Посадка томатів у відкритий грунт в 2019 році – терміниТомати відносяться до однорічним рослинам і люблять тепло, але їм не подобається велика вологість і сильний вітер. У багатьох регіонах нашої країни, через кліматичних умов, помідори у відкритий грунт висаджують розсадою. Коли садити томати у відкритий грунт в 2019 році? Відповідь на це питання ви дізнаєтеся з цієї статті.

Посадка томатів у відкритий грунт – рекомендації

Висадку рослин потрібно проводити тоді, коли минула загроза заморозків. У Південних широтах висадку рослин можна починати в травні, в регіонах з більш холодним кліматом, в травні зазвичай висаджують тільки в теплицю, і то бажано, щоб вона обігрівалась. З червня можна починати у відкритий грунт. Розсада вважається підготовленою до висадки, якщо має міцні стебла, висотою не нижче 20 сантиметрів і по 6-8 листочків. За кілька тижнів до висадки у відкритий грунт, томати потрібно підготувати. Для цього проводять загартовування, виносячи їх на засклений балкон, веранду, або просто відкриваючи кватирку, але щоб не було протягу.

Для правильної висадки томатів в грунт, потрібно дотримуватися кількох правил:

Перед тим, як висаджувати розсаду, необхідно обробити грунт на місці передбачуваної посадки томатів (приблизно, за 5-7 днів). Землю слід перекопати, для того щоб вона збагатилася киснем і прогрілася. Перед початком перекопування, можна внести добрива і обробити землю мідним купоросом для знезараження. Потім, потрібно зробити лунки і полити їх теплою водою. Лунка на дачній ділянці повинна бути такої глибини, яка відповідає висоті кущиків розсади. Ямки для посадки, зазвичай, розподіляють двома способами:  • Перша схема: квадратно-гніздовий. Найбільш популярний спосіб посадки і підходить для високорослих сортів томатів. Відповідно до такої посадці, рослини висаджують по кутах квадрата. В цьому випадку, зручно обробляти міжряддя, рихлити ґрунт і видаляти бур’яни. Така своєчасна обробка, допомагає підвищити урожай.
  • Друга схема: стрічково-гніздовий. Якщо віддати перевагу цій схемі, то можна посадити більше кісткової розсади на одній і тій же площі, ніж при квадратно-гніздовий схемою. При такому способі висадки – площа посадки томатів поділяють на борозни для поливу, відстань між якими не менше 1,5 метрів, а з боків борозен висаджують розсаду.

Після підготовки грядки для висадки розсади, приступають до самого процесу. Кущик розсади слід акуратно витягнути з ємності, намагаючись не пошкодити кореневу систему, і вертикально ставлять рослину в підготовлену лунку. Навколо рослини можна покласти трохи перегною, для його харчування. Зверху засипати землею, злегка, її утрамбовуючи, і полити водою (не менше 1 літра на кущик). Після висадки, біля кожного кущика встромляється кілочок. Його висота залежить, від сорту висаджених томатів. Для низькорослих видів досить висоти кілочка до 50 см, для среднерослих не менше 80 см. Також, можна підв’язати кущики до дуги з дроту, висота якої не менше одного метра.

Посадка томатів у відкритий грунт в 2019 році. терміни

Догляд за розсадою томатів

До моменту, поки розсада помідорів не приживеться (на 7-10 день), важливо дотримуватися деяких умов:

  • Полив. Краще здійснювати після обіду, ближче до вечора, щоб не випаровувалася волога з грунту. Правильний полив рослин – під корінь, намагаючись не потрапляти на листя, щоб не викликати захворювань у томатів. Після початку зав’язування плодів, кількість води при поливі потрібно збільшити.
  • Підгортання. Не менше двох – трьох разів за сезон, необхідно проводити підгортання кущів, щоб наситити грунт киснем і для розвитку гарної кореневої системи.
  • Добриво. Не варто забувати і про підгодівлі. Першу слід провести через 21 день після висаджування, далі по мірі зростання кущів і зав’язування плодів (до 4 разів за сезон).

Отже, тепер ви знаєте, коли садити томати у відкритий грунт в 2019 році. Сподіваємося, що наші поради виявляться вам корисними.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *