Перегній на дачі – секрети правильного приготуванняЧи використовуєте ви перегній на своїй дачній ділянці? Якщо немає, то ви здивуєтеся, скільки корисних речовин і компонентів він може дати грунту. Листовий перегній здатний виконує відразу кілька функцій: поліпшує структуру ґрунту, мульчують, а також підкисляє ґрунт для тих рослин, яким це необхідно для повноцінного розвитку. Як приготувати перегній на дачі? Для цього не потрібно володіти особливими вміннями та знаннями, досить дотримуватися наших порад.

Перегній на дачі – з чого починати приготування?

Перегній готується восени. До його складу входять сирі, опале листя, яких в цей період багато не тільки на самій ділянці, а й поблизу – всюди, де ростуть дерева. Поживних речовин листовий перегній не містить ніяких, тому як підгодівлю розглядати його немає сенсу. Зате грунт, перемішана з ним, здатна набагато довше вологу в кореневій зоні рослин, що допомагає їм у посушливі періоди. Саме в перегної люблять жити дощові черв’яки, що спрощують життя садівника, збагачуючи грунт гумусом. Це і прекрасна добавка до компосту. Що не менш важливо, приготування листового перегною повністю позбавляє від необхідності спалювання листя.

Перегній на дачі - секрети правильного приготування

Які листя потрібно збирати для перегною? Сировину збирають зазвичай віяловими граблями, ручними серед посадок і газонними на великих просторах між деревами і на газонах. Підійдуть абсолютно будь-які листочки, крім горіхових. В горісі міститься гіркота, яка буде заважати кореневій системі рослин розвиватися. Збирати матеріал можна в будь-яку погоду, але краще в сиру, оскільки мокре листя швидше розкладаються.

Перегній на дачі - секрети правильного приготування

Якщо в арсеналі садової техніки є пилосос або газонокосарка, можна скористатися ними, так як в цьому випадку листя будуть ще і подрібнюватись, не кажучи вже про те, що заощаджуються час і сили. Як і вологі листя, подрібнені також будуть швидко розкладатися. Але прибирати листя технікою можна лише в суху погоду, а працювати газонокосаркою потрібно хоча б через день: при накопиченні занадто великого шару опалого листя її робота буде мати низький ефект.

Перегній на дачі - секрети правильного приготуванняПерегній на дачі – як правильно зберігати?

Зібране листя зволожують, якщо в цьому є необхідність, щільно укладають і трамбують. Для укладання листя можна використовувати сітчасті куби або садові мішки з щільного поліетилену, верх ні в тому, ні в іншому випадку залишається відкритим. Продаються також і спеціальні мішки, призначені саме для приготування перегною. Грибки, що розкладають листя і здатні перетворювати їх у перегній, кисню практично не споживають, але їм потрібна підвищена вологість. В якості зволожувача краще використовувати зелену траву, змішуючи її з листям.

Перегній на дачі - секрети правильного приготування

Скільки потрібно чекати до повного дозрівання перегною? Процес утворення листового перегною триває рік. Так що до часу закладки чергової партії листя, попередня вже готова для використання. Для отримання листового перегною підійдуть будь-які листи. Швидше за все розкладається листя берези, клена, дуба та інших листяних дерев. Вічнозелені і хвойники вимагають два або три роки, тому перед закладкою їх бажано гарненько подрібнити садовим пилососом, газонокосаркою або шредером.

Молодий перегній, який виходить через рік після закладки, містить не до кінця перегнилі «скелети» листя, невеликі сучки, рідше зустрічаються майже цілі листочки. Його додають в грунт на ділянці або в контейнери, використовують для прикопки під рослини або як мульчу, з його допомогою вирівнюють газони і підгортають багаторічники перед зимівлею.

Перегній на дачі - секрети правильного приготування

Витриманий перегній являє собою темну, практично однорідну масу, в якій відсутні не переробленої листові залишки. У ньому добре пророщувати насіння і розсаду. Перегній, основою якого став хвойний отпад, найкраще використовувати при мульчировании ацидофілія – ​​гортензії, камелії, рододендронове і вересових рослин. Термін його дозрівання три роки.

Перегній на дачі - секрети правильного приготування

Отже, тепер ви знаєте, як приготувати перегній на дачі. Сподіваємося, у вас вийти з цим непростим завданням і вже через рік істотно поліпшити якість грунту на вашій дачній ділянці.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *