Поради з вирощування розсади капусти в домашніх умовахРідко хто відмовляється вирощувати капусту на власному дачному ділянці, оскільки ця рослина не вимагає особливого догляду, стабільно дає відмінний урожай, який непогано зберігається, має високі якості смаку і вмісту корисних речовин. Як виростити розсаду капусти в домашніх умовах? Поради і наші рекомендації допоможуть вам отримати хороші, здорові, міцні саджанці.

Поради з вирощування розсади капусти в домашніх умовах
Як виростити розсаду капусти в домашніх умовах?

Розсада в домашніх умовах – як виростити?

Щоб виростити вдома розсаду для капусти, не потрібно дотримуватися велику кількість вимог, досить тільки дотримуватись деяких порад:

Правильний вибір насіння капусти. Тут важливо визначитися, для чого буде вирощуватися капуста: для соління або ж заощадження протягом зими йде один сорт, для їжі молодої весняної капусти – інший.

Поради з вирощування розсади капусти в домашніх умовах

У зв’язку з цим, капусту прийнято поділяти на три види:

  • Ранньою стиглості: така капуста не дає багато врожаю і характеризується не великими, що не щільними качанами.
  • Середній стиглості: цей вид хороший і для вживання в сирому вигляді і для квашення.
  • Пізньої стиглості: така капуста добре зберігається протягом тривалого часу.

Після того, як прийнято рішення про сорт капусти, потрібно уважно поставитися до якості самого насіння. Основне правило вибору насіння для посадки капусти говорить, що найбільш врожайними будуть великі здорове насіння.

Поради з вирощування розсади капусти в домашніх умовах

Вибір ідеальної грунту. Ідеальним варіантом вважається підготовка такого грунту ще восени. Відповідним грунтом для розсади буде такою, в якому в рівних пропорціях присутній перегній, дерен, зола. Тільки такий склад здатний повністю покрити необхідність розсади в потрібних корисних речовинах.

Поради з вирощування розсади капусти в домашніх умовах

Замість дерну, можна використовувати також торф. Найголовніша умова – грунт повинен легко пропускати повітря, бути родючою. Слід з обережністю ставитися до вибору грунту на городі, не слід висаджувати капусту на ділянці, де до цього росли культури з сімейства хрестоцвітних, тому що вони мають одні і ті ж хвороби, що й капуста.

Визначення з термінами висаджування розсади. Не слід висаджувати розсаду для капусти в лютому або занадто пізно – в травні. Загальноприйнятими вважаються такі норми висаджування розсади: ранні сорти – в березні, середні – в квітні, пізні – ближче до кінця квітня.

Поради з вирощування розсади капусти в домашніх умовах

Підготовка насіння до висівання. Вся підготовка полягає в обов’язковому їх загартовування, для чого насіння складають у ємність з водою, нагрітою до 50 градусів, попередньо обернувши їх марлею. Потім насіння розміщують в холодильнику на строк до десяти годин.Поради з вирощування розсади капусти в домашніх умовах

посів розсади. Безпосередньо перед висіванням насіння, грунт потрібно обов’язково зволожити, після чого полив скасовують до появи перших паростків. Перед висаджуванням насіння, грунт потрібно обробити слабким розчином марганцю. Висаджуються насіння або в борозенки, або парі штук в окремі стаканчики. Насіння, висаджені борозенками, потрібно обов’язково пікірувати, після появи сходів. Важливо робити це вкрай акуратно, щоб не пошкодити ніжну кореневу систему капусти. Насіння, висіяне попарно, вимагають пікіровки тільки, якщо один з них виглядає слабким.

Поради з вирощування розсади капусти в домашніх умовах

Створення необхідних умов для росту розсади. Розсади капусти дуже любить світло, тому їй знадобляться як сонячні промені, так і штучне освітлення. Для цього можна пристосувати люмінесцентну лампу. Важливо, щоб світло потрапляло на розсаду протягом п’ятнадцяти годин на добу. Що стосується поливу, то тут важливо не перестаратися, головне поливати грунт, у міру його висихання.

Поради з вирощування розсади капусти в домашніх умовах

Розсада повинна вирощуватися при температурі близько двадцяти градусів, але після появи сходів, буде досить підтримувати її на рівні п’ятнадцяти градусів.

Підживлення розсади капусти. До розсаді в обов’язковому порядку повинні надходити корисні речовини, тільки так можна забезпечити її своєчасний зростання і розвиток. Підгодувати розсаду можна вже через сім днів, після висаджування насіння, для цього в грунт вносять суміш калійних і фосфатних речовин. Через пару тижнів підгодівлю можна повторити.

Поради з вирощування розсади капусти в домашніх умовах

За кілька днів до винесення розсади на город, потрібно знову провести підгодівлю культури, тільки потрібно збільшити кількість калійних добрив.

Проведення процедури загартовування капусти. Починати цю процедуру потрібно за сім днів до висаджування розсади на городі. Спочатку необхідно відкривати вікно на три – чотири години, протягом наступних днів, розсаду вже можна прибирати на балкон, поступово виставляючи її під сонячні промені (тільки спочатку її потрібно вкривати марлею, щоб уникнути опіку ніжних листя). Через два – три дні можна залишити її на балконі до висаджування на городі.

Поради з вирощування розсади капусти в домашніх умовах

Тепер ви знаєте, як виростити розсаду капусти в домашніх умовах? Поради на нашому сайті допоможуть вам отримати хороший урожай.

Дивіться також відео:

Вирощування розсади капусти в домашніх умовахЗалишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *