Порядок підготовки стін під шпалери під штукатурку, порядок робітПорядок підготовки стін під шпалери

Шпалери популярні протягом багатьох років, але сьогодні їх кольори і візерунки безмежні. Уже багато років це ефективний спосіб прикраси інтер’єру. Ми порадимо, так обклеїти ними поверхню, щоб вони довго прикрашали інтер’єр, не відпали і не скривилися, як правильно підготувати поверхню, зміцнити штукатурку. Оздоблення кімнати площею близько 30 м2 займає два дні. Як її провести своїми руками? Як проводиться підготовка стін під шпалери, порядок робіт.

Підготовку потрібно робити ретельно і обережно. Звичайно, цю процедуру самостійно виконати нелегко, але якщо ми робимо все акуратно, не поспішаємо, особливо, коли обробляємо критичні місця – результат, навіть якщо ми робимо це в перший раз, може бути дуже хорошим.

Порядок підготовки стін під шпалериПорядок підготовки стін під шпалери, через скільки клеїти шпалери після грунтовки?

Перш ніж почати роботу, поверхня повинна бути добре підготовлена.

 • Якщо квартира нова, стіни повинні бути оштукатурені – клеїти можна тільки тоді, коли поверхня вирівняна. Перед обклеюванням поверхню слід заґрунтувати, а під тонкі моделі наклеїти шар ізоляційної підкладки.
 • Підготовка стін під шпалери, якщо у нас є традиційна штукатурка – обклеювання можна почати через три-чотири тижні після штукатурки стін, після того, як буде на штукатурку нанесена грунтовка.
 • Якщо у нас основа зроблена з гіпсокартону, то перш ніж ми почнемо обклеювання, потрібно почекати, поки висохне шпаклівка, потім її треба відшліфувати і загрунтувати.

Порядок робіт при підготовці стін під шпалери залежить від типу покриття. Коли у вас квартира «під ремонт» і ви хочете наклеїти їх на стару базу, то до обклеювання необхідно зробити наступне:

 • Підготовка стін під шпалери під стару штукатурку. Якщо у нас стара курна стіна, або вона руйнується або має високе поглинання, ми попередньо повинні зміцнити основу або оновити штукатурку.
 • Як можна клеїти шпалери на брудні стіни? Якщо стіни пофарбовані, то перед обклеюванням плями можна відшліфувати і зафарбувати фарбою ґрунтовкою.
 • Підготовка стін під шпалери, коли вони нерівні. Перш, ніж провести обклеювання треба нанести ґрунтовку, а потім в якості підкладки приклеїти шар ізоляції. Для приклеювання тонких одношарових матеріалів, такий ізолюючий шар може бути достатнім, навіть якщо поверхня нерівна.
 • Шпалери під стару штукатурку – якщо штукатурка відпадає, то ви повинні її зняти, вирівняти поверхню вирівнює розчином або шпаклівкою, потім заґрунтувати.
 • Як наклеїти шпалери на стіну з тріщиною. Перш, ніж їх клеїти, треба заповнити тріщини, наприклад, еластичним розчином, а для великих тріщин слід додатково наклеїти армуючу стрічку і заґрунтувати поверхню.
 • Якщо фарба лущиться – перед наклеюванням необхідно видалити її і нанести ґрунтовку.
 • Як можна клеїти шпалери на фарбовані стіни? Можна клеїти шпалери на масляну фарбу? Якщо стіни пофарбовані масляною фарбою, то вони повинні бути відшліфовані, ретельно пропилососити, заґрунтовані.
  – Якщо основа пофарбована клейовий фарбою, то вона повинна бути видалена, а стінка покрита грунтовкою.
  – дисперсійні фарби досить змити і нанести ґрунтовку.
 • Якщо на стінах старі шпалери – потрібно їх зняти і заґрунтувати поверхню.

Увага! Перед наклеюванням треба заґрунтувати поверхню препаратом, який рекомендує виробник клею. Якщо рекомендацій ніяких немає, то гарантувати можна спеціальним клеєм, розведеним водою.Як поклеїти шпалери за батареєю?

Простір позаду батареї опалення слід заґрунтувати два рази. Рецепт приготування грунтовки знаходиться на упаковці клею або технічної специфікації. Тільки поверхні, покриті емульсійної фарбою годі й гарантувати додатково.

Як правильно різати шпалери з малюнком і без

Щоб їх правильно нарізати треба ретельно виміряти висоту стін. Після вимірювання висоти, треба нарізати рулонні стрічки на так звані клини, коли візерунок не вимагає зіставлення, вони мають довжину, рівну висоті стіни.

Як різати шпалери з підбором малюнка?

Якщо вам потрібно підбирати і зіставляти малюнки, то довжина відрізу повинна бути приблизно на 10 см довше.

Нанесення клею робиться пензликом з плоским ворсом або валиком з щетиною від центру до зовнішніх краях нижньої частини. Після поширення клею від внутрішніх країв дайте йому п’ять-десять хвилин (чим товще матеріал, тим більше) вбратися. Тільки тонкі шпалери не обов’язково на час залишати з клеєм. Клей наноситься також на стіни поздовжніми або поперечними смугами шириною в кілька сантиметрів. Увага! На вироби зі скловолокна або з флізеліну немає необхідності наносити клей. Він наноситься на стіни.

Практичний вибирати такі варіанти, які завдяки своїй стійкості до води, можуть бути вимиті – вінілові і зі скловолокна. Гірша ситуація з паперовими виробами, вони досить ніжні і не можуть бути вимиті, їх не можна терти тканиною. Шпалери під фарбування можна легко оновити, пофарбувавши їх фарбою.

Сучасні матеріали дозволяють перетворити практично будь-яке приміщення. Причому в останнє десятиліття з’явилися дуже стійкі варіанти, які при цьому володіють прекрасними декоративними якостями. За допомогою такої обробки можна оптично розширити простір маленьких кімнат, а також зробити зонування в інтер’єрах з суміщеними кімнатами, наприклад, в кухні вітальні. За допомогою контрастних ділянок можна в кімнаті виділити навіть мікрозонах, зону відпочинку або робочу зону, наприклад. Саме тому подібна обробка дуже популярна у сучасних дизайнерів інтер’єру.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *