Рідко коли після складання меблевого фасаду все виглядає ідеально рівно, найчастіше доводиться вирівнювати корпус і регулювати петлі на дверях шафи. Якщо з коробкою все зрозуміло, потрібно лише один раз за допомогою будівельного рівня правильно виставити або навісити шафу, то з петлями все йде складніше. При постійному користуванні регулювати положення стулок за допомогою контрольних гвинтів доведеться як мінімум один раз році.
Що потрібно для регулювання меблевих петель
Зрозуміло, зовнішній вигляд і положення дверей на кухонному або шафі повністю залежать від кваліфікації збирача. Якщо при установці петель на стулку і внутрішню стінку не було допущено грубих помилок, то цілком реально виконати регулювання петель на дверцятах кухонного шафи своїми руками без сторонньої допомоги.
Для того щоб правильно відрегулювати становище навісів, буде потрібно всього лише три інструменти:
- Будівельний рівень з бульбашкового камерою;
- Дерев’яна шкільна лінійка;
- Хрестова викрутка.
Можливо, знадобиться штангенциркуль, якщо раптом доведеться регулювати відразу чотири петлі на шафі. Іноді буде корисним обзавестися ліхтариком або переносним світильником, якщо мова йде про налаштування навісів на шафі в незручному для роботи або погано освітленому місці меблевої стінки. Процес займає 5-10 хв., В залежності від досвіду і стану меблевого фасаду.
До відома! Для тих, кому вперше доводиться своїми руками навішувати двері або регулювати петлі, потрібно відзначити один нюанс. Внутрішні круглі пази або «чашки», в які вставляються корпусу петель, в тому числі з доводчиком, вирізаються фрезером за шаблоном в майстерні або на фабриці при виготовленні шафи.
Вони напевно виконані з максимальною точністю позиціонування на дверцятах шафи, тому не можна навіть намагатися регулювати положення стулок на шафі перефрезеровкой «чашок».
Як регулювати петлі на меблях
Щоб правильно налаштувати роботу навісу, в першу чергу необхідно перевірити стан самого шафи. Двері на фасаді допоможуть провіснуть під власною вагою або через перекосу корпусу. Для цього перевіряємо рівнем положення коробки і вирівнюємо або переробкою підвісу на стіні, або намагаємося регулювати висоту ніжок.
У будь-який виразний петлі є як мінімум три гвинта регулювання положення. В цілому система дозволяє регулювати положення дверей, її зміщення на 2-4 мм по вертикалі, горизонталі та в глибину. Так як петлі зазвичай дві, то можна коригувати і кутове відхилення. Більш докладно опис H регулюють відповідність меблевих петель наведено на відео:
Але можна і скористатися схемою, наведеною нижче.
Як регулювати меблеві петлі по вертикалі
У всіх методички і посібниках зазвичай рекомендується починати регулювання положення дверей з усунення найбільш очевидних проблем з петлями. Якщо саморізи виявилися недостатньо глибоко загорнуті або прослаблени на обох точках кріплення, то одна половинка фасаду просто опуститься на кілька міліметрів нижче відносно іншої.
Порада! В першу чергу необхідно перевірити стан самих саморізів. Якщо шафа зібраний з ДСП невисокої якості, то трапляється, що кріплення вириває з стружкової плити.
У цьому випадку буде потрібно саморізи вивернути, в отвір укласти шматок сірники або зубочистки і загорнути кріплення.
Якщо кріплення в порядку, регулювати висоту підйому стулки можна, відвернувши саморіз на 1-2 обороту. Далі піднімемо двері шафи врівень з другою половинкою, зафіксуємо її і одночасно на ту ж висоту піднімемо «метелика» петлі. Залишається лише загорнути кріплення викруткою, лінійкою і рівнем перевірити точність установки.
Як налаштовувати меблеві петлі по горизонталі
Так як при відкритті шафи людина зазвичай береться рукою за ріг дверцята, то основна частина навантаження припадає на найближчу з петель. В результаті стулку може перекосити, верхні частини двох стулок зіткнуться «лобами», внизу між дверцятами утворюється величезна клиноподібна щілину.
У цьому випадку доводиться регулювати горизонтальне зміщення по фронту на одній з петель, зазвичай на верхній. Для вирівнювання становища потрібно вивернути регулювальний гвинт, який розташований першим від торця, як на схемі.
Якщо шафа з перекошеній дверми експлуатувався протягом тривалого терміну часу, то напевно доведеться регулювати і нижній навіс. За допомогою шкільної дерев’яної лінійки зручно контролювати величину зазору між кромками стулок, щоб не регулювати, що називається, «на око».
Таким же способом можна налаштувати двері шафи з чотирма петлями. Спочатку потрібно відрегулювати зазор на верхній і нижній петлі, потім вирівнюють гвинтами люфт в середині стулки. Один з варіантів регулювання горизонтального вильоту наведено на відео:
Як правильно регулювати меблеві петлі по глибині
Фронтальна або глибинна настройка дає можливість регулювати величину зазору між торцями бічних стінок шафи і торців дверей у відкритому положенні.
Якщо стулки не відчиняються повністю на кут в 90о, то, швидше за все, робочий зазор відсутній взагалі. Щоб усунути проблему, потрібно регулювати вказану відстань на рівні 0,6-3,4 мм. Знову ж таки, дуже зручно використовувати в якості калібру лінійку.
Регулювати зазор нескладно:
- Вивертаємо найдальший від фасаду гвинт;
- Укладаємо на торець стінки лінійку і фіксуємо її рукою;
- Далі потрібно регулювати виліт гвинта викруткою так, щоб дверна стулка шафи відкривалася на повний хід.
Робити зазор занадто великим теж не рекомендується, в цьому випадку доведеться додатково коригувати положення горизонтального переміщення поруч стоять гвинтом.
Регулювання меблевих петель з доводчиком
Виставити положення регулювальних гвинтів на навісах з доводчиком не складніше, ніж регулювати класичні петлі. Єдиною відмінністю більш дорогих і надійних конструкцій є те, що в навісах з масляним і пружинним доводчиком є вбудована система гвинтів з ексцентриками, поворот яких виконується не на кількість оборотів, а на певний кут.
Як доглядати за меблевими петлями
З усіх перерахованих зазорів фронтальний розмір вважається найбільш важливим. Якщо не контролювати його величину, то, крім погано відкривається дверцята, можуть чекати більш серйозні недоліки:
- Передчасний знос деталей петлі, через підвищений зусилля поворотні осі зношуються буквально за рік-два, навіть на дорогих фірмових виробах фірми «Блюм»;
- На платтяних шафах двері деформуються і набувають вигнуту або бочкоподібні форму.
Самі по собі металеві петлі для кухонних меблів вважаються досить надійними за умови правильного регулювання дверей. Якщо один раз на рік регулювати і змазувати осі обертання, то ресурсу вистачить як мінімум на 10-15 років. Єдиним «недругом» навісів для меблів є газова кухонна плита. При згорянні газу утворюється певна кількість дуже вузьких смолоподобной речовин, які легко відкладаються на металевих поверхнях. Тому петлі в шафі, розташованому недалеко від варильної поверхні, часто залипають, і, як наслідок, двері відкриваються з підвищеним зусиллям.
Висновок
Вміти правильно регулювати петлі на дверях шафи означає не тільки довговічність і великий термін служби домашньої, і особливо кухонних меблів. Це ще і зовнішній вигляд фасаду меблювання кухні, який кожен власник намагається підтримувати в більш-менш доглянутому і привабливому вигляді.