Регулювання петель на дверцятах шафи: правила, фото і відео інструкціїРідко коли після складання меблевого фасаду все виглядає ідеально рівно, найчастіше доводиться вирівнювати корпус і регулювати петлі на дверях шафи. Якщо з коробкою все зрозуміло, потрібно лише один раз за допомогою будівельного рівня правильно виставити або навісити шафу, то з петлями все йде складніше. При постійному користуванні регулювати положення стулок за допомогою контрольних гвинтів доведеться як мінімум один раз році.

Регулювання петель на дверцятах шафи: правила, фото і відео інструкції
Змащена і відрегульована петля прослужить не менше 10 років

Що потрібно для регулювання меблевих петель

Зрозуміло, зовнішній вигляд і положення дверей на кухонному або шафі повністю залежать від кваліфікації збирача. Якщо при установці петель на стулку і внутрішню стінку не було допущено грубих помилок, то цілком реально виконати регулювання петель на дверцятах кухонного шафи своїми руками без сторонньої допомоги.

Регулювання петель на дверцятах шафи: правила, фото і відео інструкції
Схема точок регулювання петлі

Для того щоб правильно відрегулювати становище навісів, буде потрібно всього лише три інструменти:

  • Будівельний рівень з бульбашкового камерою;
  • Дерев’яна шкільна лінійка;
  • Хрестова викрутка.

Можливо, знадобиться штангенциркуль, якщо раптом доведеться регулювати відразу чотири петлі на шафі. Іноді буде корисним обзавестися ліхтариком або переносним світильником, якщо мова йде про налаштування навісів на шафі в незручному для роботи або погано освітленому місці меблевої стінки. Процес займає 5-10 хв., В залежності від досвіду і стану меблевого фасаду.

До відома! Для тих, кому вперше доводиться своїми руками навішувати двері або регулювати петлі, потрібно відзначити один нюанс. Внутрішні круглі пази або «чашки», в які вставляються корпусу петель, в тому числі з доводчиком, вирізаються фрезером за шаблоном в майстерні або на фабриці при виготовленні шафи.

Регулювання петель на дверцятах шафи: правила, фото і відео інструкції
Врізати петлю можна тільки за шаблоном

Вони напевно виконані з максимальною точністю позиціонування на дверцятах шафи, тому не можна навіть намагатися регулювати положення стулок на шафі перефрезеровкой «чашок».

Як регулювати петлі на меблях

Щоб правильно налаштувати роботу навісу, в першу чергу необхідно перевірити стан самого шафи. Двері на фасаді допоможуть провіснуть під власною вагою або через перекосу корпусу. Для цього перевіряємо рівнем положення коробки і вирівнюємо або переробкою підвісу на стіні, або намагаємося регулювати висоту ніжок.

У будь-який виразний петлі є як мінімум три гвинта регулювання положення. В цілому система дозволяє регулювати положення дверей, її зміщення на 2-4 мм по вертикалі, горизонталі та в глибину. Так як петлі зазвичай дві, то можна коригувати і кутове відхилення. Більш докладно опис H регулюють відповідність меблевих петель наведено на відео:

Але можна і скористатися схемою, наведеною нижче.

Регулювання петель на дверцятах шафи: правила, фото і відео інструкції

Як регулювати меблеві петлі по вертикалі

У всіх методички і посібниках зазвичай рекомендується починати регулювання положення дверей з усунення найбільш очевидних проблем з петлями. Якщо саморізи виявилися недостатньо глибоко загорнуті або прослаблени на обох точках кріплення, то одна половинка фасаду просто опуститься на кілька міліметрів нижче відносно іншої.

Порада! В першу чергу необхідно перевірити стан самих саморізів. Якщо шафа зібраний з ДСП невисокої якості, то трапляється, що кріплення вириває з стружкової плити.

У цьому випадку буде потрібно саморізи вивернути, в отвір укласти шматок сірники або зубочистки і загорнути кріплення.

Регулювання петель на дверцятах шафи: правила, фото і відео інструкціїЯкщо кріплення в порядку, регулювати висоту підйому стулки можна, відвернувши саморіз на 1-2 обороту. Далі піднімемо двері шафи врівень з другою половинкою, зафіксуємо її і одночасно на ту ж висоту піднімемо «метелика» петлі. Залишається лише загорнути кріплення викруткою, лінійкою і рівнем перевірити точність установки.

Як налаштовувати меблеві петлі по горизонталі

Так як при відкритті шафи людина зазвичай береться рукою за ріг дверцята, то основна частина навантаження припадає на найближчу з петель. В результаті стулку може перекосити, верхні частини двох стулок зіткнуться «лобами», внизу між дверцятами утворюється величезна клиноподібна щілину.

У цьому випадку доводиться регулювати горизонтальне зміщення по фронту на одній з петель, зазвичай на верхній. Для вирівнювання становища потрібно вивернути регулювальний гвинт, який розташований першим від торця, як на схемі.

Перед регулюванням потрібно відпустити гвинт вирівняти дверцята і лише потім загорнути точку кріплення

Якщо шафа з перекошеній дверми експлуатувався протягом тривалого терміну часу, то напевно доведеться регулювати і нижній навіс. За допомогою шкільної дерев’яної лінійки зручно контролювати величину зазору між кромками стулок, щоб не регулювати, що називається, «на око».

Таким же способом можна налаштувати двері шафи з чотирма петлями. Спочатку потрібно відрегулювати зазор на верхній і нижній петлі, потім вирівнюють гвинтами люфт в середині стулки. Один з варіантів регулювання горизонтального вильоту наведено на відео:

Як правильно регулювати меблеві петлі по глибині

Фронтальна або глибинна настройка дає можливість регулювати величину зазору між торцями бічних стінок шафи і торців дверей у відкритому положенні.

Фронтальна регулювання найбільш важлива, від точності виставлення зазору залежить довговічність петлі

Якщо стулки не відчиняються повністю на кут в 90о, то, швидше за все, робочий зазор відсутній взагалі. Щоб усунути проблему, потрібно регулювати вказану відстань на рівні 0,6-3,4 мм. Знову ж таки, дуже зручно використовувати в якості калібру лінійку.

Регулювати зазор нескладно:

  • Вивертаємо найдальший від фасаду гвинт;
  • Укладаємо на торець стінки лінійку і фіксуємо її рукою;
  • Далі потрібно регулювати виліт гвинта викруткою так, щоб дверна стулка шафи відкривалася на повний хід.

Робити зазор занадто великим теж не рекомендується, в цьому випадку доведеться додатково коригувати положення горизонтального переміщення поруч стоять гвинтом.

Регулювання меблевих петель з доводчиком

Виставити положення регулювальних гвинтів на навісах з доводчиком не складніше, ніж регулювати класичні петлі. Єдиною відмінністю більш дорогих і надійних конструкцій є те, що в навісах з масляним і пружинним доводчиком є ​​вбудована система гвинтів з ексцентриками, поворот яких виконується не на кількість оборотів, а на певний кут.

Регулювання петель на дверцятах шафи: правила, фото і відео інструкції

Як доглядати за меблевими петлями

З усіх перерахованих зазорів фронтальний розмір вважається найбільш важливим. Якщо не контролювати його величину, то, крім погано відкривається дверцята, можуть чекати більш серйозні недоліки:

  • Передчасний знос деталей петлі, через підвищений зусилля поворотні осі зношуються буквально за рік-два, навіть на дорогих фірмових виробах фірми «Блюм»;
  • На платтяних шафах двері деформуються і набувають вигнуту або бочкоподібні форму.

Самі по собі металеві петлі для кухонних меблів вважаються досить надійними за умови правильного регулювання дверей. Якщо один раз на рік регулювати і змазувати осі обертання, то ресурсу вистачить як мінімум на 10-15 років. Єдиним «недругом» навісів для меблів є газова кухонна плита. При згорянні газу утворюється певна кількість дуже вузьких смолоподобной речовин, які легко відкладаються на металевих поверхнях. Тому петлі в шафі, розташованому недалеко від варильної поверхні, часто залипають, і, як наслідок, двері відкриваються з підвищеним зусиллям.

Висновок

Вміти правильно регулювати петлі на дверях шафи означає не тільки довговічність і великий термін служби домашньої, і особливо кухонних меблів. Це ще і зовнішній вигляд фасаду меблювання кухні, який кожен власник намагається підтримувати в більш-менш доглянутому і привабливому вигляді.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *