Підлоги на кухні плитка або ламінат – що краще, комбінований підлогуКухонна підлога – це місце, яке легко брудниться, тому при покупці підлогового покриття, найчастіше вибір падає на матеріал, який стійкий до стирання і легко миється. Естетика, як правило, йде на другий план. Але чи треба вибирати одне з двох?

Чи може стать на кухні бути одночасно функціональним і красивим? Як себе покаже плитка і ламінат на кухні, а може бути нам підійде їх комбінація?

Чим покрити підлогу, щоб він виконував свої функції і прикрашав інтер’єр – цим питанням присвячена ця стаття.

Що краще на кухню: ламінат або плитка?

Через велику ймовірність численних пошкоджень статі кухні, для нього вибирають стабільні та безпечні матеріали. Найпопулярніші з них – це керамічна плитка та ламіновані панелі. Вибираючи покриття, треба взяти до уваги безліч чинників, в тому числі спосіб життя мешканців будинку або квартири, частоту приготування їжі і інтенсивність робіт на кухні. Розглянемо докладніше властивості кожного оздоблювального матеріалу, а також їх переваги та недоліки.

Керамічна плитка – плюси і мінуси

Керамічна плитка на кухні є універсальним рішенням, ви можете з її допомогою обробити підлоги і стіни, і навіть кухонні стільниці. Багатофункціональність робить цей матеріал частим вибором, він часто використовується в різних приміщеннях, його основні переваги:

 • стійкість до води і підвищеної вологості повітря;
 • простота в обслуговуванні;
 • відносно невелика вартість покупки і монтажу;
 • великі можливості в реалізації різних дизайнерських рішень.

Сучасне плиткове покриття може імітувати різні матеріали – мармур, граніт, бетон, мідь, тканину, дуже красиво виглядає сучасна плитка під дерево. Цей матеріал дає величезні можливості для дизайну інтер’єру в різних стилях.

Недоліків у цього матеріалу не багато, основні з них такі.

 • Вона холодна на дотик, по ній не комфортно ходити босоніж в холодну пору року, хоча цей недолік може бути усунутий шляхом установки системи теплої підлоги. Але в цьому випадку слід враховувати значні витрати на його установку. Слід також мати на увазі, що нагрів підлоги використовують в основному в осінньо-зимовий сезон, в інші пори року підлоги будуть холодними.
 • Вона тверда – впала на таку підлогу чашка або скляний посуд з великою ймовірністю розіб’ється вщент, причому це може торкнутися і кахель (він може отримати скол).
 • Недоліком є ​​також той факт, що при частому прибиранні малюнок стирається і його неможливо відновити до попереднього стану.
 • Відполірована поверхня також не є хорошим рішенням для сімей з маленькими дітьми, вона дуже слизька і, отже, є небезпечною.

Ламінат на кухні? Чому б і ні!

Давно минули ті дні, коли ламіновані панелі були зарезервовані тільки для вітальні або спальні. В даний час виробники пропонують високоякісні панелі, які характеризуються високою стійкістю до води і підвищеної вологості повітря.

Переваги ламінату на кухні:

 • він тепліше, ніж плиткове покриття;
 • рідше піддається сколів і пошкоджень, а якщо і пошкоджується, то пошкоджену панель можна відносно легко замінити;
 • приємний на дотик.

Недоліки цього покриття на кухні:

 • якщо панелі пошкоджуються, немає ніякого способу їх відремонтувати (на відміну від дерев’яних або паркетних підлог, які можуть бути відремонтовані);
 • на ньому видно всю грязь, цей матеріал треба часто чистити;
 • електростатічен – це також означає, що він накопичує пил і кліщів, тому потребує частого очищення.Тому для кухні варто купувати ламіновані панелі високого класу, більш дорогий, але стійкий до стирання, вологи і з антистатичним покриттям. Це дозволить підлозі не електризуватися, що обмежує накопичення бактерій і кліщів. У цій кімнаті часто фокусується центр сімейного життя і при виборі ламінату для кухні найкраще придбати модель призначену для громадських місць з маркуванням 31,32 або 33. Також треба брати до уваги клас стирання, вибираючи найвищі показники.

Чи не обгрунтований також страх, що ламіновані панелі з точки зору вологості повітря в приміщенні не придатні для використання на кухні. Тільки вологість більше 70% дискваліфікує цей матеріал для використання в якості підлогового покриття. Таку вологість мають ванні кімнати. Сучасні панелі стійкі до будь-якого виду вологості, яка зустрічається на кухнях. Однак варто мати на увазі, що вода не може стояти на такому покритті протягом декількох годин, інакше підлога буде пошкоджений. Короткочасне намокання не зашкодить покриття.

При проектуванні підлоги на кухні місця, схильні до дії вологи і води можна обробити плиткою, а решта, наприклад, обідню зону – ламінатом. Цей своєрідний компроміс дуже популярний і досить часто зустрічається в проектах дизайнерів інтер’єру.

Комбінований підлогу на кухні: плитка і ламінат

З появою моди на відкриті простори суміжних кімнат таких, як кухня і вітальня, прийшла мода з’єднувати підлоги з декількох матеріалів. З одного боку, це неінвазивний метод поділу зони кухні і вітальні, з іншого – рішення проблеми з дизайном інтер’єру.

Комбінований підлогу – фото

Щоб така підлога був функціональним і естетичним, ми повинні пам’ятати кілька правил, як комбінувати ці підлогові покриття.

Комбінування слід враховувати вже на стадії виконання стяжки підлоги. Навіть тоді, ви повинні знати, які розміри матимуть матеріали, які будуть використані для обробки підлог. Плиткове покриття і ламіновані панелі, як правило, мають різну товщину.

Планування має важливе значення, тому що будь-яка різниця в товщині між різними верствами викликає проблеми їх стикування і необхідність використання плінтусів або навіть порогів. Вони можуть, якщо не спотворити, то сильно зіпсувати загальне враження.

В ідеалі треба так укладати ламінат під плитку, щоб всі елементи статі були на однаковій висоті. В результаті, нам можна буде обійтися без використання порогів, а місце стикування буде виглядати дуже естетично. При невеликих відмінностях в висоті досить використовувати відповідне підстава, наприклад, підкладку для ламінату, для того, щоб вирівняти висоту шарів.

Комбінація матеріалів – основні правила

Поєднання цих двох матеріалів повинно бути виконано на основі деяких стандартних правил, які будуть гарантувати успіх.

 1. Елементи настилу підлог повинні бути об’єднані на основі контрастів – поєднуючи, наприклад, грубі плитки з гладкою дошкою або товсті, великі кам’яні плити з дрібним паркетними дошками.
 2. Помилкою буде поєднувати кахель з імітацією дерева з ламінованим панелями, що імітують дерево. Така компанія буде виглядати досить дивно.

Підбиваючи підсумки

Варто пам’ятати про те, що вибір не обмежений тільки цими матеріалами. Ламінат і плитка – це не єдині рішення для підлоги кухні. Привабливий зовнішній вигляд має покриття з пробки або каменю, дешевий і практичний лінолеум для кухні або вініловий ламінат. При виборі варто враховувати, наскільки підлогу на вашій кухні схильний пошкоджень, а саме, слід оцінити ваш спосіб життя. Якщо сім’я велика і часу на кухні проводиться багато, часто готується їжа, кухня є центром сімейного життя і місцем прийому гостей, то покриття тут має бути дуже практичним і міцним. Інакше вода, жири і іноді падаючі предмети швидко приведуть до великої кількості пошкоджень.

Відгуки

Відгуки про різні підлогові покриття можна залишити в коментарях до статті.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *