Робимо в городі домашній Вермікомпостери – вежуУ буквальному сенсі слова створюване споруду можна назвати «черв’ячної вежею». Однак ми для різноманітності будемо називати пристрій вермікомпостерной вежею. За великим рахунком мова йде про компостній ямі, в якій живуть черв’яки. Спорудження виконується прямо на грядці.

Якщо ми говоримо про звичайну компостну яму, то в ній черви постійно проживають і на грядки не проникають. В даному випадку мікроорганізми завжди можуть вільно «відвідувати» грядки, а потім назад повертатися в яму. Кури, кроти та інші тварини, які люблять черв’яків, не зможуть зашкодити останнім.

Чим харчуються черв’яки

Чим же харчуються черв’яки? Перш за все, це харчові відходи. Надалі черви будуть удобрювати грядки. Садівникам і городникам дана система знайома давно. Якщо у вас на дачі є Вермікомпостери, то ніколи не буде питань з відходами їжі. Єдине, що потрібно – це один раз в рік чистити пристрій. Навесні чергова доза відходів буде завантажена в компостер.

У вашому саду буде завжди розмножуватися потрібно кількість дощових черв’яків, які розпушують ґрунт. Тепер не потрібно створювати великі компостні ями. У будь-якому місці на городі створюється міні-компостер. А там же і збільшується популяція хробаків.

Переваги Вермікомпостери очевидні. Мікроорганізми, пересуваючись по грунті, розпушують її, сприяючи проникненню кисню і вологи в грунт. Дощові черв’яки, залучені відходами, будуть переробляти їх. Конструкцію легко створити і доглядати за нею.

Створюємо верміферму своїми руками

Для створення Вермікомпостери потрібно мати поливинилхлоридную трубу, кришку, а також гнійні і дощові черв’яки.

Бажано брати трубу, діаметр якої буде більше 25 сантиметрів. Довжина може становити від 50 сантиметрів до 1 метра. Половина труби повинна бути в землі, а інша частина – в грунті.

Робимо в городі домашній Вермікомпостери - вежу

За допомогою свердла в 10 міліметрів товщиною потрібно виконати безліч отворів в трубі – в тій частині, яка буде розташована під землею.

Тепер потрібно викопати яму потрібної глибини. Для того щоб мухи та інші комахи не проникали в трубу, обов’язково потрібно закопувати ту частину, в якій виконані отвори. Кришка використовується для накривання верхній частині труби, можна додатково використовувати марлю або тканину.

Робимо в городі домашній Вермікомпостери - вежуПеред тим, як в компостер пустити черв’яків, потрібно підготувати для них відповідні умови. Беремо папір, подрібнюємо її, мочім і кладемо на дно. Змішуємо гній (кінський або коров’ячий) з соломою, теж кладемо на дно труби. Потім запускаємо черв’яків. З кухні беремо відходи і кладемо їх в трубу. Для черви не потрібно багато відходів. Їм потрібно тільки іноді підкидати відходи. Після всіх процедур накриваємо кришку. Через кілька днів потрібно перевірити, переробили чи черв’яки відходи.

Робимо в городі домашній Вермікомпостери - вежу
Фото: верміферма своїми руками

Іноді черви вичікують, поки відходи ферментують. Тільки потім мікроорганізми починають їсти їжу. Тут доводиться чекати більше тижня. Не потрібно підкидати відходи, поки не піде результат. Додавати відходи потрібно поступово, щоб черв’яки встигали поїдати відходи.

Як же відбувається робота черв’яків. Перш за все, вони переміщаються з грунту в трубу з відходами, переносячи капроліти, тим самим готуючи грунт і рослини. Черви переміщаються по всій ділянці, а значить, поширюють так зване добриво. Навіть якщо кришка Вермікомпостери закрита міцно, то через отвори в трубі, яка закопана в землі, повітря надходить в конструкцію. Як тільки родючість грунту навколо Вермікомпостери – вежі покращиться, можна викопати пристрій і перенести його на інше місце на ділянці.

Робимо в городі домашній Вермікомпостери - вежу

Найкраще, коли вежа буде вкопана на глибину 50 сантиметрів. Тоді будуть приходити черви з різних глибин, тим самим краще удобрювати грунт. Додавати в вежу можна будь-які харчові відходи. Бажано, щоб «раціон» харчування хробаків був якомога різноманітним. Але завжди потрібно контролювати, щоб не збиралося дуже багато відходів.

Для чого ж потрібна кришка? Перш за все, в трубу можуть потрапляти мухи, мурахи і інші небажані комахи. Крім того, так пристрій має естетичний вигляд.

Якщо при чищенні Вермікомпостери трохи сухуватий, то в нього необхідно додати трохи води. Як тільки вологи не буде, черви це відчують і покинуть компостер. Залежно від кількості їжі регулюється кількість черв’яків у вежі. Якщо їжі буде досить, то черв’яків буде багато. А це саме те, що нам потрібно для удобрення ділянки.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *