Покривний матеріал для троянд на зиму – який використовувати?В який період осені настає пора вкривати троянди на зимівлю? Як зробити це в потрібний момент, щоб квіти не перепрілий (якщо вкрити їх раніше) і не замерзли (якщо запізнитися з термінами укриття)? Яким покривним матеріалом укрити троянди на зиму? – відповіді на ці питання дуже важливі, оскільки від них залежить: чи переживе рослина зиму чи ні.

Покривний матеріал для троянд на зиму - який використовувати?
Покривний матеріал для троянд на зиму

Який покривний матеріал захистить троянди?

Для початку варто відзначити, що не всі сорти здатні пережити зиму. Але серед них є такі, які славляться відмінною витривалістю:

  • Троянди, які плетуться з одноразовим цвітінням.
  • Щільні пагони і міцне коріння шрабов, відмінно переносять зиму.
  • Троянди сорту Флорибунда зимують непогано, але не всякий їх підвид;

Найгірше зимують чайні та гібридні троянди. Підготовка троянд до зими – це не просте заняття, яке не любляче поспіх і необдуманість. У вересні потрібно обов’язково підгодувати троянди калієм, в цьому випадку вони краще винесуть морози. До того, як настануть перші заморозки, троянди потрібно підгорнути, а рихлити землю під кущами не можна вже з вересня місяця.

Покривний матеріал для троянд на зиму - який використовувати?

Основні етапи укриття троянд до зими

На першому етапі важливо правильно підготувати троянди до укриття. Їх потрібно обов’язково зібрати в пучки, так як саме в такому вигляді вони відмінно зігнуться і не поламаються. Найкраще обв’язати кущі капроновими колготами, або трикотажним полотном. Пригинати відразу до землі кущі не потрібно, достатньо раз в декілька днів гнути їх трохи нижче, ніж в попередній раз.

Покривний матеріал для троянд на зиму - який використовувати?

На другому етапі, під кущі троянди, які лежать на землі потрібно покласти трохи хмизу або лапника.

Покривний матеріал для троянд на зиму - який використовувати?

На третьому етапі над трояндами потрібно натягнути целофан для того щоб уберегти їх від вологи, яка неминуче буде в період осінніх дощів. Плівку з целофану можна натягувати над укріпленими в землі дугами, головна умова – обов’язково залишити дві сторони не закритими, щоб квіти дихали.

Покривний матеріал для троянд на зиму - який використовувати?

четвертим етапом буде обробка землі, навколо куща купоросом, який запобіжить гниттю.

На п’ятому, останньому етапі, коли наступають перші морози, потрібно, нарешті, укрити троянди.Дуже часто для укриття троянд використовують такі матеріали:

– поліетилен;

– лутрасил;

– геотекстиль;

– лапник або сухе листя.

Природно, що ніжні троянди вимагають надійного укриття, а ось міцні, не перший раз переживають зиму, відмінно простоять і під ялиновим гіллям.

Види зимових укриттів для троянд

  1. «Курінь» – це укриття, що дозволяє тримати троянди в сухому, повному повітря просторі всю зиму. Для спорудження «куреня», навколо троянд вибудовують дерев’яний каркас, який можна зміцнити фанерою. Зверху він покривається поліетиленовою плівкою. В такому притулок троянди відмінно переносять зиму, а по весні можна поступово відкривати «віконця» і впускати свіже повітря до квітів.
  2. Використання гілля, як укривного матеріалу, відмінно підійде для невисоких кущів. Самі стебла на третину покривають торфом або землею, а потім вкривають ялиновим гіллям, зверху якого можна покласти побільше снігу.
  3. Геотекстиль або лутрасил – це види нетканого матеріалу, який укладають на споруджений каркас. Ці види матеріалу потрібно скласти в кілька разів, тоді він не буде пропускати мороз і утримає, що знаходиться всередині тепло. До того ж, цей матеріал відмінно пропускає вологу. Важливо з усіх боків закріпити це укриття, щоб вітер і мороз не порушили спокій троянд. Чим не варто вкривати троянди на зиму, так це соломою, гноєм, хутром, так як ці матеріали затримують вологу, отже, рослина просто згниє, не дочекавшись весни.

Покривний матеріал для троянд на зиму - який використовувати?

Важливо правильне зняття укриття з троянд по весні. Як тільки потеплішає, потрібно обов’язково потроху відкривати укриття, щоб до троянд надходив свіже весняне повітря. Не варто поспішати, можна відкривати троянди поетапно, раз в тиждень відкриваючи їх все більше.

Покривний матеріал для троянд на зиму - який використовувати?

Як тільки земля під укриттям нагрілася і розтанула, троянди можна відкривати повністю, але не варто забувати про те, що весняне сонце шкідливо для рослини. Тому краще відкривати троянди ввечері або при похмурій погоді. Потім квіти підгортають, обрізають і, при необхідності, обробляють засобами від захворювань.

Тепер ви знаєте, яким покривним матеріалом укрити троянди на зиму. Підводячи підсумки, слід зазначити, що вибираючи метод і матеріал для укриття троянд на зиму, варто проаналізувати силу очікуваних морозів, здатність того чи іншого сорту троянд переносити зиму. Головне в справі укриття троянд – це система і поступовість, тільки в цьому випадку квіти благополучно переживуть зиму на вашому дачній ділянці.

Дивіться також відео:

Укриття троянд. Як зберегти троянди взимку. покривний матеріал.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *