Поради: яку краще настільну лампу вибрати для школяра, фотоКімната для школяра є унікальним місцем. Вона призначена для веселощів та ігор, для сну і, звичайно ж, для навчання. Стіл є центром робочої зони, де учень виконує домашні завдання. Тому відмінне освітлення цієї частини кімнати і належне використання простору навколо столу організувати дуже важливо. Як висвітлити цю область, як правильно підібрати лампу і лампочку до неї? У статті ви дізнаєтеся, на що звертати увагу при плануванні освітлення столу в кімнаті школяра.

Освітлення в дитячій кімнаті

Освітлення є одним з найбільш важливих елементів будь-якого дизайну інтер’єру. Правильно підібраний джерело світла виявиться незамінним союзником у формуванні життєвого простору. Особливо важливо адекватне планування освітлення в кімнаті для учня або студента. Центральний джерело світла, безумовно, є суттєвим елементом в дитячій. Але не менш важливим, якщо не найважливішим, є належне освітлення робочого столу.

Як вибрати настільну лампу для школяра правильно?

Для освітлення у вітальні або в спальні ми вибираємо декоративні люстри і бра, які дадуть нам тьмяне світло і створять відповідний клімат. Вирішуючи, яку лампу купити, слід керуватися зовсім іншими принципами. У цьому питанні, перш за все, слід приділити увагу функціональності.

Виробники освітлювальних приладів, щоб задовольнити очікування покупців, дивують нас багатим асортиментом освітлювальних приладів. Вони доступні у всіх кольорах веселки, в різних стилях, формах і за різними цінами. Вибір оптимальної моделі, однак, це не просте питання. Лампа повинна сподобатися дитині, вона повинна бути приємною для очей, а також, по можливості, відповідати дизайну кімнати.

Чим же слід керуватися, вибираючи ідеальну модель? Вибір освітлення має важливе значення для робочого процесу.

Добре підібрані лампи для учня:

  • зменшують навантаження на зір;
  • впливають на комфорт і продуктивність;
  • сприяють концентрації уваги.

Вибираємо форму і модель

Найкраще вибрати солідну модель з досить великим плафоном (щоб висвітлити максимально можливу площу поверхні). Ідеальним рішенням було б рухливий джерело світла, який дасть нам можливість регулювання світлового променя відповідно до потреб.

Для цього варто вибрати лампу з довгою і гнучкою ніжкою, яка в разі необхідності дозволить нам збільшувати або зменшувати свою довжину, а також змінювати напрямок світла.

Розумним рішенням буде гнучка ніжка по всій довжині, яка може бути вільно зігнута, забезпечуючи комфортне використання. При цьому слід вибирати лампи, які направляють джерело світла зверху. Це гарантує, що промінь не буде засліплювати дитину і не буде нічого затемнювати.

Вибираємо місце, правильна висота від столу

Оптимальна відстань від джерела світла до точки, яку ви хочете освітити, має становити не більше 35 см. Згадаймо, що в разі дітей правшів світло повинне падати з лівого боку столу, а якщо дитина пише лівою рукою – то джерело світла ставлять на правій стороні столу .Яку лампочку вибрати?

При виборі настільної лампи, як правило, ми звертаємо увагу на модель, зовнішній вигляд або естетику, гнучкість ніжки, але опускаємо дуже важливий аспект – це колір світлового променя. Ні для кого не секрет, що найкращий світло для наших очей – денний. Тому дуже часто при організації кімнати для дитини, рекомендується розташування столу безпосередньо під вікном. Якщо, проте, настає темрява, а ваша дитина все ще «бореться» з домашнім завданням, ми повинні надати йому відмінну навчальну середу, в тому числі – ідеальне освітлення столу.

Найкращим рішенням було б вибрати лампочку, яка дає світло, подібний сонячного. Такого тону найлегше добитися, вибираючи галогенні або світлодіодні лампочки. Світло з білим і трохи прохолодним кольором виявляється відмінним союзником в роботі, він допомагає нам сконцентруватися. Крім того, від нього не дуже втомлюються очі, він краще відображає справжні кольори. Тому, він рекомендується в кімнату для дитини для освітлення столу.

Слід пам’ятати, що галогенні лампочки нагріваються дуже швидко, і випадковий дотик до них може привести до опіків. Тому оптимальним виходом з точки зору безпеки може бути лампочка зі спеціальним покриттям або LED, яка не нагрівається.

Також бажано вибирати модель лампи з інтенсивністю світла, яку можна відрегулювати. Тоді ми зможемо більш гнучко адаптувати її до потреб дитини, а не тільки змінювати відстань від лампочки до столу.

Альтернатива для настільної лампи

Альтернативою зручним і функціональним настільним моделям можуть бути підлогові торшери з регульованою стійкою, яка дозволить нам встановити правильний кут падіння світла. Цей варіант може виявитися надзвичайно корисним у разі обмеженого простору на робочому столі. Таку модель можна встановити на підлозі і направити світло в потрібне місце, будь то робочий стіл школяра або ліжко, на якій він любить почитати улюблену книгу перед сном.

Торшери за письмовим столом, фото

У разі невеликого столу, хорошим рішенням буде установка невеликих бра по обидва боки від робочого місця. Тоді світло буде світити з обох сторін рівномірно.

Пам’ятайте, однак, що, незважаючи на багато переваг таких рішень, настільна лампа, як правило, виграє цей поєдинок. При цьому, безумовно, потрібно вибирати функціональну модель, яка дозволить максимально адаптувати світло до потреб дитини, а також слід вибрати лампочку, яка дає світло, подібний природному.

Що ще? Оскільки освітлювальним приладом буде користуватися дитина, особливе значення має відповідність стандартам і наявність сертифікатів якості.

Якщо ми хочемо, щоб наші діти відчували себе комфортно, виконуючи домашнє завдання, ми повинні створити їм найкращі умови для навчання. Правильно організоване місце для роботи в домашніх умовах допоможе запобігти дефекти зору. Тому одним з найбільш важливих питань для організації відповідного робочого місця школяра є вибір відповідного освітлення, яке істотно впливає на концентрацію і допоможе збільшити і поліпшити успішність.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *