Підготовка стін під фарбування – порядок робітПідготовка стін під фарбування - порядок робіт

Якщо ви придбали квартиру в новобудові або завершуєте будівництво будинку – це тільки початок довгого шляху, в кінці якого ви отримаєте гарне мебльоване житло. Перший і один з найважливіших етапів ремонту, який ми повинні зробити при декоруванні нової квартири або будинку – це покриття стін під фарбування і фарбування стін будинку всередині. У разі, коли поверхню покривають фарбою вперше, процес повинен бути відповідним чином підготовлений і виконаний, щоб емульсії добре покрили всю поверхню, і залишалися на ній протягом багатьох років. Необхідно суворо дотримуватися порядку робіт. Для того, щоб зробити цікавий дизайн кімнат фарбування стін цікавими фарбами і їх комбінації з шпалерами і іншими оздоблювальними матеріалами будуть відмінним рішенням.

Підготовка стін під фарбування, порядок робіт

Довговічність нових поверхонь і ефект від забарвлення залежить не тільки від якості матеріалів, але і від підходящої підготовки поверхні. Тип попередніх робіт, що готують поверхню перед фарбуванням стіни, залежить від її типу. Види стін під фарбування бувають різні, це залежить від матеріалу, з якого вони зроблені.

Нові квартири часто мають перегородки, покриті гіпсовою штукатуркою. Якщо вона правильно зроблена, то на додаток до грунтовки не вимагають спеціальної обробки перед фарбуванням. Однак фарба може бути застосована тільки до повністю висушеної штукатурці. Ви можете почати працювати, коли вона стала світло-рожева або біла.

Гарантувати чи стіни перед фарбуванням?

Якщо на внутрішніх перегородках і стелях є невеликі тріщини й дефекти, необхідно заповнити їх замазкою. Після її застосування залишаємо поверхню висихати і при необхідності шліфуємо її до тих пір, поки вона не стане повністю гладкою. Отримані таким чином поверхні обов’язково вимагають грунтовки. Перед фарбуванням стін потрібно гарантувати їх, так як це сприяє тому, що поверхня штукатурки стає курній, а її зовнішній шар добре зв’язується і зміцнюється. Грунтовка також значно спрощує саме фарбування. За підготовленій поверхні фарба рівномірно розподіляється, не просочуються в нижній шар. Якщо під час першого фарбування перегородок, покритих гіпсовою штукатуркою виникають проблеми з розподілом фарби, це означає, що основа не була належним чином загрунтована, а її поверхня дуже абсорбуюча і погано укріплена.

Так само часто, як і гіпсовою штукатуркою, перегородки в нових приміщеннях оброблені листами гіпсокартону. Перш ніж приступити до їх фарбування, переконайтеся, що панелі правильно розташовані. Найбільш важливі елементи – це стики між панелями. Вони повинні бути проклеєні армуючої сіткою зі скловолокна і проведена шпаклівка для стін під фарбування.

У разі перегородок, покритих листами з гіпсокартону, важливо також, щоб їх поверхня була гладкою і утворювала одну площину. Всі місця де вкручені саморізи, повинні бути рівно і рівномірно зашпакльовували.Фарбування зашпакльованих стін

Приступаючи до фарбування нових перегородок, пам’ятайте також, що гіпс характеризуються сильним поглинанням води і нестабільністю, тому шпаклівка швів і саморізів також вимагає грунтування. Нагадаємо також, що на цьому виді перегородок, після фарбування буде видно всі нерівності зашпакльованих стін, тому їх не повинно бути.

Незалежно від типу гіпсу, кожна нова перегородка попередньо повинна бути захищена ґрунтовкою.

При виборі інструментів для роботи треба виходити з типу фарби і виду поверхні, як вибрати кисті і валики можна почитати в статті – «Фарбування стін – чим краще фарбувати»

Для чого потрібна грунтовка?

  • її завдання полягає в нейтралізації поглинання штукатурки,
  • служить для оптимізації паропроникності, дозволяючи матеріалу дихати,
  • допомагає прибрати плями зі стіни,
  • служить для видалення з поверхні пилу, що робить її однорідною, при цьому забезпечується хороше зчеплення і міцність свіжої поверхні фарби.

Грунтовка нової штукатурки може здійснюватися тільки через один місяць після її нанесення, коли пройде повне висихання штукатурки. Цей період і час висихання цементної штукатурки і гіпсової залежить від температури в приміщенні і режиму провітрювання. В цей час, в ній проходять всі хімічні процеси, які необхідні для набуття нею повної поверхневого опору.

Грунтовка стін водоемульсійною фарбою

Для нових перегородок з гіпсокартону, на додаток до грунтовки, фахівці радять, покрити її поверхню перед фарбуванням шаром розведеної білої емульсії. Коли проведена підготовка стіни під фарбування водоемульсійною фарбою, починаємо її покриття розведеної фарбою. Фарбу розбавляють шляхом додавання 20-25% чистої води. Грунтовка стіни водоемульсійною фарбою робить наступний шар фарби достатнім для досягнення стабільного і однорідного кольору. Така грунтовка має особливо важливе значення, коли мова йде про перегородках з гіпсокартону, де поверхня панелей і швів добре розрізняються за кольором. Однак, грунтове покриття емульсії використовується тільки тоді, коли здійснюється забарвлення нових, що раніше не забарвлених перегородок.

При правильній підготовці ви отримаєте довговічне покриття, яке буде довго радувати око. Така декорація в даний час дуже популярна, тому що в асортименті будівельних магазинів можна знайти величезний асортимент різних фарб. Відмінності полягають не тільки в кольорі, але і у властивостях отриманого готового покриття. Можна, наприклад, вибрати варіант з додаванням силікону. Таке покриття дуже зручно тим, що його можна без проблем помити в разі забруднення. Це особливо актуально, якщо у вас в будинку маленькі діти, які люблять малювати на стінах. Досить просто протерти забруднене олівцями місце вологою губкою, щоб відновити початковий стан вашого житла.

Крім того, сучасні фарби дозволяють конструкціям «дихати», що береже ваше житло від розвитку цвілі і грибків, зберігає хорошу атмосферу в кімнатах. Відмінно також проявляють себе комбінації шпалер з фарбою. Такий варіант обробки дуже практичний і декоративний.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *