Регулятор температури на радіаторі опаленняРегулятор температури на радіаторі опалення

Радіатори опалення в опалювальному сезоні не обов’язково повинні працювати на повну потужність протягом всього дня. Для того, щоб економити теплову енергію, вигідно встановити клапани і термостатичні головки. Вони дозволяють регулювати температуру повітря в приміщеннях відповідно до переваг його жителів.

Ми можемо купити регулятор температури на радіаторі опалення на ринку, де є досить великий вибір моделей, що відрізняються особливостями застосування, виконанням і за цією технологією. На які параметри варто звернути увагу, якщо ми шукаємо надійне рішення для наших радіаторів?

Вибираючи радіатори опалення для приміщення, ми керуємося такими аспектами, як: потужність нагріву, тип підключення труб, зовнішній вигляд і матеріал, з якого вони виготовлені. Щоб ефективно управляти потужністю опалення, всі радіатори в будинку повинні мати регулятор температури радіатора батарей опалення. Такі пристрої дозволяють отримати комфортну температуру в приміщенні, знижуючи витрати на опалення будинку.

Що таке регулятор температури на радіаторі?

Щоб опалення було ефективним і дешевим, слід виконати одночасно кілька умов:

 1. дешево виробляти тепло (наприклад, з недорогого палива);
 2. зменшити втрати тепла з будівлі (наприклад, виконати утеплення стін, або монтаж вентиляції з рекуперацією тепла);
 3. доставити в будівлю тільки стільки тепла, скільки потрібно для забезпечення теплового комфорту користувачів (не менше, але й не більше).

Термостат радіаторний, клапани та автоматика управління роботою котла відповідають за цей останній пункт. У квартирах ми можемо вплинути тільки установкою термостата.

регулятор температури на радіаторі

Кілька років тому невід’ємною частиною кожного радіатора був кульовий кран, встановлений на трубі харчування. Закривши його, ми могли зменшити потік гарячої води, радіатор ставав прохолодніше. Таке рішення мало багато недоліків. Температура в приміщенні іноді досить різко змінюється в результаті надходження або втрат тепла (наприклад, під впливом відкриття вікон, інтенсивного сонячного світла або включення другого джерела тепла).

Коли в приміщенні стає занадто холодно або занадто жарко, нам доводилося повернути кран в потрібну сторону. На систематичне повертання клапанів ніхто не має ні часу, ні бажання, крім того, клапан нерідко викликав сюрпризи у вигляді протікання. На щастя, цю операцію ми можемо довірити регулятору температури, який буде виконувати цю функцію, забезпечуючи нам безпеку і температурний комфорт в приміщенні.

Регулятори температури виконують дуже важливу функцію в системі опалення будівлі, відповідаючи за розподіл тепла і, як наслідок, за споживання енергії на ці цілі. Регулятор піклується, щоб не сталося перегріву приміщень, що пов’язано з витратою енергії. Регулятори температури є автоматичними механізмами, які спрощують процес перевірки системи опалення. Ця комплексна система може бути збагачена численними особливостями і сучасними рішеннями, що дозволяють, наприклад, забезпечити віддалене управління з смартфона.

Переваги регуляторів температури для радіатора

Основні переваги термостата для радіатора наступні:

 • пристрої дають можливість контролю рівня нагріву окремих приміщень без зайвих витрат енергії на надмірне нагрівання повітря, таких, наприклад, як кухня або спальня;
 • диференціювання температури в будинку щодо часу доби і погодних умов;
 • дозволяють економити, підтримуючи задану температуру (наприклад, під час нашої відсутності в будинку), так, щоб не призвести до його занадто великим переохолодження та подальшого набагато більшого витраті енергії для повторного нагріву.

Як працює регулятор температури на радіаторі опалення?

Перш ніж купити регулятор температури на радіаторі опалення варто дізнатися, як він її регулює. До складу такого пристрою входить клапан і термостатичні голівка. Залежно від типу радіатора, клапан встановлюється на живильної трубі або вбудований в неї.

У більшості випадків головка містить датчик з рідиною, що змінює свій обсяг під впливом зміни температури. У деяких випадках вимір проводиться в електронному вигляді. Регулювання в термостаті з рідинним датчиком відбувається під впливом зміни обсягу речовини, що заповнює сильфон всередині термостатичною головки. Принцип роботи регулятора температури на радіаторі опалення полягає в тому, що при підвищенні температури в приміщенні, речовина розширюється, викликаючи тиск на пружину зворотного зв’язку. Це викликає закриття клапана, а, отже, зменшується кількість гарячої води, яка подається в радіатор. У зворотній ситуації, коли падає температура в приміщенні нижче встановленої температури – речовина стискається, забезпечуючи підвищений приплив води до радіаторів.

Зміни температури в приміщенні впливають на відкриття або закриття клапана в радіаторі. Наприклад, якщо ми відкриємо вікно, щоб провітрити кімнату, температура повітря швидко падає, термостат це помітить і збільшить потік води через радіатор, щоб поповнити цю втрату тепла. Завдяки цьому температура в кімнаті стабілізується на заданому користувачем рівні.

Сучасні пристрої можуть бути відрегульовані, так, щоб не реагувати на швидку зміну температури. Це потрібно для того, щоб зменшити втрати тепла з кімнати на час провітрювання.

Як користуватися батареєю з регулятором температури?

Термостатичний регулятор має кілька параметрів, позначених цифрами. Їх вибір дозволяє регулювати температуру в приміщеннях під запити користувачів, а також до функцій приміщень. Адже відомо, що в гаражі не потрібно мати таку високу температуру повітря, як у ванній кімнаті.

термостатичний регулятор

Перший параметр майже завжди позначений зірочкою (сніжинкою). Може здатися, що він означає повне відключення опалення і закриття клапана. Тим часом, цей параметр означає захист від замерзання. Термостат в цьому випадку буде регулювати роботу нагрівача так, щоб температура в приміщенні не впала нижче 5 ° C.

Залежно від виробника і моделі, такі параметри можуть відрізнятися. Зазвичай регулятор має наступні режими роботи:

 • для сходової клітки – температура 11 ° C;
 • для коридору, кімнати для занять хобі (наприклад, лабораторії) – 16 ° C;
 • для кімнати житлового будинку та їдальні – 21 ° C;
 • для ванної кімнати – 26 ° C;
 • для басейну – 30 ° C.

Між цифрами розташовуються точки або штрихи, що полегшують вибір проміжного значення, наприклад, для нічного зниження температури в коридорі до 14 ° C.

Помилкою є установка термостата на максимум для того, щоб дуже швидко прогріти холодне приміщення. Незалежно від того, яка температура панує в кімнаті, переконайтеся, що на регуляторі встановлена ​​температура, яка повинна бути досягнута і підтримуватися постійно.

Якщо, наприклад, ми приїжджаємо в холодний будинок після вихідних, проведених у друзів, замість того, щоб налаштувати пристрій на значення 5 (30 ° C), сподіваючись, що повітря нагріється швидше, потрібно встановити його на 3, щоб досягти температури 21 ° C . Тому що термостат в обох випадках реагує однаково – клапан відкривається на максимум, поки не буде досягнута потрібна температура повітря. Тільки при досягненні температури в 21 градус, клапан закриється, а якщо ми встановимо регулятор на 5 (температура як для басейну – 30 градусів) і забудемо її прикрутити, ми перегреем приміщення, значно збільшивши втрати тепла і витрати на опалення.Клапани і термостатичні головки – що варто знати?

Підбір термостатичного клапана зводиться до його відповідності розрахунку витрати на даній ділянці системи опалення. В асортименті виробників ми знайдемо клапани, що підтримують різні діапазони витрати, як для невеликих, так і для великих радіаторів. Вибираючи відповідний набір, необхідно звернути увагу на наступні параметри:

 1. Спосіб підключення до радіатора (харчування збоку, знизу).
 2. Деякі радіатори можуть мати вбудований термостатичний клапан, в цьому випадку потрібно придбати відповідні головки.
 3. Слід звернути увагу на розміри різьби, яка повинна бути такою ж, як і внутрішнє різьблення головки.
 4. Діапазон регулювання більшості головок знаходиться в межах від 6 до 28 ° C. Нижнє значення є захистом від замерзання системи опалення, т. Е. Закритий клапан автоматично відкривається при падінні температури в приміщенні нижче 6 ° C.
 5. Термостатичні головки є найбільш відкритим елементом термостата, тому ми можемо знайти їх в повній палітрі кольорів. Нескладно підібрати модель під колір батареї або стіни в приміщенні.

Монтаж термостата

Важливим є питання правильного монтажу термостатичного регулятора. Він повинен бути встановлений в горизонтальному положенні. При такому розміщенні датчик термостата добре обдувається повітрям. Місце, в якому знаходиться датчик, не повинно бути огороджене меблями, шторою. Також датчик не слід розміщувати там, де на нього може вплинути протяги з боку вікна, балкона або випромінювання іншого джерела тепла. В іншому випадку необхідний буде виконати монтаж термостатичною головки з датчиком, в видаленні від клапана.

монтаж термостата

Який вибрати регулятор температури – кутовий або осьової?

Термостати відрізняються різними параметрами:

 • типом датчика (рідинний, воскової або газовий);
 • управлінням (з дистанційним управлінням або ручне);
 • типом установки (на одній трубі, на двох трубах);
 • конструкцією корпусу (кутовий, осьової, прямий).

Ці параметри мають значення при зіставленні регулятора температури з моделлю радіатора і інтер’єром.

Кутовий або осьової регулятор, який вибрати?

Обидва термостата займають мало місця, але відрізняються способом приєднання до клапану обігрівача.

 1. Термостат, який встановлюється на кутовому клапані – використовується в разі підключення обігрівача винесеного зі стіни. Зазвичай він виступає за межі радіатора, що може заважати в тісних приміщеннях (наприклад, в передпокої або ванній кімнаті).
 2. Осьової регулятор встановлюється паралельно стіні, завдяки чому естетично виглядає, але його монтаж буває неможливим в разі радіаторів, що знаходяться в невеликій ніші під вікном.
 3. У разі радіаторів для ванних кімнат, в яких клапани розташовані з правого або лівого боку внизу, регулятори розташовують паралельно до стіни з радіатором. Завдяки цьому немає ризику, що хтось із домочадців ненавмисно буде чіплятися про виступаючий елемент, що може закінчитися пошкодженням регулятора.

Огляд популярних моделей

Регулятор температури на радіаторі опалення danfoss

 1. Комплект Danfoss Панда – це комплект кутовий / прямий, що складається з термостатичного клапана і головки з датчиком рідини. Клапан типу RA-N 15 (за участю попереднього налаштування, не вимагає застосування спеціальних інструментів для настройки) діаметром DN 15 (1/2 ") макс. робочим тиском 10 бар і макс. робочою температурою 110 ° C. Головка діаметром 1/2 ".Комплект Danfoss Панда
 2. Регулятор температури на радіаторі опалення Данфосс Panda RAS-CK. Призначений для установки 3/4 ", приєднання до радіатора 1/2". Запірний клапан RLV-S пропонує індивідуальне відключення кожного радіатора під час технічного обслуговування або ремонту без впливу на інші радіатори в системі опалення. Клапани термостатичні з попереднім налаштуванням застосовуються в однотрубних і двотрубних системах центрального опалення, забезпечуючи оптимальний розподіл води в системі. Попереднє налаштування забезпечує точне отримання номінальної витрати, забезпечуючи оптимальний баланс установки.Данфосс Panda RAS-CK
 3. Регулятор Danfoss Eco дає точний контроль температури і вартості опалення. Прилад є електронним програмованим термостатом, який регулює роботу радіаторів. Був розроблений для застосування в будинках, квартирах і комерційному будівництві. Користувач може легко вибрати одну з попередньо завантажених програм або індивідуально запрограмувати термостат, відповідно до потреб. Має режим для відпочиваючих – на час відсутності в будинку, термостат знижує температуру і відновлює тепловий комфорт до часу повернення домочадців. Має функцію відкритого вікна, завдяки якій термостат вимикається в момент виявлення значного зниження температури, наприклад, під час провітрювання кімнати.Danfoss Eco

Регулятор температури Invena

Комплект Invena. Комплект осьової, що складається з клапана, яке живить і поворотного, термостатичною головки (M30 x 1,5) і з’єднання (1/2 ", 15 мм для установки з міді і 16 мм для PEX). Призначений для підключення радіатора у ванній. Максимальний робочий тиск: 10 бар.

Регулятор температури Invena

Набір Herz

Це комплект для радіатора з харчуванням збоку. Складається з клапана харчування (1/2 ") і зворотного клапана (1/2"), термостатичною головки (з різьбленням M28 x 1,5), а також з’єднань і ковпачка червоного кольору.

набір Herz

Як зробити вибір?

Вибір термостата, враховуючи кількість доступних на ринку моделей – не простий. Перед покупкою слід ретельно перевірити тип клапана, розташованого на радіаторі або запитати поради у сантехніка.

Вибір терморегулятора для радіатора залежить в першу чергу від способу підключення радіаторів до установки і типу використовуваного в ньому клапана. Не менш важливим є також призначення приміщення, в якому розташований радіатор. У просторих віталень, особливо з вбудованим нагрівачем – ми можемо застосувати як осьові, так і кутові моделі. У ванних кімнатах і будь-яких приміщеннях, де радіатори мають клапани, розташовані в нижній частині, використовуються обидва типи підключення. У разі дуже вузьких коридорів, переходів і різного типу складських приміщеннях найкращим вибором буде регулятор осьової з головкою, розташованої при стіні, а в нішах можна використовувати тільки модель кутову або пряму.

Адаптація роботи радіаторів для наших потреб і зовнішніх умов надзвичайно важлива. Можливість контролю температури в кожному приміщенні – це не тільки велика зручність, але і чимала економія. Сучасні термостатичні регулятори обмежують споживання енергії до 20%, що дозволяє значно знизити рахунки за опалення. Електронні регулятори температури користуються зростаючою популярністю. Вони дозволяють оптимізувати процес опалення, з можливістю регулювання добових і тижневих циклів. Такі пристрої оснащені електронним програматором, який дозволяє задати бажану температуру в приміщенні в різний час, з урахуванням днів тижня.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *