Паркет і ламінат: відмінностіПаркет і ламінат: відмінності

Дерев’яна підлога загальновизнано вважається міцним і надійним, але його важко встановити і підтримувати в хорошому стані. Ламіновані панелі – це дуже популярне і більш дешеве рішення, але в той же час таке покриття не таке якісне. Проте, сучасні технології виробництва дозволяють випускати ламінат, який багато в чому перевершує паркет по функціональності. Перш ніж зробити вибір, варто проаналізувати, чим відрізняється паркет від ламінату і яке покриття краще для кожного приміщення.

Паркет і ламінат: відмінності, що краще

Розглянемо основні характерні риси кожного підлогового покриття і основна відмінність ламінату від паркетної дошки.

 • шліфування паркетуБагатошарова конструкція ламінату робить це покриття дуже стійким до пошкоджень, іноді навіть більш стійким, ніж паркет.
 • Вибираючи ламінат або паркет, варто подумати про можливості їх подальшої експлуатації і догляду за ними. Ламінат не вимагає особливого догляду і обслуговування. Прийнявши рішення про паркет, ми повинні підготуватися до періодичної шліфовці і лакування підлоги. Ця процедура є досить дорогим і обтяжливою для домашнього господарства, в той же час це необхідно, якщо ми хочемо зберегти підлогу в хорошому стані.
 • З практичної точки зору, ламінат є хорошим варіантом, в тому числі з-за швидкого і дешевого монтажу і нескладного догляду.
 • Безумовно, головна перевага паркету – це екологічність, його виготовляють з натуральної деревини, на відміну від ламінату, в провадженні якого використовується чимало синтетичних компонентів.

Переваги ламінату: легка укладкаПереваги ламінату:

 • легка укладка,
 • довговічність,
 • простота обслуговування.

Комі того, процес його демонтажу не викличе жодних проблем, цей аргумент набуває неабиякого значення в разі поновлення статі, адже видалення класичного паркету забирає багато часу і це дуже трудомісткий процес.

Крім широкого вибору кольорів та візерунків, виробники ламінованих підлогових покриттів пропонують ряд додаткових функціональних можливостей, що дозволяють вам вибрати ідеальний підлогу.

Одна з ключових характеристик, на яку варто звернути увагу – це клас стирання верхнього шару ламінату.

Класи стирання ламінату

Про те, наскільки міцний і надійний верхній шар ламінованих панелей, свідчить клас стирання. Він визначається на основі тесту. Суть його полягає у вивченні, через скільки оборотів абразивного матеріалу про панель, її поверхневий шар буде пошкоджений. Тест – це ні що інше, як прискорена імітація щоденного використання статі. Декоративний шар поступово стирається, і на панелі з’являються некрасиві плями.

На основі тестів було встановлено п’ять груп залежно від їх ступеня стійкості захисного шару: 1. Клас AC1 – дуже низька стійкість до стирання, для використання в тих областях, де ходять без взуття, немає бруду і піску.
 2. Клас AC2 – погана стійкість до стирання для використання в приміщеннях із середнім рівнем прохідності (наприклад, спальня).
 3. Клас AC3 – хороша стійкість до стирання, для використання в кімнатах з більшою прохідністю (наприклад, у вітальні).
 4. Клас AC4 – висока стійкість до стирання, для використання в приміщеннях з дуже інтенсивною прохідністю (вітальні громадських будівель).
 5. Клас AC5 – дуже висока стійкість до стирання, для використання в приміщеннях з дуже інтенсивною прохідністю (в громадських будівлях).

Зверніть увагу, що це класи, що описують довговічність верхнього захисного шару, їх ще називають «обороти ламінату». Класи, які характеризують стійкість основи, бувають від 31 до 34 в залежності від міцності. Таким чином, купуючи ламінат, потрібно питати не тільки про міцність основи (від 31 до 34), а й про міцність верхнього покриття (АС), про що багато хто забуває, іноді навіть продавці ламінату.

Спочатку ламіновані панелі для підлоги проводилися виключно для квартир і будинків, але сьогодні вони використовуються навіть в приміщеннях з дуже високою відвідуваністю: офісах, магазинах і готелях.

Без допомоги професіонала не обійтися?

Монтаж паркету просто неможливий без допомоги кваліфікованих монтажників. Які супроводжують цей процес пил, інтенсивний запах фарби, і складна техніка укладання підлоги можуть створити багато проблем.

Монтаж ламінату набагато простіше, ви можете зробити це самостійно, без допомоги професіонала. Перед початком роботи ми повинні пам’ятати про врахування кількох дуже важливих принципів укладання панелей:

 • Наливні підлоги або інша поверхня, на якій будуть розташовуватися панелі повинні бути сухими, рівним і міцним, щоб не пошкодити замки. На кожен 1 м довжини статі перепад висоти повинен складати не більше 2 мм.
 • Перед установкою, панелі повинні бути розпаковані в кімнаті, в якій будуть укладатися, і залишені в ній на 1-2 дня. Це час, необхідне для адаптації панелей до кімнатної температури і вологості.

Що необхідно для укладання ламінату?

При укладанні знадобляться:

 • плінтуса,
 • пароізоляційна плівка з товщиною 0,2 мм,
 • підкладка, переважно з товщиною 3 мм,
 • молоток,
 • клини,
 • тонка зубчаста пила,
 • олівець, рулетка і рівень.

Плівка і підкладка є елементами, необхідними для правильного розташування статі. Важливо відзначити, що монтаж ламінату не вимагає необхідного професійного обладнання: вам знадобиться тільки гостра ручна пила.

Ламіновані панелі можуть бути встановлені на підлогу з підігрівом. Сучасні ламінована підлога ідеально підходять для цього. Підлоги зберігають свої властивості під впливом температури, правильна установка дозволяє використовувати підлогу протягом багатьох років.

Укладання панелей на підлога з підігрівом не відрізняється від стандартного. Основна відмінність полягає в правильній підготовці підкладки. Ось кілька порад.

Бетонна підлога повинен бути нагрітий незалежно від того, який час року, у відповідності з наступним графіком:

 1. підвищення температури на 5 ° C кожен день до досягнення максимуму;
 2. п’ять днів нагрів повинен працювати при максимальній температурі;
 3. потім підігрів зменшується щодня на 5 ° C;
 4. опалення треба вимкнути за два дні до початку монтажу підлоги.

Температуру на початку опалювального сезону слід збільшувати поступово, щоб уникнути перегріву статі.

Вибираючи, що краще, паркетна дошка або ламінат, варто проаналізувати всю інформацію і вибрати оптимальне рішення для кожного приміщення з урахуванням інтенсивності його використання, можливостей догляду і фінансових можливостей.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *