Підвіконня-стільниця в кімнатіПідвіконня-стільниця в кімнаті

Часто підвіконня виглядає як вузький виступ, на якому можна тільки поставити горщики з квітами. Проте, він може трохи відрізнятися за розмірами, завдяки чому може надати нам набагато більше можливостей. Додаткова стільниця замість підвіконня в кімнаті – це все більш часто зустрічається рішення, яке часто використовують в кухнях, вітальнях і навіть в спальнях, облаштовуючи в цьому місці робоче місце. Також популярними рішеннями є – міні дивани, міні-полиці і стелажі для книг під і навколо підвіконня. Як можна облаштувати стільницю в кімнаті замість підвіконня, ми розглянемо в цій статті.

Підвіконня-стільниця в кімнаті – особливості

Якщо у вас є нові і красиві підвіконня, міняти їх не має сенсу. Але коли вони подряпані, залиті фарбою або забруднені, поміняли колір, то, звичайно варто їх замінити. Є кілька цікавих варіантів, як облаштувати підвіконня-стільницю, яка стане додатковим робочим місцем на кухні або місцем для обідів, барною стійкою, робочим куточком у вітальні або місцем для занять дітей. Можливо, один з проектів надихне вас на кілька нестандартне використання простору під вікном, оскільки підвіконня, може і повинен бути не тільки красивим, але і корисним, особливо в маленькій квартирі, де кожен сантиметр на рахунку.

Вибираємо матеріал для підвіконня-стільниці

Найбільш поширені підвіконня можуть бути зроблені з:

  • сосни;
  • бука;
  • дуба;
  • клеєної деревини (наприклад, для кухонної стільниці);
  • мдф;
  • мармуру;
  • штучного каменю.

Найміцніші варіанти зроблені з каменю та конгломерату, але це і найдорожче рішення. Крім того, такі ж міцні, але дешевше дерев’яні варіанти. Тільки пам’ятайте, що якщо під підвіконням встановлений радіатор опалення, деревина повинна бути склеєна по верствам, тоді вона не деформується під впливом тепла.

Підвіконня-стільниця в кімнаті фото і ідеї

Нижче ми представимо декілька цікавих ідей, як зробити стільницю з підвіконня і як її можна використовувати.

1. Робочий стіл для студента

У еркері або на утепленій лоджії, або просто у вікна можна організувати місце для навчання студента або школяра. Видаліть старий вузький підвіконня і замість нього прикріпіть стільницю з дерева або клеєної деревини, МДФ.

Ширина стільниці підвіконня залежить від потреб учня і розмірів кімнати. Для того щоб на ній було комфортно виконувати домашні завдання, вона повинні бути ширше, ніж підвіконня, але не може виступати занадто сильно в кімнату, щоб не заважати руху.

Робочий стіл для студента

Якщо наш еркер трохи глибше і підвіконня знаходиться на висоті не менше 72 см, ми можемо легко організувати тут місце для роботи. Стіл у вікна буде прекрасним місцем для роботи людей, що працюють на комп’ютері, де можна буде розслабитися і прибрати напругу очей, споглядаючи зелень або види за вікном. Якщо вид з нашого вікна цікавий або надихаючий варто спробувати. Дивлячись на фотографії такого рішення важко встояти від враження, що працювати тут можна буде з задоволенням!Під столом можна спроектувати і зробити на замовлення полиці або ящики, які будуть підтримувати додатково його і зроблять його більш стабільним і функціональним.

Робочий стіл для студента

Якщо ви хочете збільшити площу кімнати, варто звернути увагу на таке рішення, як складна полку-стіл. Вона монтується прямо в ніші вікна і, розкладаючись, дає нам десятки сантиметрів глибини. Коли полку більше не потрібна, можна просто скласти її до стіни. Таку просту і легку конструкцію легко виконати самостійно або замовити у теслі. Це відмінне функціональне рішення для маленьких кімнат і кухонь. 

Робочий стіл для студента

2. Кухонні стільниці

Під вікном у кухні можна спроектувати низку кухонних шаф зі зменшеною глибиною – 40 см, а також зі стандартною глибиною – 60 см. Звичайно, це зменшить приміщення, але надасть багато додаткового місця для зберігання кухонного начиння, а також робочу поверхню, на якій можна встановити різне обладнання та техніку, готувати їжу. Стільницю для такого функціонального підвіконня краще вибрати з того ж матеріалу, що і стільниця на кухні, щоб все виглядало, як єдине ціле.

Кухонні стільниці

На шафі під вікном можна встановити раковину. Тоді фрагмент стільниці між кухонною мийкою і склом стане корисною полицею для зберігання, наприклад, миючих засобів. Декоративно прикрасять вікно кімнатні рослини.

Кухонні стільниці

Кухонні стільниці

Доброю ідеєю також буде встановити замість підвіконня на кухні більшу стільницю, може бути розкладну або трохи підняту над стандартною висотою у вигляді барної стійки або на рівні обіднього столу. Таке рішення дуже економить місце в маленькій кухні.

Кухонні стільниці

3. Підвіконня зі столом у вітальні

Цікавою ідеєю стане збільшений підвіконня, одночасно грає роль столу для прийняття їжі та полки або використовуваний в якості робочого місця у вітальні або кухні-вітальні. Можна встановити довгий підвіконня уздовж всієї стіни, значно заощаджуючи місце і роблячи місце під вікном дуже функціональним. Коли у вас є широкий підвіконня, а також з вікна простягається привабливий вигляд, варто розглянути подібний спосіб його розширення і використовувати його в ролі кухонного столу, де із задоволенням можна випити ранкову каву, гортаючи пресу або читаючи улюблену книгу.

Підвіконня зі столом у вітальні

Вікно-еркер дає можливість зробити широкий підвіконня, який можна використовувати в якості столу, а розмістивши на ньому пару зручних подушок, він також може бути хорошим місцем експозиції або зручним сидінням.

Підвіконня зі столом у вітальніЗалишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *