Пінопласт для утеплення балкона зсередини: покрокова інструкція по монтажуУтеплення балкона пінопластом вважається бюджетним варіантом. Матеріал добре тримає тепло, не руйнується від вологи, але кришиться при механічному впливі. До того ж він плавиться в разі пожежі, виділяючи їдкий отруйний дим. Однак при правильному монтажі, дотриманні технології утеплення, негативних наслідків можна уникнути.

Чи можна утеплити балкон пінопластом

У будівництві житлових приміщень пінопласт не рекомендоване використовувати для утеплення. Обмеження пов’язані з горючістю. Теплоізоляція сама по собі не підтримує горіння, але в разі виникнення пожежі миттєво плавиться. Виділення клубів їдкого диму призводить до удушення. Існують ще інші мінуси. Однак, незважаючи на це, пінопласт не втратив своєї популярності.

Важливо! Пінопласт іноді називають пінополістиролом, що теж вірно. Саме цю сировину використовують для виготовлення утеплювача.

Пінопласт для утеплення балкона зсередини: покрокова інструкція по монтажу
При утепленні підлоги пінопластові плити поміщають під настил з дошки

В першу чергу забудовників приваблює низька вартість. Що стосується пожежонебезпеки, то проблема вирішується тим, що пінопласт на балконі закладають негорючої облицюванням. Плити поміщають під бетонну стяжку, натягують декоративну штукатурку. У такому вигляді пінопласт практично не доступний вогню в разі його появи.

Якщо розглядати в загальних рисах, то власнику квартири ніхто не забороняє утеплювати будь-які елементи балкона пінопластовими плитами. Щоб знайти точну відповідь, чи варто віддати перевагу цьому матеріалу, потрібно дізнатися його позитивні і негативні характеристики.

Плюси і мінуси утеплення балкона пінополістиролом

Як утеплювач пінопласт використовують давно. Низька вартість, хороші теплоізоляційні властивості і простота монтажу принесли йому популярність. Віддаючи перевагу цьому матеріалу, забудовник в першу чергу звертає увагу на позитивні характеристики:

  1. Поліпшеним аналогом є екструдований пінополістирол, але саме пінопласт зберігає свою популярність завдяки бюджетній вартості.
  2. Простота монтажу пов’язана з малою вагою. Плити будь-яких розмірів легко кріпити на стелю і стіни без сторонньої допомоги. Чи не виникає проблем з підгонкою. Теплоізоляцію легко різати ножем і так само просто склеювати шматки клеять складами.
  3. Балконної плити зайве навантаження небезпечна. У пінопласту тільки 2% твердих речовин, а все інше повітря. Після теплоізоляції навантаження збільшиться на кілька кілограм, що повністю безпечно для балкона. Причому ці кілограми з’являться не від плит, а допоміжних оздоблювальних матеріалів.
  4. Великим плюсом вважається мала теплопровідність, стійкість до вологи. До того ж разом з утепленням власник квартири отримує звукоізольований балкон.
  5. Якщо зверху плит облаштована якісна фінішна обробка, теплоізоляція прослужить довгі роки. Вона не зруйнується від грибка, конденсату.

Пінопласт для утеплення балкона зсередини: покрокова інструкція по монтажу
Пінопластові плити застосовують для утеплення практично всіх елементів будівлі

Про мінуси матеріалу теж потрібно знати. З пожежонебезпекою все ясно. Іншим негативним фактором є крихкість. Плити кришаться дрібними кульками, тріскаються при натисканні. Пінопласт люблять гризти миші, хоча, ймовірність їх появи на балконі мінімальна. Мінусом є паронепроницаемость. Обклеєний наглухо плитами весь балкон стає термосом. Щоб уникнути утворення вогкості потрібно облаштовувати вентиляцію або виконувати часте провітрювання.

Який пінопласт краще для утеплення балкона

Зовні пінопластові плити схожі між собою. Недосвідчений людина здатна їх розрізнити тільки за розміром і товщині. Однак існує багато інших відмінностей, які впливають на експлуатаційні характеристики.

Пінопласт для утеплення балкона зсередини: покрокова інструкція по монтажу
Пінопласт різниться щільністю, структурою гранул, товщиною і розміром

Вибирають пінополістирол для утеплення балкона зсередини по щільності:

  • зсередини стіни утеплюють листами щільністю 15-25 кг / м3;
  • на підлозі через збільшену навантаження укладають пінополістирол щільністю від 35 кг / м3;
  • на стелю підійдуть ті ж плити, що і для стіни.

Важливо! Стіни балкона ефективно утеплювати не тільки зсередини, але і зовні. Для зовнішніх робіт застосовують пінопласт щільністю 25 кг / м3.

Вибирати тільки по щільності теплоізоляцію можна. Зараз на ринку багато неякісного товару. У хорошого пінополістиролу щільна структура. Кульки не кришаться від дотику рукою. Якщо подивитися на злам, то гранули приблизно однакового розміру. Жовтизна свідчить про неякісний товар або порушення умов зберігання на складі. Плити повинні бути білосніжні, мати маркування виробника, однакову товщину по всій площині.

Товщина пінопласту для утеплення балкона

Не менш важливим параметром для утеплення є товщина. Навіть недосвідченій людині зрозуміло, що чим товще пінополістирол укласти на балконі, тим він буде тепліше. Однак зайва товщина зсередини теж неприпустима, адже крадеться корисний простір.

Від товщини пінополістиролу залежить ефективність утеплення

В першу чергу вибір по товщині залежить від кліматичних умов регіону. Найчастіше 5 см достатньо. З внутрішньої сторони прийнято використовувати листи товщиною 4 см. Якщо цього недостатньо, то стіни додатково зовні утеплюють. Тут по параметру ніяких обмежень немає. Листи кріплять товщиною 5-10 см. Коли зовні немає можливості утеплити, жертвують внутрішнім корисним простором.

Підготовка лоджії до утеплення пінополістиролом

Від балкона лоджія відрізняється тим, що вона закрита за допомогою скління. Якщо в квартирі саме такий варіант, то утеплення обійдеться дешевше. Балкон має підлогу, стелю і захисну решітку. Утеплювати його безглуздо без скління. Підготовка буде пов’язана з тим, що потрібно перетворити спочатку балкон в лоджію.

Однак потрібно врахувати ще один варіант. Якщо лоджія в старій багатоповерхівці, а скління виконано дерев’яними рамами, згнилі по закінченню довгих років експлуатації, то вона нічим не відрізняється від балкона. Все доведеться демонтувати і ставити енергозберігаючі склопакети.Пінопласт для утеплення балкона зсередини: покрокова інструкція по монтажу
Закладення щілин – важливий етап підготовки

Важливо! Під час проведення ремонтних робіт з лоджії виносять всю обстановку.

Наступний етап підготовки – усунення дефектів. Якщо стіни або балконна плита має тріщини, їх потрібно відремонтувати. Інакше під пінопластом підставу буде далі руйнуватися, адже тріщини утворюють містки холоду, де скупчується конденсат. Дістатися до тріщин вийде тільки після видалення всієї старої обробки. Вичищають все: підлогове покриття, облицювання стін, стелі. Повинен залишитися голий бетон і кладка, якщо глухі стіни цегляні.

Всі виявлені тріщини злегка розширюють кельмою, повністю видаляють пил. Бетонна і цегляну підставу обробляють антисептиком від грибка. Дрібні тріщини шпаклюють, а глибокі – задувають монтажною піною. Після полімеризації її надлишки зрізають ножем. Коли всі щілини відремонтовані, поверхня стін і балконних плит покривають ґрунтовкою глибокого проникнення. Дають добу висохнути.

Останній етап підготовки найвідповідальніший. Перед утепленням все елементи балкона покривають гідроізоляцією. Якщо використовувати мембрану, то при укладанні на підлогу її краю загинають з запуском на стіни близько 15 см. Кращим варіантом вважається обробка бітумною мастикою. Гідроізоляцію виконати простіше і швидше.

Порада! Якщо на лоджії передбачена електропроводка, розетки, вимикачі, інші комунікації, це все облаштовують під час підготовчих робіт.

Як утеплити балкон пінопластом

Під утеплення піддають стіни, верхню і нижню балконну плиту, тобто, стелю та підлогу. Черговість проведення робіт кожен вибирає на свій розсуд. Залишити якийсь один не утеплений об’єкт не можна. Толку від проведених робіт не буде.

Допоможе краще утеплити балкон пінопластом відео:

Як утеплити пінопластом на балконі підлогу і стіни

Відомі кілька технологій укладання пінопласту. Всі вони однаково застосовні для стін, стельового перекриття і підлоги. Існує лише кілька нюансів, пов’язаних з подальшою обробкою.

Виглядає покрокове утеплення балкона пінопластом наступним чином. За технологією мокрого фасаду плити приклеюють на стіну. Використовують спеціальну клейову суміш або піну з балонів. Кожен лист фіксують дюбелями-парасольками. Ставлять їх 5 штук: 1 по центру і по кожному розі.

Пінопласт для утеплення балкона зсередини: покрокова інструкція по монтажу
За технологією мокрого фасаду пінопласт приклеюють, а зверху натягують штукатурку

Стики між плитами закладають піною. Після обклеювання всієї стіни на пінопластову поверхню клейовим розчином кріплять армосетку, зверху натягують штукатурку.

За цією технологією на підлогу плити приклеюють аналогічним способом, тільки замість штукатурки застосовують іншу обробку. Зазвичай зверху утеплювача заливають бетонну стяжку. Так як пінопласт погано протистоїть механічним навантаженням, всередину стяжки вмуровують металеву армуючої сітки. Товщину бетону заливають мінімум 4 см.

Якщо з бетонною стяжкою немає бажання возитися, поверх утеплювача укладають з деревної стружки чи фанеру. Після чорнової настилу приймаються за монтаж фінішного покриття.

Зазори між латами і утеплювачем герметизують піною

За технологією сухого фасаду на стінах балкона з рейок кріплять обрешітку. Утеплення відбувається методом укладання плит всередину осередків. Зазори між латами і пінополістиролом задувають піною. Для кращого відображення тепла кріплять спінений поліетилен з фольгированним покриттям. Дзеркальну сторону направляють всередину балкона. Після утеплення всіх ділянок стіни на обрешітку кріплять вагонку. Можна зашити фанерою або гіпсокартоном і наклеїти шпалери.

Пінопласт для утеплення балкона зсередини: покрокова інструкція по монтажу
На підлозі за технологією сухого фасаду пінопласт укладають між лагами

Утеплення підлоги за технологією сухого фасаду відбувається аналогічним чином, тільки роль обрешітки тут виконують лаги. Брус кріплять анкерами або дюбелями на балконну плиту. Між лагами укладають пінополістирол, задувають піною щілини. Зверху на лаги настилають чистову підлогу з дошки, деревостружкових плит або фанери.

Як правильно утеплити стелю балкона пінопластом

З стельової поверхнею виконують аналогічні дії. Можна створити обрешітку або просто наклеїти плити без неї. У першому випадку поверх обрешітки нашивають вагонку, але найчастіше віддають перевагу гіпсокартону. Обшивку шпаклюють, шліфують, фарбують водоемульсійною фарбою.

Пінопласт для утеплення балкона зсередини: покрокова інструкція по монтажу
Обшивку з гіпсокартону на стелі після шпаклівки фарбують водоемульсійною фарбою

Якщо утеплення виконано за технологією мокрого фасаду, то штукатурку натягують точно так, як і на стінах. Фінішна обробка зазвичай теж передбачає фарбування. При бажанні клеять шпалери або пластикові панелі.

Поради професіоналів

Менш витратним вважається утеплення за технологією мокрого фасаду. Професіонали частіше рекомендують саме цей спосіб. Однак пінополістирол є м’яким матеріалом. Якщо його надійно не захистить, на стінах з часом з’являться вм’ятини від випадкових механічних впливів.

Пінопласт для утеплення балкона зсередини: покрокова інструкція по монтажу
ПАрмірованіе захистить пінополістирол від руйнування

За цією технологією утеплення балкона зсередини за допомогою пінопласту обов’язковою умовою є армування. Загальну поверхню захищають армосеткой. До того ж вона запобігає утворенню мікротріщин на штукатурці. Зовнішні кути закривають перфорованим куточком. Металевий елемент садять на клейовий розчин, вмуровують в штукатурку.

Висновок

Утеплення балкона пінопластом можна виконувати незалежно від пори року. Зсередини погодні умови не заважають цьому процесу. Якщо вирішено утеплити ще і зовні стіни, то взимку такі роботи не проводять. Доведеться чекати настання тепла.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *