Подряпини на меблях: як прибрати і чим закладатиНе варто пояснювати, наскільки неприємним може бути факт появи нових подряпин і пошкоджень на меблевій облицюванні. Реставрація відколів на меблях вимагає неймовірного терпіння і в чомусь навіть творчого підходу, тому що не завжди стандартні рецепти і теоретичні рекомендації можуть використовуватися і успішно застосовуватися на практиці. Проте прибрати подряпини з меблів в домашніх умовах – цілком реальна справа, потрібно лише правильно оцінити свої можливості і підібрати необхідні матеріали.

Подряпини на меблях: як прибрати і чим закладати
Робота тонером над сколом схожа на розпис

Особливості ремонту сколів на меблях

Для усунення пошкоджень традиційно застосовується два основних способи відновлення поверхні:

  • Вирівнююча полірування – основний метод, за допомогою якого можна прибрати подряпини з темних меблів, з полірованої поверхні, будь-яких матових і напівматової, воскових і глянцевих покриттів. Спосіб неймовірно трудомісткий, але при цьому вважається найбільш універсальним і доступним для використання своїми руками з усіх можливих;
  • Заклеювання або заміна меблевого шпону новим покриттям. Досить надійний спосіб, особливо, коли мова йде про відновлення глибоких і складних відколів на меблях.

Застосовувати подібну реставрацію можна не у всіх випадках, але якщо вдасться опанувати прийомами шпонирования, то проблем з відновленням відколів на меблях не буде навіть в теорії. Найбільш вузьким місцем переклеювання шпону є правильний підбір матеріалу, тому більшість меблевиків має запаси залишків облицювального шпону.

Подряпини на меблях: як прибрати і чим закладати

Якщо домашні меблі вимагає кардинального ремонту і реставрації з переклеюванням поверхні навіть на крихітному ділянці, то купити матеріал можна тільки у фахівця. Обійдеться шпон недорого, тоді як оплата за роботу майстра може перевищити кошторис на матеріали на порядок. Тому завжди є сенс спробувати відремонтувати скол на меблях своїми руками. Незважаючи на те, що на перший погляд робота здається неймовірно складною і непосильною для звичайної людини.

Ще один спосіб, який зазвичай не згадує жоден майстер, це маскування і тонування пошкоджень. Такий спосіб дозволяє прибрати подряпину з найменшими витратами. Можливо, при скрупульозному розгляданні в лупу якість реставрації буде виглядати не таким вже високим, хоча більшість господарів погоджуються на те, щоб відколи на меблях не було видно після ремонту хоча б для побіжного погляду.

Чим закрити відколи на меблях

Засобів і способів з видалення подряпин і потертостей існує досить багато. Умовно матеріали для реставрації сколів на меблів поділяють на три великі групи:

  • Професійні засоби для ремонту меблевого покриття;
  • Матеріали для відновлення поверхні промислового виготовлення;
  • Кустарні і народні засоби, що використовуються для ручного відновлення відколів в домашніх умовах.

До відома! Матеріали для професійного відновлення відколів, як правило, представляють собою полімерні пасти, мастики або швидковисихаючі клейові склади в формі маркерів. Можна зустріти досить вдалі рішення, наприклад, у вигляді воскового олівця, деякі з них цілком придатний як засіб для видалення подряпин на меблях. За умови, звичайно, що покриття не має лакової поверхні.

Складніше за все прибрати подряпини з лакованої меблів, в цьому випадку глибокі відколи доводиться запаювати або реставрувати ремонтними складами, шліфувати, і лише на завершальній стадії можна буде підібрати склад полужидкой поліролі, для того щоб надати поверхні глянцевий блиск.

Кустарні засоби можуть бути досить ефективними, якщо вони приготовані на підставі реального досвіду червонодеревника. Наприклад, дуже дієвими і досить простими вважаються продукти, виготовлені на основі воску і каніфолі. За допомогою рафінованої соняшникової олії можна на час заховати подряпину або замаскувати скол. Але для реального усунення пошкоджень буде потрібно як мінімум три-чотири операції, і полірування в даному випадку – не найскладніша з них.

Як відреставрувати відколи на меблях

Вибір способу і технології відновлення поверхні безпосередньо залежить від глибини і характеру пошкодження. Наприклад, для того щоб прибрати подряпину на білих меблів, використовується спеціалізований полірувальний склад, що включає в себе титанові білила, віск і масла, що висихають. Приготувати аналогічний склад в домашніх умовах може тільки досвідчений фахівець.

Подряпини на меблях: як прибрати і чим закладати
Смолу наповнюють найдрібнішого деревного пилом

Як правильно підійти до справи реставрації

Перш за все необхідно оглянути пошкоджене місце. Якщо меблі матова або напівматова, найчастіше процес ремонту буде зведений до того, щоб правильно затонувати місце освіти відколу, нанести вирівнюючий склад і після висихання вирівняти поверхню полірувальним повстю.

Подряпини на меблях: як прибрати і чим закладати
Такий скол зажадає повністю замінити лакування

Якщо ж по нещастю скол з’явився на полірованій поверхні, то порядок ремонту меблів дещо ускладнюється:

  • По-перше, необхідно правильно обрізати і видалити залишки лакового шару і ґрунту, товщина глянцю на меблевій поверхні може досягати 1 мм. Тому, якщо просто затонувати пошкоджені місця, все одно залишиться добре помітна западина;
  • По-друге, необхідно почистити краю відколу, видалити залишки гіпсової або клейового просочення. Це необхідно для того, щоб після нанесення ремонтного складу матеріал не відшаровувався від оригінального лакового шару;
  • По-третє, дерев’яну поверхню доведеться повторно обладнати і ретельно просушити, від того, наскільки полімерна маса буде триматися на поверхні меблів, залежить якість і довговічність ремонту.

Решта операції з відновлення пошкодженого місця вибираються в залежності від того, яким матеріалом і в якій послідовності буде ремонтуватися скол.

Як закрити скол на меблях з ДСП

Ремонт сколотого ділянки на меблевому щиті з ДСП считатся одним з найбільш простих. Як правило, така деревно-стружкові плити проходить операцію ламінування або обробку дуже твердою смолою меламіну. Далі поверхню оклеивается папером або плівкою з нанесеним малюнком волокон, після чого наноситься лак.

Так що для ДСП процес ремонту відколу зводиться до заклеювання пошкодженого місця латкою, тонуванням лінії стику і поліруванням поверхні вискозной серветкою з нанесеним спреєм для відновлення блиску.

Як закрити подряпини на меблях з дерева

Відновлення поверхні на меблевому щиті або деталі, виготовленої з дерев’яного масиву, виконується в три прийоми. Насамперед на скол наносять відновну суміш зі смоли або розплавленого полімеру. Зрозуміло, що місце навколо відколу потрібно попередньо заклеїти паперовими стрічками на мильному розчині.

Подряпини на меблях: як прибрати і чим закладати
Смола може легко заповнити втрачену на сколе масуГострим шпателем вирівнюють поверхню смоли на сколе. Після застигання наклеюється латка з шпону, далі наноситься лак, і виконується шліфування поверхні спеціальної абразивної пастою на восковій основі. Якщо зробити все правильно, то поверхню латки на сколе вирівняється за рівнем з основною лакової поверхнею меблів.

Подряпини на меблях: як прибрати і чим закладати
Після відновлення старий лак доводиться затирати на всій поверхні

Важливо! По завершенню робіт виконується полірування пошкодження, починаючи від місця відколу і поступово збільшуючи площу заполірована поверхні до розмірів меблевого щита.

Як прибрати подряпини з полірованої меблів

Зрозуміло, настільки складні і трудомісткі операції виконуються тільки в тому випадку, якщо глибина і розмір відколу занадто великі, щоб обійтися простими косметичними процедурами.

Якщо розмір пошкодження зовсім невеликий, не більше 10 мм, то можна спробувати замаскувати подряпини на меблях волоським горіхом. Для цього використовують найсвіжіший зелений горіх, який необхідно очистити від шкаралупи, витягнути ядерце. У сирому продукті міститься досить велика кількість соку, який чудово маскує будь-які світлі подряпини, тріщини, місця відшарування лаку.

Подряпини на меблях: як прибрати і чим закладати
Простий спосіб приховати скол на горіховою меблів

Гарним доповненням до такого ремонту буде обробка полировальной пастою. Якщо подряпина на глянцевому поверхні, то краще використовувати спеціальну лужну пасту. Подібний засіб для видалення подряпин на меблях розчиняє частину лакування і при тривалій, але не занадто інтенсивної полірування розм’якшує і затягує краю подряпини.

Подібний спосіб абсолютно не підходить для світлої меблювання. Будь-яка спроба полірувати місце відколу або подряпини завжди залишає темне матове пляма, яке прекрасно видно на білій або кавовій поверхні меблів.

Подряпини на меблях: як прибрати і чим закладати

В цьому випадку прибрати подряпину на білих меблів можна за допомогою спеціальних лакових тонерів. По суті, це штрих-олівець, коректор друку, всередині якого знаходиться рідкий полімер, який необхідно акуратно видавити на поверхню тріщини, підсушити і обробити у відповідності з інструкцією.

Для закладення подряпин на меблях бежевого або кавового відтінку можна використовувати воскові політури, що застосовуються професійними мебельниками і червонодеревниками. Матеріал розплавляється на водяній бані, викладається в бавовняну серветку, згортається вузликом і використовується для остаточного доведення місця відколу або подряпини.

Важливо! Ні за яких умов для усунення подряпин і відколів на поверхні меблів можна використовувати рослинні і тваринні жири. Тріщину або подряпину можна спробувати реставрувати за допомогою висихають олійних фарб, але цього потрібно дуже добре знання техніки і уміння поводитися з подібного роду матеріалом.

Як прибрати подряпини з шкіряних меблів

Основна складність в роботі з меблями, облицьованої шкірою, полягає в тому, що для реставрації можна використовувати традиційні матеріали і способи, що застосовуються для деревини, ДСП і МДФ панелі. Відновити поверхню, прибрати подряпини і закрити відколи можна лише за допомогою спеціальних ланоліновий кремів і барвників.

Якщо немає під рукою спеціалізованого складу, то можна скористатися кремом-фарбою для відновлення поверхні шкіряних курток і навіть взуття. Потрібно лише правильно підібрати колір. Багато зарубіжних, наприклад, німецькі виробники засобів по догляду за шкіряними виробами та меблями детально розписують в інструкції, як саме і в якій послідовності можна усунути подряпину або скол.

З народних засобів зазвичай використовують харчової гліцерин або вазелінове масло. Обидва засоби добре пом’якшують поверхню, тому після обробки пошкоджене місце на на шкіряній оббивці меблів необхідно буде додатково відполірувати сухою бавовняною серветкою.

Як прибрати подряпини на меблях з МДФ

Для ремонту і реставрації сколів і глибоких подряпин на МДФ панелях можна порадити спеціалізовані воскові олівці. Зазвичай такий матеріал продається в наборах з декількох десятків штук. В одному стандартному комплекті може перебувати більше 40 відтінків і кольорів для найбільш використовуваних текстур меблів.

Подряпини на меблях: як прибрати і чим закладати
Віск дозволяє відремонтувати скол за лічені хвилини

Восковий олівець розігрівають пальником і наносять безпосередньо на місце відколу. Коли матеріал латки охолоне, надлишки обрізають за допомогою гострого леза. Якщо пошкоджене місце знаходиться на лицьовій поверхні меблів, то латку на сколе необхідно додатково відполірувати за допомогою електричної вібромашінкі і повсті.

Профілактика появи відколів на меблях

Єдиним доступним способом попередити появу сколів і тріщин на лакованій або ламінованої поверхні є періодична поліровка та обробка відновлюють складами.

Подряпини на меблях: як прибрати і чим закладати

Основна причина появи відколів полягає в пересиханні і растрескивании лакової плівки. Нанесення захисної поліролі пом’якшує декоративне покриття, робить його більш пластичним, тому навіть випадкові удари або торкання гострим предметом не залишають серйозних порежденій.

Корисні поради

Як не дивно, але аматорські спроби відновити відколи або відреставрувати більш серйозне пошкодження на меблів іноді завдають більшої шкоди, ніж просте тонування або фарбування меблевим штрихом.

Наприклад, не варто використовувати для закладення подряпин, тріщин і спучування меблевого шпону водосновние барвники. Не можна застосовувати йод, міцно заварений чай, водний розчин марганцівки, акварельні фарби, гуаш, автомобільні лаки. Як виняток можна тимчасово замаскувати подряпини на меблях волоським горіхом.

Все перераховане може на деякий час приховати пошкоджене місце, але, як правило, стає причиною спучування декоративного покриття через набрякання дерев’яної основи меблів.

Подряпини на меблях: як прибрати і чим закладати

Найбільші відколи і навіть надломи, що часто буває на підлокітниках або торцях дверей, шаф, особливо кухонних меблів, можна лікувати нанесенням ремонтного лакового шару на всю лицьову поверхню. Таким способом вдається зберегти дзеркало лакованій поверхні, а це найголовніше в реставрації дерев’яних меблів. Якщо відремонтувати відколи й весь щит меблів «глухим» лаком, то пошкоджене місце можна не помітити навіть при самому ретельному розгляданні.

Висновок

Реставрація відколів на меблях – процес по-своєму цікавий і захоплюючий. Для багатьох цей вид діяльності став професійним заробітком. Незважаючи на те, що більшість професіоналів і майстрів реставраторів неохоче діляться секретами усунення сколів, пошкоджень і подряпин, особливо для дерев’яних меблів, при бажанні завжди можна підібрати підходящий рецепт, за допомогою якого можна відновити покриття на бездоганно високому рівні якості.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *