Підготовка саду до зими для початківцівПісля того, як урожай вже зібраний, важливо приділити особливу увагу підготовці рослин і дерев до майбутніх холодів. Кілька днів, які доведеться витратити на ці нескладні дії, допоможуть вам зберегти майбутній урожай. Крім цього, таке заняття дасть можливість насолодитися останніми роботами на ділянці, перед настанням морозів. Підготовка саду до зими для початківців – справа не складна і вимагає лише уважності і хороших рекомендацій. Наша стаття допоможе вам своїми руками виконати всі необхідні дії і захистити свій сад.

Підготовка саду до зими для початківців

Підготовка саду до зими – зберігаємо дерева

Перш за все, необхідно зібрати з гілок весь урожай, а той, що впав – закопати за межами вашої території. Що стосується листя, то сьогодні можна почути кілька думок з цього приводу. Деякі вважають, що потрібно залишати опале листя, нібито вони захищають корінь від промерзання. Інші говорять про шкоду старого листя, так як дерево, можливо, боліло протягом сезону, а на листках зберігаються збудники захворювань. Тому в цьому питанні рішення кожен приймає сам.

Підготовка саду до зими для початківців

Основним етапом підготовки дерев до зими є їх обрізання. Такі процедури обов’язково проводять в суху погоду, до настання похолодань. Для обрізки плодових дерев необхідно мати спеціальний інструмент, наприклад секатор. Видаляти слід тільки сухі, зламані або хворі гілки. Пам’ятайте, що сам зріз повинен бути гладким і рівним, без задирів і тріщин. Якщо в повітрі стоїть волога або йдуть осінні дощі, тоді потрібно обробити місце зрізу мідним купоросом або садовим варом. Якщо цього не зробити, велика ймовірність зараження і поширення інфекцій, які можуть привести до смерті дерева.Уважно огляньте сад. На деревах не повинно бути моху або лишайників. Якщо такі є, необхідно їх негайно знищити, очистивши від них стовбур. Саме в таких теплих, злачних місцях люблять зимувати шкідники.

Не кожна осінь буває дощової. Іноді до настання морозів все встигає добряче підсохнути, чого ні в якому разі не можна допускати. Тому добре було б організувати полив дерев. Робити це можна як по колу, так і в лунку біля кореня.

Обробка дерев пестицидами

Якщо ви помітили на корі дерев грибок або інше захворювання, добре допомагає розчин борної рідини, яким до морозів потрібно обробити всі дерева, інакше з настанням весни ймовірність зараження інших дерев зростає. Для тих, хто лінується готувати розчини, існують вже готові пестициди. Їх можна купити в будь-яких спеціалізованих магазинах.

Крім пестицидів добре допомагає прокапування грунту біля дерев. Навіть якщо в ній і жили шкідники і їх личинки, такий захід призведе до того, що вони загинуть під час заморозків.

Підготовка саду до зими для початківців

Укутування дерев на зиму

Виявляється, укутують на зиму потрібно не тільки виноград, рослини та кущі, але також і деякі хвойні дерева. Пов’язано це не з холодом, а з налипанням мокрого снігу, через що дуже часто ламається або деформується крона дерева. Щоб цього уникнути, важливо просто обв’язати гілки, зменшивши, таким чином, площа налипання снігу.

Підготовка саду до зими для початківців

Ці поради допоможуть ефективно підготувати сад до зими, навіть початківцям садівникам. Головне – не забувати, що рослини, як і люди, мають потребу в захисті, особливо в холодну пору року. Сподіваємося, що наші поради допоможуть вам зберегти ваш сад і в новому році отримати багатий урожай.

Відео: Підготовка саду до зими.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *