Посадка в одній теплиці огірків, помідорів і перцюТеплиця – відмінне місце для раннього вирощування овочів, що має масу переваг перед відкритим грунтом. Тут може бути тільки одна проблема: часто хочеться виростити якомога більше різних овочів, але для кожного окрему теплицю не вибудували. У зв’язку з чим, виникає питання – чи можна садити в одній теплиці огірки, помідори і перці?

Посадка в одній теплиці огірків, помідорів і перцю
Огірки, помідори і перці в одній теплиці

Посадка різних овочів в одній теплиці – правила вирощування

За здоровим глуздом ясно, що кожен овоч індивідуальний, а, значить, і умови вирощування теж будуть відрізнятися. Цілком може виникнути ситуація, коли для одних овочів умови будуть сприятливі, а іншим щось не сподобається. Але, якщо економія простору вимагає висадки різних овочів разом, то потрібно спробувати створити кожній культурі окремий мікроклімат, який буде сприяти її ефективному зростанню. Давайте розглянемо особливості вирощування різних овочевих культур:

огірки:

 • Люблять зволоження і теплу температуру.
 • Не люблять провітрювання.
 • Сухе повітря погано впливає на розмір плодів.

томати:

 • Необхідний середній рівень вологи.
 • Добре почувають себе при регулярному провітрюванні теплиці.

 перець:

 • Не любить перезволоження.
 • При надлишку вологи можуть заразитися фітофторою.

Посадка в одній теплиці огірків, помідорів і перцю

Навіть розглянувши ці кілька особливостей, можна зробити висновок про те, що виростити всі ці культури в одній теплиці – досить трудомістке заняття. Якщо іншого виходу немає, потрібно спробувати якось зонувати теплицю. Для цього можна вдатися до таких дій:

 • Варто висаджувати окремо від огірків перець і томати, так як умови вирощування останніх трохи схожі.
 • Огірки слід відокремити від інших культур.
 • Обгородити ці дві частини теплиці можна за допомогою плівки.

Посадка в одній теплиці огірків, помідорів і перцюПровівши ці нехитрі дії, можна домогтися не тільки поділу простору теплиці на дві області, але і забезпечити їх різне постачання повітрям. Завдяки чому, можна забезпечити таке необхідне провітрювання помідорів і вберегти від протягів огірки. Незайвим буде поділ грунту, для проведення цієї процедури потрібно приготувати лист заліза або руберойду, який необхідно вкопати в грунт. Тим самим можна утримати вологу в ґрунті, де ростуть часто поливають огірки, і не допустити її проникнення до томатів, які не люблять її надлишку.

Посадка в одній теплиці огірків, помідорів і перцю

Посадка овочів в теплиці – що важливо врахувати?

При поділі теплиці потрібно:

 1. Передбачити два протилежних входу.
 2. У тій частині теплиці, де будуть вирощуватися помідори, обов’язкова наявність кватирки, через яку буде здійснюватися провітрювання.
 3. Для утримання повітря на потрібної частини теплиці, від підлоги до стелі потрібно натягнути прозорий поліетилен.
 4. Висаджування культур потрібно проводити методом протилежних рядів, щоб виключити проблеми з нестачею або надлишком вологи в грунті.

Посадка в одній теплиці огірків, помідорів і перцю

Важливо звернути увагу на розташування самої теплиці, в тому випадку, якщо вона простяглася зі сходу на захід, потрібно ту її частину, яка розташована на північній стороні, засадити огірками (там завжди буде холодніше, а, значить, і грунт буде висихати повільніше). У центрі теплиці можна висаджувати помідори, тут зазвичай знаходяться кватирки, ніж обеспечится регулярне її провітрювання. А вже південну її частину, де постійно присутні сонячні промені, слід відвести під висаджування перцю.

Посадка в одній теплиці огірків, помідорів і перцю

Таким чином, шляхом врахування низки особливостей, необхідних для вирощування овочів, грамотного поділу простору теплиці для кожної культури, кожен дачник може виростити багатий урожай, навіть на обмеженій території теплиці. Тепер ви знаєте, чи можна садити в одній теплиці огірки, помідори і перці. Варто тільки витратити трохи більше часу і забезпечити цим овочам індивідуальний простір для зростання і розвитку.

Посадка в одній теплиці огірків, помідорів і перцю

Дивіться також відео: 

Чи можна вирощувати огірки та помідори в одній теплиці?Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *