Поєднання фіолетового кольору в інтер’єріПоєднання фіолетового кольору в інтер'єрі

Фіолетовий – це один з найзагадковіших і чуттєвих квітів в палітрі. Сьогодні ми можемо зустріти його всюди. Популярним він став і в дизайні інтер’єру. Як правильно використовувати його в оформленні кімнат, як вибрати поєднання фіолетового кольору з іншими в інтер’єрі, а також про колірних пропорціях піде мова в нашій статті.

Фіолетовий колір і його застосування в інтер’єрі

Раніше бузкову або баклажанну стіну можна було зустріти в інтер’єрах досить рідко. Сьогодні таке рішення досить популярно. У нашому розпорядженні є величезна кількість варіацій – результат залежить від того, які відтінки і в яких кількостях зіставляти, при цьому в підсумку ми отримаємо відповідний саме для нас результат.

Багато досліджень показують, що фіолетовий робить благотворний вплив на нервову систему і процеси мислення. Залежно від відтінку він є сильним і агресивним, або ніжним і романтичним. Йому приписують містичний характер і можливості стимулювання художніх здібностей.

Фіолетовий колір і його застосування в інтер'єрі Фіолетовий колір і його застосування в інтер'єрі

Інтенсивний фіолетовий повинен бути представлений в контрастному поєднанні з меблями або підлогою, або використаний у вигляді композиційного акценту. Він виконує функцію тла для приміщень, оформлених в різних стилізації, але найбільш часто його використовують в стилях:

  • класичному;
  • колоніальному;
  • гламур.

Темний і виразний фіолетовий колір в інтер’єрі додасть йому ексклюзивний характер і елегантність. Цей колір є поєднанням двох основних кольорів: рожевого або червоного і блакитного, тому прекрасно виглядає в їх компанії.

Світлий, романтичний відтінок вересу допоможе влаштувати романтичну спальню або дитячу кімнату. В якості додаткового акценту він може бути використаний у вигляді тканин і декоративних елементів.

Поєднання фіолетового кольору в інтер’єрі з іншими квітами

Якщо ми прийняли рішення про використання цього кольору в нашому будинку або квартирі, нам необхідно підібрати правильне поєднання фіолетового з іншими квітами в інтер’єрі. Відтінки фіолетового добре поєднуються з багатьма іншими. Найбільш вдалі комбінації вони складають з наступними кольорами:

  • жовтий;
  • гірчичний;
  • бежевий;
  • зелений;
  • білий.

Нижче представлені деякі модні набори відтінків кольорової палітри за участю фіолетового. Ці комбінації є найбільш вдалі поєднання, які можуть бути використані в оформленні інтер’єру однієї кімнати.

Комбінація «Ранній ранок»

Комбінація «Ранній ранок»

Комбінація «Срібна пил»

Комбінація «Срібна пил»

Комбінація «Гламур»

Комбінація «Гламур»

Комбінація «Новий Схід»

Комбінація «Новий Схід»

Пастельні відтінки фіолетового добре поєднуються з багатьма квітами і особливо з іншими пастелями – бежевим, світло-оливковою, кремовим.

Пастельні відтінки фіолетового

Чорно-біле поєднання кольорів з фіолетовим кольором в інтер’єрі

Фіолетові тони дуже виразні, але, незважаючи на це вони чудово уживаються з різними відтінками та аранжуваннями. Однак слід пам’ятати, що успіх вдалого оформлення залежить від сумісності обраного відтінку.

поєднання кольорів з фіолетовим кольором в інтер'єрі

Вибілені тони на стіні, такі як лаванда або верес красиво будуть представлені в романтичній спальні з відтінком Провансу.

Вибілені тони на стіні

Сильні темні тони, наприклад, сливовий, баклажан і ожина – це велика знахідка для шикарного гламурного інтер’єру.

Поєднання кольорів в інтер’єрі, фото – фіолетовий з білим

Поєднання кольорів в інтер'єрі, фото - фіолетовий з білим Поєднання кольорів в інтер'єрі, фото - фіолетовий з білим

Важливо правильно вибирати відтінки: з чорним краще поєднувати вибілені тони фіолету, а з білим темніші, наприклад, баклажан.

поєднання кольорів з фіолетовим кольором в інтер'єрі

Якщо обраний світлий відтінок, наприклад, вересковий або брудний рожевий, то до нього варто вибирати світлі предмети меблів, оживити такий інтер’єр допоможуть цікаві яскраві аксесуари – червоні або зелені подушки, ефектні яскраві картини і постери або фотошпалери.

поєднання кольорів з фіолетовим кольором в інтер'єрі

Цікаве поєднання кольорів в інтер’єрі кухні – фіолетовий з яскравими добавками, буде добре виглядати з білими меблями і кухонною технікою.

поєднання кольорів з фіолетовим кольором в інтер'єрі

У дуеті з жовтим

Відмінну компанію бузку складе жовтий, така комбінація завжди справляє сильне враження. Однак цей дует слід дуже обережно вводити в інтер’єр. Краще використовувати кілька потерті тони. Ніжний колір мигдалю на стінах підходить до фіалковим аксесуарам, таке поєднання може використовуватися для обробки спальні.

Поєднання кольорів в інтер’єрі спальні – фіолетовий і бузковий з жовтим, фото

Поєднання кольорів в інтер'єрі спальні - фіолетовий і бузковий з жовтим, фото Поєднання кольорів в інтер'єрі спальні - фіолетовий і бузковий з жовтим, фото

Якщо не подобається жовтий, можна замість нього використовувати світле дерево в теплому відтінку.

Елегантна комбінація з деревом і золотом

Деякі вважають, що сливові або баклажановие тони в інтер’єрі незатишні. Але при правильному підборі меблів і аксесуарів, вони можуть виглядати дуже дружелюбно. Фіолетовий по суті сформований з злиття двох дуже різних кольорів – холодного блакитного або синього і гарячого червоного. Тому, затишок інтер’єру залежить від відтінку і насиченості. Якщо обраний досить прохолодний відтінок, його дуже легко зробити тепліше дерев’яними меблями. Якщо до такого оформлення додати товсті, м’ясисті тканини в тонких відтінках, буде створено дружнє, інтимний простір.

Баклажанові і бузкові відтінки в комбінації зі світлим деревом, фото

Баклажанові і бузкові відтінки в комбінації зі світлим деревом, фото Баклажанові і бузкові відтінки в комбінації зі світлим деревом, фотоДуже приємна для очей, також комбінація пурпурного і золотого відтінків. Інтенсивний баклажан чудово уявляє себе в елегантній золотій оправі! Любителям шику та блиску сподобаються золоті рами, цоколі ламп і вражаюча парчева оббивка. Палацовий ефект гарантований!

Поєднання фіолетового кольору в інтер’єрі вітальні з золотим

Поєднання фіолетового кольору в інтер'єрі вітальні з золотим Поєднання фіолетового кольору в інтер'єрі вітальні з золотим

Уміло використовуючи верес і кольору з пурпурного діапазону, можна створити унікальну атмосферу в інтер’єрі. У ванній кімнаті таке рішення виглядає феноменально. Зверніть увагу, що в цьому інтер’єрі використовується як срібло (ніжки ванни), так і золото (ніжки стільця), при цьому обидва кольору представляють себе добре в компанії з вереском.

Поєднання фіолетового кольору в інтер'єрі

Дуже цікаві комбінації являє світлий бузковий з натуральним світлим деревом в теплих жовтуватих відтінках. Така комбінація вписується в інтер’єри різних стилів, як сучасних, так і стилізованих під класику або ретро.

Поєднання фіолетового кольору в інтер'єрі

Поєднання кольорів: фіолетовий і зелений в інтер’єрі

Відмінно буде виглядати комбінація з зеленим. Однак при цьому слід враховувати поєднання окремих відтінків. Зелений в поєднанні з вересовим відтінком не завжди представлений красиво. Не дуже добре виглядатимуть і дуети зі світло-зеленим. Дуже ефектно виглядає поєднання фіолетового і лайма. Дуже цікаву і благородну комбінацію можна скласти з оливковою. Гармонійно виглядає комбінація холодного синюватого баклажана з пастельним відтінком зеленого.

Поєднання кольорів: фіолетовий і зелений в інтер'єрі Поєднання кольорів: фіолетовий і зелений в інтер'єрі

У дуеті з блакитним і синім

Колірний контраст ніжно-блакитного і ніжного вересу діє заспокійливо і розслабляючи, це хороше рішення для оформлення спальні. Добавки до такого інтер’єру можуть бути підібрані в нейтральних відтінках сірого, білого або в кольорах натурального дерева.

У дуеті з блакитним і синім

Красиво буде виглядати також синій і бірюзовий, проте такі поєднання досить сильні і краще підійдуть для вітальні кімнати.

У дуеті з блакитним і синім У дуеті з блакитним і синім

Комбінація з сірим і графітом

Сірий краще в цьому випадку використовувати в світлих відтінках, але іноді красиво виглядатиме і графіт в дуеті з бузковим відтінком. Бузок просто сяє в такому інтер’єрі. Однак таке поєднання здається темним, тому його можна використовувати тільки в добре освітленому приміщенні.

Комбінація з сірим і графітом Комбінація з сірим і графітом

Комбінуючи фіолетовий з сріблясто-сірим, ми можемо отримати атмосферу елегантності або гламуру. Блискучі елементи, хромовані деталі і яскраве освітлення допоможуть такого інтер’єру же не бути похмурим.

Комбінація з сірим і графітом

Яскравий контраст з помаранчевим

Це досить популярне поєднання, воно визнане, як дуже вдале і часто використовується в інтер’єрах вітальні і кухні.

Яскравий контраст з помаранчевим

Фіолетовий з червоним і яскраво рожевим – рішення для сміливих

Це дуже сміливе і екстравагантне рішення. Дует з червоним може дуже швидко стати дуже нав’язливим, але сміливим і неординарним особистостям він може здатися надихаючим рішенням.

Фіолетовий з червоним і яскраво рожевим

З одного боку, від нього важко відірвати погляд, а з іншого, в такому інтер’єрі важко розслабитися. Він більше підходить для оформлення перукарні або кафе.

Фіолетовий з червоним і яскраво рожевим

Шпалери в відтінках фіолетового

Для тих, хто не любить одноколірні стіни, сміливо можна вибрати фіолетові шпалери. Делікатні пурпурні квіти на кремовому тлі в кілька миттєвостей занурять нас в світ інтер’єру прямо з романів Джейн Остін, при цьому сміливі геометричні мотиви в відтінках цикламена, додадуть кімнаті стиль.

Шпалери в відтінках фіолетового

Треба пам’ятати, однак, що візерункові шпалери найкраще працюють на одній стіні – тому такий інтер’єр цікавий, але водночас не перевантажений. На всіх стінах такі візерунки будуть виглядати занадто нав’язливо.

А може припаде до душі яскрава квітчаста картина на бузковому тлі? Таке рішення не буде занадто нав’язливим і його завжди легко замінити.

Шпалери в відтінках фіолетового

Цікаво виглядають смугасті шпалери, вони не перевантажують інтер’єр, але в той же час вводять в нього відтінок лаванди, який робить кімнату цікавіше. Сюди підійдуть також золотисті і бежеві відтінки.

смугасті шпалери

Якщо обраний романтичний дизайн стіни в урівноваженому тоні, можна додати доповнення в кольорах слонової кістки, синьому або сірому. Енергійний пурпурний, в свою чергу, може зрівнятися з амарантом, жовтим або соковитим лаймом.

Шпалери в відтінках фіолетового Шпалери в відтінках фіолетового

Фіолетовий в інтер’єрі – меблі, добавки і аксесуари

Фіолетовий в інтер’єрі може бути присутнім не тільки на стіні! Дизайнери все частіше рекомендують кольорові експерименти з використанням фіолетових дрібничок, текстилю і оббивки меблів. Величезною популярністю користуються особливо останні. Велюр і оксамит в кольорі стиглої сливи, додадуть в інтер’єри вишуканість і задовольнять смаки навіть найвимогливіших арбітрів хорошого смаку.

Фіолетовий в інтер'єрі - меблі, добавки і аксесуари

Якщо розкішний стиль не до душі, то можливо, вам сподобаються сучасні оригінальні рішення, такі як, наприклад, бузкові фасади кухонних меблів! Оригінально і дуже яскраво бузковий відтінок буде виглядати на фартусі кухні, виконаної в сіро-білих тонах. Тонкий бузковий в поєднанні з білим і попелястим виглядають чарівно і модно!

Поєднання фіолетового кольору в інтер’єрі кухні, фото

Поєднання фіолетового кольору в інтер'єрі кухні, фото

Фіолетовий – це дуже благородний колір, який любить хорошу компанію. Він добре виглядає з білим, чорним і старим золотом, з тонкими кремовими відтінками, зеленим і помаранчевим, рожевим і блакитним, а також з жовтим і сірим. Можливо, це пов’язано з тим, що він являє собою злиття двох красивих, інтригуючих квітів.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *