Фіолетовий – це один з найзагадковіших і чуттєвих квітів в палітрі. Сьогодні ми можемо зустріти його всюди. Популярним він став і в дизайні інтер’єру. Як правильно використовувати його в оформленні кімнат, як вибрати поєднання фіолетового кольору з іншими в інтер’єрі, а також про колірних пропорціях піде мова в нашій статті.
Фіолетовий колір і його застосування в інтер’єрі
Раніше бузкову або баклажанну стіну можна було зустріти в інтер’єрах досить рідко. Сьогодні таке рішення досить популярно. У нашому розпорядженні є величезна кількість варіацій – результат залежить від того, які відтінки і в яких кількостях зіставляти, при цьому в підсумку ми отримаємо відповідний саме для нас результат.
Багато досліджень показують, що фіолетовий робить благотворний вплив на нервову систему і процеси мислення. Залежно від відтінку він є сильним і агресивним, або ніжним і романтичним. Йому приписують містичний характер і можливості стимулювання художніх здібностей.
Інтенсивний фіолетовий повинен бути представлений в контрастному поєднанні з меблями або підлогою, або використаний у вигляді композиційного акценту. Він виконує функцію тла для приміщень, оформлених в різних стилізації, але найбільш часто його використовують в стилях:
- класичному;
- колоніальному;
- гламур.
Темний і виразний фіолетовий колір в інтер’єрі додасть йому ексклюзивний характер і елегантність. Цей колір є поєднанням двох основних кольорів: рожевого або червоного і блакитного, тому прекрасно виглядає в їх компанії.
Світлий, романтичний відтінок вересу допоможе влаштувати романтичну спальню або дитячу кімнату. В якості додаткового акценту він може бути використаний у вигляді тканин і декоративних елементів.
Поєднання фіолетового кольору в інтер’єрі з іншими квітами
Якщо ми прийняли рішення про використання цього кольору в нашому будинку або квартирі, нам необхідно підібрати правильне поєднання фіолетового з іншими квітами в інтер’єрі. Відтінки фіолетового добре поєднуються з багатьма іншими. Найбільш вдалі комбінації вони складають з наступними кольорами:
- жовтий;
- гірчичний;
- бежевий;
- зелений;
- білий.
Нижче представлені деякі модні набори відтінків кольорової палітри за участю фіолетового. Ці комбінації є найбільш вдалі поєднання, які можуть бути використані в оформленні інтер’єру однієї кімнати.
Комбінація «Ранній ранок»
Комбінація «Срібна пил»
Комбінація «Гламур»
Комбінація «Новий Схід»
Пастельні відтінки фіолетового добре поєднуються з багатьма квітами і особливо з іншими пастелями – бежевим, світло-оливковою, кремовим.
Чорно-біле поєднання кольорів з фіолетовим кольором в інтер’єрі
Фіолетові тони дуже виразні, але, незважаючи на це вони чудово уживаються з різними відтінками та аранжуваннями. Однак слід пам’ятати, що успіх вдалого оформлення залежить від сумісності обраного відтінку.
Вибілені тони на стіні, такі як лаванда або верес красиво будуть представлені в романтичній спальні з відтінком Провансу.
Сильні темні тони, наприклад, сливовий, баклажан і ожина – це велика знахідка для шикарного гламурного інтер’єру.
Поєднання кольорів в інтер’єрі, фото – фіолетовий з білим
Важливо правильно вибирати відтінки: з чорним краще поєднувати вибілені тони фіолету, а з білим темніші, наприклад, баклажан.
Якщо обраний світлий відтінок, наприклад, вересковий або брудний рожевий, то до нього варто вибирати світлі предмети меблів, оживити такий інтер’єр допоможуть цікаві яскраві аксесуари – червоні або зелені подушки, ефектні яскраві картини і постери або фотошпалери.
Цікаве поєднання кольорів в інтер’єрі кухні – фіолетовий з яскравими добавками, буде добре виглядати з білими меблями і кухонною технікою.
У дуеті з жовтим
Відмінну компанію бузку складе жовтий, така комбінація завжди справляє сильне враження. Однак цей дует слід дуже обережно вводити в інтер’єр. Краще використовувати кілька потерті тони. Ніжний колір мигдалю на стінах підходить до фіалковим аксесуарам, таке поєднання може використовуватися для обробки спальні.
Поєднання кольорів в інтер’єрі спальні – фіолетовий і бузковий з жовтим, фото
Якщо не подобається жовтий, можна замість нього використовувати світле дерево в теплому відтінку.
Елегантна комбінація з деревом і золотом
Деякі вважають, що сливові або баклажановие тони в інтер’єрі незатишні. Але при правильному підборі меблів і аксесуарів, вони можуть виглядати дуже дружелюбно. Фіолетовий по суті сформований з злиття двох дуже різних кольорів – холодного блакитного або синього і гарячого червоного. Тому, затишок інтер’єру залежить від відтінку і насиченості. Якщо обраний досить прохолодний відтінок, його дуже легко зробити тепліше дерев’яними меблями. Якщо до такого оформлення додати товсті, м’ясисті тканини в тонких відтінках, буде створено дружнє, інтимний простір.
Баклажанові і бузкові відтінки в комбінації зі світлим деревом, фото
Дуже приємна для очей, також комбінація пурпурного і золотого відтінків. Інтенсивний баклажан чудово уявляє себе в елегантній золотій оправі! Любителям шику та блиску сподобаються золоті рами, цоколі ламп і вражаюча парчева оббивка. Палацовий ефект гарантований!
Поєднання фіолетового кольору в інтер’єрі вітальні з золотим
Уміло використовуючи верес і кольору з пурпурного діапазону, можна створити унікальну атмосферу в інтер’єрі. У ванній кімнаті таке рішення виглядає феноменально. Зверніть увагу, що в цьому інтер’єрі використовується як срібло (ніжки ванни), так і золото (ніжки стільця), при цьому обидва кольору представляють себе добре в компанії з вереском.
Дуже цікаві комбінації являє світлий бузковий з натуральним світлим деревом в теплих жовтуватих відтінках. Така комбінація вписується в інтер’єри різних стилів, як сучасних, так і стилізованих під класику або ретро.
Поєднання кольорів: фіолетовий і зелений в інтер’єрі
Відмінно буде виглядати комбінація з зеленим. Однак при цьому слід враховувати поєднання окремих відтінків. Зелений в поєднанні з вересовим відтінком не завжди представлений красиво. Не дуже добре виглядатимуть і дуети зі світло-зеленим. Дуже ефектно виглядає поєднання фіолетового і лайма. Дуже цікаву і благородну комбінацію можна скласти з оливковою. Гармонійно виглядає комбінація холодного синюватого баклажана з пастельним відтінком зеленого.
У дуеті з блакитним і синім
Колірний контраст ніжно-блакитного і ніжного вересу діє заспокійливо і розслабляючи, це хороше рішення для оформлення спальні. Добавки до такого інтер’єру можуть бути підібрані в нейтральних відтінках сірого, білого або в кольорах натурального дерева.
Красиво буде виглядати також синій і бірюзовий, проте такі поєднання досить сильні і краще підійдуть для вітальні кімнати.
Комбінація з сірим і графітом
Сірий краще в цьому випадку використовувати в світлих відтінках, але іноді красиво виглядатиме і графіт в дуеті з бузковим відтінком. Бузок просто сяє в такому інтер’єрі. Однак таке поєднання здається темним, тому його можна використовувати тільки в добре освітленому приміщенні.
Комбінуючи фіолетовий з сріблясто-сірим, ми можемо отримати атмосферу елегантності або гламуру. Блискучі елементи, хромовані деталі і яскраве освітлення допоможуть такого інтер’єру же не бути похмурим.
Яскравий контраст з помаранчевим
Це досить популярне поєднання, воно визнане, як дуже вдале і часто використовується в інтер’єрах вітальні і кухні.
Фіолетовий з червоним і яскраво рожевим – рішення для сміливих
Це дуже сміливе і екстравагантне рішення. Дует з червоним може дуже швидко стати дуже нав’язливим, але сміливим і неординарним особистостям він може здатися надихаючим рішенням.
З одного боку, від нього важко відірвати погляд, а з іншого, в такому інтер’єрі важко розслабитися. Він більше підходить для оформлення перукарні або кафе.
Шпалери в відтінках фіолетового
Для тих, хто не любить одноколірні стіни, сміливо можна вибрати фіолетові шпалери. Делікатні пурпурні квіти на кремовому тлі в кілька миттєвостей занурять нас в світ інтер’єру прямо з романів Джейн Остін, при цьому сміливі геометричні мотиви в відтінках цикламена, додадуть кімнаті стиль.
Треба пам’ятати, однак, що візерункові шпалери найкраще працюють на одній стіні – тому такий інтер’єр цікавий, але водночас не перевантажений. На всіх стінах такі візерунки будуть виглядати занадто нав’язливо.
А може припаде до душі яскрава квітчаста картина на бузковому тлі? Таке рішення не буде занадто нав’язливим і його завжди легко замінити.
Цікаво виглядають смугасті шпалери, вони не перевантажують інтер’єр, але в той же час вводять в нього відтінок лаванди, який робить кімнату цікавіше. Сюди підійдуть також золотисті і бежеві відтінки.
Якщо обраний романтичний дизайн стіни в урівноваженому тоні, можна додати доповнення в кольорах слонової кістки, синьому або сірому. Енергійний пурпурний, в свою чергу, може зрівнятися з амарантом, жовтим або соковитим лаймом.
Фіолетовий в інтер’єрі – меблі, добавки і аксесуари
Фіолетовий в інтер’єрі може бути присутнім не тільки на стіні! Дизайнери все частіше рекомендують кольорові експерименти з використанням фіолетових дрібничок, текстилю і оббивки меблів. Величезною популярністю користуються особливо останні. Велюр і оксамит в кольорі стиглої сливи, додадуть в інтер’єри вишуканість і задовольнять смаки навіть найвимогливіших арбітрів хорошого смаку.
Якщо розкішний стиль не до душі, то можливо, вам сподобаються сучасні оригінальні рішення, такі як, наприклад, бузкові фасади кухонних меблів! Оригінально і дуже яскраво бузковий відтінок буде виглядати на фартусі кухні, виконаної в сіро-білих тонах. Тонкий бузковий в поєднанні з білим і попелястим виглядають чарівно і модно!
Поєднання фіолетового кольору в інтер’єрі кухні, фото
Фіолетовий – це дуже благородний колір, який любить хорошу компанію. Він добре виглядає з білим, чорним і старим золотом, з тонкими кремовими відтінками, зеленим і помаранчевим, рожевим і блакитним, а також з жовтим і сірим. Можливо, це пов’язано з тим, що він являє собою злиття двох красивих, інтригуючих квітів.