вони сенсаційно гармоніюють з коричневим, фіалковим, натуральним деревом. Хороші колірні комбінації виходять зі слоновою кісткою, кремовим і тонкими відтінками жовтого кольору.

Бежевий. Зейчас цей дуже модний колір застосовується у всіх кімнатах, він прекрасно поєднується з більшістю кольорів із загальної палітри. Бежевий розслабляє, символізує надійність і здоров’я, може підвищити апетит, поглиблює і підсилює навколишні його кольору. З фіолетовим або темно-бордовим виглядає гідно і елегантно. Бежевий – це відмінний фон для темних меблів. Він робить інші кольори глибше і яскравіше. У поєднанні з зеленню створює палітру кольору землі. Така композиція вписується в будь-який інтер’єр.

Бежевий колір в інтер'єрі

червоний. Використання його в інтер’єрі підвищує фізичну активність, надихає, покращує настрій, надає стимулюючу дію на кровообіг, зміцнює організм, підвищує його стійкість до несприятливих факторів. Червоний є динамічний і стимулюючий тон. Він підвищує життєвий тонус, гарний для людей без волі до боротьби, але прагнуть до успіху. Погано в червоному інтер’єрі буде відчувати себе людина надмірно втомлений, що піддається сильному стресу, а також люди з артеріальною гіпертензією.

Червоний колір в інтер'єрі

Він не підходить для великих площ, так як його надлишок може діяти дратівливо. Насичений червоний візуально зменшує кімнату. Використовувати його небажано в інтер’єрах, які вимагають концентрації. Він ідеально підходить для кухні або їдальні, так як збуджує апетит.

Більш м’які відтінки добре поєднуються з зеленим і синім. Сильний і соковитий червоний ідеально поєднується з синьо-сірим, кремовим і коричневим. Він контрастує з зеленим, жовтим і синім.

Синій. Регулює сон, приносить спокій. Темно-синій є символом інтелекту, серйозності, стабільності, впевненості в собі. Особливо рекомендується для емоційно виснажених людей, які потребують спокої. Погано з ним будуть відчувати себе емоційно пригнічені люди.

Синій колір в інтер'єрі

Цей колір візуально створює враження більшого простору, тому він корисний в невеликих приміщеннях. Ідеально підходить для офісу і спальні, а також для дитячих кімнат, так як він стимулює розум і надихає. Не рекомендується в їдальнях і на кухні, тому що пригнічує апетит.

Стіни пофарбовані в темно-синій в поєднанні з білим, створюють враження глибини і відмінно стимулюють до роботи. Веселий характер має поєднання синього і червоного або синього і оранжевого кольору. Світло-синій в парі з бежевим створюють враження спокою і відпочинку.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *