Плитка терраццоплитка терраццо

Плитка тераццо асоціюється з надгробками або покриттям для підлоги низької якості. В даний час цього матеріалу дали нове життя, він виглядає дуже цікаво і елегантно.

Плитка терраццо в сучасному вигляді

Ця плитка, по суті, штучний камінь. Для виробництва плитки тераццо використовуються наступні матеріали:

  • вода,
  • цемент (зазвичай білий),
  • грубозернисті матеріали у вигляді крихти, яка формується в основному з мармуру, граніту або базальту.

Плитка терраццо в сучасному вигляді

Якість і зовнішній вигляд кінцевого продукту залежить від пропорцій і окремих компонентів. Кількість цементу, який додається в суміш, залежить від товщини і якості крихти, яка використовується. Відповідно вибирається і колір цементу білий або сірий. Пігментація може бути створена і іншим способом – шляхом додавання кольорових пігментів, які дозволяють виконувати стійкі візерунки. Якість цементу визначає міцність плитки, але і товщина крихти також надають на цей вплив.

Терраццо зробила фурор в 80-і роки, коли її використовували в основному на надгробки, підлоги, підвіконня або сходи. В ті дні, однак, це було пов’язано з монотонними квітами і дешевизною обробки.

Сьогодні цей матеріал представлений на сучасний лад і його популярність повертається. Його можна побачити в магазинах, залах, складських приміщеннях, офісах і інших громадських будівлях.

Плитка терраццо в сучасному вигляді

Плитка терраццо в сучасному вигляді

Навіть на стінах, він може стати головною прикрасою кімнати. Іноді з такого матерала роблять рами для картин, стільниці для кухні.

Плитка терраццо в сучасному вигляді

Переваги плитки терраццо

  • основна перевага, чим відрізняється плитка терраццо – ціна, яка відносно невисока в порівнянні з іншими продуктами цієї групи;
  • міцність також є перевагою цього матеріалу;
  • стійкість до зношування;
  • її легко підтримувати в чистоті;
  • має властивості проти ковзання;
  • використовувана зовні, наприклад, для підлоги на терасі або для сходів в будинок, вона грає роль конденсатора, зігріваючи повітря накопиченим днем ​​теплом.

Груба або гладка поверхня терраццо?

Модною сьогодні є як груба плитка терраццо, так і з абсолютно гладкою поверхнею. У першому випадку використовують відносно великий заповнювач. У другому випадку дуже тонка крихта. Нерівномірне по малюнку плитка може бути прикрасою сама по собі, коли з неї зроблені, наприклад, підвіконня або вази, або нею покриті стіни. Вона буде добре представлена ​​при нижньому або бічному освітленні, яке підкреслить її структуру. Для підлогового покриття краще гладкі поверхні.

Глянцевий плитка терраццо

Пол з плитки тераццо може блищати і виглядати, як дзеркало. Якщо ви хочете візуально збільшити кімнату, глянцева плитка буде гарантувати нам саме такий ефект, відображаючи світло від поверхні. Це відбувається тому, що поверхня після шліфовки стає блискучою. Чим більше шліфування, тим більше блиск. Так чи інакше: деякі елементи терраццо виглядають майже як дзеркало. Дизайнери називають це ефектом сатину.Кольори терраццо

Кілька років тому плитку терраццо купити можна було тільки в відтінках сірого або коричневого кольору. В даний час вона може бути практично будь-якого кольору.

Колірної асортимент, плитка терраццо – фото

Колірної асортимент, плитка терраццо - фото

Кольорове розмаїття реалізовано завдяки пігментів, які додають в плитку терраццо виробник в процесі виробництва. Додавання пігментів не впливає на зручність використання терраццо, але робить його естетично привабливим. Ви можете навіть створювати візерунки на підлозі за допомогою такого матеріалу, наприклад, мозаїку і цікаві сюжети.

терраццо - фото

Як чистити плитку терраццо?

Цей матеріал досить міцний і стійкий до механічних пошкоджень, але легко брудниться. Однак, догляд за таким покриттям не складний. Якщо з’явилася пляма і зміна кольору не відбувається після миття водою з милом або рідиною для миття посуду, ви можете спробувати прибрати його денатурований спирт або водою з додаванням аміаку. Не забувайте про заходи обережності при роботі з хімічними засобами і подбайте про хороше провітрювання.

Шліфування терраццо

шліфування терраццоТерраццо після затвердіння піддають шліфування та полірування. В результаті поверхня виходить дуже міцною. Шліфування повинно виконуватися в потрібний час, яке залежить від якості використовуваного цементу і його марки. Занадто рання шліфування може зруйнувати поверхню, а надто пізнє збільшить час обробки. Готову поверхню терраццо закріплюють ґрунтовкою.

Незважаючи на те, що поверхня виходить дуже міцною, інтенсивне використання протягом довгого часу все одно викликає деякий знос статі. Для його відновлення знову застосовується шліфування, яка допомагає відновити естетичний вигляд при одночасному підвищенні технічних властивостей. Для проведення шліфування покриття краще скористатися послугами фахівця. Залежно від площі можуть бути використані різні шліфувальні машини.

Шліфування дозволяє не тільки відновити дзеркальний блиск, але і глибину кольору. 

Шліфування дозволяє відновити дзеркальний блиск і глибину кольору

Замість терраццо

Замість цієї плитки в продажу з’явилися матеріали, що імітують її. До них відносяться вироби з ПВХ. Вони виглядають, як оригінал і навіть можуть також блищати. Як правило, такі покриття також є досить довговічними і за ними легко доглядати.

У римські часи терраццо був символом елегантності і сили. Пізніше, підлогу терраццо набув поширення у Венеції. Тільки на початку минулого століття така технологія знайшла свій шлях до нашого регіону і з’явилася на підлогах в будинках багатих людей. У другій половині двадцятого століття тераццо стала популярна в якості альтернативи натуральному каменю через економію коштів і часу. Ці захоплюючі підлоги сьогодні переживають ренесанс. Завдяки сучасним інноваціям, такий матеріал є продуктом, який пропонує всі переваги класичного терраццо – елегантність, міцність і довговічність.

В даний час можна купити плитку тераццо за доступною ціною без будь-яких технічних компромісів. Таке покриття легко підтримувати в чистоті, воно має високу стійкість до стирання. Високоякісні компоненти і кам’яний заповнювач додадуть підлозі природний вигляд і елегантність.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *