Печі тривалого горіння для гаража: як зробити своїми рукамиПіч для гаража на дровах тривалого горіння дає можливість обігріти взимку приміщення з мінімальними витратами. Існує безліч видів конструкцій. Найчастіше їх роблять з металу. При необхідності зводять цегляний екран. Він захищає стіни гаража від загоряння, якщо вони зроблені з легкозаймистого матеріалу.

Плюси і мінуси грубки тривалого горіння для гаража на дровах

Простота конструкції і економічність дозволяє бачити в печі тільки позитивні риси. Однак є й недоліки, хоча їх мало. Основний мінус полягає в пожежонебезпеки. У гаражі багато горючих матеріалів. Вилетіли з топки іскри приведуть до пожежі. Ще одним недоліком є ​​необхідність обслуговування. Грубку тривалого горіння не можна залишати без нагляду. З приходом в гараж на наступний день її доведеться растоплять. Щоб підтримувати тривале горіння, вручну потрібно своєчасно завантажувати паливо.

Печі тривалого горіння для гаража: як зробити своїми руками
Для підтримки тривалого горіння піч вручну періодично завантажують паливом

Однак плюсів набагато більше, і їх варто розглянути докладніше:

 1. Тривале горіння в подібних печах підтримують дровами. Для обігріву гаража їх мало потрібно. Дрова обійдуться дешевше від солярки, відпрацювання або вугілля. До того ж їх безкоштовно можна заготовити з сухих гілок дерев. Порада! Замість дров паливом для печі послужить побутове сміття. Вдома завжди знайдуться непотрібні коробки, упаковка, старі журнали та інші горючі відходи.
 2. Простота конструкції дає можливість самостійно виготовляти піч. Найчастіше переробляють стару бочку або відслужив газовий балон.
 3. Піч має маленькими габаритами, при цьому зберігає високий ККД. Металева конструкція займе мінімум місця в порожньому кутку, але швидко обігріє весь гараж.
 4. Немає необхідності до печі прокладати електричні кабелі.
 5. Якщо конструкцію зробити з варильною поверхнею, то в гаражі можна готувати їжу, гріти чай.

На завершення огляду плюсів варто знову повернутися до мінусів. Для печі потрібен димар. Без нього неможливо забезпечити тривале горіння дров. Важливо наявність вентиляції, інакше при утворенні зворотної тяги існує загроза отруєння чадним газом.

Види печей для гаража на дровах тривалого горіння

Загальний пристрій всіх печей практично однаково. Складаються вони з корпуса і димоходу. Усередині оснащений двома камерами: топка, де відбувається процес тривалого горіння, і піддавали. Камери розділені колосниками. Якщо говорити про різновиди, то найчастіше відмінності пов’язані з формою. Однак існують ще відмінності за матеріалом і деяким нюансам конструкції.

Прямокутні моделі

Якщо в наявності є листова сталь, то найпростіше виготовити піч прямокутної форми. За бажанням її роблять вертикальну або горизонтальну. Перший варіант зазвичай вигідніше, так як займає менше простору в гаражі.

Печі тривалого горіння для гаража: як зробити своїми руками
Вертикальна конструкція займає менше місця

Однак у горизонтальній моделі збільшена верхня площадка, що дозволяє організувати простору варильну поверхню для приготування їжі.

Круглі конструкції з балона або бочки

Другий за популярністю йде піч круглої форми. В гараж її виготовляють зі старої металевої бочки або газового балона. Перший варіант менш популярний. Бочки зазвичай все тонкостінні. Від тривалого горіння твердого палива стінки швидко прогорають. Вигідніше конструкція з балона.

Печі тривалого горіння для гаража: як зробити своїми руками
На круглої печі мало місця для вручений поверхні

Круглу піч аналогічно роблять вертикальної або горизонтальної. Мінусом другого виду конструкції є неможливість організувати варильну поверхню для приготування їжі в гаражі. На вертикальній печі є трохи місця, якщо вона зварена з широкою бочки. Варильну поверхню на вертикально встановленому балоні організувати не можна, так як верх його злегка випуклої форми. Його можна зрізати і вварити іншу плоску заглушку. Однак балон вузький. Місця на вручений поверхні вистачить під маленький кухлик.

Регульована піч з шибером

Щоб забезпечити тривале горіння, потрібен шибер, а також система продухов. Вузли допомагають регулювати подачу повітря, створювати оптимальну тягу. За рахунок таких дій інтенсивність горіння дров знижується. Деревина тліє. Тривалий процес збільшує економію палива, максимальну віддачу тепла.

Печі тривалого горіння для гаража: як зробити своїми руками
Тривале горіння досягається за рахунок особливої ​​внутрішньої конструкції печі і наявності шибера

Пічки такого плану частіше створюють з балонів. Можна використовувати бочку, але вона знову-таки невигідна через малого терміну служби. Конструкція складна. Якщо її робити, то хочеться, щоб довше прослужила.

Цегляна піч

Для гаража цегляна конструкція не завжди вигідна, так як її неможливо перенести при необхідності на інше місце. Втрачається мобільність. Однак тепло така грубка довше тримає навіть після завершення горіння. Накопичується воно цеглою.

Печі тривалого горіння для гаража: як зробити своїми руками
Цегляні печі довше тримають тепло, і навіть після закінчення горіння обігрівають гараж

Форма цегляних печей зазвичай прямокутна. Існує два типи конструкції. Перший варіант являє собою споруду з одних тільки цегли. У другому варіанті спочатку зварюють металеву буржуйку. Зовні її обкладають цегляним екраном.

Особлива конструкція – булерьян

Найвищим ККД має грубка круглої форми – булерьян. Особливістю її конструкції є незвичайний пристрій корпусу. По суті, це теплообмінник, тільки повітряний. Складається він з набору труб зігнутої форми.

Печі тривалого горіння для гаража: як зробити своїми руками
Високий ККД досягається завдяки корпусу, виконаному у вигляді повітряного теплообмінника

Трубчастий теплообмінник знизу має вхідні патрубки для холодного повітря. Рух мас відбувається за рахунок природної конвекції. Гаряче повітря виходить з верхніх патрубків. Цикл повітрообміну безперервно повторюється, поки підтримується в топці горіння.

Як зробити піч для гаража тривалого горіння своїми руками

З листового заліза зварювати піч складніше. Знадобляться точні креслення для розкрою металу. Збільшується кількість зварювальних швів. Найпростіше переробити бочку об’ємом на 200-250 л. Потрібно тільки знайти не гнилу ємність з товщиною стінок мінімум 2 мм. Представлений майстер-клас допоможе краще впоратися з роботою: 1. Якщо бочка має заглушки з обох торців, одну з них вирізують болгаркою, різаком або за допомогою зубила з молотком. Елемент вирізують акуратно, так як він ще стане в нагоді. Печі тривалого горіння для гаража: як зробити своїми руками
 2. Вирізану заглушку зменшують по діаметру. Вона повинна входити всередину бочки так, щоб по колу залишався зазор 20 мм. По центру заглушки вирізують отвір діаметром 50 мм. Від його кордонів хрестоподібно розташовують 4 шматки швелера. Заготовки приварюють до заглушки. Виступаючі за межі кола надлишки обрізають болгаркою. Печі тривалого горіння для гаража: як зробити своїми руками
 3. У залишене по центру отвір вставляють трубу діаметром 50 мм для подачі повітря. Стик обваривают електрозварюванням. Печі тривалого горіння для гаража: як зробити своїми руками
 4. Відступивши 150 мм від верхнього краю бочки, вирізують отвір діаметром 150 мм. Вваривают патрубок зі шматка труби довжиною 200-300 мм. Печі тривалого горіння для гаража: як зробити своїми руками
 5. Кришку роблять з листової сталі. Спочатку по центру заготовки прорізають отвір діаметром 50 мм. Зварену раніше заглушку опускають всередину бочки, щоб приварена по центру труба дивилася вгору. На неї нанизують отвором сталевий лист. На заготівлі з нижньої сторони по колу бочки описують крейдою кордону кришки. Надлишки обрізають болгаркою. По торцях кришки приварюють із сталевої штаби обмежувач. Порада! Кришку можна залишити прямокутної форми, але збільшується ризик отримання травми об гострі кути під час роботи в гаражі. Печі тривалого горіння для гаража: як зробити своїми руками
 6. До днища бочки з куточка або трубок приварюють ніжки. Оптимально зробити стійку станину з розпірками. Печі тривалого горіння для гаража: як зробити своїми руками
 7. Димохід роблять збірним з окремих шматків труб діаметром 150 мм. Всередину приварюють на рівній відстані 4 прута довжиною 50-100 мм. Напрямні елементи допоможуть з’єднувати окремі ділянки димоходу. Печі тривалого горіння для гаража: як зробити своїми руками
 8. Після установки в гаражі печі на своє місце, починають збирати димохід. Трубу напрямними штирями вставляють всередину патрубка, привареного на бічній стороні бочки. Стик вкривають листовим азбестом, затискають металевим хомутом. Печі тривалого горіння для гаража: як зробити своїми руками
 9. Для надійності з’єднання хомут виготовляють шириною 150-200 мм. Затягування здійснюють мінімум трьома болтами. Печі тривалого горіння для гаража: як зробити своїми руками
 10. Перевіряють, чи все деталі підходять. Після цього кришку знімають, витягають заглушку з воздуховодной трубою. Печі тривалого горіння для гаража: як зробити своїми руками
 11. Приблизно до половини бочку завантажують сухими дровами, злегка поливають відпрацюванням або соляркою. Після підпалу накривають тільки кришку. Коли встановиться стабільне горіння, її знімають. Всередину бочки прямо на дрова опускають заглушку. Повітрявідвідна труба як і раніше спрямована вгору. На неї отвором нанизують кришку. Печі тривалого горіння для гаража: як зробити своїми руками
 12. Піч заправлена, обігрів гаража почався. Тривалість горіння буде залежати від якості дров. Печі тривалого горіння для гаража: як зробити своїми руками

Як правильно встановити грубку для гаража тривалого горіння

Під грубку в гаражі оптимально відвести вільний кут. Вона не повинна заважати відкриванню дверей, обслуговування автомобіля. Для печі потрібно міцну основу. Якщо в гаражі підлога бетонна, нічого іншого придумувати непотрібно.

Печі тривалого горіння для гаража: як зробити своїми руками
Для печі потрібно тверду основу

Дерев’яна підлога або піщаний насип не піде. Простий варіант облаштування підстави, це покласти металевий лист товщиною мінімум 5 мм. Найкраще викопати яму глибиною 500 мм, залити бетонний фундамент. Зверху можна викласти суцільну майданчик з цегли і вкрити тротуарною плиткою.

Печі тривалого горіння для гаража: як зробити своїми руками
Якщо стіни гаража з легкозаймистого матеріалу, з цегли викладають захисний екран

Висновок димоходу з гаража організовують через стіну або дах. Кожен варіант має свої плюси і мінуси. Однак в будь-якому випадку доведеться порушувати цілісність конструкції: прорізати покрівлю або довбати стіну.

Печі тривалого горіння для гаража: як зробити своїми руками
При проході через дах порушується цілісність стелі і покрівлі
Печі тривалого горіння для гаража: як зробити своїми руками
Через стіну димар можна вивести в нижній і верхній частині

Техніка безпеки

Тривале горіння небезпечно тим, що в гаражі постійно існує загроза пожежі. Однак це не означає, що печі настільки небезпечні. Просто потрібно дотримуватися правил безпечного користування.

Печі тривалого горіння для гаража: як зробити своїми руками
Не можна топити піч в гаражі з відкритою топкою

Пол і стіни навколо печі повинні бути з негорючого матеріалу. Оптимально перед топкою укласти лист металу на випадок вильоту іскор. Заборонено поблизу розташовувати бензин, солярку, масло, накидати промасленого ганчір’я. Між автомобілем і грубкою витримують відстань мінімум 1,5 м. У гаражі обов’язково облаштовують вентиляцію, щоб не отримати отруєння чадним газом.

Висновок

Піч для гаража на дровах тривалого горіння найкраще обігріває, якщо для завантаження використані сухі поліна. Рівень їх вологості не повинен перевищувати 20%. Щоб отримати якісне паливо, заготівлею займаються в суху погоду, а зберігають дрова під провітрюваним навісом.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *