Підставка для ноутбука своїми руками: охолоджуюча, з дерева, вішалки та трубВласники ноутбуків нерідко стикаються з проблемою перегрівання пристрою при роботі на дивані або в кріслі. Для вирішення подібної неприємності можна придбати спеціальну підкладку або виготовити її в домашніх умовах. Підставка під ноутбук з охолодженням своїми руками дозволяє із зручністю працювати на пристрої в будь-якому місці.

Що потрібно, щоб зробити підставку для ноутбука

Для того щоб спорудити простий і бюджетний варіант охолоджуючої підставки для ноутбука, варто заздалегідь подбати про придбання:

 • папки для листів формату А4 (швидкозшивач з наявністю арочного затиску);
 • вентилятора від комп’ютера, розмір якого в межах 120 × 120 мм, що володіє ідеальним співвідношенням ціни і продуктивності;
  Підставка для ноутбука своїми руками: охолоджуюча, з дерева, вішалки та труб
  При виборі вентилятора для підставки під ноутбук варто звертати увагу на кількість оборотів в хвилину, які впливають на рівень шуму, створюваного в процесі роботи
 • розбірного USB штекера типу А (вилка / тато);
  Підставка для ноутбука своїми руками: охолоджуюча, з дерева, вішалки та труб
  Штекер краще придбати в спеціалізованому магазині, а не відрізати його від USB подовжувача.
 • гострого ножа, викрутки, маркера;
 • ізолюючої стрічки.

Креслення столиків для ноутбука

Нижче ви можете ознайомитися з кресленнями столиків для ноутбуків, які допоможуть не помилитися в процесі виготовлення виробу.

Підставка для ноутбука своїми руками: охолоджуюча, з дерева, вішалки та труб
Перед виготовленням столика для ноутбука бажано скласти креслення майбутнього виробу по деталях
Підставка для ноутбука своїми руками: охолоджуюча, з дерева, вішалки та труб
Столик з охолодженням для ноутбука з широко розставленими ніжками зручно використовувати при роботі на дивані або в ліжку
Підставка для ноутбука своїми руками: охолоджуюча, з дерева, вішалки та труб
Підставку під ноутбук можна виконати їх оргскла, головне – дотримуватися задану розмірність ескізу
Підставка для ноутбука своїми руками: охолоджуюча, з дерева, вішалки та труб
За спеціальною схемою можна отримати підставку для ноутбука з піднімається кришкою

Як зробити підставку для ноутбука своїми руками

Представлені нижче покрокові керівництва виготовлення різних видів підставок для ноутбука з охолодженням допоможуть не зробити помилок в процесі роботи. Тим, хто не має досвіду, слід взяти за основу найпростіший варіант.

Проста підставка під ноутбук з охолодженням з дерева

Перш ніж приступити до процесу виготовлення підставки для девайса, варто заздалегідь подбати про придбання:

 • лобзика, яким можна розділити фанеру;
 • саморізів, які підбирають відповідно до показника товщини фанери;
 • наждачного паперу різноманітної зернистості;
 • пластмасового кабель-каналу, відповідного параметрам товщини фанери;
 • 2 навісів невеликого розміру;
 • гумових накладок для меблів;
 • листів фанери;
 • напилка і шліфувальної машини;
 • губки для миття посуду.

Порада! Деякі з матеріалів в процесі роботи не знадобляться, якщо буде обрана інша модель фанерною підставки для ноутбука з охолодженням.

Покроковий процес виготовлення підставки для ноутбука:

 1. Після підготовки креслення і вказівки розмірів, форми і розташування декоративних елементів необхідно перенести ескізи майбутнього виробу на фанерну дошку. З цією метою варто скористатися лінійкою і простим олівцем.
 2. Тепер можна приступити до вирізання основної форми корпусу, використовуючи лобзик. За допомогою наждачного паперу і машини для шліфування затирають зони зрізів.
  Підставка для ноутбука своїми руками: охолоджуюча, з дерева, вішалки та труб
  Шліфувальна машинка допоможе позбутися від нерівностей
 3. За допомогою напилка необхідно зашліфувати дрібні зазори і пази. Зони обробленого спила обтирають губкою, що дасть можливість позбутися від будівельного пилу. Область зрізів прикривають пластмасовим кабель-каналом.
 4. Використовуючи саморізи, можна приступити до збору деталей. Для того щоб отримати столик зі складними ніжками, варто скористатися навісами. В області, де підставка стосується поверхні столу, варто зафіксувати гумові накладки, що дасть можливість запобігти ковзанню конструкції з охолодженням.
  Підставка для ноутбука своїми руками: охолоджуюча, з дерева, вішалки та труб
  Зібрати конструкцію за допомогою саморізів досить просто
 5. Фанеру фарбують в бажаний відтінок. Варто віддати перевагу спеціальним барвників, які не будуть нагріватися в процесі впливу теплого повітря. Дерев’яну основа за бажанням обклеюють наліпками або самоклейкой.

Порада! Замість фарбування фанери можна покрити матеріал шаром лаку або морилки.

Підставка для охолодження ноутбука своїми руками

Перед початком виготовлення охолоджуючої підставки для ноутбука варто визначити місце розташування вентилятора. Фахівці рекомендують вибирати область поблизу торця папки. При цьому важливо звертати увагу на розташування вентиляційних отворів ноутбука.

Також варто врахувати, що вентилятор встановлюють під найгарячішою частиною девайса, а саме в області процесора або відеокарти.

Покрокове керівництво по збору охолоджуючої підставки для ноутбука:

 1. Після вибору оптимального розташування вентилятора варто розмістити ту частину, яка підлягає розрізання.
  Підставка для ноутбука своїми руками: охолоджуюча, з дерева, вішалки та труб
  Важливо заздалегідь придбати вентилятор, відповідний за кількістю оборотів і запастися гвинтиками
 2. На вентилятор наносять розмітку отворів для гвинтиків. Тепер варто розрахувати, чи правильно були проведені розрахунки. Якщо з яких-небудь причин вдалося зробити всього 3 отвори, а не 4, то нічого страшного не станеться. Конструкція буде триматися цілком міцно. Підставка для ноутбука своїми руками: охолоджуюча, з дерева, вішалки та труб
 3. Після підключення вентилятора до USB він буде забезпечувати 5 В 0,5 А, що дозволить не тільки його запустити, але і підтримувати його нормальне функціонування. Важливо звертати увагу і на обороти вентилятора, адже пристрій на 800 об / хв може і не запуститися. Фахівці рекомендують віддавати перевагу вентиляторів, які мають 1800-2500 об / хв.

Варто враховувати, що червоні дроти зазвичай є плюсом, а чорні мінусом. Провід жовтого кольору вважаються моніторингом оборотів. Після того як проводки були приєднані, важливо якомога швидше приступити до ізолювання, що дасть можливість уникнути короткого замикання девайса. При бажанні можна обрізати коннектор від USB подовжувача.

Установка вентилятора повинна відбуватися таким чином, щоб він видуває повітря з-під нижньої частини девайса, що дасть можливість запобігти задування пилу всередину ноутбука.

Підставка для ноутбука своїми руками: охолоджуюча, з дерева, вішалки та труб
Повітряний потік разом зі стороною обертання вентилятора вказані в бічній частині
Підставка для ноутбука своїми руками: охолоджуюча, з дерева, вішалки та труб
Витяг арочного затиску дозволяє полегшити процес складання

Серед основних переваг даного вироби з ефектом охолодження варто віднести дешевизну і гнучкість, можливість виготовлення пристосування, яке буде ідеально підходити під розміри власного девайса.

Важливо! Простий тип підставки вважається досить хисткою конструкцією, яка не відрізняється тривалою експлуатацією.

Підставка для ноутбука на ліжко своїми руками

Класичний варіант столика на ліжко збирається досить просто. Справитися з цим завданням зможе навіть людина, яка абсолютно не володіє навичками виготовлення меблів.

Перш ніж приступити до роботи, варто знайти креслення вироби в готовому вигляді і підігнати до розмірів майбутнього виробу. Важливо дотримуватися співвідношення параметрів деталей конструкції.

Будуть потрібні такі матеріали та інструменти:

 • фанера (товщина листа повинна досягати 20-30 мм);
 • цвяхи і шурупи;
 • фарба або лак для дерева;
 • грунтовка або шпаклівка;
 • клей столярний;
 • наждачний папір;
 • пензлик і губка;
 • ручна пила;
 • молоток.

Процес виготовлення:

 1. З листа фанери вирізають стільницю (рекомендовані розміри 66 × 30 см), ніжки, товщина яких досягає 2 × 2 см, а довжина не перевищує 25 см, довгі частини фартуха, товщина яких знаходиться в межах 1 × 2 см, а довжина досягає 63 см (кінчики деталей зрізають під кутом 45 °), бічні частини фартуха розмірами 28 см.
 2. Після підготовки деталей, можна перейти до монтажу фартуха. Стільницю укладають лицьовою стороною вниз на підлогу. Використовуючи столярний клей, елементи фартуха фіксують до стільниці і щільно притискають на 30-40 хвилин до повного висихання. За допомогою губки видаляють проступающий клей до того моменту, поки він не встигне затвердіти, що особливо важливо, якщо планується подальше фарбування фанери. Після повного приклеювання стільницю перевертають лицьовою стороною вгору, а фартух перебивають цвяхами.
  Підставка для ноутбука своїми руками: охолоджуюча, з дерева, вішалки та труб
  Після складання стільниці для ноутбука з охолодженням можна приступити до установки ніжок
 3. Перевернувши стільницю лицьовою стороною донизу, можна зайнятися установкою ніжок. У кутових областях фартуха слід зафіксувати ніжки. З цією метою варто спочатку скористатися столярним клеєм, а потім шурупами. Кожну з ніжок фіксують з двох сторін. Виріб необхідно залишити на 24 години до повного висихання клею.
 4. Через добу можна приступити до шліфування вироби і ґрунтування. Для отримання максимально гладкої поверхні варто скористатися шліфувальною машинкою. При зборі конструкції з декількох дощок доцільно прогрунтувати поверхню і через пару годин покрити її шаром шпаклівки. Після того як столик для ноутбука буде готовий до експлуатації, можна покрити його шаром лаку або пофарбувати. Фарбу варто купувати якісну, що дасть можливість запобігти виникненню тріщин на виробі.

Підставка для ноутбука своїми руками: охолоджуюча, з дерева, вішалки та труб
Готовий виріб з ефектом охолодження буде достатньо міцнимВажливо! Аналогічним чином можна провести збірку столика з рейок. Подібний процес досить трудомісткий, але результат виходить набагато креативніше.

Складаний столик для ноутбука своїми руками

Початківці майстра старанно уникають навіть думок про виготовлення складного столика, вважаючи, що процес складання буде складним. Однак це не так. Представлене нижче покрокове керівництво дозволить уникнути помилок в процесі спорудження конструкції і отримати в результаті досить міцний столик складного типу.

Для того щоб самостійно виготовити складаний столик, варто підготувати наступні матеріали:

 • раму від старої картини, яка ідеально підійде під розмірні характеристики майбутнього виробу (можна скористатися рейками і дошками);
 • листи фанери;
 • тонкі рейки – 4 шт. (Довжина повинна відповідати периметру столика);
 • рейки для ніжок – 6 шт .;
 • болти і гайки;
 • столярний клей;
 • фарбу, лак або самоклейку;
 • пензлик і молоток;
 • ножівку.

Процес виготовлення підставки для ноутбука з охолодженням:

 1. Раму від картини перевіряють на цілісність. У разі недостатньо міцного з’єднання рейок один з одним необхідно зафіксувати їх за допомогою клею або цвяхів. Фанерний лист прибивають до фартуху-рамі. Заготівлю перевертають догори лицьовою стороною. По периметру наклеюють обмежувальні рейки. Підставка для ноутбука своїми руками: охолоджуюча, з дерева, вішалки та труб
 2. Ніжки збирають у вигляді букви Н. В кінці роботи повинна вийти пара опор, які укріплені сполучними планками. Верхні частини і підстави ніжок зрізають під кутом 45 ° (при використанні стільниці ніжки встануть під нахилом, що посприяє підвищенню стійкості конструкції). Фіксацію ніжок здійснюють за допомогою болтів і гайок. Підставка для ноутбука своїми руками: охолоджуюча, з дерева, вішалки та труб
 3. Для досягнення ідеально рівній поверхні столика слід не забувати про необхідність вирівнювання вироби за допомогою шпаклівки. Після завершення збирання конструкції варто покрити кожну деталь шаром лаку або фарби. Також можливе оформлення в стилі декупажу. Підставка для ноутбука своїми руками: охолоджуюча, з дерева, вішалки та труб

Столик для ноутбука на колесиках своїми руками

Для спорудження столика для ноутбука на коліщатках потрібно подбати про постачання підлогового вироби коліщатками для меблів. Для створення основної конструкції можна взяти будь-який з майстер-класів, представлених вище.

Підставка для ноутбука своїми руками: охолоджуюча, з дерева, вішалки та труб
Варіант столика для ноутбука з меблевими коліщатками відрізняється мобільністю

Прідіванний столик для ноутбука своїми руками

Прідіванная модель підставки для ноутбука з охолодженням може бути виготовлена ​​в різних модифікаціях:

 • з наявністю фіксованої висоти опори;
 • з наявністю регульованої висоти опори.

Більшість конструкцій з можливістю регулювання володіють однією ніжкою-стійкою і механізмом повороту стільниці. Це дає можливість обертати столик і розташовувати його робочу область по-різному щодо ліжка. Прідіванная конструкція, яка виготовлена ​​з дерева, відрізняється стильністю і благородністю. Стільниця повинна складатися з двох частин:

 • однією жорстко закріпленої (в цьому місці буде розташована мишка, чашка і інші корисні дрібниці);
 • другий рухомої частини, що дозволяє регулювати висоту для того, щоб ноутбук був максимально зручно розташований.

Важливо! У нижній області рухомої частини стільниці необхідно прикрутити дерев’яну планку. Наявність складних ніжок дозволяє компактно зберігати виріб.

Перед тим як приступити до виготовлення пристосування для девайса, варто заздалегідь подбати про придбання:

 • клеєного меблевого щита з ясена або бука;
 • деталей для меблів;
 • брусків для ніжок (невеликого розміру).

Підставка для ноутбука своїми руками: охолоджуюча, з дерева, вішалки та труб
Меблевий щит з ясена відрізняється підвищеною міцністю

покроковий процес

 1. Насамперед необхідно виготовити раму.
 2. До рами фіксують стільницю.
 3. До нижньої частини стільниці кріплять ніжки. Фіксацію деталей доцільно проводити за допомогою болтів.
 4. Рухому частину стільниці необхідно з’єднати з рамою двома петлями. Щоб мати можливість регулювати кут нахилу, варто встановити фіксатор, призначений для пластикових вікон.
 5. Конструкцію можна покрити шаром безбарвного лаку.

Підставка для ноутбука своїми руками: охолоджуюча, з дерева, вішалки та труб
Найпростіший вид прідіванной конструкції можна покрити звичайним безбарвним лаком

Підставка для ноутбука з поліпропіленових труб

Для того щоб спорудити оригінальний виріб, потрібно заздалегідь подбати про придбання:

 • метрових ПВХ труб, діаметр яких знаходиться в межах 2-3 см;
 • куточків – 6 шт .;
 • аерозольної фарби;
 • силіконових накладок – 4 шт .;
 • клею.

процес виготовлення

 1. Насамперед необхідно нарізати труби (2 деталі довжиною 22 см, 2 елементи по 20 см і пару деталей, довжина яких дорівнює 8 см). Підставка для ноутбука своїми руками: охолоджуюча, з дерева, вішалки та труб
 2. Після нарізки труб можна переходити до монтажу основи. Буквою П фіксують до довгої деталі короткі. Інші елементи під’єднують перпендикулярним чином. На кінчиках за допомогою клею фіксують пару роз’ємів.
 3. Після завершення збирання, можна перейти до обробної частини. Поверхня вироби фарбують аерозольною фарбою або покривають шаром лаку. Фарбування куточків і труб проводять в 2 етапи. Кожен з шарів просушують. Рекомендується прикріпити накладки з силікону, що дасть можливість уникнути ковзання вироби з гладкої поверхні. На кінчиках куточків встановлюють заглушки.

Підставка для ноутбука своїми руками: охолоджуюча, з дерева, вішалки та труб
Таку підставку дуже зручно експлуатувати

Підставка для ноутбука з картону своїми руками

Маленький столик для ноутбука своїми руками з ефектом охолодження, можна виготовити навіть з картону.

Для роботи потрібні:

 • папір;
 • листи-слойного гофрокартона;
 • ніж;
 • лінійка.

Процес виготовлення:

 1. Варто враховувати, що висота підставки для монітора повинна досягати 10-11 см. Це дозволить зі зручністю набирати текст на пристрої. Передню область підставки роблять нижче задньої на 7 см. Рекомендована ширина конструкції – 27 см.
 2. Готовий креслення підставки з ефектом охолодження можна скачати в Інтернеті. Після роздруківки креслення необхідно приклеїти його за допомогою клею до картонці. Всі деталі варто залишити на пару годин для того, щоб вони просохли.
  Підставка для ноутбука своїми руками: охолоджуюча, з дерева, вішалки та труб
  Приклеїти креслення підставку до картону можна за допомогою ПВА
 3. Після висихання елементів підставки слід приступити до вирізання деталей. З цією метою варто скористатися канцелярським ножем і лінійкою.
  Підставка для ноутбука своїми руками: охолоджуюча, з дерева, вішалки та труб
  Елементи конструкції скріплюють в пази. Смужка з наявністю вирізу для паперу поміщають вниз
 4. Варто враховувати, що друкувати на подібній підставці для ноутбука складно, тому краще всього підключити до девайсу клавіатуру.
  Підставка для ноутбука своїми руками: охолоджуюча, з дерева, вішалки та труб
  Картонна підставка під ноутбук дозволяє домогтися відмінної вентиляції кулера

Підставка для ноутбука з вішалки своїми руками

Для спорудження підставки для ноутбука з ефектом охолодження можна скористатися звичайним тремпелем із залізного дроту:

 1. Вішалку укладають на рівну поверхню.
  Підставка для ноутбука своїми руками: охолоджуюча, з дерева, вішалки та труб
  Можна покласти тремпель на стілець
 2. У середній точці довгої сторони вішалки виріб трохи згинають. У крайніх частинах згинають кути.
  Підставка для ноутбука своїми руками: охолоджуюча, з дерева, вішалки та труб
  Роботу проводять акуратно, щоб не зламати вішалку
 3. Екран пристрою відкривають до упору. Обережними рухами ноутбук вставляють в саморобну підставку з ефектом охолодження (в загнуті куточки). Підставка для ноутбука своїми руками: охолоджуюча, з дерева, вішалки та труб

Корисні поради

Нижче представлені корисні поради, які розробили фахівці, мають досвід у виготовленні саморобних підставок:

 1. При установці великої кількості вентиляторів на підставку для ноутбука варто враховувати, що від неї буде виходити сильний шум.
 2. Використання меблевого щита в процесі спорудження підставки для ноутбука з охолодженням дозволяє домогтися максимально стійкою конструкції в результаті.
 3. Є можливість регулювати положення підставки під ноутбук допоможе запобігти ситуації, коли чашка кави випадково проливається на пристрій.

Висновок

Підставка під ноутбук з охолодженням своїми руками може бути виготовлена ​​в домашніх умовах. Дотримання рекомендацій фахівців щодо покрокового процесу роботи дозволить уникнути поширених помилок, з якими стикаються позбавлені досвіду майстра.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *