Підставка для ножів своїми руками: з дерева, фанери і ПВХ трубПідставка для ножів з наповнювачем своїми руками може бути виготовлена ​​з наявного під рукою матеріалу. Пристосування забезпечить зручність зберігання кухонних предметів. Ножі НЕ тупятся, так як їх леза не стикаються, як це відбувається в ящику. Існує багато різновидів підставок, але всі їхні умовно поділяють на три групи: моделі з наповнювачем, магнітом або опорні стійки.

Що потрібно для виготовлення підставок для ножів

Матеріал і технологія збирання залежить від того, яку підставку вирішено виготовити. Спочатку потрібно ідея. Щоб вона з’явилася, потрібно продумати, де буде стояти підставка, для якої кількості ножів вона планується, з якого матеріалу конструкція краще буде виглядати в інтер’єрі та інші нюанси.

Підставка для ножів своїми руками: з дерева, фанери і ПВХ труб
Підставка повинна бути зручною, вміщати необхідний набір ножів, вписуватися в інтер’єр кухні

Умовно за типом фіксації ножів підставки діляться на три види:

 1. Моделі з наповнювачем. Виріб являє собою високу ємність, заповнену субстанцією, що дозволяє багато разів вставляти в неї леза ножів. Наповнювачем використовують сипучі матеріали у вигляді круп, а також штучні елементи, наприклад, дерев’яні палички, щетина від пластикової волоті.
 2. Опори з гаками або осередками. В якості підстави використовується дошка або будь-яка фігура. Сам власник для ножів своїми руками роблять у вигляді гаків, прорізів під леза, або осередків. За способом кріплення підставки бувають підвісними на стіну і встановлюються на стіл. Існують моделі з осередками, які укладають в ящик кухонного столу.
 3. Магнітні моделі. Підставки такого плану зазвичай виконані дошкою різної форми. Причому основа буває не тільки дерев’яною, а й пластикової або з іншого матеріалу. Всередину дошки вставлені магніти, притягують металеві леза ножів.

Важливо! Магнітні підставки зазвичай підвісні. Їх вішають на стіну поблизу робочої поверхні.

Найпростіші у виготовленні вважаються моделі з наповнювачем. Ємність можна взяти готову. Красива підставка вийде з високим пластиковим туби з прозорими стінками. Її заповнюють пошарово крупами різних кольорів. Можна зробити складальної наповнювач. Підійдуть дерев’яні шпажки, бамбукові палички.

Якщо вже зовсім не хочеться утруднятися з виробом, ємністю послужить товста книга. Їх можна пов’язати кілька штук, вертикально встановити на столі. Ножі вставляють між сторінками. Єдиною вимогою є те, що леза повинні бути сухі, інакше папір раскиснет, заведеться пліснява.

Підставка для ножів своїми руками: з дерева, фанери і ПВХ труб
Найпростіші у виготовленні є підставки з наповнювачем

Для виготовлення опорної і магнітної підставки потрібно фанера або дерево. Якщо обраний другий варіант, то ще потрібні магніти з неодиму. Не обійтися тут без інструменту. Знадобляться електролобзик, дриль, наждачний папір або шліфувальна машина. Коли передбачено вирізання пазів, краще мати фрезер.

Креслення підставок для ножів

При виготовленні складних підставок не завадять креслення. Представлені нижче приклади є наочними. Їх можна взяти за основу, а розміри при необхідності змінити. Нові параметри розраховують залежно від наявних ножів, довжини і ширини їх лез.

Підставка для ножів своїми руками: з дерева, фанери і ПВХ труб
Креслення допоможе зібрати трикутну підставку з прорізами під леза
Підставка для ножів своїми руками: з дерева, фанери і ПВХ труб
Схема зручною підставки сподобається любителям горизонтального зберігання ножів
Підставка для ножів своїми руками: з дерева, фанери і ПВХ труб
Схема ще однієї трикутної підставки відрізняється виконанням, де замість прорізів використаний наповнювач з прямокутних брусків

Чим наповнити підставку під ножі

Для наповнення використовують будь-які матеріали, куди можна встромити ніж. Однак не всі вони однаково хороші. Матеріали повинні боятися вологи, так як під час зайнятості приготуванням їжі господиня в поспіху може увіткнути кухонний предмет з мокрим лезом. Добре коли наповнювач зберігає свою цілісність. Якщо він буде кришитися, з часом ускладниться вставка лез.

Найбільш ходовими вважаються зібрані своїми руками підставки для кухонних ножів, заповнені наступними видами наповнювачів:

 1. Палички з бамбука, дерев’яні шпажки для шашлику добре утримують вставлені ножі. Потрібно тільки їх щільно завантажити в ємність, але врахувати запас простору для лез. Мінусом наповнювача є нестійкість до вологи. Намоклі палички не висихають всередині ємності. Починає поширюватися цвіль. До того ж від вогкості деревина розбухає. Зі збільшенням щільності наповнювача в ємності ускладнюється вставка лез.
  Підставка для ножів своїми руками: з дерева, фанери і ПВХ труб
  Довжина шпаг повинна відповідати довжині лез ножів
 2. З сипучих матеріалів використовують крупи, боби. Причому в одній ємності їх можна комбінувати шарами, що красиво виглядає крізь прозорі стінки. За стійкістю до вологи найкращим вважається рис з довгими зернами. Він вбирає воду, навіть якщо ніж поставили мокрий відразу після миття. Однак в будь-який крупі згодом заводяться жучки, та й з накопиченням вологи аналогічно з’явиться цвіль.
  Підставка для ножів своїми руками: з дерева, фанери і ПВХ труб
  Рис здатний вбирати вологу, що дозволяє ставити ножі відразу після миття
 3. Щетина від пластикових мітел або щіток є ідеальним наповнювачем. Матеріал повністю стійкий до вологи. Якщо з часом заведеться пліснява, щетину досить промити в гарячій воді з оцтом.
  Підставка для ножів своїми руками: з дерева, фанери і ПВХ труб
  Щетина від пластикової волоті є найкращим наповнювачем, стійким до вологи

В якості наповнювача ще використовують деревна тирса або стружку. Однак такий матеріал незручний. По-перше, зберігати можна тільки сухі ножі. Поява краплі води призводить до поширення цвілі. По-друге, втикати лезо в стружку важко. Якщо використовувати дрібні тирсу у вигляді пилу, вони прилипають до леза, після чого потрапляють на харчові продукти під час їх нарізки.

Як зробити підставку для ножів

Визначившись з ідеєю і конструкцією, готують матеріал для підставки, відповідні інструменти. Якщо модель складна, що вимагає вирізки фігурних деталей, будують на папері викрійки. Після всіх підготовчих заходів приступають до роботи.

Проста дерев’яна підставка для ножів своїми руками

Дерев’яних підставок існує безліч. Яка з них найпростіша у виготовленні, визначити важко. Скрізь є свої нюанси. Для прикладу варто розглянути виготовлення конструкції з рейковим наповнювачем. Підставка являє собою корпус, виконаний набором рейок квадратного перетину з розміром сторін близько 1 см. Між рейками утворений зазор шириною до 3 мм, куди встромлюють леза ножів.

Підставка для ножів своїми руками: з дерева, фанери і ПВХ труб
Між рейками ножі надійно зафіксовані в вертикальному положенні

Виготовити конструкцію можна двома способами. Найпростіший вважається варіант з використанням бруса перерізом 150 × 150 мм. Від нього відпилюють заготівлю по довжині на 20-30 мм більше леза найдовшого ножа. Торець бруса розкреслюють на безліч квадратиків з розміром сторін 10-20 мм. По розмітці пилкою роблять розрізи. Їх глибина дорівнює довжині леза найдовшого ножа. Що залишився знизу не розпиляний запас товщиною 20-30 мм послужить основою, на якій будуть утримуватися бруски.Другий спосіб виготовлення трохи складніше. Знадобляться бруски тільки для наповнювача з розміром сторін 10-20 мм. Їх торцем закріплюють за допомогою клею і цвяхів на фанері. Між рейками біля основи підставки вставляють тонкі смужки фанери, які забезпечать зазори між брусками. Нижню частину обрамляють бортиками довільної висоти. У підсумку виходить фанерна коробка, куди всередину вставлений набір брусків.

Підставка для мисливських ножів своїми руками

Мисливцям і рибалкам цікава буде ідея створення тематичної підставки. Її оформлення має відображати рід занять людини. Зробити це можна прикрасою готового виробу фігурками, вирізаними з дерева.

Підставка для ножів своїми руками: з дерева, фанери і ПВХ труб
У мисливської підставки власники ножів можна зробити штирями

Перший приклад на фото підставки для ножів своїми руками передбачає настінне кріплення. Основу вирізують з фанери. Власниками ножів встановлюють штирі. Їх розташовують попарно один над одним. Так як підставка призначена мисливцеві, елементами прикраси приклеюють фігурки дичини, наприклад, кабана та качки.

Ще один варіант підставки підійде рибалці. Вона буде встановлена ​​на стіл. Основою аналогічно беруть шматок фанери або дошки. По краях саморізами кріплять дві вертикальні стійки. Їх можна випиляти з зазублинами для ножів або власники окремо зафіксувати саморізами. Вершину конструкції прикрашають фігуркою риби, наприклад, щуки.

Підставка для ножів своїми руками: з дерева, фанери і ПВХ труб
Підставку під ножі рибалки можна зробити настільною установки

Підставка для ножів з фанери

Цікавий приклад фанерною підставки можна розглянути у вигляді воїна зі щитом. Ножі тут утримуються в прорізах, а точилка для них підвішена за рахунок неодимового магніту. Для виготовлення підставки спочатку всі деталі випилюють з фанери. Будуть потрібні три воїна, два прямокутника для заснування і два щита.

Підставка для ножів своїми руками: з дерева, фанери і ПВХ труб
Всі деталі з’єднують шкантами і клеєм

На ногах і руках воїна свердлять отвори під шканти. Деталі з’єднують, змастивши додатково клеєм. Те ж саме роблять з підставою і щитом. Однак перш на верхній деталі підстави прорізають два прямокутні отвори, щоб зафіксувати ноги воїна. На щиті роблять наскрізні прорізи під ножі. У шапці воїна висвердлюють великий отвір, вставляють неодимовий магніт.

Підставка для ножів своїми руками: з дерева, фанери і ПВХ труб
Підставку годі й прикрашати, але розкрити лаком бажано для захисту від вологи

Всі деталі воїна збирають в єдине ціле. Торці шліфують наждачним папером. Воїна можна прикрасити або просто розкрити прозорим лаком. Точило для ножів укладають рукояткою на руку воїна, а металевою частиною фіксують до магніту. Крім дизайну, наявність точила забезпечить противагу щиту з набором стирчать ножів. Підставка буде стійкіше стояти на столі.

Як зробити тримач для ножів на магнітах

Магнітні підставки зазвичай підвішують на стіну. Для виготовлення знадобиться дошка, фрезер, неодимові магніти. Покроково процес виглядає наступним чином:

 1. Роботу починають з вибірки паза. Фрезером роблять на дошці гнізда під магніти. Прорізають тільки з тильного боку підставки, щоб не було наскрізних отворів. Підставка для ножів своїми руками: з дерева, фанери і ПВХ труб
 2. У кожен паз вставляють магніт. Оптимально його посадити на клей, щоб не вивалився. Підставка для ножів своїми руками: з дерева, фанери і ПВХ труб
 3. Для підвішування дошки з тильного боку саморізами кріплять два меблевих кріплення. Підставка для ножів своїми руками: з дерева, фанери і ПВХ труб
 4. Дошку можна прикрасити акриловими фарбами або просто розкрити лаком. На стіні відзначають за рівнем дві точки під отвори для кріплення. Оптимально увігнати пластикові дюбелі, вкрутити саморізи.
  Підставка для ножів своїми руками: з дерева, фанери і ПВХ труб
  Дошку прикрашають акриловими фарбами

Місця розташування магнітів з лицьового боку дошки під час її прикрашання можна помітити квадратиками або іншими фігурками. Так буде краще видно, куди лезом докласти ніж.

Як самому зробити підставку для ножів з книг

Перевагою такої підставки є швидкість збірки. Знадобиться мінімум 3 товсті книги. Розмір бажано однаковий. По висоті допускається невелика різниця. Книги складають стопкою, щільно перев’язують мотузкою. Можна стягнути декількома банківськими гумками. Другий варіант навіть краще. При вставці лез ножів між сторінками книга буде збільшуватися по товщині. Гумка розтягнеться. Коли ножі витягнуть, вона стисне сторінки книги.

Підставка для ножів своїми руками: з дерева, фанери і ПВХ труб
Підставку з книг ставлять далі від мийки, інакше від води папір раскиснет

Як зробити підставку під ножі своїми руками з труб

Стійку до вологи підставку роблять зі шматка ВПХ каналізаційної труби діаметром 150-200 мм, заглушки і декількох волоті з пластикової щетиною. Наповнювач фіксують на знімній кришці, що дозволяє його промивати.

Роботи виконують в наступному порядку:

 1. Спочатку з фасонної заглушки зрізають бортик – кільце. Спочатку воно широке, так як призначений для вставки в розтруб, але така конструкція негарна. На столі буде видно, що стоїть шматок каналізаційної труби. З цієї причини розтруб відрізають. Відпиляну кільце розрізають на дві половинки, вставляють обидві частини всередину труби. Так як її внутрішній діаметр менше розтруба, на половинках кільця по довжині будуть надлишки. Їх відзначають маркером і відрізають ножицями.
 2. Вийшло кільце меншого діаметра, яке вільно входить в трубу, приклеюють назад до денця заглушки.
 3. З пластикової волоті обрізають щетину, приклеюють гарячим пістолетом всередину заглушки.
 4. Наповнювач готовий. Тепер залишилося заглушку разом зі щетиною вставити всередину труби.

Якщо по щільності наповнювача мало, ще додають щетини. По висоті її кінці повинні розташовуватися на одному рівні з кромкою труби або нижче на 5-10 мм.

Корисні поради

Наповнювачем часто використовують дерев’яні шпажки. Матеріал доступний, екологічно чистий. Однак у шпаг є гострий і тупий кінець. Який з них краще розташовувати в сторону вставки ножів, допоможуть розібратися кілька порад.

Підставка для ножів своїми руками: з дерева, фанери і ПВХ труб
Шпажки в сторону вставки ножів можна направляти тупим і гострим кінцем

Коли шпажки вістрям розташовані вгору, між їх верхівками утворюються зазори. Лезо відразу знаходить своє місце, добре ковзає. Недолік полягає в можливості поранитися рукою об гострі кінці.

Коли шпажки вставлені вістрям вниз, про тупі кінці неможливо поранитися. До того ж наповнювач зверху можна протерти ганчіркою в разі забруднення. Лезо входить теж легко, але здатне зачіпатися за торець шпаг. Доведеться не поспішати вставляти ніж. Інакше кілька шпаг можна розколоти.

Висновок

Підставка для ножів з наповнювачем своїми руками буде виготовлена ​​практично безкоштовно. У магазині такі вироби дорого коштують. Тут же доведеться витратитися тільки на матеріал.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *