Піч в гараж з газового балона: як зробити своїми рукамиПрацювати в гаражі в холодну пору року – задоволення нижче середнього. Без опалення навіть в будівлі з кам’яними стінами взимку холодно, а в металевій коробці це часом взагалі неможливо. Вирішити проблему допоможе грубка в гараж з газового балона, здатна швидко підняти температуру в приміщенні. Зробити таку конструкцію можна самостійно або замовити хорошого майстра. Виготовлення грубки потребують навичок поводження зі зварювальним апаратом, болгаркою і мінімальних інженерних знань. Матеріали необов’язково купувати – в гаражі завжди багато непотрібного металу.

Плюси і мінуси печі для гаража з газового балона

Основне завдання грубки – прогріти гараж. З цим вона справляється за короткий час і з невеликими витратами палива. Як правило, на печі з газових балонів їжу не готують, максимум – розігрівають схоплені з дому страви або кип’ятять чайник. Якщо такі функції не потрібні, то можна обмежитися найпростішим варіантом з одного балона без вручений поверхні.

Види печей для гаража:

 1. Проста конструкція. Невелику піч для гаража своїми руками споруджують з одного балона місткістю 12-27 л. Його встановлюють горизонтально або вертикально.
 2. Піч з двох ємностей. Тут можливі різні варіанти з’єднання. Два балони розташовують довгою стороною один над одним і з’єднують за допомогою зварювання. Трохи складніше конструкція з балонів, зварених під прямим кутом.
 3. Складні варіанти з двох і більше ємностей. Тут можуть бути варильні поверхні, теплообмінні ребра або перегородки, повітряна заслінка і інші удосконалення.

Піч в гараж з газового балона: як зробити своїми руками
Під час роботи корпус печі розжарюється до червоного, екрани захищають від опіків і одночасно збільшують ефективність обігрівача, направляючи холодне повітря від підлоги до балона

Плюси і мінуси деяких варіантів конструкції:

 1. На вертикально встановленої печі зверху можна зробити майданчик для підігріву їжі, але дрова доведеться рубати на дрібні фрагменти, щоб вони помістилися в топку.
 2. З горизонтальним варіантом в цьому відношенні простіше: дрова завантажують уздовж довгої сторони, тому можна використовувати будь-які поліна. Однак влаштувати конфорку на горизонтально розташованому балоні досить складно.

Піч для гаража з 2-х газових балонів, встановлених паралельно один одному, зробити не дуже важко, але про вручений поверхні доведеться забути. Її гідності – можна використовувати довгі поліна, що дає швидкий і відносно довгий нагрів гаража. На конструкції з перпендикулярним з’єднанням ємностей легше зробити конфорку для розігріву їжі, але саму грубку виготовити складніше.

Важливо! Пічки з газових балонів придатні тільки для тимчасового обігріву гаража. При постійній роботі з’являється реальна загроза пожежі: метал стінок дуже швидко прогорить, вогонь перекинеться на займисті предмети і речовини, яких в гаражі завжди багато.

Що потрібно, щоб зробити пічку з газового балона для гаража

Домашні майстри дуже не люблять використовувати покупні деталі. Вони вважають за краще пускати в хід все, що за довгі роки накопичилося в гаражі. Використані газові балони не завжди є під рукою, але їх можна купити відносно недорого. На що звернути увагу:

 1. Грубку для опалення гаража роблять тільки з суцільнометалевих газових балонів. Композитні контейнери з полімерів використовувати не можна.
 2. Газові балони об’ємом 5, 12, 27 літрів вибирати для гаражної грубки не варто. Вони не прогріють приміщення або дадуть дуже мало тепла.
 3. Оптимальний вибір – 50-літровий балон довжиною 850 мм і діаметром 300 мм. Його стінки досить товсті, щоб витримати будь-який жар.
 4. Можна зробити пічку з промислового 40-літрового балона. Він німого вже й довше, а метал корпусу товщі. Ємність занадто вузька і важка, але на крайній випадок згодиться і вона.
 5. Зручніше працювати з газовим балоном, оснащеним вентилем, а не клапаном. Вентиль можна використовувати як регулятор потужності при подачі повітря в піч.

Що знадобиться:

 • апарат для зварювання;
 • болгарка (кутова шлифмашинка);
 • листи металу 2-3 мм товщини;
 • профіль для ніжок;
 • пруток або арматура для колосників.

Крім перерахованого, знадобляться молоток, викрутки, кріплення, дриль, лещата і т. Д. Як правило, все це є в будь-якому гаражі. Якщо обрані ємності занадто великі і важкі, не завадить дружня допомога.

Важливо! Працювати болгаркою або іншим інструментом, що створює іскри, можна тільки після заповнення газового балона водою доверху: пропан важчий за повітря, самостійно з ємності він не випарується.

Креслення грубки в гараж з газового балона

Зазначені на малюнках розміри досить відносні і прив’язані до габаритів вибраного для грубки балона. Схеми дають уявлення про принцип роботи, конструктивні особливості і способі з’єднання ємностей. Частина з деталей (конфорка, фігурні рукоятки) можна ігнорувати, але основні конструктивні елементи (зольник, колосник, димохід) необхідні для ефективної і безпечної роботи грубки.

Піч в гараж з газового балона: як зробити своїми руками
З балона великого діаметру можна зробити піч в гараж з конфоркою в верхній частині
Піч в гараж з газового балона: як зробити своїми руками
Зольник – це нижня частина топки, де скупчується зола, а піддувалом називають отвір в бічній стінці печі для контролю за тягою
Піч в гараж з газового балона: як зробити своїми руками
Внутрішня перегородка в грубці для гаража збільшує тепловіддачу за рахунок конвекції

Важливо! Товщина стінок печі повинна бути в межах 3-5 мм. Причому рекомендовано верхнє значення, так як 3-міліметрова сталь досить швидко прогорить.

Як зробити піч в гараж з балона

Підготовка ємності до роботи:

 • переконатися, що ємність порожня;
 • відкрутити вентиль;
 • злити всю рідину.

Знімають вентиль за допомогою розвідного ключа (на ручку надягають відрізок труби, щоб збільшити важіль) або лещат. В останньому випадку в лещатах затискають кран, а балон обертають за допомогою ланцюга і довгої труби або лома.

Піч в гараж з газового балона: як зробити своїми руками
Щоб провернути балон, вентиль якого затиснутий в т позовах, використовують довгий важільПеред різкою балона всередину заливають воду. Це можна зробити за допомогою тонкої трубки, лійки або будь-якої доступної конусоподібної ємності. Щоб при безперервному наливанні (за допомогою шланга) повітря виходило безперешкодно, необхідно час від часу зрушувати лійку, інакше вода піде через верх. Ще один варіант – встановити між лійкою і шийкою коротку трубку невеликого діаметра, через яку повітря безперешкодно потрапить всередину. Якщо ж заливати воду порціями (черпаком, ковшиком), то такі заходи не будуть потрібні.

Піч в гараж з газового балона: як зробити своїми руками
Під час наповнення балона з нього виходять залишки газу, тому проводити цю операцію необхідно на відкритому повітрі або при розкритих навстіж воротах гаража
Піч в гараж з газового балона: як зробити своїми руками
Верхню частину балона акуратно зрізують болгаркою, з неї в майбутньому вийде відмінна дверцята для печі
Піч в гараж з газового балона: як зробити своїми руками
Для кріплення дверцята грубки до корпусу можна взяти звичайні металеві петлі (не менш двох) або кілька ланок товстої ланцюга
Піч в гараж з газового балона: як зробити своїми руками
Уздовж довгої сторони прорізають прямокутний паз для установки зольника (приблизно 10-14 см по ширині)

Колосник – це решітка на дні топки, на яку складають дрова. Якщо передбачається топити дровами або обрізками дощок, то крок решітки може бути в кілька сантиметрів, якщо ж в якості палива використовують тирсу, то потрібно відстань менше. Іноді колосник приварюють до газового балона зсередини, але це необов’язково. Більш того, коли решітка прогорить, її буде важко замінити.

Піч в гараж з газового балона: як зробити своїми руками
Колосникові грати варять з обрізків прутка або згинають арматуру змійкою

Один з необхідних елементів гаражної печі з газових балонів – димохід. Від діаметра обраної труби і її розташування залежить функціональність конструкції. Необов’язково купувати спеціалізовану трубу, можна взяти ті, що є під рукою.

Піч в гараж з газового балона: як зробити своїми руками
До отвору для виходу диму приварюють невеликий металевий циліндр, по діаметру трохи менше димоходу, труба повинна щільно сідати на вивідний патрубок, перешкоджаючи потраплянню диму всередину гаража

Відповідність діаметра димоходу обсягом газового балона:

 • 60 мм мінімум для ємності на 12 л;
 • 80 мм – для 27-літрового балона;
 • 120 мм – для 50-літрового.

Піч в гараж з газового балона: як зробити своїми руками
Всю конструкцію встановлюють на ніжки з куточка або квадратного профілю

Щоб в гаражі залишалося якомога більше тепла, димохід можна зробити з декількох відрізків труби, з’єднаних під невеликим кутом. Потім потрібно спорудити захисні екрани з листів металу, зміцнити їх на корпусі і випробувати грубку. Для створення гарної тяги верхній край димоходу повинен бути винесений мінімум на 1 м вище даху гаража.

Як зробити піч з двох газових балонів для гаража

Початок роботи нічим не відрізняється від виготовлення печі з одного газового балона. Найпростіше розташувати дві ємності довгими сторонами паралельно один одному, одна під інший. При такому з’єднанні в верхньому балоні в паз на довгій стороні не приварюють зольник, а з’єднують його з нижнім за допомогою металевих смуг, що залишилися при вирізанні отвору. Дрова поміщають в нижню частину печі, а верхня ємність працює як теплообмінник, зберігаючи більшу кількість тепла.

Піч в гараж з газового балона: як зробити своїми руками
Варіант з двох ємностей прогріє гараж швидше і збереже тепло довше

Теплообмінні ребра збільшують ефективність роботи печі для гаража з 2-х газових балонів.

Існують конструкції з перпендикулярно звареними балонами, в нижньому влаштовують варильну поверхню, а верхній виконує функції теплообмінника. Для посилення тепловіддачі і кращого обігріву гаража на верхню частину печі іноді приварюють ребра з металевих пластин.

Порада! Щоб колосниковая ґрати не прогорала при занадто інтенсивному використанні, її можна зробити з товстого металевого листа з вирізаними отворами або довгими пазами.

Техніка безпеки

Запобіжні заходи при експлуатації конструкції з газових балонів:

 1. Встановлювати піч потрібно осторонь від проходу, щоб уникнути випадкових опіків. Бажано також забезпечити гарне освітлення в місці установки. Поруч з нею на підлозі і стінах гаража не повинно бути легкозаймистих предметів.
 2. Стінки саморобної печі для гаража з газового балона дуже швидко нагріваються до високої температури. Часом метал розжарюється до червоного світіння. Необережний дотик призведе до сильних опіків. Для підвищення безпеки конструкцію огороджують одним або двома екранами.
 3. Перший запуск грубки супроводжується неприємним запахом від обгорає на поверхні газового балона фарби. На цей час слід забезпечити в гаражі хорошу вентиляцію.

Важливо! Екрани навколо печі забезпечують не тільки захист від опіків, але і працюють як дефлектори: направляють потік холодного повітря від підлоги уздовж розпечених стінок, забезпечуючи швидке нагрівання гаража.

Техніка безпеки при роботі з обладнанням мало відрізняється від рекомендацій при використанні зварювального апарату, болгарки і інших інструментів. Потрібна захист для очей і шкіри рук, акуратність при поводженні з вогнем та розпеченим металом. Єдине, на що потрібно звернути увагу, – підготовка газового балона. Тут крім обережності, потрібно дотримуватися простих вимоги – працювати на відкритому повітрі, далеко від вогню, т. Е. Влаштовувати перекури над ще не залитим водою балоном – нерозумне рішення.

Висновок

Піч в гараж з газового балона швидко прогріє приміщення, може працювати на будь-якому паливі, відносно проста у виготовленні. Її цілком реально зробити з підручних матеріалів. Основною проблемою може стати відсутність зварювального апарату або навичок роботи з ним. Всі інші операції не виходять за рамки можливостей будь-якого домашнього майстра, а інструменти і матеріали легко розшукати в гаражі або роздобути в найближчому пункті здачі металобрухту.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *