Піч в гараж з цегли своїми руками: як зробити, кресленняПіч в гараж з цегли складніше побудувати, ніж просто встановити металеву буржуйку. Однак цегляна споруда має багато переваг. Зокрема, одним з них є довгий підтримку тепла, що особливо важливо автомобілісту, що займається ремонтом авто взимку. Піч вважається пожежонебезпечною. Щоб в гаражі не сталася пожежа, конструкцію зводять з дотриманням правил пожежної безпеки.

Плюси і мінуси цегляної печі в гаражі

Щоб розібратися, чи потрібна така конструкція в гаражі, потрібно проаналізувати основні її переваги, але не забути і про мінуси.

Піч в гараж з цегли своїми руками: як зробити, креслення
Цегляна піч довго тримає тепло

плюси:

 1. Цегляна конструкція вигідна в тому випадку, якщо взимку доводиться часто тривалий час займатися ремонтом машини. Червона цегла здатний накопичувати тепло, а після згасання полум’я тривалий час віддавати.
 2. Піч є повноцінною конструкцією, на відміну від звичайної буржуйки. Наявність регулюючих заслінок, піддувала дає можливість здійснювати контроль горіння дров, підтримувати потрібну температуру.
 3. Через доступність матеріалів міні піч з цегли для гаража обійдеться недорого господареві. Придбати доведеться тільки чавунні дверцята для піддувала і топки, колосники, плиту. Цегла можна знайти б / у за копійки. Глина для розчину обійдеться безкоштовно, якщо недалеко є кар’єр. Навіть при покупці всіх матеріалів витрати не перевищать 10-15 тис. Рублів.
 4. Піч вважається економічною в плані палива. Спалювати можна все, що горить.

мінуси:

 1. Піч довго тримає тепло, що вважається плюсом. Однак для цього цегляну конструкцію потрібно добре прогріти. Для цього буде потрібно спалити більше палива, ніж в металевій буржуйки. Плюс до всього, прогрів гаража почнеться не відразу після розпалювання.
 2. Економічність конструкції є спірним питанням. При використанні одного червоної цегли піч недовго прослужить. У топці він швидко зруйнується. Оптимально придбати вогнетривку цеглу, вартість якого майже в п’ять разів більше.
 3. Не варто забувати про складність роботи. Часом зварити металеву буржуйку простіше, ніж викладати на розчині величезну кількість цегли. Якщо підлогу гаража слабкий, доведеться додатково заливати бетонну основу.
 4. Піч не є мобільною. Її неможливо зрушити з місця або перенести. Якщо піч заважає, її доведеться тільки розбирати.

Можна перерахувати ще багато позитивних і негативних моментів, проте розглянутих основних фактів достатньо для прийняття вірного рішення.

Що потрібно, щоб своїми руками побудувати піч для гаража з цегли

Основним матеріалом для печі служить цегла і глиняний розчин. Кількість залежить від габаритів конструкції. Зазвичай для аматорського гаража вистачає грубки розміром 60 × 60 см. Щоб її звести, будуть потрібні:

 • цегла – 290 шт .;
 • глина, пісок, цемент;
 • шматок руберойду для гідроізоляції підстави;
 • топкова і піддувальна дверцята;
 • колосники;
 • заслінка на димохід;
 • чавунна плита глуха або зі знімними кільцями.

Піч в гараж з цегли своїми руками: як зробити, креслення
Для зведення печі вистачить найпростішого будівельного інструменту

Крім матеріалів, знадобиться інструмент:

 • кельму;
 • лопата;
 • молоток;
 • рівень;
 • схил;
 • шнур.

Якщо поставленою метою є звести красиву опалювальну піч для гаража з цегли, потрібно інструмент, щоб здійснювати розшивання швів.

Креслення цегляної печі для гаража

Функціональність майбутньої конструкції залежить від правильної викладки цегляних ходів, топки, димоходу. Для цього буде потрібно креслення. За основу оптимально брати найпростіші схеми. Якщо вирішено звести велику піч з декількома димохідними каналами, до складання проекту бажано залучити фахівця.

Піч в гараж зазвичай будують по найпростішим кресленнях

Важливо! Для гаража немає необхідності зводити складну піч багатоходівку. Зазвичай обмежуються простою конструкцією з одним димохідним каналом. Часто такі печі називають прольотка.

Як вибрати цегла для грубки в гараж

Тривалість експлуатації в гаражі печі залежить від використовуваного для будівництва цегли. Силікатні і інші декоративні блоки відразу потрібно виключити. При контакті з вогнем вони руйнуються. Для загального корпусу печі підходить тільки червона цегла, виготовлений методом випалу глини.

Піч в гараж з цегли своїми руками: як зробити, креслення
Піч викладають в гаражі тільки з червоної цегли

Для топки оптимально придбати вогнетривку цеглу. Він розрахований на високі температури і прямий контакт з вогнем. Ще кращими властивостями володіє шамотна цегла, але він дорожче коштує.

Як підготувати підставу для цегляної печі в гаражі

Цегляна конструкція має значну вагу. Під піч знадобиться в гаражі облаштувати надійну основу.

Піч в гараж з цегли своїми руками: як зробити, креслення
Під важку грубку знадобиться надійне підгрунтя в гаражі

Конструкція підстави залежить від типу статі і ваги грубки. Зазвичай в гаражі заливають товсте бетонне стягування. Якщо розмір печі не перевищує 60 × 60 см, її приблизна маса обмежиться до 60 кг. Стяжка підлоги таку вагу витримає. Додаткове підстава не заливають, а відразу роблять викладку цегли. У печі більшого розміру маса може перевищувати 750 кг. Стяжка підлоги гаража не витримає таке навантаження. Доведеться заливати окрему підставу.

Покроково процес складається з наступних дій: 1. Під підставу викопують приямок глибиною 70 см. Він не повинен стикатися з фундаментом гаража. Підстава грубки має бути індивідуальне.
 2. Дно приямку засипають шаром піску і щебінь. Досить кожного матеріалу товщиною по 15-20 см. На щебінь укладають армуючої сітки. Зверху облаштованій подушки до рівня підлоги гаража заливають бетонний розчин з щебенем.
 3. Після схоплювання основного шару, зверху майданчик фундаменту вирівнюють бетонною стяжкою, залишають до повного висихання.
 4. Готовий фундамент покривають гідроізоляцією. Зазвичай укладають кілька шарів руберойду.

На готовий фундамент можна починати викладати перші ряди цегли.

На відео піч в гаражі з цегли на металевому каркасі:

Як зробити в гаражі піч з цегли

Роботи починають з приготування розчину. Цегла викладають на глину. Чистий бетонний розчин в будівництві печі не застосовують. Глину замочують водою мінімум за добу до початку робіт. Оптимальним терміном вважається три дні. Розчин готують з додаванням просіяного піску. Кількість залежить від жирності глини. Тут доведеться ще витратити час на експерименти. З розчину роблять кульки, злегка просушують, кидають на землю з висоти приблизно 1 м. Якщо від удару вийшла коржик – розчин дуже жирний. Шарик розкришився – багато піску. З пропорціями правильно вгадали, коли збереглася його кругла форма.

Важливо! Для кладки цегли розчин доводять до консистенції густої сметани.

Крім розчину, треба ще підготувати цегла. За добу до кладки його обливають рясно водою. Цегла наситить вологи і не буде її поглинати з розчину.

Після підготовки всіх матеріалів починають зводити піч з цегли з плитою в гараж за наступним принципом:

 1. Перший ряд викладають суцільним. Він є підставою печі, дном поддувальной зони, де буде накопичуватися зола, прокидається крізь колосники.
 2. З другого ряду формують саму зольную камеру. З лицьового боку печі встановлюють дверцята піддувала.
 3. Коли зольна камера буде готова, зверху її перекривають колосниками. Чавунну конструкцію укладають на зроблені з цегли виступи або вирізують їх болгаркою. Як варіант, в кладку можна вмурувати металеві пластини, на які укладають колосники.
  Піч в гараж з цегли своїми руками: як зробити, креслення
  Колосниками перекривають зверху зольную камеру
 4. Наступними рядами цегли формують топку. З лицьового боку ставлять ще одну чавунну дверцята більшого розміру. Усередині топку викладають вогнетривкою або шамотною цеглою. Порада! При установці чавунних дверцят використовують підмотування азбестового шнура. Ущільнювач запобіжить виходу диму в гараж.
  Піч в гараж з цегли своїми руками: як зробити, креслення
  Над дверцятами камери згоряння досить одного ряду цегли
 5. Зазвичай вся піч складається з 9 рядів цегли. Завершальним є ряд над топкової дверцятами.
 6. Щоб цегляна піч на дровах для гаража швидше віддавала тепло, топку накривають чавунною плитою. До того ж вона виступить варильною поверхнею, де можна розігріти або приготувати їжу.
  Піч в гараж з цегли своїми руками: як зробити, креслення
  Димохід можна звести з цегли або поставити металеву трубу
 7. Коли піч буде готова, починають облаштовувати димохід. Можна пристосувати металеву трубу діаметром від 150 мм або зробити викладку каналу з цегли. У будь-якому варіанті димохід виводять через дах так, щоб він не стикався з горючими покрівельними матеріалами. При використанні металевої труби її іноді виводять крізь стіну в верхній частині гаража під стелею. Мінусом конструкції є наявність поворотів, через що погіршується тяга, накопичується сажа.

Встановлюючи димохід, не забувають про заслінки. Вона потрібна для регулювання тяги. Готову піч можна обрамляти куточком і навіть обшити оцинковкой, але це не обов’язково.

Правила використання гаражної печі з цегли

Піч є сама по собі пожежонебезпечної. До того ж всередині гаража багато легкозаймистих та вибухонебезпечних матеріалів. Щоб уникнути виникнення пожежі треба дотримуватися основних правил використання печі:

 1. Прилеглі до печі стіни гаража і підлога повинні бути з негорючих матеріалів. При необхідності роблять захисний екран з металу, азбесту або цегли.
 2. Поруч з піччю не мають легкозаймисті матеріали. Заборонено на плиті розігрівати мастила, масла, просушувати деталі в бензині.
 3. Гараж облаштовують надійною вентиляцією. Обов’язково передбачають продухи для провітрювання.
 4. Автомобіль в гаражі від палаючої печі видаляють мінімум на 1,5 м.

З обережністю потрібно спалювати в топці промасленого ганчір’я. Велика кількість ПММ утворює рясний клуб полум’я, який здатний вирватися через дверцята топки і піддувала.

Поради пічників

Незважаючи на простоту конструкції, маленька цегляна піч для гаража складна у виготовленні для недосвідченого людини. До того ж неправильна перша розпалювання може привести до розтріскування швів. Кілька корисних порад допоможуть не допустити помилок:

 1. Після завершення кладки цегли, печі дають час для повного висихання.
  Піч в гараж з цегли своїми руками: як зробити, креслення
  Відразу растоплять піч не можна без попередньої просушки
 2. Перші розпалювання пробні, спрямовані для остаточного висихання. Протягом двох діб двічі на день спалюють папір. Тривалість кожної процедури 20 хвилин. Вогонь розводять по черзі всередині топки і піддувала, щоб рівномірно просушити всі ділянки.
 3. Починаючи з третьої доби, протягом тижня спалюють дрова. Двері гаража повністю відкривають для кращої вентиляції, виходу парів і чаду. Кладка з цегли не повинна прогріватися до температури більше 50 ° С.

До основної топці грубка готова, коли на її стінах перестануть виявлятися плями вогкості.

Висновок

Піч в гараж з цегли встановлюють для обігріву. Влітку її можна використовувати замість столу, завалювати автомобільними запчастинами. Від механічних навантажень виникне дефект кладки. Через що з’явилися тріщини на швах в гараж буде надходити дим.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *