Півонія деревовидна: посадка і догляд у відкритому грунтіДеревоподібна півонія – це можливість прикрасити земельну ділянку без особливих трудовитрат. Метрові або навіть двометрові кущі з товстими гілками і шикарними великими квітами сподобалося багатьом власникам дачних наділів не тільки своєю чарівною красою, а й простотою догляду. Успішний результат праці китайських селекціонерів може десятки років радувати владельца неймовірно пишним цвітінням. Поговоримо докладніше про півонія деревоподібна – посадка і догляд будуть описані в найбільш доступній для вас формі.

Тонкощі посадки півонії з Китаю у відкритий грунт

Деревоподібна півонія здатний прожити набагато довше людини. Але щоб він не зачах раніше відведеного часу, необхідно вчасно і правильно здійснити посадку і вибрати для цього найбільш підходящу ділянку відкритого грунту.

Півонія деревовидна: посадка і догляд у відкритому грунті

Правильний час для здійснення посадки

Посадку подібних деревах півоній здійснюють або пізньою весною, або ранньої осені – в період, коли загроза заморозків абсолютно відсутня. Хоча деревовидний піон стійкий до морозу, на початковому етапі зростання низькі температури здатні його погубити. Значить, посадку допустимо здійснювати тільки в травні і вересні (підходить і кінець серпня).

Півонія деревовидна: посадка і догляд у відкритому грунті
Посадку деревовидного півонії у відкритий грунт здійснюють в травні і вересні

Відповідне місце у відкритому грунті для посадки півонії

Незважаючи на визнану невибагливість рослини, воно має деякі вимоги до ділянки грунту, де буде рости десятки років. Ось ознаки відповідного відрізка: • відсутність вітрів, • півтінь, • достатній простір, • відсутність бур’янів, • не буває застою води, • грунт пухкий, що не кисла.

Півонія деревовидна: посадка і догляд у відкритому грунті
Півонія не любить вітрів, тісноти і кислого грунту

Здійснення посадки півонії належним чином

Якщо грунт на місці посадки півонії глинистий, в нього слід додати золу або пісок, а якщо піщаний – глину. Також необхідно заздалегідь подбати про наявність матеріалу для створення дренажної системи. Це може бути дрібний щебінь, керамзит, суміш гравію з піском. Для добрива при посадці варто використовувати гній, компост і доломітове борошно.

Півонія деревовидна: посадка і догляд у відкритому грунті
При посадці на дно лунки необхідно помістити дренажний шар

Перейдемо до самого процесу посадки деревоподібної півонії. Він складається з декількох етапів: • Викопування лунки. Залежно від розміру посадкового матеріалу вона може бути від 50 до 70 см в ширину і глибину. При посадці кількох кущів важливо дотримуватися між ними відстань в 1-2 м. • Укладання дренажного шару. Відповідний для цього матеріал укладаємо на дно ямки шаром, що становить третину її глибини. • Посадка саджанця. На дренажний шар насипаємо кілька підготовленої грунтосуміші, на неї маємо корінь і засипаємо його. Рівень занурення кореня в грунт повинен бути таким, щоб коренева шийка практично не виступала за рівень грунту. Виробляємо рясний полив. • Мульчування грунту. Більшість опитаних квітникарів радять зробити це відразу ж після посадки квітів. Такий захід вбереже їх від зимових морозів або літньої посухи.Півонія деревовидна: посадка і догляд у відкритому грунті
Вільного простору навколо деревоподібної півонії не повинно бути менше 1 м

Читайте також: Кращі багаторічні квіти для дачі: каталог з назвами і фото

Правильний догляд за деревовидним півонією у відкритому грунті

полив деревовидним півонії потрібен помірний. Якщо погода стоїть не дуже спекотна, досить виливати близько 6 літрів під кожен кущ двічі на місяць. Після висихання верхнього шару землі, її слід розпушити і замульчувати перегноєм.

підживлення для квітки необхідна. На початку вегетації в ній повинен переважати азот, а на етапі бутонізації – калій і фосфор. Коли кущ розквітне, йому знову потрібно рясна порція азоту. Важливо не перестаратися з добривами, інакше півонія буде хворіти.

обрізку потрібно проводити щорічно до початку вегетації. При цьому всохлі пагони видаляються повністю, а решта обрізаються так, що від них залишається близько 10 см. При догляді за дуже старим кущем можна провести процедуру омолодження, обрізавши його до рівня грунту.

Півонія деревовидна: посадка і догляд у відкритому грунті
При весняної обрізування залишаємо лише 10 см від довжини пагонів

пересадки деревовидних півоній краще уникати. Якщо ж вона все-таки необхідна, то постарайтеся викопати коріння разом із земляною грудкою. Після цього змийте землю водою, огляньте коріння, відріжте зіпсовані частини і обробіть рани розчином марганцівки.

розмноження деревовидного півонії виробляють діленням куща, живцюванням і відводками. Ділити кущ можна тільки коли півонія досягне 5-річного віку. Захід проводять у серпні. Живці нарізають в другій половині червня, поглиблюють в пісочно-торф’яну суміш і накривають склом або поліетиленом. У вересні їх переміщують в окремі горщики, а навесні, коли температура повітря стане стабільно плюсовою, – у відкритий грунт.

Півонія деревовидна: посадка і догляд у відкритому грунті
Ділити кущ півонії можна тільки після виконання йому 5 років

Також можна укоренити розвинені пагони півонії у відкритому грунті. Для цього до на них проробляють надрізи, пригинають до землі і присипають 10-сантиметровим шаром грунту. Необхідно встигнути зробити це до того, як кущ почне цвісти. Після цього догляд за відводками полягає в регулярному поливі. У вересні вкорінені пагони відкидають на іншу ділянку відкритого грунту.

Якщо ви не впевнені у виборі декоративна рослина для вулиці, пам’ятайте, що родзинкою будь-якого ландшафту може стати півонія деревоподібна. Посадка і догляд у відкритому грунті були описані для того, щоб це чудове рослина стало предметом вашої гордості.

Півонія деревовидна: посадка і догляд у відкритому грунтіЗалишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *