Проточний або накопичувальний водонагрівач: який краще?Проточний або накопичувальний водонагрівач: який краще?

Коли у вашому будинку центральну гарячу воду подають рідко, ви живете в приватному будинку або на дачі, постає питання про спосіб підігріву води. Існує кілька варіантів вирішення цього питання. Часто вибір зупиняється на електричному способі підігріву. Який водонагрівач краще – проточний або накопичувальний і в чому їх відмінності, ми розповімо в цій статті.

Проточний або накопичувальний водонагрівач, який краще вибрати?

Проточний або накопичувальний водонагрівач – це питання виникає досить часто, так як ці пристрої мають ряд досить принципових відмінностей. Відмінності між ними не закінчуються тільки різними розмірами і вагою. Ці пристрої, хоча часто можуть бути взаємозамінними, однак, працюють по-різному і, отже, варто їх розглядати в якості альтернативи, в якій один з них в тій чи іншій ситуації, буде краще, ніж інший.

Розглянемо докладніше основні критерії вибору.

Скільки води вам потрібно?

Проточні водонагрівачі характеризуються тим, що теоретично вони можуть нагрівати воду до нескінченності. Накопичувальний нагрівач води електричний після спорожнення резервуара, наповнюється холодною водою, і вам доведеться почекати, поки він доведе воду до бажаної температури, тому у ванній кімнаті з душовою кабіною краще проточний варіант, а для ванною краще підійде накопичувальний.

На кухні найбільш часто використовують невеликий електричний накопичувальний водонагрівач, але ви також можете встановити проточний, він буде більш доцільний в разі, якщо посуду для миття завжди багато.

Якщо у вас в квартирі мало місця, і ви відчуваєте постійний дефіцит доступного простору, то при прийнятті рішення, проточний або накопичувальний водонагрівач краще вибрати проточний варіант, незалежно від інших факторів. Проточні моделі складаються тільки з джерела тепла і теплообмінника, вони не мають резервуара з товстої ізоляцією, тому їх легше змонтувати так, щоб вони не заважали і не займали багато місця.

Що краще – газ або електрику?

Якби питання звучало «що дешевше?», То на сьогоднішній день вибір слід зробити на користь газових нагрівачів. Це також найчастіший вибір людей, які шукають економне доступне рішення. Однак газові нагрівачі мають ряд недоліків:  • по-перше, не скрізь ви можете їх встановити – тому що приміщення має відповідати відповідним критеріям безпеки;
  • по-друге, ви повинні мати на увазі ризик отруєння чадним газом або вибуху, хоча у сучасних моделей така ймовірність дуже невелика, але вона не може бути повністю виключена;
  • звідси випливає ще один недолік – безпека коштує дорого, і всі сучасні газові нагрівачі обладнані складною електронною системою безпеки, що робить їх дуже дорогими, тому їх економічна вигода в порівнянні з електричними варіантами не завжди виправдана.

Який водонагрівач вибрати для маленької квартири?

Невелика квартира може викликати багато проблем при облаштуванні. Коли мова йде про водонагрівачі, часто вибирають проточний варіант. Якщо ємнісні, то досить маленькі, безнапірні – на кухню. Причина такого вибору очевидна – це обмежений простір. Установка 100-літрового бойлера у ванній кімнаті, яка має 4 квадратних метра створить значні незручності для користувачів, і це, безумовно, не найкраще рішення в цьому випадку.

Який водонагрівач проточний або накопичувальний вибрати для великої родини?

Перш за все слід зазначити, для сім’ї з 4-х чоловік, не кажучи вже про більш великих сім’ях, нагрів води коштує дорого, особливо, якщо це електричний варіант. В цьому випадку, якщо дозволяють умови безпеки приміщення краще зробити вибір на користь газового нагріву, так як для великої родини це обійдеться набагато дешевше. Ймовірно, найкращим рішенням буде газовий ємнісний водонагрівач для ванни або проточний для душа.

Слід пам’ятати, що бойлер підігрівається відразу після відбору води, тому якщо у вас бак ємністю в 200 літрів, але ним користується мало людей – це нераціонально. Одна людина використовує приблизно 50 літрів для ванни, але нагрівач буде включатися кілька разів і гріти при цьому великий обсяг. Тому для економії дуже важливо підібрати правильний обсяг пристрою. Не слід купувати дуже великий бойлер без необхідності.

Таким чином, тип нагрівача – це не єдина дилема, так як в разі ємнісний моделі, яку сьогодні вибирають частіше, ніж проточну, важливо також підібрати правильну ємність бака.

Який електричний обігрівач – ємнісний або проточний, якщо у вас різний тариф на електроенергію вночі і вдень?

У разі електричних обігрівачів є один із способів зниження експлуатаційних витрат. Умовою є оплата і тариф на електроенергію, який передбачає два види платежів – для пікових навантажень і внепікових (нічних). Можливість нагріву води, наприклад, вночі або вранці дає можливість для оптимізації рахунків, хоча в порівнянні з рахунками за газ, вони все одно будуть високими.

Якщо такого поділу немає, то ємнісний нагрівач втрачає право користування нічний більш дешевої електроенергії.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *