Правила посадки кабачків на розсаду за місячним календаремКабачки є однією з найпопулярніших культур, що вирощуються на дачній ділянці. З їх плодів можна приготувати не тільки смачні страви, а й зробити заготовки. Кабачки поєднуються майже з усіма продуктами, вважаються дієтичними і часто використовуються в дитячому меню. Плюсом кабачків є і великий вміст вітамінів і мінералів. Крім того, пізні сорти мають тривалий термін зберігання. Коли садити кабачки на розсаду за місячним календарем? Відповідь на це питання пропонуємо дізнатися зі статті.

Правила посадки кабачків на розсаду за місячним календарем
Кабачки на розсаду за місячним календарем

Розсада кабачків – коли садити?

Зазвичай кабачки вирощують з насіння, поміщаючи їх в грунт. Але багато дачників, для отримання більш раннього врожаю, вирощують розсаду. Найперше, що потрібно зробити перед початком вирощування розсади – придбати хороші насіння, підготувати грунт і ємності для посіву. При проведенні городніх робіт, деякі садівники орієнтуються на місячний календар, сподіваючись з його допомогою виростити багатий урожай здорових плодів.

Правила посадки кабачків на розсаду за місячним календарем

Кабачок відноситься до наземних овочів, тому його посадку потрібно здійснювати на зростаючу Місяць. Не слід займатися посівом насіння, в період повного місяця, і в кінці останньої чверті місячної фази. Якщо посадити насіння на спадаючу Місяць, то рослина буде погано рости, його можуть здолати хвороби і плоди виростуть дрібні. Якщо планується висадка розсади у відкритий грунт у другій половині травня, то посів насіння на розсаду слід виробити 18 квітня.

Правила посадки кабачків на розсаду за місячним календарем

Рекомендовані дати посіву насіння на розсаду:

  • У березні -30.03 і 31.03
  • Квітня -03.04, 04.04, 07.04, 09.04, 27.04, 30.04.
  • Травень – 01.05, 06.05, 07.05.

У відкритий грунт, згідно з місячним календарем, розсаду рекомендується висаджувати, не раніше 20 травня, і в період з 27.05 по 29.05. У червні це краще зробити в першій половині місяця – 02.06, 03.06, 10.06-12.06. Після висадки, саджанці, бажано помістити під укриття (перевернуте відро, або пластикові пляшки об’ємом 5 літрів). Деякі досвідчені дачники, раджу робити посів насіння на розсаду в квітні або перших числах травня, щоб вона не встигла сильно перерости.Правила посадки кабачків на розсаду за місячним календарем

ВАЖЛИВО! Вибираючи дату посадки насіння, слід враховувати і терміни дозрівання плодів. Для сортів з пізнім (60 днів) і середнім (50 днів) терміном – розсаду потрібно висаджувати раніше. Для ранніх (45 днів), навпаки, пізніше. Найкращим варіантом буде посадка кабачків, мають різні терміни дозрівання. В цьому випадку, можна насолоджуватися стравами з кабачків протягом тривалого періоду.

Правила посадки кабачків на розсаду за місячним календарем

Правила посадки розсади кабачків

Щоб розсада кабачків зійшла, важливо зробити її правильну посадку:

  • Так як кабачки, як і всі гарбузові рослини, погано переносять пересадку, то на розсаду їх краще висаджувати в торф’яні стаканчики.
  • Перед посівом, насіння потрібно замочити для проростання, а перед цим їх можна помістити в розчин марганцівки на 20 хвилин.
  • Потім насіння поміщають на вологу тканинну серветку, укладають на плоску тарілку і залишають до появи паростків (2-3 дні). Для створення парникового ефекту, тарілку можна вкрити плівкою.
  • Перед посадкою насіння, грунт в ємностях потрібно добре пролити.
  • Насіння заглиблюють не більше ніж на два сантиметри.
  • Після посіву насіння необхідно встановити температурний режим не нижче 22 градусів. З моменту появи сходів, її можна знизити до 20 градусів.
  • У відкритий грунт розсаду можна висаджувати з появою у саджанців двох листочків. Але при цьому, земля повинна бути досить прогрітій.

Правила посадки кабачків на розсаду за місячним календарем

Отже, тепер ви знаєте, коли садити кабачки на розсаду за місячним календарем. Сьогодні виведено понад 150 сортів і гібридів кабачків. Вибираючи насіння для вирощування, необхідно враховувати регіон їх зростання. Також, при виборі сортів кабачків, потрібно брати до уваги наявну можливість перезапилення рослин. Тому, слід передбачити відстань між рослинами. Крім того, кабачки здатні переопиліться не тільки між собою, а й з гарбузами.

Правила посадки кабачків на розсаду за місячним календаремЗалишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *