Поріжок між плиткою і ламінатомПоріжок між плиткою і ламінатом

Комбінування різних видів підлогових покриттів слід планувати вже на стадії заливки підлоги. Ламінат і плитка можуть відрізнятися один від одного по товщині і за вимогами до підкладки. Щоб підлогове покриття виглядало естетично і було зручним, нам необхідно так підготувати підставу і настелити покриття, щоб воно було одного рівня і не мало порога в місці з’єднання різних видів матеріалів.

Місце з’єднання ламінату та плитки виглядає непривабливо, важко зістикувати їх ідеально, так як в місці стику завжди утворюється неестетична щілину, в яку може потрапляти сміття і волога. Щоб цього не відбувалося, найчастіше використовується поріжок для стикування плитки та ламінату. Він може бути гнучкий і твердий і виконується з різних матеріалів. Як правильно вибрати і купити поріжки між плиткою і ламінатом, на що звертати увагу при виборі та монтажу?

Комбінування плитки та ламінату

Не тільки поріг між кімнатами є місцем для об’єднання різних типів підлог. Буває, що великий відкритий простір може бути оброблено декількома матеріалами. Як правило, так роблять, щоб виділити місце з різними функціями. Таким чином можна виділити зону кухні в їдальні, передпокій в вітальні або інші зони, які вимагають більш частого прибирання і більш міцного підлогового покриття через особливих умов їх експлуатації.

Для гармонійного поєднання двох зон краще зіставляти підлоги однакового кольору або в одній тональності. Ефектно також виглядає ламінат поруч з плиткою, що імітує той же тип деревини, що і ламінат. Плитка в земляних тонах буде добре поєднуватися з ламінатом в природних кольорах. Проте, для виразного поділу можна використовувати більш контрастні підлоги, такі, наприклад, як мереживна плитка під мармур. Важливо, щоб обидва підлогових покриття підходили один до одного і не створювали враження какофонії. У таких ситуаціях нам часто доводиться мати справу з комбінуванням підлог різної висоти. Стик може не збігатися і повинен бути надійно закріплений.

Комбінування плитки та ламінату

Як зістикувати плитку і ламінат?

Щілини на стику різних типів статі заповнюють по-різному. Є варіант, при якому з’єднується плитка і ламінат без поріжка, в цьому випадку застосовується спеціальний силіконовий герметик або мастика, це рішення застосовують, коли місце стику має вигнуту форму.

Найбільш поширеним варіантом є гнучкі з’єднання за допомогою силікону і еластомерів (спеціальних полімерів з високоеластичними властивостями). Виконуючи з’єднання ламінату та плитки без поріжка шириною в кілька міліметрів, можна вільно вибрати колір герметика, так як в продажу можна знайти чимало відтінків. Додатковою перевагою є герметичність, яка буде особливо актуальна в сирих місцях, таких як кухні. Інший тип з’єднання, який добре працює, щоб оформити стик ламінату та плитки без поріжка в компанії деревини – це пробка. Вона має ширину близько 0,5 см, її шліфують разом з дошками до однакового рівня, лакують або фарбують в бажаний колір.

Часто люди хочуть абсолютно точно зістикувати ламінат і плитку. На жаль, це рішення не допускається у зв’язку з рекомендаціями виробників ламінату. Теплове розширення ламінованих панелей статі (в тому числі, під впливом променів сонця) при відсутності швів або відступів краю підлоги з ламінату від стін або інших нерухомих елементів рано чи пізно призведе до того, що десь може з’явитися неестетичне випинання.

Простір між двома покриттям для підлоги з рівними краями може бути заповнене паркетної масою без додавання силікону. Вона вдавлюється в щілину, а надлишковий матеріал швидко віддаляється.

Як зістикувати плитку і ламінат

Менш часто використовують еластомери – це однокомпонентна поліуретанова маса, яка буває тільки в чорному кольорі, сірому, білому і коричневому.

Склади вимагають багато практичного досвіду в заповненні щілин, так як швидко і назавжди прилипають до поверхні підлоги. Якщо таким засобом випадково забруднити підлогу, доведеться постаратися, щоб його видалити, ризикуючи пошкодити покриття.

Залишати технологічні відступи просто необхідно. Інструкції по установці ламінату включають рекомендації по тому, який саме відступ повинен підтримуватися. Відстань до стіни легко замаскувати плінтусом.

Але що робити з проміжком між ламінатом і плиткою? Як правило, край обрізаної ламінованої панелі не виглядає естетично. Настільки ж часто бувають відмінності в висоті між шаром плаваючої підлоги (плівка + стяжка + ламінат) і шар керамічних підлог (плитковий клей + плитка).

В даний час досить часто стик оформляється за допомогою спеціального порожка, який робить зовнішній вигляд підлоги естетичним і в той же час виконує практичну функцію.

Як зістикувати плитку і ламінат

Це дуже хороший варіант. Особливо для матеріалів з нерівними зрізами, такими, які бувають у плитки, поріжок вважається ідеальним рішенням для приховування щілин. Сьогодні можна поріжок для ламінату та плитки купити з нержавіючої сталі, алюмінію, латуні або пластику.

Поріжок між плиткою і ламінатом – як вибрати?Для з’єднання плитки досить часто застосовують алюмінієвий поріжок для ламінату та плитки. Є можливість також придбати поріжки для стикування плитки та ламінату з латуні або нержавіючої сталі.

Якщо краї підлогових покриттів нерівні

Якщо краї стикуються матеріалів погано оброблені або мають відколи й великий розрив, то краще цей стик накрити:

  • металевою смугою (див фото) – металева смуга чітко помітна між ламінатом і підлогою з керамогранітних плитки;металева смуга
  • Т-образним профілем, який використовується для підлог, розташованих на одному рівні;Т-подібний профіль

Слід мати на увазі, що ці елементи видимі. Тому при виборі металу – алюмінію, нержавіючої сталі або латуні ми повинні керуватися в першу чергу їх естетичними властивостями:

  • латунь найкраще підходить для традиційних інтер’єрів;
  • нержавіюча сталь і алюміній більш нейтральні і, як правило, розміщуються в інтер’єрах в більш сучасному стилі.

Алюмінієвий поріжок

Згадаймо, що відмінності в висоті статі залежать не тільки від товщини оздоблювальних матеріалів, але і від специфічного характеру клею і цементного розчину, використовуваного для укладання плитки, товщини підкладки під ламінат або, наприклад, заливки, яка використовується під підлоги з підігрівом. Розрив і різницю висот може досить вдало замаскувати поріжок між плиткою і ламінатом різнорівневу.

алюмінієвий поріжок

алюмінієвий поріжок

Деякі поріжки в разі необхідності можуть бути пригвинчені до підкладки.

Гнучкі поріжки для ламінату та плитки, якщо плитка і ламінат мають різну висоту

Якщо стик двох типів підлогових покриттів не прямий, доцільно купити гнучкий поріжок між плиткою і ламінатом, який добре пристосовується до кривих ліній.

Гнучкі поріжки для ламінату та плитки Гнучкі поріжки для ламінату та плитки Гнучкі поріжки для ламінату та плитки

Такий поріжок, завдяки своїй гнучкості відмінно підходить для того, щоб приховати щілину між покриттям для підлоги різної висоти. Монтажна рейка пропонується в різних варіантах (див. Малюнок нижче) для з’єднання підлог з різною висотою, розкид висот вказаний як приклад на малюнку.

Гнучкі поріжки для ламінату та плитки

Гнучкі поріжки для ламінату та плитки

Є також різні забарвлення цього декоративного елемента – від матового срібла, латуні, до всіх відтінків і текстури, характерних для різних видів ламінату.

Гнучкі поріжки для ламінату та плитки

Етапи монтажу гнучкого порожка

  1. Монтажну рейку можна трохи нагріти, а потім сформувати її так, щоб вона збігалася з формою шва. Монтажний клей допоможе прикріпити її до підкладки.Етапи монтажу гнучкого порожка
  2. Встановіть настил підлоги, зберігаючи при цьому необхідний зазор з монтажною рейкою на теплове розширення (близько 6-8мм).Етапи монтажу гнучкого порожка
  3. Забиваємо в профіль гумовим молотком верхню частину порожка, який попередньо треба нагріти в гарячій воді або за допомогою гарячого повітря.Етапи монтажу гнучкого порожка

Поділ окремих зон організовує інтер’єр і ставить чітку межу між просторами, які виконують різні функції. Ламінат додає інтер’єру теплий, приємний і елегантний характер. Керамічна плитка практична: вона міцна, стійка до появи подряпин і впливу вологи, її легко підтримувати в чистоті.

Ефект поєднання плитки і ламінату можна зіпсувати некомпетентним вибором двох різних матеріалів або поганий укладанням. Візуальне враження настільки ж важливо, як і технічні аспекти. Основний принцип полягає в помірності. Один матеріал може виглядати багатше, а другий буде досить гладким, утворюючи фон. Крім того, необхідно ретельно вибрати колір. При цьому не обов’язково повинен застосовуватися принцип одного і того ж кольору.

Поріжок між плиткою і ламінатом Поріжок між плиткою і ламінатом

Часто люди, які знаходяться в процесі обробки квартири або просто затіяли ремонт, бажаючи оновити інтер’єр свого будинку або квартири цікавляться, як поєднати ламінат і плитку, і який з’єднувальний елемент використовувати в різних випадках – якщо щілину велика, якщо краї нерівні, якщо стик вигнутий або якщо є перепад висот між плиткою і ламінатом. Ця дилема, як правило, виникає на кухні і в передпокої, іноді вона присутня у ванній або вітальні. Проблема легко вирішується за допомогою спеціального порожка між плиткою і ламінатом, який підбирається в залежності від виду і стану підлоги.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *