Підготовка дерев і чагарників до зимиКожен, поважаючий себе дачник, вирощує на своїй ділянці плодовий сад. Засаджує його всілякими деревами, за своїм смаком і бажанням, всілякими чагарниками і, звичайно ж, ароматними квітами! Вся садові рослинність, починаючи з ранньої весни, радує свого власника спочатку набряклими нирками, потім ароматним цвітінням, буйною зеленню і, нарешті, довгоочікуваними плодами!

Дерева і чагарники, на протязі довгого часу «працюють» на благо людини. Але ось, осінь проходить і настає черга господаря плодового саду подбати про своїх саджанцях, висловити їм подяку за щедрий урожай, підготувати до майбутнього року і, звичайно ж, допомогти пережити зиму!

Підготовка дерев і чагарників до зими
Для того щоб ваші плодові дерева і чагарники благополучно пережили зиму, їх потрібно правильно підготувати до цього не легкому для них періоду!

Підготовка до зимового періоду яблунь і груш

Одним із способів захистити плодові дерева і чагарники в зимовий час від морозу, є їх укривання спеціальними покривними матеріалами, такими як кокосові мати, диски, лутрасил.

Так, ці матеріали недешеві! Однак варто раз розщедритися і забезпечити захист свого улюбленого саду років так на 10 вперед (ці матеріали міцні і здатні витримати навіть такий термін експлуатації).

Підготовка дерев і чагарників до зими

Прочитавши цю інформацію, ви відразу кинулися в магазин за вищезгаданими матеріалами? Відмінно – ви дбайливий господар, який дбає про своїх «підопічних», проте зупиніться і дізнайтеся, які ж ще небезпеки підстерігають в зимовий період ваші кущики і деревця!

Ще одну небезпеку (і досить серйозну) представляють для ваших насаджень всілякі гризуни і навіть, усіма нами улюблені, зайчики! Так Так Так! Ці стрибуни здатні так обгризти вами улюблену яблуньку, малину або ж абрикосу, що навесні вже не буде що обкопувати, поливати і на що милуватися! Ну що поробиш – зайці теж в зиму голодують!

А дрібні мишки так і норовлять, прямо під снігом прокопати доріжку до вашої улюбленої грушці і вигризти всю кору по колу на висоту до 50 см від кореня! Це ж для дерева смерть!

Що ж робити? як врятувати?

Врятувати можна і потрібно! Для цього саме зараз, в осінній період потрібно не полінуватися і гарненько підготувати свої дерева і чагарники до зими!

Підготовка дерев і чагарників до зими

Захищаємо дерева і чагарники від дрібних гризунів

Для початку, слід прибрати з присадибної ділянки все «поклади» сміття – солому, гілки, купи листя, адже саме в них люблять гніздитися шалунишки-гризунішкі! У прілого купах їм тепло, м’яко, поруч їжа, що ще для щасливого зимівлі потрібно?

Тепер перейдемо, безпосередньо до наших деревах. Для них ми приготували гілки ялівцю, лапник, підійдуть навіть всілякі стрічки з нетканих матеріалів та мелкоячеечние пластикові сітки. Оберніть цими матеріалами щільніше дерева (від кореня вгору), лапник і ялівець щільно прив’яжіть голками вниз – вийде дуже хороша і надійний захист від дрібних «хуліганів» – гризунів!Підготовка дерев і чагарників до зими

Для захисту від більших любителів кори і гілочок – зайців, рекомендується надягати на найулюбленіші зайцями дерева (яблуні, абрикос, вишні, черешні, сливи) спеціальні металеві чохли! Дороге задоволення – скажете ви! Та й, якщо дерев занадто багато – де на все чохлів набрати? У такому випадку варто застосувати ще одну стратегію! Зайці – боягуз! Тому, якщо ви розвісити або попрікручіваете до гілок і корі дерев клаптики собачої шерсті – це вже буде великим підставою для зайця, забути доріжку в ваш сад!

Чим обробляти кору дерев восени

Чи не хочете зв’язуватися з шерстю ?! Тоді просто рясно змастіть кору своїх дерев репіллентамі.

Підготовка дерев і чагарників до зими

Представляємо один з варіантів репіллентного розчину

• Звичайна глина; • Коровяк; • Вапно гашене; • Мідний купорос; • Креолін або карболова кислота.

Спосіб приготування репіллентного розчину для дерев і чагарників

У рівних частинах змішайте коров’як, глину і гашене вапно. На кожні 10 кг суміші, додайте мідний купорос в кількості від 50 до 150 г долийте 1 ст. ложку карболової кислоти, або ж 50 г креоліну. Рятівний розчин готовий! Швидше гарненько прогалини стовбури своїх дерев!

Підготовка дерев і чагарників до зими

Причиною загибелі плодового дерева або чагарнику в зимовий період може бути, також, підмерзання коренів! Така небезпека для вашого саду виникає в тому випадку, коли літо і осінь були занадто посушливі, земля дуже сильно пересохла і, як наслідок – «важка» зимівля дереву забезпечена! З метою запобігти підмерзання коренів, застосовується техніка передзимових поливів!

Підготовка дерев і чагарників до зими

Ні в якому разі не вносите восени добрива – дерево повинно заснути і гарненько відпочити, підготуватися і набратися сил для наступного врожаю! Добриво ж буде стимулювати ріст рослини і не дасть йому повноцінно заснути! Звідси – замерзання дерева (сік – рідина, а рідини, як вам відомо, в морози замерзають).

Проводьте щадну обрізку, так як при жорсткій обрізку дерева і кущі витрачають багато сил і енергії на загоєння ран, іноді навіть хворіють, що значно знижує їх морозостійкість! Плодові чагарники не менше потребують захисту, ніж дерева!

Рятуючи від холоду малину, садівники просто пригинають її гілки до землі, де під снігом їй буде тепло і затишно! Для ремонтантной малини проводять її повне скошування! Навесні з’являться нові пагони, нові плоди …

Не зволікайте з підготовкою саду до зими! Листя опало і … закочує рукави і працюємо! Краще трохи попрацювати зараз, ніж потім заново засаджувати новими деревами ваш повністю вимерзлими дачний сад!Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *