Пол під плитку на балконі – укладання, гідроізоляція, фотоПол на балконі повинен бути виготовлений з зносостійких матеріалів, які не вбирають вологу, не ковзають і характеризуються морозостійкістю. Коли за вікном стає тепліше, ми хочемо якомога частіше виходити на наш балкон. Так трапляється, що іноді розташоване там покриття пошкоджене і вимагає заміни. Причина, як правило, полягає в непрофесіоналізмі будівельників або неправильному виборі оздоблювального матеріалу і супутніх йому компонентів, наприклад, клею. Як правильно підготувати підлогу під плитку, як повинна здійснюватися укладання – цим і деяким іншим питанням присвячена ця стаття.

Плитка на балкон на підлогу, фото – укладання та гідроізоляція

Якщо ми вирішимо покласти плитку на балконі таку ж, як і в кімнаті – це буде кардинальної помилкою. Навіть якщо у нас залишилася не використаною упаковка кахлю від ремонту у ванній або на кухні – ніколи не використовуйте її для зовнішніх робіт. Це не принесе вам ніякої економії, тому що після першої зими, швидше за все, вам доведеться подумати про заміну підлогового покриття.

Обробка підлоги балкона може бути виконана тільки матеріалом, призначеним для зовнішнього застосування. Таке ж призначення повинні мати всі види будівельних розчинів і затерли, використовуваних при укладанні. Проте, навіть використання правильно підібраних матеріалів не може гарантувати достатній термін служби поверхні, якщо не буде адекватного гідроізоляційного покриття.

На жаль, багато будівельників і раніше вважають, що цей важливий елемент може бути необов’язковим. У той же час, після декількох років використання, така недбалість може призвести до підвищеної вологості всієї конструкції і викликати її пошкодження. Тому крім того, що варто ретельно вибрати вид підлогового покриття, необхідно правильно підготувати поверхню до укладання.

Яка підійде керамічна плитка?

Люди, які вибирають терракот на балкон, віддають данину в першу чергу його естетиці. Це не помилка, тому що це місце використовується в основному для відпочинку, воно повинно бути оброблено відповідно до нашими перевагами, в тому числі – з естетичними. Проте, крім зовнішнього вигляду, як уже зазначалося вище, необхідно також враховувати властивості оздоблювальних матеріалів.

Пол відкритого балкона постійно піддається впливу несприятливих погодних умов:

  • дощу;
  • підвищеної вологості повітря;
  • перепадів температури.

Таким чином, важливо, щоб були використані морозостійкі матеріали, які не вбирають вологу. Морозостійкі продукти відзначаються виробником знаком у вигляді сніжинки, зазначеним на упаковці.
Поглинання матеріалом води обчислюється у відсотках. Для балкона краще купити кахель з рівнем водопоглинання менше 3%. Чим нижче це значення, тим краще.
Стійкість до стирання позначається в класах. Для зовнішнього статі ми повинні вибрати клас IV або V.
Нековзне підлогове покриття не є фактором, відповідальним за термін служби покриття, але свідчить про рівень нашої власної безпеки. Таким чином, покриття повинне бути неслизьким.

Виробники вказують ступінь слизькості буквою R, якій привласнюють певні числові значення. Для відкритого балкона кахель повинен мати, по крайней мере, значення R10. За класифікацією (чим вище значення R, тим менше ризик посковзнутися, особливо після дощу або снігопаду).Матеріали для укладання

Іноді люди нехтують необхідністю застосування на балконах відповідного розчину, клею та затирання. Це призводить до невдач, відпадіння і розтріскування покриття. Клеї, які можуть бути використані для зовнішніх робіт, повинні бути продуктами морозостійким і водонепроникними. Проте, також важливе значення має їх еластичність (здатність до деформації). Кращі в цьому випадку – будівельні розчини з високим рівнем еластичності (S1 або S2). Не всі знають, що клей повинен бути добре адаптований до кольору плитки. Справа в тому, що кераміка в темних відтінках більше нагрівається в сонячні дні і вимагає використання клею зі збільшеним параметром еластичності.

Також важливо правильно вибрати затірку (заповнення проміжних швів між плитками). Для зовнішнього застосування краще купувати морозостійкі і еластичні затирання. Для нашого власного комфорту слід також прийняти рішення про затірки, яка буде стійка до впливу цвілі і грибка. Це якість насправді дуже корисно в підтримці швів в належній чистоті і бездоганний зовнішній вигляд.

Відведення води

Проекти балконів іноді не містять елементів водовідведення. На жаль, при будівництві також можуть відбуватися цілий ряд помилок, які тягнуть за собою малий термін служби підлогового покриття.

Головним недоліком при будівництві балкона буває відсутність шару, який дозволяє виконувати дренаж дощової води з балконної плити. Для вирішення цієї проблеми у нас є два шляхи:

  • поверхневий – частіше використовується на балконах;
  • дренажний – більше підходить для терас.

Поверхневий дренаж води з балкона полягає у виконанні на балконної плити герметизирующего композиту. Це гнучка гідроізоляція з еластичного розчину, поєднана з шаром з керамічної плитки. На балконах можна проводити гідроізоляцію з еластичної і міцної поліуретанової смоли. При використанні ущільнювача розчину також доцільно використовувати спеціальні смуги (переважно від того ж виробника).

Вони розташовуються по лінії швів і в місцях стику зі стіною будівлі. Якщо балконна плита має верхнє утеплення, то шар розташовується нижче шару ізоляції.

Чи можна укладати плитку на плитку?

Укладання нової керамічної облицювання на стару плитку прискорює і спрощує роботу з обробки балкона. Як класти плитку на старе покриття? Такий варіант можливий, але за умови виконання низки вимог:

  • По-перше – варто розуміти, що при цьому підніметься рівень підлоги. Він не повинен бути вище, ніж дренажні отвори балконних дверей, бо, якщо вони будуть закриті, то перестануть виконувати покладених на них функції.
  • По-друге, проводити укладку нової плитки на стару можна тільки тоді, коли остання добре тримається на підставі. Перед укладанням також необхідно виконати гідроізоляцію і забезпечити хорошу адгезію. Гарна адгезія забезпечується шляхом відсікання верхнього шару емалі або за допомогою неглибоких надрізів в старій керамічній облицюванні.

Суть гідроізоляції

Гідроізоляція на балконі має вирішальне значення, так як вона захищає від попадання дощової води в структуру статі і забезпечує захист від вологи балконної плити. Влітку вода, мігруюча по верствам статі, буде перетворюватися в пар і випаровуватися назовні через шви, надаючи при цьому тиск на затірку. У зимовий період, коли вода може замерзнути, вона збільшить обсяг, що буде призводити до відклеювання плиток від підстави, їх розтріскування і сколів. Таким чином, не варто економити на герметизуючому шарі. Ліквідація пошкоджень насправді може коштувати набагато більше.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *