Підживлення навесні часнику, посадженого під зимуБудь дачник на своїй ділянці висаджує під зиму часник. Але не у кожного городника виходить зібрати хороший урожай в кінці літа. У кого-то виростають занадто дрібні зубчики в голівках, у кого-то – головки складаються з 3-4 великих зубчиків. Незважаючи на те, що часник не дуже вибаглива рослина, все-таки, необхідний догляд і харчування будуть дуже йому корисні. Чим підгодувати часник навесні, посаджений під зиму? Пропонуємо вам дізнатися відповідь на це питання зі статті.

Підживлення навесні часнику, посадженого під зиму
Підживлення часнику навесні, посадженого під зиму

Підживлення часнику навесні – що використовувати?

Висаджують ярої часник на дачній ділянці пізньої осені і вже навесні, перезимували під снігом сіянці, дадуть перші сходи. Для того щоб навесні були хороші перші паростки, ще з осені, після посадки, необхідно удобрити грядку шаром перегною. До того ж це прибере і від вимерзання.

Підживлення навесні часнику, посадженого під зиму

Зазвичай за вегетаційний період часник підгодовують тричі:

  • Першу підгодівлю можна проводити спільно з поливом. Це і підгодує рослина і допоможе уникнути зайвої зволоженості, так як надлишок вологи не корисний для часнику. В якості добрива підійде розчин карбоміду або сечовини (в 10 літрів води додати близько однієї столової ложки кошти).
  • Далі, необхідно підгодувати вдруге, приблизно через 14-15 днів. Тут добре підійде водний розчин нітроамофоски або нітрофоски, приготований з 9 літрів води і 2-х неповних столових ложок препарату. На кожен квадратний метр необхідно до 4 літрів добрива.
  • І на завершення, овоч підгодовують в момент формування головок, приблизно в кінці червня, але не раніше середини місяця. У разі, якщо підгодувати раніше покладеного терміну, всі сили підуть на формування пір’я і стрілок, в результаті врожайність не виправдає очікувань. Останній раз удобрюють водним розчином суперфосфату (вода 10 л і близько двох столових ложок речовини), розподіляючи по 4-5 літрів на квадратний метр.

Підживлення навесні часнику, посадженого під зимуЯкщо необхідно в короткий термін поповнити запас поживних речовин в грунті, то виробляють позакореневе підживлення часнику, найкращий час для якої – активний період розвитку рослини. В даному випадку, добриво вноситься через обприскування листя рослини тими ж самими препаратами, але тільки їх кількість зменшують в два рази. Процедуру потрібно проводити у вечірній час, після того як сховається сонце, або в похмуру погоду. Через поверхню листя, поживні речовини засвоюються набагато швидше. До того ж підживлення коренева і обприскування доповнюють один одного.

Підживлення навесні часнику, посадженого під зиму

Обробка часнику захисними препаратами

Часник можна обробити наступними засобами:

  • Як підгодівлю можна застосувати золу, розсипаючи один стакан порошку на ділянці в один квадратний метр в міжряддя. Розчин, приготовлений з розрахунку 200 грамів порошку на 10 літрів води, можна використовувати одночасно як полив, і як підгодівлю. Зола не тільки підживлює часник, але сприяє знезараженню грунту, допоможе рослині, якщо почали жовтіти листя. Можна використовувати перегній (але не свіжий гній), або курячий послід, розведений у воді в пропорції 1:15.
  • Прискорити зростання часнику, позбутися від пожовтіння і засихання листя допоможе полив водним розчином солі, приготовлений з 3-х столових ложок солі і 10 літрів води. Це допоможе знезаразити грунт і запобігти розмноженню стебловий нематоди.
  • Нашатирний спирт (аміак), розведений у воді (250 мл на 10 літрів) надасть користь часнику, і як підгодівля, і як засіб для боротьби з шкідниками. Багато шкідники не виносять парів аміаку. Після поливу приготованим засобом, посадки потрібно розпушити.

Підживлення навесні часнику, посадженого під зиму

Отже, тепер ви знаєте, чим підживити часник навесні, посаджений під зиму. Проводячи всі необхідні процедури (підгодівля, полив, прополка, розпушування) по догляду за часником, можна чекати рясного врожаю.

Підживлення навесні часнику, посадженого під зиму

Дивіться також відео:

Підживлення озимого часнику. Аміачна селітраЗалишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *