Підключення посудомийної машини до водопроводу і каналізації самостійноКорисним приладом на кухні є посудомийна машина. Вона допомагає економити воду і наше цінний час, який можна витратити на повноцінний відпочинок, спілкування з родиною або заняття іншими домашніми справами. Якщо в сім’ї три-чотири людини і все люблять смачну домашню їжу, до кінця дня накопичується багато посуду, що залишилася від приготування і вживання їжі.

Цей чудовий прилад легко впорається із завданням миття посуду, при цьому якість мийки здивує найвимогливішу господиню. Отже, посудомийна машина куплена, тепер її треба встановити, підключити. Нижче представлена ​​покрокова інструкція, яка підкаже, як підключити посудомийну машину своїми руками до водопроводу, холодної, гарячої води, каналізації, електрики, як правильно вибрати місце, як вбудувати техніку.

Посудомийна машинка на кухні

Ця побутова техніка завойовують велику популярність і часто зустрічаються в квартирах, будинках. Миття посуду в машинці зручно, комфортно. Прилад дозволяє заощадити споживання води та електроенергії, необхідної для нагрівання води. Не дивно, що посудомийка присутня в багатьох будинках або запланована на найближчий придбання. Кращий момент прийняти рішення про покупку даного пристрою – ремонт кухні.

Якщо місце визначено і підготовлено, встановити машинку можна в будь-який час. Монтажні роботи не складні, їх можна успішно виконати самостійно. Що потрібно для підключення посудомийки?

Посудомийна машина не вимагає підключення спеціальної інсталяції. Після установки машинки належить виконати підключення до основних мереж:

 • електрики,
 • водопроводу,
 • каналізації.

У деяких випадках можна підключити посудомийну машину до гарячої води, однак не всі моделі дозволяють здійснити такий спосіб, це повинно бути вказано в інструкції.

Підготовка місця установки

Перш за все, слід визначитися з розташуванням техніки. Місце розміщення бажано заздалегідь передбачити в дизайні кухні, але можна легко встановити її в будь-який час, якщо поруч присутні необхідні мережі:

 • водопровід,
 • каналізація,
 • електрика.

Оптимальний з точки зору установки, варіант розташування даної техніки – біля раковини. Перед покупкою необхідно оцінити обсяг простору, який є в розпорядженні, тому що техніка пропонується в різних розмірах. Щоб отримати додатковий простір, варто відмовитися від одного кухонної шафи.

Отдельностоящие моделі мають стандартну ширину:

 • 60 см,
 • 45 см.

Їх глибина 60 см, висота 85 см. У більшості випадків, вони оснащені ніжками, що дозволяють виконати невелику регулювання (підняти, опустити пристрій на 2-4 см). Деякі окремостоячі моделі дозволяють виконати їх монтаж під стільницею кухонного гарнітура, у них знімається верхня кришка. Приблизно такі ж габарити мають вбудовані посудомийні машини.

Установка і підключення вбудовуваної посудомийної машини потребують великої точності у вимірюванні місця монтажу. Вбудований варіант потрібно передбачити на етапі замовлення кухонних меблів. Коли машинка вбудована, будь-яке втручання буде важким або неможливим.

Цікавим рішенням є компактна посудомийна машина, яка встановлює на кухонному столі. Компактна модель нагадує за зовнішнім виглядом домашню мікрохвильову піч, не вимагає багато місця. Компактні прилади доповнять маленьку кухню, де стандартний розмір техніки поставити неможливо. Компактні моделі купують мешканці знімних квартир, бездітні пари, холостяки.

До якої воді можна підключати?

Машинку треба підключити до водопроводу, зазвичай до холодної води. Деякі моделі можуть використовувати гарячу воду при 60 ° С. Однак рентабельність такого варіанту помітна в наступних ситуаціях, коли:

 1. вода нагрівається за рахунок використання альтернативних джерел енергії (наприклад, сонячні колектори, теплові насоси);
 2. гаряча вода подається котлом або газовим обігрівачем можна трохи заощадити, адже енергія від спалювання газу коштує дешевше, ніж електрику;
 3. вода нагрівається котлом на твердому паливі, каміном з водяним контуром.

Використання гарячої води корисно якщо згорить тен, заміна даної комплектуючої деталі обходиться дорого. На жаль, в сучасній техніці запчастини служать не дуже довго і продаються в зборі, вузлом, тому їх заміна обходиться недешево. На жаль, як показує досвід автора статті, дане правило може бути застосовано як до маловідомих, так і до популярних брендів, присутніх на ринку побутової техніки.

Перед підключенням до водопроводу потрібно переконатися, що вода:

 1. не дуже жорстка,
 2. не містить великої кількості заліза, марганцю.

Яка жорсткість допустима?

 • якщо загальна жорсткість становить менше 7 за шкалою жорсткості – немає необхідності використовувати кондиціонер – вода вважається м’якою;
 • якщо загальна жорсткість перевищує 7, слід використовувати пом’якшення води.

При нагріванні, сполуки, що містяться у воді, розкладаються на нерозчинні карбонати, що утворюють накип (явище, прекрасно відоме людям, які використовують електричні чайники). Підвищена жорсткість води може пошкодити прилад, значно знизити якість мийки. Тоді необхідно встановити відповідні магістральні фільтри на вході водопроводу в квартиру або безпосередньо перед технікою.

Підключення до водопроводу

Підключення води до посудомийної машини можна виконати самостійно. Кожна машинка оснащена шлангом для подачі води. Залежно від виробника шланги мають довжину:

⇒ 120,

⇒ 150,⇒ 180 см.

Якщо в придбаної моделі шланг надто короткий, потрібно придбати подовжену версію. Не рекомендується продовжувати водяні шланги шляхом їх з’єднання один з одним, це може привести до витоку води на стиках.

Найпростіший спосіб, підключити до води посудомийку – під раковиною. Краще підходять для даних сполук гнучкі шланги високого тиску, які потрібно приховати в шафі раковини (шланг йде в комплекті до машинки).

Для підключення необхідно:

 1. Відключити головний кран подачі води в квартирі,
 2. Розкрутити трубу.
 3. Вода подається до раковини двома трубами (холодна і гаряча). На трубу з холодною водою встановлюється трійник з краником для машинки. У разі підключення посудомийки до гарячої води, аналогічний трійник встановлюється на трубі з гарячою водою.
 4. Прикручуємо шлаг високого тиску до краника і наближатися до посудомийної машини.

Проведення перевірки на герметичність

Після монтажу труб необхідно перевірити герметичність системи. Герметичність перевіряється шляхом відкриття головного крана в квартирі, а потім після першого запуску посудомийної машини.

Дуже важливо перевірити тиск в системі водопроводу. Для роботи приладу досить забезпечити подачу води в обсязі не менше 10-15 л / хв, тиск води повинно мати значення, вказане виробником (зазвичай в діапазоні 0,1 – 1 МПа).

Як встановити посудомийну машину самостійно, відео

Підключення посудомийки до каналізації – варіанти

Більшість посудомийок мають власні шланги, трубки для зливу використаної води. У них різна довжина, але трубу для відтоку при необхідності потрібно подовжити. В цьому випадку не важко отримати необхідну герметичність.

Увага! Щоб в посудомийній машині не з’являлися неприємні запахи важливо забезпечити видалення стічних вод при належному ухилі.

Якщо каналізаційна система виконується з нуля, слід пам’ятати, що поблизу місця розміщення приладу, повинен бути присутнім вихід до каналізації діаметром не менше 4 см, переважно з впускним отвором, спрямованим вгору, можливо, горизонтально виходять зі стіни. Зігнутий кінець гнучкого дренажного шланга, яким зазвичай забезпечена машинка, потрібно помістити в зливну трубу і закріпити на стіні спеціальною рукояткою, щоб не випадав.

Підключення до каналізації, фото

Можна використовувати спеціальну гумову пробку з отвором для шланга або пластиковим з’єднанням каналізації з 1/2-дюймовим з’єднанням для приєднання дренажного шланга.

Якщо кухня не має каналізації, до якої можна безпосередньо під’єднати посудомийку, можна використовувати сифон раковини. Буде потрібно замінити верхній штуцер сифона на трійник для підключення з боковим з’єднанням. Конструкція деяких сифонів включає штуцер-трійник для монтажу зливної труби, тоді не доведеться нічого додатково встановлювати. Це з’єднання використовується для монтажу зливного шланга. Для підвищення герметичності з’єднань потрібно додатково використовувати хомути.

Правильна висота зливного шлангу посудомийної машини становить не менше 40 см. Висота зливного отвору зазвичай вказана виробником в інструкціях. Дотримання даного ухилу захистить від небажаних запахів з каналізаційних труб.

Схема. Висота зливу – правила установки

Підключення до електрики

Всі пристрої, доступні на ринку працюють при номінальній напрузі 220 В і мають електричний кабель з вилкою. Тут все зрозуміло.

Важливо! Розетку для посудомийної машини необхідно заземлити.

Варто звернути увагу, що з міркувань безпеки при підключенні до електромережі робити не можна. Посудомийки оснащені системою, переривають подачу води, коли виникають порушення в роботі техніки, внутрішні протікання.

Що робити не можна!

 • Не можна використовувати подовжувач. Згідно правилами техніки безпеки, машинку слід підключати безпосередньо до розетки з заземленням.
 • Розташування розеток. Якщо техніка встановлюється поруч з раковиною, що часто зустрічається, тут також має бути присутня електрична розетка. При такому розташуванні розетки існує небезпека контакту з водою, тому слід забезпечити безпеку – розглянути питання установки вологостійкої розетки. Особливо це питання є важливим, якщо в будинку живуть діти.

Використовуючи наведені вище правила, можна своїми руками підключити посудомийку до мереж без будь-яких проблем. Трохи вправності, елементарні інструменти, трійник, краник – все, що потрібно. Монтаж посудомийки нескладний, важливо тільки точно слідувати рекомендаціям. Однак, якщо стоїть завдання зробити монтаж професійно, і запобігти раптове затоплення квартири, краще довірити роботу водопровідникові.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *