Правила укриття плетистой троянди на зимуЧи любите ви гарно оздоблені двори, в який можна голосити відмінний смак господаря ділянки і його любов до рослин? Якщо в оформленні вашої території ви використовували плетистую троянду, тоді ваш ландшафтний дизайн без сумніву приречений на успіх. Плетиста троянда – унікальний, красивий, не складний у догляді квітка. Він радує своєю витонченістю все літо, але потім його необхідно укутують. Розу до укриття потрібно готувати заздалегідь, так, щоб до початку листопада цей процес був завершений повністю. Кращі терміни – друга декада вересня. Якщо ж передбачається рання зима, то і приступити до укриття потрібно раніше.

Правила укриття плетистой троянди на зиму
Як укрити плетистую троянду на зиму

Як укрити плетистую троянду на зиму? Навіщо це робити, і які матеріали для цього використовувати? Відповіді на ці питання ви дізнаєтеся з цієї статті.

Плетиста троянда – укриття обов’язково

Як правило, троянди кріпляться на опорах, тому спочатку потрібно їх відв’язати, щоб вони самостійно прийняли похиле положення – схилилися до землі. Через тиждень – іншу вже можна їх пригинати. Робити це потрібно не з нальоту, а поступово, розгойдуючи стовбур як маятник, з кожним разом все більше збільшуючи нахил. Поспішати не можна, щоб не зламати штамб. За 10-12 днів, поступово наближаючи стовбур до землі і фіксуючи його на досягнутому рівні, троянду можна підтягнути до землі настільки близько, наскільки це дозволить її крона.

Правила укриття плетистой троянди на зиму

І якщо молоді стовбури пригинати порівняно легко, головне – не долати їх природне опору, то з дорослими цей процес затягується, інколи простіше буває акуратно підкопати штамб.

Коли чагарник очищається від листя? Листя обрізається у другій половині жовтня, а потім крона ув’язується мотузкою. Далі слід обприскати кущ залізним купоросом – 3% -ним розчином – і дати йому обсохнути.

Правила укриття плетистой троянди на зимуБезпосередньо перед самим укриттям необхідно остаточно пригнути гілки. Тут потрібно особливу увагу звернути на те, що рясний зимовий сніг може приплющив крону, а також особливо ретельно необхідно укрити місце щеплення. Щоб крона НЕ сплющилася, під кущ підкладають опору – шматок пінопласту або пластикову пляшку. Місце ж щеплення необхідно засипати торфом. Бажано це поєднати з підгортанням. Після цього крона додатково засипається сухими листям, переважно дубовими або березовими, або їх сумішшю.

Правила укриття плетистой троянди на зиму

Основні правила укриття

Вкривати рослина потрібно акуратно, щоб не заподіяти йому шкоди. Також враховуються такі особливості:

  • Щоб в зимові місяці крона плетистой троянди не стала жертвою гризунів, потрібно під неї розкласти отруту. Чи не гуманно, звичайно, тому при можливості варто скористатися речовинами з відлякує ефектом, наприклад, просоченими котячої сечею тирсою. Якщо цього не зробити, то навесні ви побачите підточені гілки, які залишиться тільки викинути.
  • Наступний етап – укриття спанбондом в один шар. Навколо стовбура він закріплюється шпагатом або дротом, а з боку крони притискається каменями або шпильками. У двох-трьох місцях потрібно залишити отвори для доступу повітря. Багато видів укривних агротканини не пропускають вологу, але для страховки можна підстава стовбура троянди прикрити поліетиленовою плівкою так, щоб не перекрити повністю доступ повітря.
  • У листопаді, перед самими холодами плівку потрібно прибрати, прикрити всі віддушини і накрити кущ подвійним шаром спанбонду. Дуже важливо, щоб чагарник був укритий повністю – і крона, і стовбур. Тоді троянда нормально перезимує і віддячить хорошим літнім цвітінням.

Правила укриття плетистой троянди на зиму

Отже, тепер ви знаєте, як укрити плетистую троянду на зиму? Сподіваємося, що наші поради допоможуть вам впоратися з цим непростим завданням, зберегти це красиве рослина і знову насолоджуватися ним на своїй дачній ділянці.

Правила укриття плетистой троянди на зимуЗалишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *