Підлогове покриття для кухні – що вибратиПідлогове покриття для кухні - що вибрати

Вибираючи підлогове покриття для кухні, слід приймати рішення не тільки з урахуванням його естетичних якостей, а й з точки зору його функціональності. Пол на кухні є елементом, який диктує вибір кухонних меблів. Він повинен відповідати шаф, а в разі відкритої кухні – і інтер’єру вітальні. Наприклад, уявіть собі сучасну, світлу, просту меблі, і як цілком може змінитися характер інтер’єру в залежності від обраного статі: світлого, дерев’яного або блискучого глянцевого, білого або чорного.

Практичне підлогове покриття для кухні – що вибрати

Пол з керамічної плитки легко чистити. Покриття з клінкерної плитки дуже практично, але коштує досить дорого. Кам’яна підлога буде модний протягом багатьох років і не втрачає свою красу. Конгломерати граніт-кварц мають цікаві кольори, міцні і стійкі. Дізнайтеся, які з цих оздоблювальних матеріалів найкраще підходять для вашої квартири.

Пол повинен відповідати не тільки стилю кухні, але і стилю решти квартири. Все частіше ми вибираємо суміщені приміщення, дуже популярним стало поєднання вітальні з кухнею. Пол з однакового матеріалу по всій поверхні кімнати може оптично збільшити простір. Однак, вибираючи таке рішення, варто враховувати, що це приміщення з підвищеним зносом поверхонь, тут часто буває підвищена вологість, бризкає жир, можуть розлитися рідини, падати посуд. Тому вимога до підлоги підвищений. Якщо у вашій родині прийнято багато і часто готувати, то підлога повинна бути стійкий до бруду і миючих засобів, бажано, щоб він був стійкий до фарбувальних речовин продуктів, вологи, сколів і подряпин.

Види підлогових покриттів для кухні

Вибір у нас досить великий, у продажу є велика кількість різноманітних підлогових покриттів. Перебираючи варіанти підлогового покриття для кухні, слід звернути увагу на ті, які вам подобаються візуально і в той же час, добре покажуть себе з практичного боку при вашому способі життя.

Яке підлогове покриття краще для кухні? Якщо ви рідко будете користуватися кухнею, у вас немає дітей або домашніх тварин, то вибір звичайно більше. Якщо ви часто готуєте, в цьому вам часто допомагають діти і собака плутається в ногах, то вам просто необхідний підлогу, який легко чиститься, міцний і неслизький.

Керамічна плитка

Пол на кухні, якій часто користуються і де багато готують варто обробити матеріалом, який буде стійкий до стирання, довговічний і легко чиститься. Такими характеристиками володіє, наприклад, керамічна плита. Найпопулярніше підлогове покриття для кухні – плитка, з цим важко посперечатися, так як цей матеріал володіє практично всім набором необхідних якостей і досить декоративний.

Керамічна плитка

Керамічну плитку на кухні легко чистити. Але вона не підходить для людей, які люблять ходити босоніж по підлозі. Якщо, звичайно, ви не оберете підігрів підлоги. Від холодної плитки вигідно відрізняється по тактильним відчуттям приємна на дотик тепла деревина, але за нею важко доглядати, якщо ви готуєте часто. Красивим і ефектним рішенням буде полірований граніт. Він виглядає красиво, візуально розширює простір, але він слизький.

Охоче ​​використовується в цій кімнаті керамограніт і глазурована плитка, оскільки вони мають низьке водопоглинання, що не стираються швидко, крім того, вони стійкі до утворення плям.

Камінь і конгломерат

Ви можете також обробити підлоги каменем, наприклад, гранітом, який не вбирає вологу і стійкий до стирання. Також спеціально для сучасних інтер’єрів може застосовуватися підлогове покриття зі сланцю, вапняку або піщанику і дуже модного в останні роки травертину. Якщо така підлога правильно покладено, з роками він не втрачає своїх естетичних якостей.Камінь і конгломерат

Добре покажуть себе в цьому приміщенні також гранітно-кварцові конгломерати. Вони міцні і стійкі, мають цікавий колір.

гранітно-кварцові конгломерати

гранітно-кварцові конгломерати

Кам’яні підлоги прості в догляді, окремі елементи можуть мати більший розмір, ніж керамічна плитка, при цьому виходить набагато менше швів, що створює ефект однорідної поверхні. Підлогове покриття з натурального каменю холодну і, як правило, коштує набагато дорожче, ніж кераміка.

Лінолеум

Лінолеум – це дешеве рішення. Воно також має й інші переваги, його легко містити в чистоті, так як він гладкий. Завдяки гнучкості він трохи амортизує при ходьбі, тому добре підходить для людей, які проводять багато годин на кухні, від цього менше втомлюються ноги і хребет. Гнучкість і м’якість також є недоліком: таке підлогове покриття менш стійке до дії температури і механічних пошкоджень, наприклад, ніжками меблів.

У магазинах є більш широкий вибір покриттів. Ви можете вибрати також ламінат або вінілові панелі. Ці матеріали дозволять вам легко, швидко і відносно недорого внести зміни на кухні.

Деревина, промисловий паркет, ламінат

Дерево має безліч переваг:

  • воно приємно для очей, візуально робить інтер’єр більш теплим і затишним;
  • приємно на дотик, можна ходити босоніж;
  • підходить для багатьох стилів інтер’єру, але, на жаль, не завжди підходить для кухні.

Деревина, промисловий паркет, ламінат

Найбільшим недоліком дерев’яної підлоги є його реакція на підвищену вологість. Проблеми виникають, коли дерев’яна підлога залитий водою, він може розбухнути. Однак короткочасне «повінь» не представляє для нього загрози. Проте, деревина часто використовується в кухнях. Просто слід захищати її хорошим лаком, а підлогу в критичних точках – на робочій зоні біля раковини або плити виконати з надійніших матеріалів. Стики між двома матеріалами можуть бути оброблені пробкою або спеціальною смугою.

керамічна плитка, що імітує дерево

Якщо вам подобається вид натуральної деревини, але ви з тих чи інших причин змушені зробити підлоги з керамічної плитки, ви можете вибрати керамічну плитку, яка імітує дерево.

Поради щодо вибору підлогового покриття в кухні

  • Варто укласти підлогове покриття з невеликим нахилом від шафи до центру кухні. Якщо в результаті аварії в кухню потече вода, вона сама витече з-під кухонних меблів і її легше буде зібрати.
  • При об’єднанні вітальні і кухні для того, щоб відкрити і розширити простір, варто застосувати один і той же покриття в обох кімнатах. Це дозволить інтер’єру здаватися більше. Лише в робочій зоні можна застосувати інше більш міцне покриття.
  • Якщо ви зважилися на дерево на кухні варто вибирати тверді породи – це може бути дуб, вишня або екзотична деревина.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *