Правила посадки півоній у відкритий грунт восени. доглядПівонія відноситься до трав'янистих багаторічних, листопадним рослинам. Свою назву квітка отримав від імені легендарного цілителя Пеана, який лікував людей від поранень, отриманих в боях. Родина зростання півоній – райони Євразії та Північної Америки. Наші дачники дуже люблять вирощувати півонії на своїй території. Яскравий, красивий і свіжий – ця квітка прикрашає ділянку, дарує насолоду і радує око. Півонії, посадка і догляд у відкритому грунті восени яких нескладна, зможе виростити будь-який, навіть початківець садівник.

Правила посадки півоній у відкритий грунт восени. догляд
Півонії, посадка і догляд у відкритому грунті восени

Посадка півоній у відкритий грунт

За зовнішнім виглядом, півонія нагадує чагарник, у якого безліч стебел з великими листками. У висоту квітка здатна виростати до одного метра. Володіє потужним кореневищем з великими потовщеними коренями. Листя трійчастого, темно-зеленого кольору, восени колір стає бурий, жовтий, червоний. Квітки досить великі, в діаметрі можуть досягати від 15 до 25 сантиметрів. Півонії особливо добре ростуть на освітлених, прогріваються сонцем ділянках, але непогано переносять затененность протягом дня.

Правила посадки півоній у відкритий грунт восени. догляд

Практично, на кожному дачній ділянці можна зустріти кущі з цими яскравими квітами, які цвітуть у кінці весни – початку літа. Крім краси, півонії володіють і лікувальними властивостями. В даний час селекціонерами виведено понад п'ять тисяч видів, в Росії вирощують понад п'ятсот сортів. Квіти можуть бути пофарбовані в різні кольори – білий, бордовий, жовтий або мати комбінацію з двох відтінків. Найчастіше, у відкритий грунт півонії висаджують в кінці серпня – вересні. Посадку не рекомендується проводити після 15 вересня, оскільки саджанці не встигнуть адаптуватися до настання холодів. Найкраще пересаджувати півонії в теплу погоду. Висаджують рослини на деякому віддаленні від будівель, щоб забезпечити циркуляцію повітря.

Правила посадки півоній у відкритий грунт восени. доглядЯк правильно висадити півонії восени?

  • Заздалегідь (за 2 тижні) підготувати ямку для посадки. Глибина і діаметр лунки становлять близько 50 сантиметрів, відстань між квітами – близько одного метра.
  • Яму потрібно наповнити родючим грунтом, для цього змішують в рівних пропорціях перегній, торф, пісок і землю. У суміш можна додати добрива – 500 грамів деревної золи, один стакан суперфосфату і одну столову ложку залізного купоросу.
  • Для того щоб коріння краще прижилися, їх можна обробити стимулятором коренеутворення «Корневин», або обмазати глиняного бовтанку (замішується маса з глини, двох таблеток гетероауксину і мідного купоросу).
  • Півонії не слід сильно заглиблювати. Верхні нирки присипають шаром землі не більше 5 сантиметрів. Навколо стебла землю слід ущільнити руками.
  • Саджанці рясно поливають (0,5 відра на одну ямку) і мульчують торфом, для збереження вологи.

Правила посадки півоній у відкритий грунт восени. догляд

Деякі дачники не дають півонії цвісти перші два роки, і обривають бутони, якщо вони з'явилися. Тоді, на третій рік після посадки, розпустилися квіти виправдають всі очікування.

Як доглядати за півоніями восени?

Догляд за півоніями включає в себе стандартні процедури: полив, розпушування, прополювання, підживлення. При поливі дорослих рослин використовують не менше 1-2 відер води. Особливо, необхідна волога в період формування бутонів, під час цвітіння і в серпні, коли закладаються нирки для майбутнього року. Після поливу, грунт рекомендується розпушити і видалити бур'яни. Навколо куща землю потрібно замульчувати (якщо це не було зроблено раніше).

Правила посадки півоній у відкритий грунт восени. догляд

У серпні, після цвітіння, кущі поливають суперфосфатом і сульфатом калію (по 1 ст. Ложки кошти на 10 літрів води). Після того, як півонії відцвітуть, необхідно обрізати відцвілі квітконоси, залишаючи по 15 сантиметрів від основи. Восени зрізають все листя і стебла, залишаючи черешки розміром 10-15 сантиметрів. Обрізані частини спалюють. Для того щоб запобігти різним захворюванням, в жовтні виробляють обприскування рослин мідним купоросом (на 10 літрів води 100 грамів кошти). Молоді кущі (вік до 3 років), рекомендується на зиму вкривати. Дорослі рослини досить замульчувати перегноєм або торфом.

Правила посадки півоній у відкритий грунт восени. догляд

Півонії, посадка і догляд у відкритому грунті восени яких нескладна, стануть справжньою окрасою вашого ділянки.

Правила посадки півоній у відкритий грунт восени. догляд

 Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *