Плити осб для внутрішньої обробкиПлити осб для внутрішньої обробки

Плита OSB – це універсальний матеріал, який можна використовувати як для оздоблювальних, так і для будівельних робіт. Її відмінною рисою є висока міцність, а також приваблива ціна. Застосування даного матеріалу дуже широке – від меблів до стін будинків побудованих за енергозберігаючими технологіями, між якими укладають пінопласт або мінеральну вату. Внутрішнє оздоблення стін плитами осб може бути виконана дуже швидко і недорого. У даній статті представлена ​​інформація про призначення ОСБ, визначенні товщини панелей, виду, а також описана специфіка монтажу.

Що таке плита OSB?

OSB, тобто Oriented Strand Boards (орієнтовано-стружкова плита) – це плоска, пресована деревна панель з орієнтованою стружкою. Матеріал відрізняється високою стійкістю до дії несприятливих атмосферних умов, а також здатністю нести відносно великі поверхневі навантаження. Така панель зберігає стабільність форми, завдяки чому знаходить широке застосування в будівництві.

OSB утворюється в процесі пресування особливим чином виготовленої стружки, з’єднаної синтетичними смолами. Панель, як правило, має три шари. Стружка, спресована в шарі центральній частині розташована в напрямку, перпендикулярному до стружці зовнішніх шарів. Завдяки цьому матеріал зберігає свою жорсткість і стабільність форми. У пропозиціях будівельних магазинів можна знайти моделі з різноманітною обробкою. Столярна плита, як правило, має декоративне покриття, а її краї залишаються гладкими. У свою чергу, осб для підлогового покриття буде мати систему гребінь-паз, завдяки якій окремі елементи можна надійно з’єднати і розмістити на великих просторах.

Види плит OSB і їх призначення

У пропозиціях магазинів і будівельних супермаркетів можна зустріти плити осб для внутрішньої обробки, а також універсальні і особливо міцні, які можна використовувати навіть для обробки фасаду будинку і в якості несучих конструкцій.

  1. OSB 1 – це самі «ніжні» плити, які можна застосовувати тільки в сухих і добре захищених від вологи приміщеннях. Стружка в них з’єднана зв’язкою у вигляді смоли. Такий матеріал може коштувати дешевше, однак, він не в змозі переносити великі навантаження. Численні обмеження обумовлюють низьку популярність і рідкісне застосування OSB 1. Її важко знайти на більшості складів будівельних матеріалів, що утруднить її придбання.
  2. OSB 2 – сполучною ланкою в даній панелі також є смоли. Продукт відрізняється найкращим коефіцієнтом передачі навантажень. OSB 2 прекрасно працює як столярна плита. Її можна використовувати в інтер’єрах житлових приміщень, в яких немає підвищеної вологості повітря. ОСБ 2 може бути також використана в більш вологих приміщеннях, але при цьому її поверхня повинна бути покрита захисним препаратом.OSB 2 використовується для виробництва меблів
  3. Плита OSB 3 – для її виробництва застосовуються два види смол. Стружки в центральному шарі з’єднуються органічним клеєм на основі поліуретану, а зовнішні шари з’єднується за допомогою міцних органічних смол. ОСБ 3 підходить для загального застосування в будівництві, панелі добре переносять навантаження і стійкі до впливу вологи. Цей вид має водонепроникність, тому можна застосовувати таку осб для зовнішніх робіт і в приміщеннях з підвищеною вологістю. Таким чином, панелі ОСБ 3 можуть використовуватися як в інтер’єрах приміщень, так і зовні. Висока міцність з’єднання окремих шарів робить продукт придатним для виконання несучих конструкцій.
  4. OSB 4 – це найстійкіший і міцний варіант. Плити підходять для внутрішньої обробки і для конструкцій розташованих відкритому повітрі, вони відрізняються високою стійкістю до дії вологи та повітря. Додатковою перевагою є можливість витримувати значні навантаження. Цей вид має універсальне застосування. Оздоблення фасаду осб плитою такого класу – це цілком реальне рішення. Єдиним істотним недоліком може бути висока ціна.

Види плит OSB

Застосування плит OSB в житлових приміщеннях і в будівництві

Як уже згадувалося раніше, цей матеріал має дуже широке застосування. Він підходить для будівельних, ремонтних, оздоблювальних і меблевих робіт. Можливості застосування залежать від властивостей кожного класу.Осб плита – технічні характеристики

  • ОСБ 2 – підходить для виробництва меблів і елементів оздоблення. Така осб плита застосовується для внутрішньої обробки. Це типова столярна панель, яка добре проявить себе в інтер’єрах житлових приміщень. Тонкі варіанти товщиною 8 і 12 мм можна використовувати в якості основного матеріалу під настінне покриття. Трохи більш товсті панелі (наприклад, товщиною 15 мм) добре підходять для виробництва меблів, наприклад, шаф, а також меблевих полиць.
  • osb3OSB 3 – найбільшою популярністю користується OSB 3, яка характеризується численними можливостями використання. У цьому випадку можливе застосування плит osb для підлоги, внутрішніх стін і перекриттів. Панель товщиною 22 мм також підходить для виконання жорсткої обшивки даху. Великі розміри, в поєднанні зі стійкістю матеріалу дозволяють оцінити його по достоїнству.
  • OSB 4 – це найміцніша і універсальна плита, яка підходить для застосування всередині і зовні будівлі. Вона відрізняється високою стійкістю до несприятливих факторів і дуже високою міцністю, тому може застосовуватися в особливо складних умовах. Однак вона не так широко використовується, як і її аналоги з групи 3, що пов’язано з більш високою ціною. У деяких випадках ціна виправдовує себе. ОСБ 4 доцільно використовувати для будівництва будинків в каркасній системі, при будівництві опалубки, в якості підшивки і для жорстких покрівельних покриттів.

Яка плита підійде для підлоги і даху?

Для підлоги і дахів будинків добре підходить шпунтованная OSB. З’єднання в гребінь і паз дуже зручно використовувати при монтажних роботах і воно забезпечує збереження герметичності. Плита для підлогового покриття повинна мати товщину від 18 до 25 мм. Панелі укладають перпендикулярно по відношенню до балок. Слід також пам’ятати про залишення зазору. Перед монтажем варто проаналізувати всі розміри панелей і відрізати їх до потрібного формату. Покладена на лаги панель фіксується спеціальними саморізами або кільцевими цвяхами.

З'єднання в гребінь і паз

Принципи монтажу панелей на дах дуже схожі. Товщина дошки залежить від кроку крокв. Як правило, використовують панелі товщиною 22 мм. Варто також пам’ятати, що покрівельна плита OSB повинна бути захищена від руйнівного впливу вологи. Максимальна вологість плити під час монтажу становить 15%. Щоб отримати такий результат потрібно зберігати матеріал в сухому, захищеному приміщенні. Це досить важливо, тому що установка занадто вологих елементів OSB може привести надалі до появи тріщин в обшивці даху.

Оздоблення стін ОСБ плитою

Панелі можуть бути використані для монтажу стін каркасних будинків. Бажана товщина зазвичай становить 12 мм. OSB може бути змонтована як горизонтально, так і вертикально. Однак під час монтажних робіт необхідно завжди пам’ятати, що навколо арок віконних і дверних отворів необхідно залишати зазори мінімум 3 мм. Зовнішні каркасні стіни вимагають додаткового шару утеплення. Для цього зазвичай використовують мінеральну вату. Стінова плита OSB, як правило, закріплюється за допомогою довгих кільцевих цвяхів або саморезов.

Оздоблення стін ОСБ плитою Оздоблення стін ОСБ плитою Оздоблення стін ОСБ плитою

Осб плита – ціна

Більшість панелей коштують відносно недорого. При розрахунку ціни враховують розміри плит і їх товщину. На складах будівельних матеріалів, найчастіше, ми зустрічаємо плити OSB 3. Найбільш поширеними є панелі розмірі 1250 × 2500 мм, хоча можна також зустріти вироби більшого розміру: 2070 × 2800 мм, 1250 × 4600 мм і менші, наприклад, розміром 140 × 2500 мм. Товщина панелей становить від 6 до 25 мм. Вага матеріалу складає в середньому 660-680 кг / м³. Доступні три типи обробки крайок: прямі або з обрізаними краями, які мають шипи і пази з обох сторін або на всіх краях.

Плити осб для внутрішньої обробки – ціна

Орієнтовний прайс-лист виглядає наступним чином:

OSB 3, 8 × 1250 × 2500 мм – 411 руб. / Шт.

OSB 3, 11 × 1250 × 2500 мм – 566 руб. / Шт.

OSB 3, 15 × 1250 × 2500 мм – 916 руб. / Шт.

OSB 3, 18 × 1250 × 2500 мм – 1101 руб. / Шт.

OSB 3, 22 × 1250 × 2500 мм – тисяча триста п’ятьдесят три руб. / Шт.

Наведений вище прайс-лист був складений на основі торговельної пропозиції мережі Леруа Мерлен.

Основні правила монтажу плит OSB

Плита OSB легко піддається обробці. Можна легко змінювати її розміри відповідно до індивідуальних потреб. Найпростіше зробити відповідні заміри заздалегідь і нарізати панелі в місці покупки. монтаж плит OSBБільшість супермаркетів і складів будівельних матеріалів виконує такі послуги за допомогою точних інструментів.

Альтернативою залишається ручна раскройка, яка не буде зовсім точний, але все одно досить проста. Панелі легко можна розрізати до потрібного розміру, використовуючи настільну або ручну пилку. Навіть проста ручна пила впорається з цим.

Всі плити OSB слід з’єднувати за допомогою спеціальних цвяхів або шурупів. Частота їх розміщення стандартна і складає 30 см в середині панелі, і 15 см по периметру. Слідкуйте за тим, щоб цвях або шуруп знаходився не ближче ніж 1 см від краю плити. Закріплений занадто близько до краю, він не буде виконувати своїх функцій. Також можливо зафіксувати панелі за допомогою клею, однак це досить рідкісне рішення. При монтажі потрібно також залишати невеликий інтервал. Це важливо, тому що плита ОСБ під впливом зміни рівня вологості може незначно змінити свій розмір. Зазори дозволять панелям вільно розширюватися. Їх можна заповнити еластичним клеєм для дерева.

В даний час ОСБ – це найпопулярніші деревні матеріали для опоряджувальних, ремонтних і будівельних робіт. Вони також відмінно підходять для оздоблювальних робіт всередині приміщень. Існує кілька типів такого матеріалу, кожен з яких знаходить безліч застосувань.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *