Посадка розсади в теплицю з полікарбонату – час та терміниНайперше, про що замислюються початківці дачники – це коли висаджувати розсаду в теплицю з полікарбонату? Як краще здійснювати роботи за такою пересадці? Як вгадати з термінами і не висадити розсаду занадто рано або того гірше, надто пізно?

Посадка розсади в теплицю з полікарбонату - час та терміни
Посадка розсади в теплицю з полікарбонату

Підготовка розсади до посадки – що не забути?

Потрібно почати із того, що конкретних дат назвати не можна. Тут все досить індивідуально та у великій мірі залежить від того, коли були посіяні насіння для вирощування на розсаду, як за ними доглядали, який клімат в регіоні і прогноз погоди. Можна виділити декілька чинників, на які слід звертати увагу, вирішуючи питання про час висаджування культур в полікарбонатних теплицях:

  • Готовність внутрішньої температури теплиці до висаджування розсади, а також те, наскільки прогрілося грунт, який знаходиться в теплиці: найчастіше тут все залежить від того, як облаштована теплиця, а також від наявності або відсутності будь-яких опалювальних приладів в приміщенні.
  • Виконання робіт, які дозволять утеплити теплицю, прогріти грунт в ній (до таких заходів можна віднести спорудження невеликої теплиці всередині основної теплиці, а також створення теплих грядок).
  • Особливості культур, які вказує виробник насіння, тому що деякі рослини цілком непогано ростуть і в прохолодній грунті, для інших же такий досвід може виявитися згубним.
  • Поради бувалих городників, які кожен сезон висаджують розсаду в своїх теплицях і можуть поділитися цінними порадами і спостереженнями.
  • Ступінь дозрівання розсади, наявність у неї листочків та інші зовнішні ознаки.

Посадка розсади в теплицю з полікарбонату - час та терміни

Володарів полікарбонатних теплиць, можна назвати щасливчиками, тому що в конструкціях із цього матеріалу, теплозабезпечення зберігається найкраще, на відміну від звичайних парників прихованих плівок або навіть відкритого городу. Як правило, подібні теплиці не мають ні протягів, жодного щілин, які б пропускали всередину холодне повітря, тому в них зберігається комфортна, для рослин температура повітря.

Посадка розсади в теплицю з полікарбонату - час та терміни

Як уникнути проблем при вирощуванні розсади?

Залежно від того, яку культуру планується висаджувати в теплиці, залежать і терміни висаджування розсади:  1. Середина весни стане відмінним час для висаджування гірчиці, ріпи, редиски, зелені.
  2. Кінець весни саме час висадити огірки, томати.

У холодних регіонах України, наприклад, на Уралі, висаджувати розсаду потрібно ближче до настання літа в останні два тижні весни. Досвідчені городники навіть застосовують таку прикмету, яка говорить, що якщо на річці квакають жаби, то заморозків можна не чекати.

Посадка розсади в теплицю з полікарбонату - час та терміни

ВАЖЛИВО! Не варто залишати без уваги найбільш поширену помилку, яку допускають дачники при висаджуванні розсади в полікарбонатних теплицях – якщо повітря тепле, то і грунт вже прогрітий. Ця думка помилкова, хоча і, здається, що саме повітря прогріває грядки. На ділі ж земля на поверхні може виявитися теплою, а, якщо опустити в грунт градусник, можна побачити, що там температура набагато нижче. А коріння розсади, як раз і будуть перебувати на цій самій холодної глибині, що може привести до уповільнення зростання і навіть повної загибелі.

Посадка розсади в теплицю з полікарбонату - час та терміни

Ще однією проблемою, яка може виникнути у дачників – це дозрівання розсади, випереджаюче прогрів грунту в теплиці. Таке може відбутися, якщо розсада занадто перегодовувати мінеральними речовинами і тривалий час перебувала на світлі. Внаслідок таких умов зростання, розсада і прискорила свій розвиток.

Посадка розсади в теплицю з полікарбонату - час та терміни

Виходом з такої ситуації буде скорочення темпів розвитку культури, для чого потрібно зробити наступне:

  • зменшити кількість поливів культури;
  • знизити температуру повітря;
  • зменшити освітленість приміщення.

Посадка розсади в теплицю з полікарбонату - час та терміни

Отже, тепер ви знаєте, коли висаджувати розсаду в теплицю з полікарбонату. Дотримуючись нескладних правил, описаним вище, можна не тільки зберегти розсаду від прискореного розвитку, а й грамотно розрахувати час, коли її можна буде висаджувати в теплиці.

Посадка розсади в теплицю з полікарбонату - час та терміни

Дивіться також відео:

Садимо розсаду в теплиціЗалишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *